Einstein-ov test :))

gost 30309

Domaćin
Poruka
4.376
Evo, ovaj test je sastavio Albert Einstein (Ajnshtajn) i rekao da je samo 2% ljudi u stanju da ga rijeshi...

5 kucja je obojeno u 5 razlichitih boja, u svakoj kuci zivi osoba druge nacionalnosti; tih 5 vlasnika piju odredjeno pice, pushee odredjene cigarete i drze odredjene kucne ljubimce; ni jedan vlasnik nema istog ljubimca, cigarete ili pice.

Pitanje je: KO DRŽI RIBICE???

Nagovjeshtaji:
- Britanac zivi u crvenoj kuci;
- Shvedjanin drzi pse;
- Danac pije chaj;
- Zelena kucaa je lijevo od bijele kuce;
- Vlasnik zelene kuce pije kafu;
- Osoba koja puši Pall-Mall gaji ptice;
- Vlasnik zute kuće pushi Dunhill;
- Vlasnik srednje kuce pije mlijeko;
- Norvezanin zivi u prvoj kuci;
- Chovjek koji pushi Blend zivi pored onoga koji gaji machice;
- Chovjek koji drzi konje zivi pored chovjeka koji pushi Dunhill;
- Vlasnik koji pushi Blue Master pije pivo;
- Njemac pushi Prince;
- Norvezanin zivi pored plave kuce;
- Chovek koji pushi Blend ima komshiju koji pije vodu


Da vas vidim... Ja sam ga odmah rijeshila :D
 
Pa evo i ja sam ga malopre resio - nije ni cudo da je Aki bio prosecan baja...

Naravno, necu vam reci ko je posto je tek 2 post - pa da ne prepisujete.... nego posle cu ja vama da postavim test koji moze da resi samo 0,001% populacije.
 
ovaj test je pre rista ,,, i nisi mogla odma da ga resis ,, jer treba malo i da se procita -to nije odma ,, upotrebljava se olovka i papir ,, ni to nije odma ,,, ako ga resis bez piskaranja -to ne znači visok iq -- samo izraženiji deo mozga za prepoznavanje onoga što nije na prvu vidljivo --valjda postoji takav deo mozga
 
Nacionalnost: Norvezanin Danac Britanac Nemac Svedjanin
Kuca: Zuta Plava Crvena Zelena Bela
Cigare: Dunhill Blend Pall Mall Prince Blue master
Zivotinja: Macke Konj Ptica RIBICE Psi
Pice: Voda Caj Mleko Kafa Pivo
 
Mare:
Izgleda da svi ovde spadaju u onih 2%. Kladim se da niko nije sam rešio već se ovde pravite pametni!
Mare nemoj tako :( ... ja sam sama rijeshila, bila sam kod drugarice i ishle smo na Net i naletile na ovaj test... i ja kazem da bih voljela da ga uradim, a ona ce meni (podsmjeshljivo): ''Shto, da se nisi mozda ponadala da ces moci da ga uradish?''I ja se onda naljutim i zainatim i zavrshim ga za 10 minuta... Kazem njoj: ''Hajde sad da vidim tebe'', a ona ni da bekne... Tako da...
 
Ja se testa secam josh od pre jedno 10-12 godina, tako nesto otprilike. Cale mi ga je bio ispricao. Naravno tad sam bio samo bacio pogled poceo i naravno vrhunski me mrzelo da se naprezem. I tako sam ga bio ostavio u zaborav.

Pre nekih mesec dana sam ga video na jednom drugom forumu. Reko red je da ga resim sad, ipak sam vec i prevelik konj za njega. Trebalo mi je oko 15 min. pomogao sam se tabelama u Excelu :mrgreen: Moze i na papiru, uz mnogo zvrljanja ili seckanja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: I tako mislim da svako moze da ga resi... kad tad :roll:

E sad, dal ga je neko resio samo iz glave, to bih vole da cujem. Nije nemoguce, al' mislim da to moze da uradi samo nekiliko desetina ljudi na ovom svetu.
 
radila sam i ja ovo, ali kao domacu varijantu, i dalje imam to negde snimljeno...
I resila, naravno :)...
Lakse je kada je domaca varijanta, mada ima mnogo vise pitanja...
Ako nekoga zanima mogu da mu posaljem...
 

Back
Top