LUBENICA

mammy

Poznat
Poruka
8.057
Vidjala sam npr. u novinama i magazinima lubenicu i slamke u njoj, cula sam da se ispunjavaju onim "mesom" od lubenice, votkom i jos nekim picima...Da li iko ima "recept" za ovo "cudo" i imate li jos kakvu egzoticnu ideju za ove vruce dane?
Spremam rostilj za vikend pa bih zeljela posluziti goste necim nesvakidasnjim.

Pomozite :wink:
 
levkom izdubiš rupu tako da može da uđe u lubenicu i polako sipaš u levak vodku...za to ti treba ipak malo vremena... lubenica će polako da upija piće...
 
...ili pomotju shprica sipash polako votku u lubenicu... potrebno je malo vremena za difuziju votke u svaki delitj lubenice, ali ne vishe od oko 1h... tako niko netje provaliti shta klopa, gosti tje biti veseli, a ti najbolja domatjica :idea: :wink:
 
divni ste, hvala vam...znaci ne moram da vadim ono meso i da ga mjesam sa lubenicom, samo natocim votkicuuuuuuuu....jao sto cemo da se ponapijamo....pa cu da pisem na temu "kad ste se zadnji put napili"
 
gigule:
levkom izdubiš rupu tako da može da uđe u lubenicu i polako sipaš u levak vodku...za to ti treba ipak malo vremena... lubenica će polako da upija piće...

i kako radi gigule
je l se onda normalno sece??

e je l moze i cijanid tako
 
A zashto bash cijanid, kod njega je fora shto se neeeekada nije utvrdjivao hemijskim analizama pri proveri uzroka smrti? Vishe nije tako,a stavljale su ga zene u kolache jer mirishe na badem :arrow: pa kao kolachici sa bademom ...
 
Meni bi izgledalo zanimljivije kad bi skroz isekla gornji deo lubenice /\/\/\/\ varijantom a odozdo taman toliko koliko je potrebno da stoji, da povadiš ''meso'' iseckaš ga i u to osim votke dodaš sezonsko voće i malo šećera, pa sačekaš nekih 2 - 3 sata da odstoji i na kraju dodaš neki kišobrančić ili neko čudo odozgo.

Nekako mi se čini da se neće dovoljno ''rastopiti'' ako samo naspeš vodku u nju... možda grešim a ovako će izgledati kao pravi mali domaći kičeraj zbog koga će se smejati i pre nego što je probaju :lol:
 
majcheki:
Meni bi izgledalo zanimljivije kad bi skroz isekla gornji deo lubenice /\/\/\/\ varijantom a odozdo taman toliko koliko je potrebno da stoji, da povadiš ''meso'' iseckaš ga i u to osim votke dodaš sezonsko voće i malo šećera, pa sačekaš nekih 2 - 3 sata da odstoji i na kraju dodaš neki kišobrančić ili neko čudo odozgo.

Ovako nešto slično sam i ja jela. Devojka je izvadila meso i iseckala na kockice(verovatno je malo komplikovano :? ), i vratila kockice u izdubljenu koru i tada polila vodkom; sigurna sam i još nečim, ali ne mogu da se setim :? Možda neka višnjevača ili tako neki voćni liker :? I one male ukrasne viljuščice i kišobrančići :D Čak mislim da nije jako 'udaralo' :wink:
 
mackica ns:
majcheki:
Meni bi izgledalo zanimljivije kad bi skroz isekla gornji deo lubenice /\/\/\/\ varijantom a odozdo taman toliko koliko je potrebno da stoji, da povadiš ''meso'' iseckaš ga i u to osim votke dodaš sezonsko voće i malo šećera, pa sačekaš nekih 2 - 3 sata da odstoji i na kraju dodaš neki kišobrančić ili neko čudo odozgo.

Ovako nešto slično sam i ja jela. Devojka je izvadila meso i iseckala na kockice(verovatno je malo komplikovano :? ), i vratila kockice u izdubljenu koru i tada polila vodkom; sigurna sam i još nečim, ali ne mogu da se setim :? Možda neka višnjevača ili tako neki voćni liker :? I one male ukrasne viljuščice i kišobrančići :D Čak mislim da nije jako 'udaralo' :wink:

mackice, mislim da bi pomogla autoru teme odgovorom - da li su kockice lubenice ostale čitave i ako su bile prelivene vodkom ili su se ''rastopile'' tako da je moglo da se pije i slamčicom? :wink:
 
gigule:
levkom izdubiš rupu tako da može da uđe u lubenicu i polako sipaš u levak vodku...za to ti treba ipak malo vremena... lubenica će polako da upija piće...


Pricao mi kolega koji je bio u Ukrajini par meseci, da oni ubace nesto u lubenicu, pa se napravi alkoholno vrenje...ali sta....pokusavam od jutros da se setim....nema sta..stizu me godine...Pitala bih kolegu ali je otisao na teren.
 
od profesionalca -

Lubenica se zasece onako, u trouglu, kao kada vam daju da probate lubenicu. Onda se otvori flasa vodke i zarije se u lubenicu i to se sve tako lepo ostavi u necemu hladnom. Moze u kofi sa ledom, ili u frizideru ili u onim velikim zamrzivacima... lubenica ce da upije svu vodku i onda moze da se sece i da se uziva.

Alternativno, ali neko ne voli vodku, umesto vodke moze i Baccardi - eto vam PRAVI BREEZER od lubenice... njam, njam. Iako sam covek od vodke - vise mi se dopada varijanta sa Baccardijem.
 
PEŠ A La MELBA


6 žumanaca
6 kašika šećera
3/4 l mleka
šipka vanile
1 dl slatke pavlake

maline (ili šumske jagode, breskve...)
maraskino
2 kašike prah šećera
obaren i oljušten badem



Napravite sladoled od vanile. To je masa žutog krema koja se pravi na sledeći način: Umutite 6 žumanaca i šećer, penasto. Skuvajte mleko, sa šipkom vanile, pa ključalo mleko postepeno sipajte na umućena žumanca. Vratite na štednjak i lagano miksirajte dok krem ne provri. Skinite sa vatre i mešejte dok ne provri. U rem dodajte jedan dl umućene slatke pavlake i to promešajte. Treba da stoji u zamrzivaču dok se stegne. Dok se sladoled steže napravite voćni pire. Njega možete napraviti tako što ćete ispasirati voće i dodati 2 kašike prah šećera, ako je od jagoda ili malina. Od bresaka se pravi tako sto se ukuva gust sirup od šećera, oljušti 10 bresaka, prepolovi, odstrani koštica. Breskve se stave u sirup i preliju čašicom maraskina. Pred služenje smrynuti krem stavite u caše, preko njega breskve, pa pire i na kraju šlag. Ukrasite obarenim, oljuštenim i isečenim bademom.

ovo je bila omiljena poslastica Napoleona Buonaparte
 
mmmm,dakle,ja to ovako...
izdubim meso iz lubenice,sipam 3dl vodke,3dl belog ruma,moz' Baccardi iscedim ostatak mesa,da bi bilo soka...dodam i malo nekog likera,tipa grand marnier npr..
i ostavim preko noci u frizu...
i onda sutra posle zurke...
ko ziv ko mrtav :P

a da serviras celu lubenicu i male shots case...i oni sami sipaju,moze sa kutlacom,nekom malom,kao ona za sos

fenomenalno je,to sam naucila od jednog Irca bartendera :P
 
majcheki:
mackica ns:
majcheki:
Meni bi izgledalo zanimljivije kad bi skroz isekla gornji deo lubenice /\/\/\/\ varijantom a odozdo taman toliko koliko je potrebno da stoji, da povadiš ''meso'' iseckaš ga i u to osim votke dodaš sezonsko voće i malo šećera, pa sačekaš nekih 2 - 3 sata da odstoji i na kraju dodaš neki kišobrančić ili neko čudo odozgo.

Ovako nešto slično sam i ja jela. Devojka je izvadila meso i iseckala na kockice(verovatno je malo komplikovano :? ), i vratila kockice u izdubljenu koru i tada polila vodkom; sigurna sam i još nečim, ali ne mogu da se setim :? Možda neka višnjevača ili tako neki voćni liker :? I one male ukrasne viljuščice i kišobrančići :D Čak mislim da nije jako 'udaralo' :wink:

mackice, mislim da bi pomogla autoru teme odgovorom - da li su kockice lubenice ostale čitave i ako su bile prelivene vodkom ili su se ''rastopile'' tako da je moglo da se pije i slamčicom? :wink:
Kockice lubenice su ostale skroz čitave, i nije moglo ništa na slamčicu; samo gric-gric :wink:
 
e znam da nije u svih 16, ali moram da vam kazem jos nesto - velim, petak je pa cu piti, pa zasto da se i vi ne veselite...

Snake bite - pola velike case svetlog piva, pola apple cider i doda se samo sirup od nekog voca (moj omiljeni je borovnica)... i tako, samo da su pivo i cider hladni.... osvezava bolje nego cedevita! :)
 
Ljubim vas sve, kako ste mi mastoviti...idem da kupim lubenicu i mislim da joj izvadim meso, i pomjesam sa crvenom votkom (jel' pametno to?) a opet...ona breezer varijanta mi se jaaako svidja...jaooooo, sad ste me bacili muku :wink:
 
HeBePoBaTaH_:

A je l' može sa dinjom to da se pravi?

moja mama sipa rum u pola dinje i ostavi da malo stoji pa je onda secka. kao malo arome.
ok pominjem mamu ko jadniche al shta cu.
e ako stavis i secer onda je valjda jace vrenje, alkohol i secer. tako nesto
 

Back
Top