naj prijateljica

jelenicamih

Početnik
Poruka
6
Resila sam da otvorim oglas za najbolju prijateljicu.Ne tako davno Isidora Bjelica je u jednim zenskim novinama navela kako joj to ne polazi za rukom i da je problem.Davno sam izgubila najbolju drugaricu i nikako da pronadjem neku srodnu dusu pa mozda ovo nije los nacin,pogotovu sada kada sam u braku.Ako postoji neka zena,mama...neko obican kreativan,pun pozitivne energije,razuman,vredan...neka pise. :roll:
 
neka zena, mama? :?

e bedak, nisam ni jedno ni drugo ..ja bas pomislila da se javljam na oglas ...Danas sam bas nesto razmisljala, i shvatila da od gomile drugarica nemam ni jednu koja je prava, ono--i ruku u vatru da stavis, sto se kaze :cry: koju cu da uzmem za kumu jednog dana, nemam pojma :(

Pozz & nadam se da ces je brzo pronaci!
 
Pa ne mozes na ovaj nacin doci do najbolje drugarice .... prijateljstva se grade godinama, srodne duse imaju raznih iskusenja ... i kada sve to prodje shvatis da ti je neko na prvom mestu u odnosu na ostale .....
 
jELENICE SLAŽEM SE SA NATAŠOM, PRIJATELJSTVO SE OSETI BAŠ KAO I ZALJUBLJIVANJE. A DOK NE NADJEŠ NAJBOLJU EVO TU SMO SVAKI DAN NA FORUMU PA PRIČAJ ŠTA TI SE DOGADJA, ŠTA VOLIŠ, ŠTA TE IZNERVIRALO I TAKO KOLIKO MOŽEMO MI SMO TU. :wink:
 
werk@:
A gde si ti to pre izgubila svoju drugaricu? Da probaš tamo da je tražiš? Ili da još malo sačekaš možda se sama vrati?
Mislim stvarno, oglas ti je za "Verovali ili ne"

a zasto tako mislis??
bogami, i ja imam dosta "bivsih" najboljih drugarica : jedna otisla da studira u inostranstvo, jedna preko noci pocela da se drogira (bese to pre 4-5 godina), jedna isto otisla iz Beograda .. Tuga :(
 
Nekada davno mnogo sam se druzila i imala veliki krug ljudi i dve najbolje prijateljice.Tada se slusao ROCK i PUNK i bila su srecna vremena,a i takvim vremenima dodje kraj.U tom odrastanju sam pocela da gubim sebe i prijatelje oko mene.Takva prijateljstva se tesko sticu,toga sam svesna.Kada sam jedno prijateljstvo pocela da obnavljam,drugarica,tada udata,tesko se razbolela i umrla...to je bilo jako tesko...
 
slatko volim :)):
werk@:
A gde si ti to pre izgubila svoju drugaricu? Da probaš tamo da je tražiš? Ili da još malo sačekaš možda se sama vrati?
Mislim stvarno, oglas ti je za "Verovali ili ne"

a zasto tako mislis??
bogami, i ja imam dosta "bivsih" najboljih drugarica : jedna otisla da studira u inostranstvo, jedna preko noci pocela da se drogira (bese to pre 4-5 godina), jedna isto otisla iz Beograda .. Tuga :(
Tako ti je u životu normalno-ljudi dolaze, prolaze, neki se u našem životu zadržavaju kraće, neki duže,...Desilo se i meni da su me neki ljudi napuštali iz ovih ili onih razloga, neke sam napuštala ja. Međutim, dati oglas preko net-a za najbolju drugaricu...mislim da je to jednostavno smešno...Najbolja prijateljstva su nešto što se godinama gradi i neguje, nešto što ne možeš da kupiš ili naručiš iz kataloga. Internet je ipak virtuelna stvarnost i tako ga treba i prihvatiti. Verujem da većina ovde iskreno izražavaju svoje mišljenje i to je OK, ali lični kontakti su ipak nešto drugo.
 
Po meni, forum cak i ima neke prednosti u odnosu na "stvarna" prijateljstva. Prvo,mnogi ljudi se kriju iza nickova, tako da iznose neke svoje situacije mnogo ogoljenije nego inace,jer cesto su ljudi, da ne bi povredili nekog ili da ne bi o njima lose mislili,skloni da neke detalje precute.I to je zanimljivije. Drugo, mi nismo rivali u "stvarnom" zivotu, znate ono, kad drugarica zeli da se dopadne vasem decku i to. Pa je manja verovatnoca da rivalstvo ugrozi nase "druzenje"sto se inace cesto desava, bar meni. :? I jos dosta toga.
Eto, ja sam na primer sinoc raskinula sa deckom, i posto je bilo kasno, nisam nikog zvala, vec sam dosla na forum i procitala par topika koji su me utesili mozda mnogo bolje nego sto bi to uradio neko koga poznajem licno.
Naravno,prava prijateljstva su nezamenljiva i imaju bitnije prednosti u odnosu na ova "forumska", ali ona se, kao i ljubav, desavaju, izgradjuju, na zalost i raspadaju sto ume da zaboli.
I zato, ako na ovaj nacin nadjes "stvarnu" najbolju drugaricu nek ti je srecno, a ako ne stecices svakako puno virtuelnih prijatelja. :)
E, tako, sada cu poceti da radim kao moderator na krstarici :) :)
 
Znas kako bolje jedan pravi prijatelj nego hiljadu laznih...Secam se pre jedno 10-tak godina koliko je ljudi bilo oko mene.Te drugarice iz kraja,iz skole,sa raznih drugih strana.Prosto sam mislila da nikada necu ostati sama.Onda malo po malo jedni za drugima pocese da nestaju.Necu zaboraviti leto '93 godine kada su mi komsinica i extra drugarica iz osnovne skole nastradale u saobracajnoj nesreci,pa dve godine kasnije ova jedna se ubila zbog droge,pa su mi mnogi drugovi izginuli,propali......a da ne pricam o onima koji su me izdali i ostavili onda kada su mi bili potrebni.I sada,danas kada vec imam neko iskustvo,neki zivot imam dve ono suoper drugarice,jednog ortaka koji je tu iz kraja,a ostalo su sve ljudi sa kojima sam u manje-vise dobrom odnosu ali nisu mi prijatelji,tu spadaju kolege,komsije,itd.Ali ovo troje su mu pravi prijatelji,i nisam sama i imam sa kim da razgovaram i kome da verujem,a sve ostalo ,svi oni koji su me davno okruzivali danas zauzimaju mesto u secanju i na fotografijama.
 
jomini:
Snajka, želim ti sreću. Ali ne znam zašto se čudiš šti se tiče dotične Isidore... Jel bi i njoj volela da budeš prijateljica??? :shock:

jeeeee..... :lol:
Isidora je privatno super lik! A vec sam dosadna stalno stajem u njenu odbranu :D

Jelenicamih, ovo me podsetilo na detinjstvo, kad nesto negde objavis,pa ti se javljaju da ti pisu sa svih strana zemlje....al dobro, to je pen pal varijanta "Dragi Zabavnice" 8)

Iskreno, ne treba ti NAJbolja drugarica, to je zamka, ako imas BLISKE drugarice, i to dve tri, pun pogodak! :wink:
joj, koji sam ja soler :roll:
 
Ja baš mislim da može i ovako da nađe prijateljicu. Kao, srodnu dušu. Čak je i lakše, kad malo razmislite. Odmah, u startu se razume ko je ko i kakav je.
Dobro, ono "najbolja" je malo izlišno...
Srećno.
 
Kako ovo o "najboljo :) j"drugarici zvuci setno,jer me podseca na detinjstvo i dane kada je "ona"trebalo samo da pozove ili dodje a ja sam bila presrecna sto delim trenutke sa njom.Mogla sam u pola noci da je pozovem da izadjemo na ulicu i setamo satima pricajuci o nekim samo nama vaznim temama.Danas sve to ima mnogo drugaciji prizvuk,sada svako ima svoj zivot i sve je manje stvari koje nas zblizavaju a sve vise onoga onoga sto nas razdvaja..Generalno je problem danasnjice, manjak komunikacije medju ljudima.Slazem se da se prijateljstvo neguje i gradi duzi period ali je i cinjenica da se ljudi silom prilika ili nacinom zivota toliko menjaju da od onoga"ruku u vatru"ostane tek samo kulturno klimanje glavom dok pricamo.Mislim da ipak nije zgoreg traziti drustvo i nadati se da jos uvek postoje osobe u cijem drustvu osecamo "iste talasne duzine"makar i ovako preko savremenih sredstava komunikacije.Srecno!
 

Back
Top