mig 29 .

sa par eskadrila migova 29 za vrijeme nato invazije ...

  • srbija bi se obranila .

  • ipak bi bila porazena .

  • mozda bi i izgubila ali bi bilo veselije u zarku .


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Глас Русије: кредит Србији за куповину наоружања
MiG-29M2.jpg

МОСКВА – Русија ће Србији одобрити кредит за куповину наоружања и војне технике, укључујући и шест ловаца МиГ-29М2, објављено је данас у Москви.
Прелиминарни преговори о набавци борбених авиона за српске оружане снаге су одржани у току сусрета двојице министара одбране Србије и Русије, Александра Вучића и Сергеја Шојгуа, у Москви 23-24. маја.
Радио Глас Русије извештава да се испорука МиГ-29М2, практично, може обавити одмах после потписивања уговора између две земље.
Русија, према добро обавештеним изворима у Москви, већ има оваква 24 нова авиона које је наручила Сирија 2007. године, али та испорука није обављена због међународних санкција уведених тој блискоисточној земљи.
 
Hrvatska je vec bila nabavila jedan sistem S300, neoperativan, ali ne za sebe. Poslali ga brodom za USA, nisu trazili nista za njega.

Avione danas Hrvatska moze da zaboravi, nemaju para ni za remont 2 miga 21, a nemaju ni pilote. Nemaju avione za prelaznu obuku, do sada su sa Pilatusa prelazili na migove, pa se ponekad kucnu u vazduhu.

Samo ću na kratko skrenuti sa teme, pa ću se vratiti: mislio sam isključivo na nov i operativan sistem, a ne na neupotrebljiv ukrajinski. O njemu je bilo već priče, pa se ne bih dalje vraćao na temu.
 
niko danas ne daje nista za dzabe
samim ti sto kupujemo 3 "pare" govori da se drzava isprsila za sve novce koje je imala
da li na kredit ili ne nije bitno
ali verujem da je cena povoljna, radi se o novim avionima koji su pre par godina naruceni i naparavljeni za siriju ali zbog embarga nisu nikad isporuceni /btw sirija je narucila 24 komada/
dakle, zbog navedenog i zbog toga sto rusija ima svoj interes da bude prisutna u srbiji sto je i potpisano pre neki dan u sociju izmedju putina i nikolica
verujem da je cena povoljna

a to sto neko ne voli ruse i sto mu je onda cena visoka, kao sto se moze procitati u blicu, recimo
a kako da bi nam ameri dali neki avion povoljnije ili dzabe??
evo rumunima su obecali po povoljnoj ceni POLOVNE F 18 ?........ pa nista od toga
rekli su rumnski piloti tokom pre par dana okoncane zajednicke vazduhoplovne vezbe sa nasim pilotima... u zivo pred kamerama... toliko od amerikanaca i nato pakta, od kojih samo bombe sa uranijomom mozemo dobiti za dzabe....

drugo, nasi piloti su obuceni na migovima, laka je preobuka na novi tip istog aviona
imamo vecinu pratece opreme i tehnike
cija cena je jednaka ceni samog aviona
a o ceni obuke i vremena da se piloti obuce do borbene gotovosti ne vredi ni pricati.. to nema cenu...

sve nam to govori , da je odluka da se kupi avion spram sebe, je jedina ispravna odluka, pa se zato kupovina mig-a 29 pokazala dobrom iz svih gore navedenih razloga

podsecam, da nasa jedina dva miga 29 nisu ni jednom poletela ove godine a da mig 21 ima na misice produzen resurs koji zasigurno vise se ne moze produziti


dakle, da bi mogli da stitimo nase nebo u miru, u pogledu bezbednosti odvijanja civilnog saobracaja, sto nam nalaze evropa, a i da bi smo mogli da naplacujemo prelete i ostalo, moramo imati lovacku avijaciju
inace, kao crna gora, makedonija i slovenija, nebo ce nam cuvati komsije i ubirati prhode po osnovu istog

ja kao stari vazduhoplovac, voleo bih da imamo lovce zadnje generacije, ma sta pricam, voleo bih lovce iz SF filmova..
ali ovo je nasa realnost i verujte mi sasvim dobar i logican izbor
po meri nasih pilota, koji ii inace imaju malo casova naleta godisnje... pa bi svaka ozbiljnija preobuka bila dovedena u pitanje i sa te tacke gledista...

sustina su kao i uvek novci :D
 
Poslednja izmena:
trebaloa bi rusija srbiji dati patent da sama izraduje migove pa da ih prodaje . sigurno bi bili jeftiniji od originala a i srbija nije ogranicena nekim geostrateskim interesima pa bi ih prodavala svima za razliku od rusije .
 
heheheh
to bi bilo dobro kad bi bilo
mi na zalost nemamo elementarne mogucnosti da napravimo sami vise ni galeba a ne mig 29.............
nemamo sto je najvaznije, ljude, znanje, tehnologije, alate, masine....
a kad bi mogli da ga proizvodimo, to bi bilo za sve nas u srbiji, bolje sutra...
:D
puno vise posla za sve nas..
ma falilo bi nam jos radne snage, ne da ne bi bilo nezaposlenosti, negooo :D
 
Srbija da pravi Migove...
E sad me nasmeja... Nece Rusi nikome dati licencu za dzaba, a i da kupimo licencu treba uloziti milijarde kako bi se pokrenula proizvodnja o kadrovima da i ne govorim...
Sad jos samo neko da spomene Novi Avion i ode tema u propast:)
Meni je interesantnija mogucnost razvijanja oklopnih vozila i saradnja sa Rusima u tom pogledu, a sto se avijacije tice da se drzimo mi lakih trenaznih letelica i da razvijamo naprednije bespilotne letelice, a visenamenske borbene avione da ostavima za neka mnogo bolja vremena...
 
Pretpostavljam da ce se sistemi navigacije u Migovima oslanjati na GLONASS kao cisto Ruski proizvod, a mozda i na GPS... GLONASS dobija sve vecu pokrivenost\preciznost i Rusi dosta ulazu u njega pa je sada ovo jedini vid pozicioniranja koji moze da parira americkom GPS-u, neznam koliko je zastupljen kod nas u vojsci, a smatram da bi svi sistemi koji se oslanjaju na navigaciju trebali da poseduju mogucnost koriscenja GLONASS navigacije kao alternativu jer Amerikanci uvek mogu da zamrace tj. deaktiviraju GPS za odredjeno podrucje po svom nahodjenju u slucaju konflikta...
 
U svakom slucaju postoje prijemnici koji mogu da koriste signal oba sistema i time povecaju preciznost pozicioniranja. GPS ima odstupanje od nekih 7m, a GLONASS oko 6m, simultano koriscenje oba povecava preciznost na 2m. Inace mislim da svi Ruski avioni i tehnika uopste imaju prijemnike za oba sistema jer su Rusi od skora popunili sazvezdje satelita koje im omogucava globalnu pokrivenost, koju nisu imali od 96' godine...
 
Da evropski se zove Galileo, a kineski Compass...njihova sazvezdja medjutim jos nisu zavrsena i cini mi se da je Galileo dizajniran da ima preciznost sa odstupanjem od svega 1-2 m, sto bi ga ucinilo daleko preciznijim od trenutne konkurencije. E sad ne postoji razlog da se u civilne svrhe ne koriste svi sistemi simultano radi vece preciznosti, ali u slucaju konflikta sanse su da ce samo jedan sistem biti dostupan. Zato i kazem da bi bilo dobro kad bi migovi i ostali borbeni sistemi koji koriste navigaciju koristili GLONASS kao alternativu GPS sistemu.
 
U svakom slucaju postoje prijemnici koji mogu da koriste signal oba sistema i time povecaju preciznost pozicioniranja. GPS ima odstupanje od nekih 7m, a GLONASS oko 6m, simultano koriscenje oba povecava preciznost na 2m. Inace mislim da svi Ruski avioni i tehnika uopste imaju prijemnike za oba sistema jer su Rusi od skora popunili sazvezdje satelita koje im omogucava globalnu pokrivenost, koju nisu imali od 96' godine...

Da li se ovo odnosi na pozicioniranje, ili na gađanje? Skoro sam pročitao da GPS vođene bombe imaju preciznost od 11m u prečniku, a GLONASS 1m u prečniku. Preciznost laserski vođenih bombi kod oba vida bacanja bombi (NATO i VVS) je 1m u prečniku.
 
ovo za kineze nisam znao . rusija ima interese na balkanu pa moze biti pod pritiskom ako pomogne sa svojim glosatom ali kina je toliko daleko da im se zivo izdrkava za nas pa ne vjerujem da bi blokirali sustav .
 
Da li se ovo odnosi na pozicioniranje, ili na gađanje? Skoro sam pročitao da GPS vođene bombe imaju preciznost od 11m u prečniku, a GLONASS 1m u prečniku. Preciznost laserski vođenih bombi kod oba vida bacanja bombi (NATO i VVS) je 1m u prečniku.

Podaci se odnose na civilno pozicioniranje ali koliko je meni jasno i vojska i civili koriste isti signal sa time sto civili koriste samo jednu frekvenciju, a vojska dve sto joj omogucava da izvrsi korekciju u razlici koju stvara zemljina atmosfera i time poveca preciznost (odnosi se na GPS). Neznam kolika je preciznost satelitski navodjenih bombi ali pretpostavljam da je to zavisno od mogucnosti navigacionog sistema koji se koristi za navodjenje projektila, u svakom slucaju mislim da je satelitski navodjena municija najpreciznija... U modernom ratovanju aplikacija navigacije je daleko veca od navodjenja bombi, pogotovo kada ste u vazduhu i zato sam se zaiteresovao za tematiku pa reko daj da pitam na forumu...
 
Ozbiljni avioni za navigaciju koriste IRS, a korekcija pozicije se vrsi pomocu satelitske navigacije i/ili DMEa. Navigacija ne trazi neku posebnu preciznost, tolerancija je od nekoliko stotina metara do nekoliko kilometara greske, zavisi koja faza leta je u pitanju, navodjenje bombe je vec druga prica, i tu se ponovo koristi kombinacija inercijalne i satelitske navigacije, ali je tolerancija mnogo niza.

U svakom slucaju, tacna je teza da je satelitska navigacija najpreciznija:

609px-Accuracy_of_Navigation_Systems.svg.png
 
Podaci se odnose na civilno pozicioniranje ali koliko je meni jasno i vojska i civili koriste isti signal sa time sto civili koriste samo jednu frekvenciju, a vojska dve sto joj omogucava da izvrsi korekciju u razlici koju stvara zemljina atmosfera i time poveca preciznost (odnosi se na GPS). Neznam kolika je preciznost satelitski navodjenih bombi ali pretpostavljam da je to zavisno od mogucnosti navigacionog sistema koji se koristi za navodjenje projektila, u svakom slucaju mislim da je satelitski navodjena municija najpreciznija... U modernom ratovanju aplikacija navigacije je daleko veca od navodjenja bombi, pogotovo kada ste u vazduhu i zato sam se zaiteresovao za tematiku pa reko daj da pitam na forumu...

Hajde, kada pronađem link o tome što sam pročitao vezano za tačnost gađanja pomoću GPS-a i GLONASS-a, da onda pričamo opet. Ovako stoji kao da sam lupio, ali zaista sam lepo pročitao da avio-bombe vođene GPS-om imaju tačnost do 11m u prečniku, a GLONASS-om 1m u prečniku, kako navodi ruski sajt. Koliko je to istinito, to ne bih sada navodio, ali pre svega želim da se ogradim od toga da je ovo moja lična tvrdnja.
 
mene vise zanima preciznost kineza jer je njihov sustav najnoviji pa bi prema tome trebao biti i najprecizniji .

Kineski je jos u razvoju, koliko sam ja shvatio u ovih nekoliko dana citajuci o tome kinezi imaju samo nekoliko satelita sto im dajle limitiranu dostupnost, dakle dostupan je samo u Aziji i na Pacifiku, a kompletiranje sazvezdja planirano je do 2020. godine. E sad do 2020. godine imacemo cetiri potpuno funkcionalna navigaciona sistema GPS, GLONASS, GALILEO, COMPASS\BEIDOU koji ce do tada imati slicnu preciznost jer svi rade na konstantnom unapredjenju sistema. Prednost za korisnike ce tada biti sto ce uz pomoc prijemnika koji mogu da koriste signal svih sistema dobiti jos preciznije pozicioniranje.

E sad, ono sto je relevantnu za ovu temu i vezanu za nabavku Mig 29M aviona jeste hoce li avioni biti opremljeni kombinovanim GPS\GLONASS prijemnikom i hoce li se takva praksa rasprostraniti u vojsci sto bi za mene bio pozitivan korak iz ociglednih razloga...
 
ja sam rekao da preporucam COMPASS jer smo daleko od ikakve sfere interesa kine dok ovo troje ( rusija , sad i eu ) svako malo se zalete ovamo barem verbalno dok kineze boli za balkan kao i nas za juznokineske otoke u japanu .
 
Zasto ne bi, satelitska navigacija se danas nalazi svuda, cak i nesrecne laste imaju lep garminov integrisani sistem.

No, moje misljenje je da satelitska navigacija nema sta da trazi u ratnim okolnostima, osim u slucaju kad drzava ima svoje satelite. Satelitska i radio navigacija su podlozne ometanju, potpuno iskljucenju, a avion je podlozan pracenju, tako da ne vidim drugi izbor osim inercijalnog sistema koji bi imao mogucnost korekcije pozicije putem glonassa i gpsa, pa u zavisnosti od toga u kakvim smo odnosima sa USA/RUS aktivirati jedan ili drugi prijemnik, mada nije bog zna kakva steta i ako se leti bez korekcije pozicije, za velicinu nase zemlje i trajanje borbenih letova, ne bi trebalo da predstavlja problem.
 

Back
Top