sta usporava,a sta daje brzinu

Screenshot_2..jpg


:sad2:

to je neki debeli iz Memfisa radio neki program sa njim
"when he come to me he could already jump out of a gym,when we were finished he was a rocket'
taj je uzimao oko 300-400 $ po treningu tako nesto
a taj program je,bez'te gace usro sam se :sad2:
imao neke drilove koje radili japanski odbojkasi kad uzeli medalju na olimpijadi neki dubinski skokovi s 3-4 m visine tako nesto svasta nesto i ne secam se vise :lol:

ovo mu je iz naskoka iz dvokoraka je bio jos bolji

- - - - - - - - - -

10 ft je obruc 'normalno'
 
Da,samo sto je Rampage poluteska.
Slazem se da treba da si rodjen sa time,i vezba da se to dovede do savrsenstva.
E sad,kosarkasi imaju drugi vid kondicije,ne bi mogao kosarkas da odradi boks mec,umro bi da stalno drzi gard gore.
Isto bi i MMA borac ili bokser gasirao da mora stalno da skace za loptu.

Evo ga jos jedan teskas,jako brz
 
Kad je krenula polemika o misicnoj masi i brzini....
Ne znam odakle pade ideja da misicna masa nije dobra za brzinu?!
I,ne znam odakle onima koji inace zastupaju takvu tezu daje neku
notu da kritikuju ostale da nisu u pravu u suprotnoj tvrdnji?!
Ja,smatram da mora postojati MM,ali nije presudna u brzini.
Naravno da postoje mrsave osobe ,koje imaju brz i razoran udarac ,
kao i oni sa MM ,isto tako ima i onih koji imaju MM ,a slab udarac ,kao i mrsava osoba.
Mnogi faktori su razlog tome...Ja,licno se samo ne slazem sa onima ,koji imaju MM poput Coleman-a
,sa zeljom da imaju brzinu pri udaranju,ali ,ok Coleman je profi bilder sa tendencijom stvaranja
necega sto nema veze sa udaranjem.
 
Pa tebe je trener upropastio :)
Brzina se radi iskljucivo, jedino i nikako drugacije osim kad si odmoran... tj. kad si najodmorniji na svetu.
Odakle ta glupost da misicna masa usporava? Pa ako te ona usporava, sta te ubrzava :) Pogledaj, kuglase, kopljase, diskase... svi su ogromni... a brzina pojedinacnog pokreta im je savrsenstvo!!!
Masa postaje problem onda kada je prekomerna, a to ti se nece desiti. Pogledaj sve americke fudbalere... atleticare... ako nikog drugog pa i sprintere.

E sad malo fiziologije, koliko mi vreme dozvoli:
Koliko ti je Bog dao toliko si brz, na to malo mozes uticati, ali to malo je jako znacajno. I to premestanjem funkcije IIa vlakana anerobni sistem a ne u aerobni sistem rada (sto je tvoj trener radio). Dakle ili ti je Bog dao da si brz ili da si izdrzljiv, ili da si aerobno-anaerobni tip. Ali opet, ti tezis treningom da doesgnes svoj maximalni genetski potencijal. Ovde je neko pomenuo nervni sistem.... brza nervna vlakna inervisu brza misicna vlakna, i zajedno cine motornu celinu... Ono sto je tebi bitno, brzina slozene reakcije, brzina pojedinacnog pokreta, brzina opustanja antagonista kako kod pojedinacnog pokreta, tako jos vise kod frekvencije u slucaju vise pokreta. Zatim misicna masa bez koje nemas nikakvu osnovu, jer dzaba ako impuls stigne u tvoj pectoralis, ako je on slab, i treba mu pet sati da pokrene ruku.

Faktori koji usporavaju, ako izbegnemo one, los san, losa ishrana, neuredan nacin zivota, na prvom mestu te onda usporava nepravilan trening. Kog je u borenju koliko hoces! Opet ponavljam BRZINA SE RADI KAD SI ODMORAN I NIKAD VISE! Treningom brzine ti zelis da isprovociras nervni sistem, da salje impulse NAJBRZE MOGUCE i da stvoris motoricki engram u motornoj kori o vremenu svog kretanja, ukoliko brzinu treniras umoran, u motornoj kori se stvara pogresna predstava da si brz, i bices sporiji, iako imas bolji genetski potencijal. Sto je sa tobom radjeno. I sto se radis a masom sportista. Proguglaj malo kljucne reci "probijanje brzinske parijere" i "gasenje brzinske barijere"
 
Pocecu kao bRu zLi... Koji to sportista trenira bez tegova? Fedor ne koristi tegove? Volujev ne koristi tegove?
O cemu vi pricate.... to sto mesate babe i zabe, ne znaci da se tegovi ne koriste. Rad sa tegovima se ne treba poistovecivati sa bodibildingom, svako dodatno opterecenje koje koristis pri trening pretstavlja rad sa tegovima. Bilo da je to rad sa dzakovima peska, sto je popularno u rvanju, bilo da je to sa keramickim vazama sto se nekad u karateu koristilo.... Danasnji tegovi u obliku sipke predstavljaju samo najportabilniji oblik opterecenja! Bez opterecenja NE MOZES, NE MOZES I NE MOZES da aktiviras ni nervna a samim tim ni ni miscna brza vlakna u toj meri da budes ozbiljan sportista. Raspitaj se malo sta je RFD (Rate of force development), ako to motoricko svojstvo nije kvalitetno razvijeno NEMAS sta da trazis u ozbiljnom borenju. Dakle Rate of FORCE development! E sad Sila ili Force... nadji mi ijednu knjigu koja propagira razvoj sile bez opterecenja, imas ekscentricne kontrakcije, ali njihova posledica sa velikim opterecenjem cini da je mnogo veca dara nego mera, pa se ne isplati. Sila je OSNOV za razvoj SNAGE! A snaga posle osnov za razvoj brzine!
Po meni covek koji ne radi sa opterecenjem, nema sta da trazi u ozbiljnom borenju!
Mozes da isprasis tu lokalne momke... ali kad krene ozbiljna prica nemas sta da trazis.
Osim toga, zbog gledanaj filmova, ju tjub klipova... gde se rusi pokazuju kako ne rade sa opterecenjem, zabluda velika... ako neko podize balvane, pa sta je to nego opterecenje, samo su na zapadu bili pametni i napravili teg, da bude portabilnije. Od koga je poteklo rusko zvono, girja ili danas popularno kao ketlebell.
Savremeni trening sile i snage, vecim delom upravo potice iz te Rusije "gde se ne radi sa tegovima"... Osnovu razvoja sile i snage... su postavili Rusi... Zaciorski, Verhosanski....
 
Mišićna inervacija se najbolje razvija sa velikim opterećenjima. Naravno da to za posledicu ima i hipertrofiju. Tako da je za povećanje antropomotoričke sposobnosti brzine (snage) bitno poznavati mnogo faktora.
- Ishrana, jer su pri takvim treninzima uglavnom glikogenski metabolički oksidativni procesi.
- Periodizacija treninga (u ovom slučaju blok periodizacija)
- Dužina treninga i oporavak (ishrana i ostalo)

Ovo su sve oblasti koje se moraju ispoštovati za neki ozbiljan napredak.

E sad nekima sam rekao sve, a nekima ništa. Ovim drugima mogu samo da kažem da krenu u izučavanje ovih oblasti i vrlo brzo će biti sve mnogo jasnije.
 
Niko,ali niko nije tvrdio da tegovi nisu
potrebni.Evo,ja cu ovako preformulisati
,ko tvrdi da profi bilderi imaju brzinu u udarcima
,taj pojma nema.

kako nemaju
evo profi bilderi poput Bolta su mnogo brzi ?? :lol:

- - - - - - - - - -

E sad malo fiziologije, koliko mi vreme dozvoli:
Koliko ti je Bog dao toliko si brz, na to malo mozes uticati, ali to malo je jako znacajno. I to premestanjem funkcije IIa vlakana anerobni sistem a ne u aerobni sistem rada (sto je tvoj trener radio). Dakle ili ti je Bog dao da si brz ili da si izdrzljiv, ili da si aerobno-anaerobni tip.

:lol:
 
@Ursus
Nikako se ne slazem sa tobom! Prvo veliko opterecenje nikako nuzno ne izaziva misicnu hipertrofiju. Da bi doslo do miscne hipertrofije potreban je i odredjen broj ponavljanja, minimum 8 (najcesce), rad na sili se retko radi sa tolikim brojem ponavljanja. Jedini je metod submaksimlanog opterecenja do otkaza, kada je otkaz na 6-8 ponavljanja. I tu se moze reci, da se metod sile i razvoj hipetrofije sustizu, mada je taj metod za razvoj sile bajat, ili se koristi kod mladje populacije. Metodi za razvoj sile nuzno trazi mali broj ponavljanja, retko preko 5!
Dva, opet se nikako ne slazem sa tobom, razvoj brzine nikako ne zahteva glikoliticke oksidativne procese. Jer ako si pri treningu brzine usao u glikogen. oksidativni proces znaci da si debelo promasio, odnosno da si u aerobnom procesu i tu je opet prica zavrsena, i to je ono sto rade svi nasi treneri. Trening brzine ide najdalje do potrosnje CP, nakon toga nema razvoja brzine. Cak i pre toga se trening brzine zavrsava, uopste nakon 8-9 sekunde pa i ranije, brzina opada.
Sa ovim dalje se slazem, blok periodizacija obavezno!

@Pa..Ja
Pa upravo tako... koliko ti je Bog dao da si brz toliko ti je... ili da ti prevedem :) Koliko ti je genetska mogucnost, to ti je.... nema tu mnogo pomeranja.... Ko obori to na naucnom nivou, garantujem da je kandidat za Nobelovu nagradu. A sad posto ti pojma nemas o cemu pricam, onda ti je smesno. Nastavi sa svoijm sistemom treninga, izbegni moje postove, i lepo napreduj :)
 
eo ti jedan dril za brzinu
mejd in vilidz sistem :lol:

V001_7_30.gif

secnes ovde ovde i ovde
dve uzmes konopac i pojas oko pasa
vezes za pojas ostavis razmak oko 2 m imas povrsinu oko 500 -600 m ...sprint : )))
druga serija isto samo ne vezujes za pojas nego drzis konopac rukama...sprint !
a onda imas i put uzbrdo nizbrdo ravno svakakvo...isto...sprint
onda sve to al unatraske..pa bocno ..imas varijacija puno : )))
eo nek ovaj ekspert elaborira sta se desava nogama a i celom telu ..onako strucnjacki :lol:

- - - - - - - - - -

msm tegovi
majt sta mi naprica :lol:
 
Poslednja izmena:

Back
Top