sta usporava,a sta daje brzinu

...brzinu posjedujemo , koliko posjedujemo...dovesti je do vrhunca nasih moći je put ne stopiranja samog sebe tj. tegove i vježbe snage kontrolisati i
posebno kvadricepse čuvati od 'mase' kao i tricepse...pustiti i ruke i noće da 'bježe'
nikako u stajaće prepreke.Ići za dzakom ili makivarom...
Brzina je 70. postotni dio borilaćkih vještina , naročito kod Karate_a .Dzudo moguće je da treba malo više na statičnost raditi ali to je za mene nepoznanica jer ne volim 'ometenost' sa jednim protivnikom...

3 kile i cepaj po 1000 puta.Energija je unutrasnja sila, iz "hare" se pokrece i u tacci zavrsava.Osecaj je najvazniji,a za to male tezine i veliki broj ponavljanja.
 
...kime,-taj zadnji izdah snage je i klimax udarca...
Neko upražnjava i uvrtanje...
Uvijek sa kjai-jem jer to je onaj , opet kažem zadnji atom ulaganja...
...npr...kad stariji ljudi udaraju sjekirom o drvo kažu ,-karakteristično 'op'...
...jer 'vade ' te zadnje 'atome'...
Vidjećemo se mi skoro u Beogradu i moguće je da se i znamo...
 
...kime,-taj zadnji izdah snage je i klimax udarca...
Neko upražnjava i uvrtanje...
Uvijek sa kjai-jem jer to je onaj , opet kažem zadnji atom ulaganja...
...npr...kad stariji ljudi udaraju sjekirom o drvo kažu ,-karakteristično 'op'...
...jer 'vade ' te zadnje 'atome'...
Vidjećemo se mi skoro u Beogradu i moguće je da se i znamo...

Postovanje Faraon, ako Bog da tek sledece godine negde u Septembru stizem u Beograd, mozda se i vidimo.Poslaci ti E-mail.
 
Zanimljiva tema sad je čitam. Što se tiče borilačkih sportova brzina se radi situacionim pokretima udaranje, bacanje,... u vrlo kratkim vremenskim intervalima dok može da se izvodi 100% brzinom a može da traje svega par sekundi. Odmor traje duže dok sportista nije potpuno spreman da ponovi istu brzinu. Naravno tehnika ispoštovana.
 
F=ma
Koriscenje termina brzine u ovom kontekstu je obican kolokvijalizam npr. brzina pokreta
Nema brzine bez ubrzanja. Sto je vece ubrzanje /eksplozivnost to ce biti veca brzina u datom momentu.
Napisao sam kako se radi brzina u borilačkom sportu, u olakšanim uslovima bez ikakvog opterećenja, naravno odmoran i sa 100% - nom brzinom. Cilj je prevariti telo da ono može još brže... zato se i šprinta nizbrdo... kao što powerlifteri varaju CNS... telo se zapravo štiti od povreda i mora da ima "sigurnosne ventile". Brzina je genetski uslovljena odnosom mišićnih vlakana ali barem možemo pokušati izvući maksimum...
Eksplozivnost je b
 
Kako dobijas Ubrzanje :?:
Prvi uslov je da imaš mišića na kostima da ima od čega da se pravi snaga, po mogućstvu funkcionalne mase a ne bodibildrske. Onda na tu masu razvijaš maksimalnu snagu, to je uslov da razviješ dobru eksplozivnu snagu. Kad dodješ do 1.25 x telesna masa koju podigneš na benchu i 1.5 x telesna masa na čučnju onda možeš da radiš pliometrijske treninge. Na kraju dolazi rad na specifičnoj brzini za taj sport. I tako... Ima tu još ali ne bih da davim
 
moj trener je x puta me terao da bildujem i posle toga onako mrtav umoran vezbao udarce,obicno cepanje po vreci i uvek mi je govorio da je mladja brzina i da je bitno znati sta usporava!Nisam imao priliku da ga pitam koji faktori usporavaju,jer stvarno ima toliko prilika da vidim grdosije koji su prilicno spori,ali veoma jaki!Sta to ustvari usporava nase telo?Koji su to faktori vezbe?
Primjer iz Shotokan karatea, onoga sta daje brzinu:
Pocetak:
Lijeva ruka 45stepeni nadolje,
desno nesto manje od 45 stepeni pud nazad iza lijevog
lijeva noga u koljenu manje od 45, kada bi se od koljena povukao visak nadolje padao bi negdje malo ispred povezivanja prstiju sa stopalom (izmedju prstiju stopala i stopala)
desna 45 nazad
desna ruka tako da joj je dno u visini vrha karlicne kosti, desna pesnica okrenuta da joj dlan gleda gore
desno stopalo ugao malo vise od 45, lijevo pravo napred ugao
Istovremeni:
pokret da desna dodje skoro u istu daljinu od cilja kao lijeva samo ono za stopalo napred a da ti visina glave i butne karlice bude jednaka, uz povlacenje lijeve pud nazad, ali ne skroz, ramena su jednako daleka od cilja (rotirao si desno rame)
Dalje, istovremeni:
povlacenje lijeve ruke jos vise nazad, lijevi kuk rotiras napred, desna se rotira (koristi rotaciju iz lakta toliku kolika je bezbolna, da ne iscasis kost) tako da ti sad dlan gleda dolje, udaras pravo,
1) rotacija desne ruke zavrsava kad
2) i kraj pokreta nogom
3) i udarac u cilj
4) i povlacenje lijeve nazad
5) i rotacija kuka...
(to ti daje stravican proboj, kad spojis tih 5 u 1, BAS ZATO STO TI DAJE UBRZANJE...)
(desna noga napred da dodjes u isti stav samo promjena noge koja je napred)
odgledaj neki video na youtube oi zuki ili gyaku zuki ili choku zuki i probaj to u neko drvo, vidjeces da uspijeva...
Pokret nogom
 
Poslednja izmena:

Back
Top