sta usporava,a sta daje brzinu

Пре тридесетак година сам боксовао и научио сам да претерана употреба тегова може да буду заиста опасна за брзину. Сетите се само Маријана Бенеша, због тегова је чак сматран једним од најјачих људи на свету у својој категорији, а "школски" боксер Пламен Јанков га је редовно тукао. Што је најгоре, Бенешу је из периода када је био брз остала (лоша) навика да боксује са спуштеним гардом. Ми смо тренирали са теговима веома мале тежине (пола киле - кило) у "борби са сенком". То стварно подиже снагу ударца, а да притом не смањује брзину. Најважније је да рука приликом ударца буде потпуно опуштена, "бациш" је испред себе, а контракција је у последњем тренутку, уз полуротацију шаке која даје додатну снагу ударцу. Без тога се ударац своди на "гурање", а не ударање. Наравно, десни директ полази из пете, а леви из кука, тако да је сама рука сигурно мање од 50% снаге ударца (нисам мерио :)). Они који ипак више полажу на веће тежине тегова обавезно треба раде вежбе извлачења, најмање онолико дуго колико су дизали терет.

Давно је то било, сигурно се много тога променило, али ја баш и нисам тако лоше пролазио. У преводу - нисам добијао много батина, а дешавало ми се и да оборим. Баталио сам после непуне две године, јер сам схватио да чак и мале батине у боксу нису баш тако безопасне.

dobro si to objasnio,pogotovu te razlike o snazi i brzini
 
Пре тридесетак година сам боксовао и научио сам да претерана употреба тегова може да буду заиста опасна за брзину. Сетите се само Маријана Бенеша, због тегова је чак сматран једним од најјачих људи на свету у својој категорији, а "школски" боксер Пламен Јанков га је редовно тукао. Што је најгоре, Бенешу је из периода када је био брз остала (лоша) навика да боксује са спуштеним гардом. Ми смо тренирали са теговима веома мале тежине (пола киле - кило) у "борби са сенком". То стварно подиже снагу ударца, а да притом не смањује брзину. Најважније је да рука приликом ударца буде потпуно опуштена, "бациш" је испред себе, а контракција је у последњем тренутку, уз полуротацију шаке која даје додатну снагу ударцу. Без тога се ударац своди на "гурање", а не ударање. Наравно, десни директ полази из пете, а леви из кука, тако да је сама рука сигурно мање од 50% снаге ударца (нисам мерио :)). Они који ипак више полажу на веће тежине тегова обавезно треба раде вежбе извлачења, најмање онолико дуго колико су дизали терет.

Давно је то било, сигурно се много тога променило, али ја баш и нисам тако лоше пролазио. У преводу - нисам добијао много батина, а дешавало ми се и да оборим. Баталио сам после непуне две године, јер сам схватио да чак и мале батине у боксу нису баш тако безопасне.

Svaka cast na tekstu,sve sto si rekao je tacno...
 
gomila smeca
pola kile trt mrt
sem ono
eksplozivna snaga dolazi iz nogu..i kukovi

dakle ..pola kile jelte mnogo daje eksplozivnu snagu i brzinu
kolko daje,aje..sta znam...200 kila ???
mada ne znam koliko je ovo merodavno,ovaj je veoma spor ????????
sta kao bolt neki..ja to nisam video uzivo tako da ne verujem,ovo su ti fotosopi neki..ma mora da je to garant
daj da konsultujemo eksperte za mrsomudenje :hahaha1:

Screenshot_3-png.jpg
 
Poslednja izmena:
takodje jedan od sporijih je i ovaj
zapravo nikakav atleta..jedan od najsporijih otkad je covek na dve noge prohodao...spor trom statijaznam sta sve ne ????
i to sve zbog toga sto nije poslusao eksperte od dve kile :lol:
sta su ove bucice..nekih 30-35 kila??.... sta da ti kazem...budala ????

7.jpg
 
takodje jedan od sporijih je i ovaj
zapravo nikakav atleta..jedan od najsporijih otkad je covek na dve noge prohodao...spor trom statijaznam sta sve ne ????
i to sve zbog toga sto nije poslusao eksperte od dve kile :lol:
sta su ove bucice..nekih 30-35 kila??.... sta da ti kazem...budala ????

Pogledajte prilog 291528

Daj nam reci ,premudri ....Jel ti smatras da
Ronnie Coleman ima predispozicije za brzinu?
 
ne oz ,da sam ja tako neki ekspert od dve kile cenim da bih imao bar 9,58 brzih razloga da onom iz prve slike objasnim i studiozno obrazlozim zbog cega ne valja to sto radi i kao mu, ne samo da ne pomaze nego vec i odmaze ??????
ili ne :(

a sta radi ? :(
 

Prilozi

  • 00016f.jpg
    00016f.jpg
    29,1 KB · Pregleda: 2
Je li Momci,
sto ne pogledate Fedorenka i Kotura,sta oni to "dizu",i koliko su Jaki.
Stari klasicni treninzi sa malim tezinama i do 1000 puta ponovljenim serijama.Sto ne uzmete "rusku kuglu",da vidite kakvu snagu i brzinu daje.Sto ne pogledate treninge sumo rvaca?
Sta mislite zasto nasi specijalci recimo rade takozvani "paciji hod' u kilometrima?,i da li im on daje snazne i brze noge?zasto je Mate Parlov Pobedjivao svoje protivnike?
Okrenite se "starim tradicionalnim" treninzima,to su Tajne dobrih Boraca,a ne masinerije,proteini,i hemije.:cool:
 
Where does Usain Bolt rank among the most electrifying athletes in sports?

Is he the most impressive athlete of all time?


top 3


prava steta ovi eksperti od dve kile ne podele svoju strucnost s njim
pa da bude najbrzi ikada ??????
cek,ne
:munjenzbunjen:
 
Where does Usain Bolt rank among the most electrifying athletes in sports?

Is he the most impressive athlete of all time?


top 3 [/
prava steta ovi eksperti od dve kile ne podele svoju strucnost s njim
pa da bude najbrzi ikada ??????
cek,ne
:munjenzbunjen:


Je li Momak,tj.Pa Ja,na kopm si trenutno levelu,mozda imas bolje ideje ne go pojedinci,podeli to sa nama,moze,ili?:think:
 

Back
Top