Vojska Srbije se modernizuje?

Wrong Turn

Domaćin
Banovan
Poruka
4.812
http://tangosix.rs/2013/24/04/nabav...opter-planovi-za-g-4-modernizaciju-idu-dalje/


Nabavka M2 sve izglednija, ViPVO delegacija posetila Eurocopter, planovi za G-4 modernizaciju idu dalje

BEOGRAD – Dnevne novine Blic danas kao temu dana donose informaciju da bi prvi potpredsednik Vlade i ministar odbrane Aleksandar Vučić krajem aprila trebalo da dogovori nabavku šest aviona MiG-29 M2 i dva nova radarska sistema. Tango Six saznaje da je delegacija ViPVO posetila Eurocopter u Francuskoj gde joj je prezentovan helikopter AS352 Puma.

POP_1480.jpg


Misterija “maketa” i frekventnije pominjanje nabavke novih borbenih aviona u poslednjih nekoliko dana (1,2) danas su dobili još jedan medijski impuls. Dnevne novine Blic u temi dana prenose svoja saznanja koja govore da bi “šest novih aviona tipa MiG-29 M/M2 i dva nova radarska sistema trebalo da se do kraja godine nađu u naoružanju ViPVO”. Blic navodi da će konačno definisanje te kupovine/kredita biti dogovoreno prilikom Vučićevog sastanka sa ruskim ministrom odbrane Sergejem Šojguom u Moskvi 23 maja.

Kako je Tango Six među prvima i javio, MiG je sve bliži obnavljanju tržišta u Srbiji a naša vojska rešenju jedne hitne potrebe koja je nastala ne samo kao posledica nedovoljno kvalitetne podrške proizvođača već pre svega zbog loših odluka naše strane u prošlosti.

Još dobrih vesti


Kako Tango Six saznaje iz dobro obaveštenih izvora, ViPVO delegacija posetila je nedavno evropski Eurocopter – EADS-ovu podružnicu koja imeđu ostalih proizvodi i helikopter AS352 Pumu. Kako saznajemo, srpskoj delegaciji održana je prezentacija ove letelice kao i demo-letovi. Poseta nije imala karakter pregovaranja ili ugovaranja već neposrednije prezentacije još jedne alternative ruskim Mil helikopterima koji je do nedavno važio za isključivog favorita.

Takođe, sastanci sa firmama ponuđačima u obnovljenom procesu modernizacije Super galeba G-4 su nastavljeni. Kako saznajemo, namera vojnog vazduhoplovstva Srbije da tehnološki unapredi svoj osnovni školsko-borbeni mlaznjak sve je čvršća, što dokazuju pripremne aktivnosti i sastanci pred konačni izbor sa tri kompanije koje su u igri: EADS-ovim Cassidianom, Elbitom i Thalesom.



Pretpostavljam da ce nabavka da ide u smeru 6 ove godine, 6 sledece, i mozda jos kasnije.

Sve u svemu svaka čast, Vučić objašnjava neke stvari bivšem ministru odbrane ŠuNATOvcu koji je vojsku prepolovio.

:ok:
 
Inače je ponuđena i modernizacija MiG-21.

Jedna ponuđena modernizacija je osnovna, samo za produženje života na 5 godina.
Druga je produženje za 10-15 godina na standard MiG-21 Bison za koji Rusi tvrde da je bolji od ranijih verzija F-16, što su Indijci potvrdili u vežbama protiv F-16C i F-15E.
 
Bas to htedoh da kazem! I mogu da raspuste i ovo malo muke od vojske sto ima kad vec ne rade svoj posao

Svaka članica EU mora da ima vazduhoplovstvo ili da ga plaća nekoj drugoj državi za čuvanje, što je papreno skupo i ne isplati se.

Naši bi trebali čuvati vazdušni prostor Crne Gore, a možda i Bosne jer oni su otkazali avijaciju.

A i stvarno je sramota šta pišete, kako treba isključiti vojsku, nikad se ne zna šta se može desiti.
Dačić je otvoreno rekao, ukoliko se ne bude poštovao sporazum na severu i šiptarska čizma uđe na teren zajednice Srpskih opština, Srpska vojska ima pravo da reaguje, a inače za Kosovo nam i ne treba avijacija, ali za kurčenje treba, a to je najbitnije, neće NATO u rat sa državom koja ima modernu vojsku - jednostavno izgubiće mnogo, naravno da bi nas sravnili sa zemljom, ali bi i izgubili mnogo a to im se ne isplati.
 
Ovakve sugestivne rečenice najbolje obožavam kada se prevodi žedan preko vode

Kako Tango Six saznaje iz dobro obaveštenih izvora, ViPVO delegacija posetila je nedavno evropski Eurocopter – EADS-ovu podružnicu koja imeđu ostalih proizvodi i helikopter AS352 Pumu.

Baba Živana ima kacu kupusu na najlepšoj terasi u zgradi poznatoj po lepim saksijama sa cvećem kupljene od Lepog Brku na dorćolskoj pijaci po jeftinijoj ceni
 
To je vaša specijalnost.

Aha....enE tamo po Hercegovini i Lici i Bosni......pune jame kostiju sa decijim lobanjama i skeletima......sve sami mali "hrvati" koje Srbi "pobacase" u jame. A cak se prica da je Milan Nedic uspostavio logor za decu do 14 godina u Jastrebarskom gde je "iznajmio" katolicke svestenike i casne sestre da ih "krstavaju" srbosjekom. Takodje je opstepoznato da je cetnicka vojska likvidirala 112 000 dece u NDH.
 
Sve sami izdajnici na forumu. :sad2:

MiG-21 Bison
http://2.***************/-gGD0ZyWeies/TjgiaIIMb-I/AAAAAAAAAKI/eXE6NB0WALg/s1600/Indian_Mig-21-Bison.jpg

MiG-29M2
http://3.***************/-epllMP63xzw/UA7P90RsseI/AAAAAAAAG1M/kML98NsX8kk/s1600/Mig-29M2.jpg

- - - - - - - - - -

хрвати су најхрабрији народ не зато што се ничега не боје већ зато што се ничега стиде

Ali su u stanju da se organizuju kad god hoće, oko ćirilice je bilo 20000 ljudi na protestu dok mi za slučaj KiM nismo u stanju 10000 ljudi skupiti.
 
Ti ako stvarno mislis da su nasi svestenici ubijali srpsku djecu po nekim logorima , onda si za psihijatrije , ili si zestoko glup pa pušiš takve gluposti.

Izvini.....hteo sam da verbalno trijumfujem nad tobom......zeleo sam da ocrnim ceo hrvatski narod time sto sam izmislio i slagao da su imali logore za decu gde su ih katolicki svestenici i casne sestre klale nozevima i ubijali maljevima. Smatrao sam, ako budem sto morbidniji da cu biti time ubedljivi. Uspeo si u potpunosti da me demistifikujes pred svima. Cak i moja tvrdnja o 112.000 ubijene dece u NDH je plod moje maste i bolesnog duha. Vi niste takvi, mi Srbi smo to radili, samo pokusavamo da se "operemo" pred svetom i to projektujemo na vas koji ste nevini.

- - - - - - - - - -

Kako moze Mig 21 bison da parira F 16. To mi deluje ne moguce!
 
Не разумем зашто су српским војне нове МИГи ? Срби су успешно спојили Косово, у Еврогеjунију не данас - сутра ће узети.
Па, осим што Румуна или Мађара гонити, али Румуни и Мађари су у НАТО-у.
Можда Срби са НЛО ће бити бори ? :think:
 

Back
Top