Vojska Srbije se modernizuje?

Izvini.....hteo sam da verbalno trijumfujem nad tobom......zeleo sam da ocrnim ceo hrvatski narod time sto sam izmislio i slagao da su imali logore za decu gde su ih katolicki svestenici i casne sestre klale nozevima i ubijali maljevima. Smatrao sam, ako budem sto morbidniji da cu biti time ubedljivi. Uspeo si u potpunosti da me demistifikujes pred svima. Cak i moja tvrdnja o 112.000 ubijene dece u NDH je plod moje maste i bolesnog duha. Vi niste takvi, mi Srbi smo to radili, samo pokusavamo da se "operemo" pred svetom i to projektujemo na vas koji ste nevini.

- - - - - - - - - -

Kako moze Mig 21 bison da parira F 16. To mi deluje ne moguce!

Sto se tice NDH i jasenovca u njemu je ubijeno oko 80.000 srba ,a one vase brojke o 700.000 ubijenih srba , to ti macku o rep vezi .
 
Sto se tice NDH i jasenovca u njemu je ubijeno oko 80.000 srba ,a one vase brojke o 700.000 ubijenih srba , to ti macku o rep vezi .

Pa sta se meni zalis. Cifru od preko 1.400.000 ubijenih u Jasenovcu je izneo sam logoras, inace hrvat, Nikola Nikolic koji je vodio evidenciju o transportima vozova koji dolaze u Jasenovac kao i vojni istoricar, pukovnik, Antun Miletic, isto hrvat rodjen nadomak Jasenovca. Pa onda Viktor Novak (hrvat) pa Lordan Zafranovic pa medjunarodna tela za utvrdjivanje ratnih zlocina. Nije valjda da je vas HTV pametniji od njih koji su to svojim ocima gledali.
 
Sad ce Vucic moci da ratuje sa Srbima na severu Kosmeta, da ne bi morali njegovi mentori iz NATO. Taman takvom, nenaoruzanom protivniku mogu da se suprotstave sa 6 vrabaca i lovackim drustvom od 13000 ljudi.

A i strane banke sad imaju sigurnost da ce imati ko da ih zastiti.
 
Ne treba Srbiji u ovom momentu nikakva vojska ni avioni ni kurcci ni palci! Nama prvo treba opste kolektivno stradanje i golgota da bi smo kroz njega shvatili ko smo i doziveli prociscenje i vaskrsnuce. Pa nam onda treba zdrav nacionalni duh. Tek onda, kad postanemo opet Srbi, tek onda mozemo da razmisljamo o stvaranju sopstvene drzave i svega onog sto pojam "drzava" podrazumeva. Ovo se odnosi na Srbiju i Crnu Goru a ne RS. Mi smo ti koji smo otpadnici od srpstva i dusevno oboleli od jugoslovenstva i komunizma i evropejstva!
 
Srpska vojska je svedena na prosireni vojni orkestar i nesto placenih pijandura i psihoticnih tipova,te nekoliko nazovi generala za pokazivanje,a koji u sustini niti imaju vojsku ,a i da je imaju slaba vajda kad su politicki poslusnici i nesposobni do besmisla.
 
Poslednja izmena:
To je lakrdija i smejurija. 6 aviona mogu da im sluze za paradne letove i kradju novca iz budzeta.

Davati velike pare i zaduzivati zemlju za sacicu beskorisnog oruzja je cisto stetocinstvo u situaciji kada je drzava u bankrotu i stanju raspadanja.
Trebaju ti avioni za kontrolu i zaštitu neba - vazdušnog prostora iznad Srbije ako ih nemaš i ako ne kontrolišeš vazdušni prostor plaćaš višemilionske kazne i moraš da angažuješ druge dražave i plaćaš zaštitu, što će te izaći skuplje nego kupovina novih aviona.
 
To je lakrdija i smejurija. 6 aviona mogu da im sluze za paradne letove i kradju novca iz budzeta.

Davati velike pare i zaduzivati zemlju za sacicu beskorisnog oruzja je cisto stetocinstvo u situaciji kada je drzava u bankrotu i stanju raspadanja.

A uz to ti avioni mogu da lete po Srbiji samo UZDUZ, nikako POPREKO....

- - - - - - - - - -

Trebaju ti avioni za kontrolu i zaštitu neba - vazdušnog prostora iznad Srbije ako ih nemaš i ako ne kontrolišeš vazdušni prostor plaćaš višemilionske kazne i moraš da angažuješ druge dražave i plaćaš zaštitu, što će te izaći skuplje nego kupovina novih aviona.

To je isto toliko istina kao i ona Slobina sala: "Srbija se saginjati nece !" :cepanje:
 
A uz to ti avioni mogu da lete po Srbiji samo UZDUZ, nikako POPREKO....

- - - - - - - - - -



To je isto toliko istina kao i ona Slobina sala: "Srbija se saginjati nece !" :cepanje:
Koji si ti pajser što bi rekao Kami, naravno da je istina, svaka država mora da garantuje i kontroliše bezbednost svog vazdušnog prostora. Umesto što se smeješ i ispadaš glup, pročitaj nekada nešto, informiši se
 
Kada je to tako ISPLATIVO, sto Bosna, Crna Gora ili Makedonija ne nabave koji avion, da ne placaju drugima da im stite nebo??? :think:
Ja sam rekao da je jeftinije kupiti avione, nego plaćati kazne i tražiti od drugih zaštitu, jel moram da ti objašnjavam koja je razlika u posedovanju nečega i iznajmljivanje nečega? Uostalom pitaj njih što ne nabave avione.
 
Za "zastitu" neba u korist civilnog transporta, Srbija ima avione i moze da ih remontuje i odrzava. To je mnogo jeftinije nego zaduzivati narod i povecavati cenu struje, nafte, gasa, vode, pdv i time cenu svih usluga i proizvoda da bi kupovinom 6 aviona obezbidili glasove vojske na izborima.
 
Za "zastitu" neba u korist civilnog transporta, Srbija ima avione i moze da ih remontuje i odrzava. To je mnogo jeftinije nego zaduzivati narod i povecavati cenu struje, nafte, gasa, vode, pdv i time cenu svih usluga i proizvoda da bi kupovinom 6 aviona obezbidili glasove vojske na izborima.
Pa bila je tema pre neki dan, da ne može remont da se izvrši jer je nekima istekao rok upotrebe a ostatku valjda sledeće godine.
 
Izvini.....hteo sam da verbalno trijumfujem nad tobom......zeleo sam da ocrnim ceo hrvatski narod time sto sam izmislio i slagao da su imali logore za decu gde su ih katolicki svestenici i casne sestre klale nozevima i ubijali maljevima. Smatrao sam, ako budem sto morbidniji da cu biti time ubedljivi. Uspeo si u potpunosti da me demistifikujes pred svima. Cak i moja tvrdnja o 112.000 ubijene dece u NDH je plod moje maste i bolesnog duha. Vi niste takvi, mi Srbi smo to radili, samo pokusavamo da se "operemo" pred svetom i to projektujemo na vas koji ste nevini.

- - - - - - - - - -

Kako moze Mig 21 bison da parira F 16. To mi deluje ne moguce!

Zasto ti deluje ne moguce? To su izjave i Americkih i Indijskih pilota.

MiG-21 Bison nosi isti radar kao i MiG-29B/UB, moze da nosi rakete R-77, R-73, R-60 i jos je 10tak puta okretniji od F-16.

Prednost F-16 je broj podvesnih tacaka i veci dolet, ali u dogfajtu bi popusio.

MiG-21 Bison je najmodernija verzija MiG-21 za 21 vek, Izraelci imaju jos moderniji predlog zvani MiG-21 - 2000.
 
Sad ce Vucic moci da ratuje sa Srbima na severu Kosmeta, da ne bi morali njegovi mentori iz NATO. Taman takvom, nenaoruzanom protivniku mogu da se suprotstave sa 6 vrabaca i lovackim drustvom od 13000 ljudi.

A i strane banke sad imaju sigurnost da ce imati ko da ih zastiti.

Razbiće ih Srbi sa severa Kosmeta. Jedino ako Vučku ne pomognu NATO avioni ko Gotovini onomad :think:
 
Zasto ti deluje ne moguce? To su izjave i Americkih i Indijskih pilota.

MiG-21 Bison nosi isti radar kao i MiG-29B/UB, moze da nosi rakete R-77, R-73, R-60 i jos je 10tak puta okretniji od F-16.

Prednost F-16 je broj podvesnih tacaka i veci dolet, ali u dogfajtu bi popusio.

MiG-21 Bison je najmodernija verzija MiG-21 za 21 vek, Izraelci imaju jos moderniji predlog zvani MiG-21 - 2000.

Pa sto onda da ne kupimo sto gih migova 21-bison umesto da kupujemo 6 migova 29 :)
 

Back
Top