Pitanja iz knjigovodstva

Moze li mi neko reci kako da izvedem sledece transfere novca,

Zelim da plasiram svoje proizvode na internetu ,Internet prodavnica. Imam doo firmu.
Problem je sledeci :
mozda ste culi za affiliate sistem kao sto imaju avon i oriflame. Znaci davao bih ljudima da prodaju moj proizvod.Ja cu pomocu programa imati uvid ko je sta pordao. E sada kada ja dobijem uplatu i posaljem prozivod kako da isplatim fizcko lice tj. mnogo njih koji bi radili za moju firmu. Znam da to firme rade ali kako to da izvedem.
Da li su oni obavezni da placaju nekakav porez ? Da li sam ja duzan da ih prijavm kao moje radnike "to mi se ne isplati?
Znam kako ide kod oriflejma kod njih ti ljudi drze pare kod sebe jer oni salju proizvode svojim prodavcima. i onda samo izdvoje novac koji su zaradili .
Ali ja necu slati proizvod moji preprodavcima. Vec direktno kupcima.
 
Imam jedno možda obično pitanje,ali ja ne znam to da objasnim pa ću ga verovatno iskomplikovati:rumenko: , ali je priča otprilike ovakva.Kuća ima prizemlje,2 sprata sa po 2 stana i tavan koji koliko znam niko ni ne koristi.Kuća je valjda pre 40 godina zavedena tako da se u prizemlju nalaze 2 garaže,prvi sprat je jedna celina,a ne 2 stana a drugi sprat i potkrovlje ne postoje.Da li je tačno da bi za izlazak veštaka ili ko je već nadležan za to promeravanje,zavođenje,deljenje (stvarno nemam predstavu kako te stvari funkcionišu) trebalo da se izdvoji najmanje 30 000 evra?!?Samo me to zanima jer prosto ne mogu u to da poverujem!
 
Imam jedno možda obično pitanje,ali ja ne znam to da objasnim pa ću ga verovatno iskomplikovati:rumenko: , ali je priča otprilike ovakva.Kuća ima prizemlje,2 sprata sa po 2 stana i tavan koji koliko znam niko ni ne koristi.Kuća je valjda pre 40 godina zavedena tako da se u prizemlju nalaze 2 garaže,prvi sprat je jedna celina,a ne 2 stana a drugi sprat i potkrovlje ne postoje.Da li je tačno da bi za izlazak veštaka ili ko je već nadležan za to promeravanje,zavođenje,deljenje (stvarno nemam predstavu kako te stvari funkcionišu) trebalo da se izdvoji najmanje 30 000 evra?!?Samo me to zanima jer prosto ne mogu u to da poverujem!

Ne... to bi bilo ludo... neko te je slagao...;)
 
U slucaju da otvorim preduzetnicku radnju ili firmu I ja sam samo vlasnik, da li placam za sebe doprinose (penziono, zdravsveno….)

U slucajevima:
1. ja sam direktor I zaposlim nekoga ko ce da radi,
2. zaposlim nekoga ko ce biti I direktor I da radi.

A takodje i ovo:
Zna li neko da mi kaze sta sve obuhvata vodjenje knjiga zubarskoj ordinaciji ili gde mogu malo da procitam o tome
 
Pozdrav. Koliko je tacno ono sto sam cuo da:

1. knjigovodstveni program kosta oko 1500 evra (?!)
2. moras stalno ici na neke seminar na kojima se sklupljaju neki poeni
3. moras da se pretplatis na neki casopis u kojem izlaze sve izmene koje se desavaju.

Sve ovo pitam za onoga ko treba da otovri svoju agenciju. Hvala
 
dulebass,
1. cena knjigovodstvenih programa zavisi od toga koji paket uzimas i naravno ciji. U svakom slucaju uvek platis jedan fiksni deo a posle toka svake godine platis opet na osnovu odrzavanja tog istog programa. To odrzavanje bi trebalo da ukljuci azuriranje programa u skladu sa knjigovodstvenim promenama.Jedna velika mana ovih programa jeste sto ako ti nesto nije jasno bice ti objasnjeno ali da platis (a placas na sat) :kletva:
2. na seminare ne moras ici... seminari (koje organizuje Sluzbeni list) ti sluze za dodatna objasnjenja novih izmena u zakonu
3. i pozeljno je da se pretplatis na Sluzbeni glasnik jer u njemu izlaze sve promene koje se usvoje i naravno uvek lepo objasne i na koji nacin se primenjuju te promene.
Ovo sam ti navela iz licnog iskustva.
 
U slucaju da otvorim preduzetnicku radnju ili firmu I ja sam samo vlasnik, da li placam za sebe doprinose (penziono, zdravsveno….)

U slucajevima:
1. ja sam direktor I zaposlim nekoga ko ce da radi,
2. zaposlim nekoga ko ce biti I direktor I da radi.

A takodje i ovo:

Ukoliko nemas negde placeno socijalno i penziono moras da platis i sebi ma koga zaposlio
 
Pozdrav. Koliko je tacno ono sto sam cuo da:

1. knjigovodstveni program kosta oko 1500 evra (?!)
2. moras stalno ici na neke seminar na kojima se sklupljaju neki poeni
3. moras da se pretplatis na neki casopis u kojem izlaze sve izmene koje se desavaju.

Sve ovo pitam za onoga ko treba da otovri svoju agenciju. Hvala

Programi se mogu naći po ceni od 400 eura pa naviše
Na seminare ne moraš ići,a što se tiče časopisa najbolji je privredni savetnik.
On je neophpdan u ovom poslu iz prostog razloga što pored propisa nudi i opširna objašnjenja istih.
 
Zanima me sta je potrebno od papirologije da bi se registrovala decija radionica ili igraonica?

Unapred hvala

Da bi sve ovo saznala najbolje je da odes na kurs knjigovodstva ,jer tamo ces za sve dobiti odgovore i primere kako i sta treba raditi .Jer ako hoces da se bavis nekim biznisom onda ti je najbolje i moj ti je savet da posetis ovaj kurs ili da pogledas kako agencija to radi na sajtu
 

Back
Top