KLOPKA i uloga Natase Kandic

Gledao sam emisiju malopre.Ja sam otkacio kad sam je gledao!Nemogu da verujem da se takav lik seta slobodno ulicama.
Slazem se da sve strane vrse zlocine i podjednako ih osudjujem.Tesko je tu naci neku egzaktnu meru pa da meris `ko je vise nadrljao`, ali statistika kaze, pocev od 1900.g./da ne idemo u daleku proslost/, da je Srba bilo 10000 i da ih toliko ima i 105 godina posle.Pa sta se desava, kod nas je seks i razmnozavanje zabranjeno?
Kada je jos postojala drzava u kojoj su Srbi bili konstitutivni narod, a kada su postale ostale, Hrvatska, Slovenija i ove sitne.Kako je moguce da od jedne litre vode napunis 6 flasa od po 1 litar, osim da od pocetne litre oduzmes po deo.
Smatram da nije luda, jer svesno gradi pricu o negiranju Srpskih zrtava.Neko nju placa za to.Sto ni jedna zemlja u svetu ne dozvoljava takve stvari osim Srbije?Pa u svakoj drugoj zemlji bi je neko zakovao prvi put kad se pojavi na ulici.A ona se predtavlja nekim ko `se bavi ljudskim pravima`.A sta su Srbi?Nisu ljudi?gde su krsenja ljudskih prava kada su Srbi zrtve?
 
mshone:
Imam svoje, ali me zanima i misljenje vas ostalih.
Sta se desava sa tom damom, devijacija uma, rad po zadatku sa strane ili smo stvarno svi mi takvi kakvim nas ona prikazuje.
Apsolutno ispravno misljenje!
Na zalost ima takvih u nasoj zemlji koji bi se prodali za saku dolara! Ustvari ne! To su bre, zenturace sje..bane u glavu! Pogledaj samo Karlu Del Ponte i Florans Arthma, a pogotovo nju! Ceo zivot uci Srpsko-Hrvatski, srpske obicaje, kulturu, srpska delovanja i ucesce u svim mogucim ratovima; sve to i jos mnogo toga samo da bi se izdr..kavala nad Srbima i da bi im sudila! Pogledaj samo bre na sta lice, ove dve pomenute isto kao i na sta lice ove dve nase Kandicka i jos jedna, (ne mogu da se setim imena)! Sto bi rekao moj cale: jedna je ministar, a druga je general! Obe gledaju kako ce sto vise da razj...ebu! Jednom reciju, muskarace, LEZBACE!! 8)
 
Karla nije sa ovih prostora i ragumem je.Uostalom, nisam bas siguran da nije istinita prica da je ranije bila musko i da je isterana iz Svice.Florens ima muza Hrvata Domankusica.to je jedan od onih devijantnih brakova u kome se vide 2 puta godisnje i to je to.On je pravi lik, umesan u medjunarodni organizovani kriminal, potekao iz ustaske emigracije i slicno.
Ova druga se zove Sonja Biserko, jos jedan eksplicitni primerak vrste homosapiens, podvrsta nizi rod primata.Prosle godine je dobila pare od neke medjunarodne organizacije za svoj rad.Sada se KAndicka upire da to isto postigne.
Mislim da je ona vrlo inteligentna zena i da se na nju nemoze primeniti Hristova rec`oprosti im Boze, neznaju sta rade`.Ona zna tacno i dobro sta radi i zasto to radi.
Neka proba da objasni sa kojim stranim diplomatom se druzila kod nje u stanu u toku rata `99 i kakva je dokumenta onda posedovala.
 
Radi ona za kintu garant. Tuzno je da su nas godinama unistavale babuskere medju kojima je Madlen Olbrajt koju je cuvala Srpska porodica od Nemaca za vreme rata posto je Jevrejka. Svi ti akrepi imaju ozbiljan problem ali dovoljno su bistre da zarade i misle da je nedostatak obraza nesto oslobadjajuce i da cinom izdaje svoje zemlje cine nesto divno. Poltroni. Pogledajmo jednu Pamelu Anderson, pa ona je vise lepog ucinila svetu nego ove azdaje. Glasam za Pamelu!
 
Vise puta se po forumu pricalo na temu Kandicke. U svakom vremenu postoje takve pojave, samo su u nekim uslovima na margini. Kada je sistem stabilan, materijalni standard dovoljno visok da omoguci normalan zivot, prvo - ne osvrcemo se na ogorcene tipove koji bljuju kao ulicni propovednici, a drugo -i onako im niko ne bi placao za kazanija. Kome bi to trebalo?
Ali, u smutnim vremenima svasta ispliva na povrsinu. Ne mislim da vredjam N.Kandic, pronasla je nacin da sa jedne strane izivi svoje strasti a sa druge da bude i placena za to. Naravno, ne padam u paranoju da su svi koji kritikuju na placenickim spiskovima. Ali, ona najcesce blati, negira cinjenice, vrsi selekciju istih, manipulice njima a i laze. Zatim, novac kojim raspolazu nevladine organizacije dolazi odnekud, i vrhunska je naivnost verovati da to dobrocine organizacije iz sveta, eto, grade demokratiju u Srbiji. I to tako sto ce prvo ubediti Srbe da su genocidan i zlocinacki narod, a zatim da bas ni malo nisu bili zrtve. Sigurno je i da rukovodioci tih nevladinih organizacija ne daju svoje plate u dobrotvorne svrhe. Da li jos nesto kapne na neki racun, pitam se.

Sada bi se postavilo pitanje "Kako moze!?" To pre ukazuje na stav onog koji pita, govori da je taj moralna, istinoljubiva, recju postena osoba. I treba se pomiriti s tim da postoje i oni koji su suprotnost tome. Oni koji su izgradili neke svoje sisteme u kojima je na centralnom mestu dobit, uz to "oplemenjena" mrznjom, frustracijama i raznim iracionalnim razlozima.

Zdrav razum nalaze da se ocuva nacionalni identitet. Ne mora da se posebno istice da to obuvata i kriticki odnos prema istom. Ali mora se naglasiti - obavezno je imati dobar i veliki kisobran. Da se covek zastiti od pljuvacke raznih ostrascenih prevaspitaca-srbomrzaca.

Utesno je sto oni budu i prodju, a narod ostaje.
Je l'tako?
Nego sta!
 
Zalim sto sam na ovakav nacin gore nastupio ali verujte mi, dobijem ospice na pomen gore nabrojanih. Sramota me je sto je ona Srpkinja. Ipak, verujem da ona nije problem trenutne ekonomske ili neke druge situacije. Ona je nacionalni problem i taj problem treba ozbiljno shvatiti pre nego sto steta bude veca.
 
N. Kandic je upravo proizvod vremena, situacije. U drugom vremenu niko joj ne bi posvetio vreme (recimo, na televiziji), paznju, novac. Ili bi, gorka, sedela i ogovarala sa komsinicom, ili bi mrzela i tu komsinicu uz ostali svet. To sto se vi stidite zato sto je neko sa istog prostora (istorijskog, kulturnog, nacionalnog, sve jedno) kao i vi govori o vasoj mladosti i plemenitoj, ali pogesnoj misli da su svi ljudi isti. Nisu.
N. Kandic nikako ne moze biti nacionalni problem, vi to malo preko kolena lomite. Niko nikog nece ubediti da je - kao covek Srbin - zaostali primitivac zlocinackih gena. I to ne zato jer (hipoteticki) Srbin ignorise ili potiskuje fakte radi ocuvanja samopostovanja, nego zato sto zna kakvom narodu pripada. Opet moram da kazem, to je svest o istoriji, kulturi i sistemu vrednosti koji se u njima obrazovao.
Prema tome, nesto losih, par zbunjenih i nekolicina "aktivista" raznih vrsta mogu da je slusaju, ostalima samo povecava zelju da sacuvaju dostojanstvo i vrednosti svog naroda.
Znate ono: pas laje, karavan prolazi...
 
Momci, dobro ste sve rekli i drago mi je da postoji ovakav stav. Taj stav mora biti i nacionalni, generalan i kao takav se mora nametnuti. Ako je njen stav taj koji nas predstavlja onda gubimo mnogo. Ipak mislim da je njen problem - problem obraza.
 
saglasan sam-psi laju, karavani idu.Smatram da je nasem karavanu dobar deo prevoznih sredstava vec srusen,naneti su ozbiljni gubici.A njihova prica nije benigna.Ona ne truje mozak samo vec proizvodi i fakticke negativne posledice.
Ja ne verujem u koincidencije.Ovde je u isti mah Dzefri Najs prikazao film o Srebrnici /o postupku koji duboko osudjujem/, na malo ilegalan i neuobicajen nacin za sudjenje, americki senat donosi antisrpske rezolucije i ovde pocinju sa frontalnom pricom nevladine organizacije.
To je lepo uklopljena i orkestrirana operacija, po mojoj proceni.Nisam pristalica teze o velikoj zaveri protiv nas, trudim se da stvari cenim objektivno, ali ovo prevazilazi neke okvire slucajnosti.
Treba tome dodati i ostale cinioce-zahteve u Rambujeu i nacin na koji su postavljeni i ove koji se sada postavljaju pred nas,delovanje pojedinih politicara u valsti u odnosu na odbranu zemlje i ostalo.Kada se sve to uklopi, cini mi se da je i dalje u toku jedan od razradjenih scenarija upravljanja krizama niskog intenziteta.
Bosna me nije dokacila, oluja malo, ali kosovo me je potkacilo u punom zamahu.Vidjao sam i slusao puno stvari o kojima se sada govori.pojedinci od onih kojima se sudi i treba da budu osudjeni, ali je svakako predimenzionirana prica o svim dogadjajima.
Samo primer Srebrenice.Neka je tamo i 10 ljudi ubijeno na takav nacin, pa je to mnogo.Ali nije genocid.Kako jedno mesto koje ima oko 35000 stanovnika, od kojih je oko 9000 prebeglo preko drine u region Uzica, gde su prihvaceni i odakle je oko 3000 otislo dalje u svetske centre, i koje moze imati /matematika cista/ oko 7000 muske populacije, dorasle za vojnu dob, od kojih se u 2 grupe, kao organizovana formacija, izvuklo, sto pod borbom, sto ne, oko 1500, moze pretrpeti nabrojane gubitke?
Dopustam da cifre nisu bas precizne, ali ipak je cifra od 7500 pobijenih mnogo.
Nedvojbeno je da je pocinjen strasan zlocin i ja ga licno osudjujem.Ali ja o tome nemogu da diskutujem, jer, hvala Bogu, niko od moje porodice, prijatelja ili brace nije pre ubijen, a narocito ne na zverski nacin.
Ti ljudi su pretrpeli svasta, i nije cudo da je kolektivna svest zazvonila na uzbunu, jer nam je u genima vec i Jasenovac, i kolci i paljenja u crkvi i ostalo.
Ove babe proturaju tezu da su krive uciteljice koje su decu u skolama ucile o tome kakve je zulume trpeo nas narod jos za vreme Turaka!
Pa sta sad, treba mi da se stidimo sto smo klani?!
sa 15 godina bio sam na radnoj akciji u Jasenovcu i bio sam u tom muzeju, gledao one slike.Nista tu nije izmisljeno.Jos i `86 su, meandrima Save, bile otkrivane nove grobnice.
Ogorcen sam sto su svi, osim nemaca, izbegli tituli `genocidan narod`, a mi , i pored istorijskih fakata, zadobismo to.I u tome veliku ulogu imaju ovi likovi, koji su i tema ove rasprave.I nikom nista!
E to je velika frustracija sa kojom se tesko borim.
 
Saglasni smo u tome da ovde, na terenu, babe rade za one koji ih placaju. Upravo u tome je cela njihova uloga. Takodje, koliko Hag ima veze sa medjunarodnim pravnim normama, a koje krsi kako mu se prohte, za objektivne ljude je vrlo diskutabilno pitanje. Ne mislim da je rec o zaveri, ni najmanje. Rec je o obezbedjivanju naknadnog legitimiteta nezakonitim odlukama i delovanjima vladalaca mocnih drzava. Oni, jednostvano, moraju imati nekakav alibi pred istorijom. Makar i falsifikovani.
I tu je vazna uloga objektivnih istoricara, istinoljubivih novinara, i normalnih, svesnih svojih vrednosti ljudi. Srba.
Prvo, bas mi niko nece nakalemiti komplekse sto sam Srbin, pogotovu ne lazovi, nemoralni i neposteni (politicari ovih i onih drzava, domace "babe" isl.), a drugo, svet se prebrzo okrece, ukoliko se prilagodimo u ekonomskom i politickom smislu, sve ostalo odlazi u drugi, zatim treci plan, i za desetak godina vise nikome u svetu nece biti vazno kakve su etikete lepili. To nam kaze istorija.
A kod nas, meni je vazno da pljuvacice, mrzioci, placenici itd. budu shvaceni kao upravo to - pljuvaci, mrzioci, placenici.
 
Idi bre!Ti si brate bas onako strpljiv tip.
Normalno da nije slucajnost sve sto se desava.
Treba sj..bati drzavu totalno.
Od celokupnog aparata, namenjenog za odbranu, MUP je rasturen-niske plate u sukobu sa potrebom da se prezivi, tera njih same u kriminal.Visoki rukovodioci su korumpirani, a pojedine placaju strani obavestajci.BIA-isto, vojni vrh-Isto.Sto korupcija, sto spijunaza, sto zavrtanje slavina.E sad je crkva na redu.Znaci sve organizacije kojima narod veruje i oko kojih se okuplja-RAZBIJ!
Mediji-na pocetku meseca im se da sta treba da urade i daju im se pare.Taj koji to radi, radi odlicno.
Kao direktnu posledicu imas ljude koji odbijaju da se uvrste u stroj odbrane i tako ostajes bez ikakve odbrane.Kad postanes svestan da si go, i bez maca, onda pocne uslovljavanje-`ti nemozes da se branis, ajde da sad malo pevam, a ti ces da igras kako ja kazem.Prvo, daces kosovo.Drugo, dozvolices da se nase trupe ovde stacioniraju.trece, znas, za seksualno zadovoljavanje nasih vojnika, nebi bilo lose da tvoja majka i sestra.....` i tako dalje.Koja je razlika u odnosu na klasicnu vojnu okupaciju?Ma nema bre, samo se sada radi finije.A deo sistema, koji je direktno usmeren na okupaciju, su i Kandicka i biserko i B92 i sl.Poluistina se sljusne, pa da raji da ceni.A radnik sa 6,5 razreda osnovne skole, koliko god da se trudi, nece moci da se odupre da uticu na njega.I tako, polako dobijas ka sebi polarisanu masu, koja vec cini dobar deo populacije stanovnistva u ovoj drzavi.
 
To sto Boki pise u potpunosti je u pravu, i moglo bi se nazvati demontazom drzave. A jedan od elemanata te demontaze je i negacija vrednosti srpskog nacionalnog bica. Moj prethodni post je bio komentar na tezu da su Srbi genocidan narod.
A vojska, policija, skolstvo, sudstvo neminovno su na udaru razaraca drzave. Eto, i crkva kao elemenat koji bi mogao da, ako vec nismo narocito religiozan narod, ocuva neke tradicionalne vrednosti i deo identiteta naroda.
I sta nam je ciniti?
Na medjunarodnom planu?
A na unutrasnjem?
Je l' treba da kazem da glasamo za nase? Idemo u crkvu? Teramo decu da uce uprkos onoj glupoj reformi? Vodimo ih po muzejima? I jos sto-sta...
 
juce je bila nova emisija na bk u kojoj je bila vuco gost i tema je opet bila (ajde pogodite) zlocin
i kad se pomene zlocin uvek se prica o srebrenici a nikad se ne napravi emisija koja se zove srbi zrtve ili naziv mesta gde su srbi stradali
ja se pitam zasto je to tako
nisam mogla da vetujem da vuco toliko ne zna o pravu oko 150 puta je ponovila rec zlocin protiv covecnosti a kad je pitala voditeljka sta to znaci ona nije znala definiciju
pa tek razlike izmedju masakra i genocida pa ostale podele
nesto sto svaki student prava mora da zna-kakav blam
odusevila me profesorka tako jednostavno svima razumljivo je objasnila te razlike a vuco-gomila praznih prica koje nista ne znace a verujem da ih niko nije ni razumeo, pa cak i knjigu uzela da cita- strasno
drago mi je da je neko javno pokazao koliko ne zna nista o pravu i da njoj uopste pravo ni pravda nisu bitni
pa tek pozivi na hapsenja javni linc koji opravdava u ime necega viseg
pitam se kako neko moze da zlocin pravda nekim visim ciljem
a sve vreme prica kako se trudi da osudi sve zlocine
toliko kontradiktornosri i mrznje- stvarno nije normalno
pitam se da li ce oni koji je placaju posle ove emisije gde je skroz izblamirana i ismejana nastaviti da je placaju
ipak toliki blam
da nije tragicno cak bi se i nasmejala
 
ja bi svoje misljenje prosirila jer mislim da posmatrajuci pojedince- vuco, kandic, biserko....
nece se stvoriti prava slika o specijalnom ratu koji se vodi protiv srbije
profesorka je to lepo rekla-da se srbija izjednaci sa holokaustom sto je strasna laz
niko nije isao u ime srbije i srpstva da ubija i pljacka
problem je u novinarima rj voditeljima koji prave takve emisije i dovode takve goste
kada pozovete jednu od gore navedenih tada dolazi do snazne reakcije a to povecava gledanost
MNOGOSTRUKO
voditelji u zelji da imaju sto gledaniju emisiju pozvace svaku šušu koja ce izazvati burnu reakciju i otuda su kandic i slicne njoj odlicni gosti
a tu je jos i snazna medijska podrska pojedinih tv kuca b92 i sl
koji su toliko agresivni da ne prezaju ni pred cim
zeljni su krvi
ponavljam krvi jer to ostavlja najjacu reakciju
i ponavljam kada bi jedan voditelj napravio 10 emisija o srpskim zrtvma u srebrenici i spaljenih 150 sela oko srebrenice onda bi sasvim drugacija slika bila
 
Meni je mnogo zao sto se ovo sve desava i vrlo mi je tesko opet da ozivim ovu temu na topicu.
Ali evo par stvari.............kako ja to vidim ispade da je Sloba bio u pravu kad je rekao da su sve to strani placenici.. :P.
Mislim sjeb... se nam drzavu totalno.Ali totalno.....ja radim u drzavnoj VELIKOJ kompaniji i znam sta se radi.To je ravno katastrofi kakve zahteve dobijamo da ispunimo za MMF i EU.
No sad smo potpisali i sporazum da propustimo okupacione trupe na nasu teritoriju....Znate na sta me sve ovo podseca.....na

OTPISANE


Pozdrav :P
 
mshone:
Imam svoje, ali me zanima i misljenje vas ostalih.
Sta se desava sa tom damom, devijacija uma, rad po zadatku sa strane ili smo stvarno svi mi takvi kakvim nas ona prikazuje.
Pa sve je jasno oko toga. Prva malo turbulentnija situacija i ja janpi,neobijan gore i dole,zvonim vesstici na vrata.(seccate se kako su nekad vesstice ...)
 
O G O R C E N S A M

Mogao bih na ovu temu da pisem da se svi smore koliko mogu da pisem jer sam kako rekoh ogorncen na sve gore pomenute...

Majku mu pa kada cemo prestati da trujemo sami sebe i kada cemo da jednom kazemo dosta bratoubilackom ratu medju srbima... Izgleda nikad...

A da ne bih previse naglabao evo jedna poslovica ili zakletva koju oduvijek koriste muslimani/bosnjaci>

"NE DAJ BOZE DA SE SRBI SLOZE"..

Tako sjecajuci se ove kletve i ovo sa Natasom Kandic nije iznenadjenje za mene...

A volio bih vise nego li ista na svijetu da mogu da je zgrabim za siju i da je odvedem majkama bar jedno 20-tak nasih poginulih boraca koji su na divljacki nacin ubijeni / ne vise/ i da joj one kazu ko je genocidan, ko je ubica, ko je agresor i tome slicno..

Samo mi je zao sto te moci nemam.. Inace kada je rijec o osudi Natase Kandic nju ni po koju cijenu ne bi smjeli kazniti nikakvom smrcu jer to bi bila nagrada za nju a poraz za sve poginule borce u svim ratovima koji su bili na prostorima bivse YU..

NJu treba patiti i to njenim oruzjem na nacin da svaki dan sagledava ko je zrtva a ko je zlocinac..

Toliko od mene...
 

Back
Top