Punto u Kragujevcu

Definitivno, samo jedna od glasina koje se pojavljuju svakih pola godine. Ponekad se pitam, da li ih neko namerno lansira. Jednog dana, kada Zastava bude napravila nekakvu semu sa nekim proizvodjacem ( nadam se ), bicemo poslednji koji ce to saznati jer je praxa da se kod takvih dogovora javnost ne obavestava...
 
Dokle god ne bude oficijelno potvrdjeno od strane fabrike ( a jos uvek nije ) bice glasina. U ostalom, novi Punto, odnosno sva nova Fiatova tehnologija ima prednost ali se kosi sa ugradjivanjem Peugeotovih motora a ugovor o toj tehnickoj saradnji je i dalje na snazi... Jednostavno, kao i sve akcije Zastave u proteklih 15 god, sve su to mutna posla... :?
 
Prema pisanju danasnje Politike, Zastava i Fiat dogovorili su posao oko sklapanja Punta u Zastavi. Sklapali bi se modeli od 1200 ccm i 1900 ccm dizel, a prodajna cena bi im bila oko 8000E.
Sporazum bi trebalo trebalo da se potpise do kraja jula, dok bi proizvodnja pocela u septembru.
 
Uz sve dužno poštovanje, ali to je katastrofa. Kao prvo Fiat iz zastave je diskutabilno koliko će biti stvarno Fiat. Kao drugo, cena je previsoka... Dačija sa carinom i PDV-om može da se nađe za 6750 EUR.
Ja lično mislim da taj Fiat ne bi smeo da ide preko 6000, ako misle da to bude nešto masovno.
 
Citao sam tekst u politici. Prema ovom tekstu italijani nece dozvoliti da se bilo sta proizvede u Kragujevcu vec ce se punto bukvalno sklapati. Pise cak i da je bilo dosta polemike oko toga koji ce se znak naci na haubi FIAT ili Zastava medjutim "na nasu srecu" (bas tim recima pise u novinama) Fiat se izborio da na haubi istog ostane njihov znak.
 
Dovla:
Citao sam tekst u politici. Prema ovom tekstu italijani nece dozvoliti da se bilo sta proizvede u Kragujevcu vec ce se punto bukvalno sklapati. Pise cak i da je bilo dosta polemike oko toga koji ce se znak naci na haubi FIAT ili Zastava medjutim "na nasu srecu" (bas tim recima pise u novinama) Fiat se izborio da na haubi istog ostane njihov znak.
Pa jesi li ti procitao moj post, pise SKLAPANJE, a predpostavljam da ce motor i menjac stizati vec sklopljeni.
 
borisbg:
Dovla:
Citao sam tekst u politici. Prema ovom tekstu italijani nece dozvoliti da se bilo sta proizvede u Kragujevcu vec ce se punto bukvalno sklapati. Pise cak i da je bilo dosta polemike oko toga koji ce se znak naci na haubi FIAT ili Zastava medjutim "na nasu srecu" (bas tim recima pise u novinama) Fiat se izborio da na haubi istog ostane njihov znak.
Pa jesi li ti procitao moj post, pise SKLAPANJE, a predpostavljam da ce motor i menjac stizati vec sklopljeni.

Naravno da sam procitao tvoj post nego sam to naglasio jer se i u tom tekstu to naglasava kao jedna od najbitnijih stavki. Za motor i menjac ne znam i ne znam kako ce to sve ici ali bih voleo da se Zastava malo pokrene i pomeri s mrtve tacke i da malo i mi osetimo cari automobila mladjih od 10god.
 
ljudi ne znaju ali je praxa kod sklapanja takvih poslova da se javnost potpuno iskljuci. e sad, ako se zastava ( ikada ) proda i krene da radi nesto, mi ce mo poslednji saznati. zbog toga, svaki put kada se cuje nesto na tu temu kao najava, mozete biti sigurni da od toga nema nista...
 
borisbg:
jomini al si ti uporan :?
I sve dosadniji. I kao što vam je Hemi preneo od priče (sad i zvanično) nema ništa. Niko nije pomenuo glavni problem, decenijska dugovanja Zastave prema Torinu. Pošto je vlada odbila da poravna dug, a Zastavu nema pas zašta da ujede, pregovori su prekinuti i od ugovora nema ništa. Samo krajnje naivni veruju TV budalaštinama u vidu eksluzivnih vesti...
 
Какав део колача? Колико се ја разумем, Пунто је 100% Фијат и ту нема шта да се прича. Имају своју линију за производњу, и сумњам да им тих бедних 8000 комада битно мења нешто у годишњој продукцији.
 
0070

Kao što rekoh...Inače, i visina duga je za oko 3,5 puta veća!
 

Back
Top