RANICA NA GRLICU MATERICE

BuenaVista

Obećava
Poruka
61
Pre 3 dana sam uradila ginekoloski pregled. Doktorka ginekolog mi je rekla da imam ranicu na grlicu, koja je zahvatila celi grlic..Inace mi je grlic osetljiv, i pomako krvari i pri sexulanom odnosu...Malo sam se uplasila. Kolposkopski pregled je pokazao cilindricne celije, sto je normalno..a rezultate papa testa dobijam tek za dve nedelje..

Inace, tu ranicu sam imala jos pre nekoliko godina..verovatno zbog neke upale, pa mi je doktorka prepisivala vaginalete..tada se smanjila al izgleda da nije bila zalecena potpuno..
Da li je neka od vas imala slicno nesto, i koliko je zabrinjavajuce? Inace, imam 26 godina, i nikada nisam radjala..Hvala
 
Pre 3 dana sam uradila ginekoloski pregled. Doktorka ginekolog mi je rekla da imam ranicu na grlicu, koja je zahvatila celi grlic..Inace mi je grlic osetljiv, i pomako krvari i pri sexulanom odnosu...Malo sam se uplasila. Kolposkopski pregled je pokazao cilindricne celije, sto je normalno..a rezultate papa testa dobijam tek za dve nedelje..

Inace, tu ranicu sam imala jos pre nekoliko godina..verovatno zbog neke upale, pa mi je doktorka prepisivala vaginalete..tada se smanjila al izgleda da nije bila zalecena potpuno..
Da li je neka od vas imala slicno nesto, i koliko je zabrinjavajuce? Inace, imam 26 godina, i nikada nisam radjala..Hvala

Nista strasno.
Imala sam ranicu na grlicu posle poroda, isla redovno na ispiranje i kvarcanje, posle toga jos par sedmica koristila neke vaginalete i nikada se vise nije vratila. Doduse uvek sam bila prva grupa papa tako da se nisam ni ranice plasila.
 
Bas tako,na nekim stvarima moras sam da insistiras ,nema tu sta da se prati,treba da zna na cemu je to joj kazem kao lekar,verovatno nije nista ali sto da zivi u iscekivanju narednih rezultata

Тако и моја мама,полип,полип,извадише полип,пх показао сквамоцелиларни карцином,Богу драгом хвала,у 1а стадијуму. Радили јој конизацију,као све скинули,сад на 2 месеца ради ПАПА тест,и колпоскопију. Већ је одрадила једну туру,и све у реду,ПАПА 2 група.
 
Imala sam izuzetno ozbiljnu ranicu jos pre 10 godina.Ali to sam brzo sanirala i evo do dan danas sam zdrava zena.Glavno je ojacati imunitet-imam volju da vam sve detaljno ispricam ako vas zanima.Ali bolje da se ispricamo u privatnoj poruci.Pozdrav
 
Ma jok, ne brigaj, imam puno drugarica koje takodje to imaju a i negde sam citala da to ima 4 od 5 zena ili devojaka..Ako nije velika ranica, nema sta da se plasis..Stavljas vaginalete i to se sanira..Isto sam cula da je dobro da stavljaju vaginalete na bazi kantariona..Jedino idi redovno na preglede za slucaj da se uveca..I radi papa test i kolposkopiju..Bez brige..;)
 
Hvala na savetima! Doktorka mi kaze da nema potrebe tako cesto da se vidjamo, ali meni vaginalete ni cajevi ni kapi ne pomazu vec godinama. Situacija ostaje ista. Papa je II, ne povecava se, nije mozaik, ali ide mi na nerve.
 
Poslednja izmena:
Ja imam ranicu na materici. Ustanovljena mi je pre deset godina kada sam prvi put zatrudnela. Doktorka me je poslala na dalje preglede, ako je potrebno da se sanira,da odradim kiretažu. Sva sreća bilo je sve u redu. Normalno sam nosila, normalno se porodila.
Čitala sam o tim mozaicima- koliko ja kapiram, unutrašnjost materice se sastoji od jedne vrste ćelija, a spoljašnjost od druge vrste. U nekom trenutku, ćelije iz unutrašnjosti se prošire na spolja, a spoljašnje ćelije počnu da ih obavijaju. Zato mora da se prati, da ne bi nastalo neko nepoželjno tkivo. Potpisujem da to ima jako puno mladih žena. Sa starenjem, ćelije se povlače ka unutra i mozaik nestaje.
 
Ranica je sirok pojam,moze biti leukoplakija, baza leukoplakije ili mozaik,BAZA LEUKOPLAKIJE I MOZAIK SE NE MOGU NIKADA IZLECITI SPADAJU U PREKANCEROZU I PRATE SE,pamet u glavu ne shvatajte te stvari neozbiljno,bolje je da se sklone cim se pojave jer su tempirana bomba ispod njih moze da buja karcinom a da se ne vidi i da se otkrije tek kad se pojave metastaze,ne citajte svasta po netu,ja sam se svega nagledala i naslusala u svojoj praksi,mnoge su se stvari promenile nazalost!!!!
 
Čitala sam o tim mozaicima- koliko ja kapiram, unutrašnjost materice se sastoji od jedne vrste ćelija, a spoljašnjost od druge vrste. U nekom trenutku, ćelije iz unutrašnjosti se prošire na spolja, a spoljašnje ćelije počnu da ih obavijaju. Zato mora da se prati, da ne bi nastalo neko nepoželjno tkivo. Potpisujem da to ima jako puno mladih žena. Sa starenjem, ćelije se povlače ka unutra i mozaik nestaje.

Ja imam taj mozaik mi se pojavio u novembru 2011 kada sam otisla na pregled u septembru 2012 dr mi je rekao da je ok mozaik i da se ne menja da cemo da pratimo. da li od njega moze da nastane karcinom?
 
Ja imam taj mozaik mi se pojavio u novembru 2011 kada sam otisla na pregled u septembru 2012 dr mi je rekao da je ok mozaik i da se ne menja da cemo da pratimo. da li od njega moze da nastane karcinom?



Draga moja promeni ginekologa,to ti je rekla da te ne bi plasila,evo ti sta znaci ako meni ne verujes Mozaik je beložućkasto zadebljanje epitela ispresecano brojnim crvenim linijama (krvnim sudovima) koje predstavljaju vezu sa vaskularnom stromom. Mozaik može biti iznad, u nivou i ispod okolne mukoze. Obično se nalazi na ivici zone transformacije, a kolposkopski imponuje kao slaninasto kupasto ili kao koritasto invertovano polje. Što je promena grublja, to je sumnjivija na malignitet. Takođe, u promenama iznad nivoa okolne sluznice češći su atipija i karcinom.
Zao mi je ali ja upravo govorim o tome da se sa ovakvim stavrima ne igra i ne okrece glava na drugu stranu,informisi se
 
Draga moja promeni ginekologa,to ti je rekla da te ne bi plasila,evo ti sta znaci ako meni ne verujes Mozaik je beložućkasto zadebljanje epitela ispresecano brojnim crvenim linijama (krvnim sudovima) koje predstavljaju vezu sa vaskularnom stromom. Mozaik može biti iznad, u nivou i ispod okolne mukoze. Obično se nalazi na ivici zone transformacije, a kolposkopski imponuje kao slaninasto kupasto ili kao koritasto invertovano polje. Što je promena grublja, to je sumnjivija na malignitet. Takođe, u promenama iznad nivoa okolne sluznice češći su atipija i karcinom.
Zao mi je ali ja upravo govorim o tome da se sa ovakvim stavrima ne igra i ne okrece glava na drugu stranu,informisi se

Hvala je*bes ti ove privatnike ocigledno da pojma nemaju, a ovo su mi rekli u Bgu na medicini rada za taj mozaik...

nista menjam ginekologa i gotovo...
 
Imala sam ranicu pre tri godine,jako dugo sam se mucila sa tim,inace sam radjala i imam dvoje dece.Ranica se stvara padom imuniteta,a sta sve utice na pad imuniteta to znamo(losa ishrana ,stres,zracenja...)krenula sam na homeopatiju i uz to pila BAD(bioloski aktivni dodaci ishrani) To je ziva kapsulirana hrana,koja nadoknadjuje stalni nedostatak hranljivih materija u nasoj ishrani,oni su hrana na celijskom nivou, pomazu da se sve funkcije u organizmu odvijaju na prirodan nacin. Za nepunih godinu dana ranica je bila sanirana.Sada nemam nikakvih problema.Znaci, trebalo bi raditi na tome da se podigne imuniteta.Atibiotici i vaginalete samo su trenutno resenje,ali ne i izlecenje.To znam iz licnog iskustva.
 
U pravu ste za lekare, ili pojma nemaju ili ko zna sta rade. Koliko sam se samo namucila dok sam nasla dobru doktorku i kakve sam samo gluposti sve slusala od kojekakvih "strucnjaka"...npr. da sam umislila da mi je pojacan sekret, da samo "trazim paznju", pa onda vanmatericna trudnoca (verovatno bezgresno zaceta od duha ili tako nesto, posto u to vreme mesecima nisam imala ni decka ni nista slicno), pa jedna kaze kako imam PCOS i prepise mi pilule bez testova, pa sledeci kaze kako je to glupost i kako je danas sasvim normalno da devojke imaju bezbroj cistica i kojekakve ranice i to "nije nista strasno", a onda cujem da to uopste ni nisu ciste nego neoplodjene jajne celije i tako. Pricam o privatnim lekarima, jer kod drzavnog nisam uspela da udjem u ordinaciju. Doslovno. Prvo sam nedeljama pokusavala da zakazem, zvala kao idiot, kada dobijem oni me posalju da odem licno i zakazem, a kada odem u dom zdravlja one karakondzule mi histericno saopste da moram da "telefonom zakazem zakazivanje licno". Da, da, bas tako. Onda kada sam konacno dobila termin, nisu me pustile na pregled jer nisam hitan slucaj (u koji se ubrajaju samo abortusi koliko sam cula u cekaonici, a ovo je naravno oblik kontracepcije, sto sam takodje cula dok sam cekala da se nadrndana sestra smiluje i pusti me na pregled kod doktorke).
Nasla sam divnu doktorku, konacno, lepo me saslusala, pitala sve sto je logicno da lekar pita, najsitnije detalje (porodicna anamneza, ma sve), pregledala me i sve lepo objasnila. Za ranicu kaze da je nije neophodno tretirati (laserski ili kako vec) ako to ne zelim, jer nije zabrinjavajuca ni velicina ni oblik, da prvo pokusam prirodno, cajevima i sl. (rekla sam joj da mi organizam fino reaguje na takve stvari), pa cemo proveriti ima li napretka ili nazadujem, tj. menja li se ranica. Svakako se mora pratiti. Ovog meseca bi trebalo da odem na kontrolu.
 
Draga moja promeni ginekologa,to ti je rekla da te ne bi plasila,evo ti sta znaci ako meni ne verujes Mozaik je beložućkasto zadebljanje epitela ispresecano brojnim crvenim linijama (krvnim sudovima) koje predstavljaju vezu sa vaskularnom stromom. Mozaik može biti iznad, u nivou i ispod okolne mukoze. Obično se nalazi na ivici zone transformacije, a kolposkopski imponuje kao slaninasto kupasto ili kao koritasto invertovano polje. Što je promena grublja, to je sumnjivija na malignitet. Takođe, u promenama iznad nivoa okolne sluznice češći su atipija i karcinom.
Zao mi je ali ja upravo govorim o tome da se sa ovakvim stavrima ne igra i ne okrece glava na drugu stranu,informisi se
Šta znači ova terminologija? Ako si na forumu, objasni prostim rečima, nismo na medicinskom simpozijumu.
Nije loše da se ode do drugog ginekologa... To sam i ja jednom uradila kada me je jedan privatnik isprepadao. Svako od njih hoće da zaradi- biopsija 100e, konizacija 150e...
Mnogi zdravstveni radnici će ti privatno reći da ne brčkaš po organizmu. Prosto se prati situacija i to je to.
 
Šta znači ova terminologija? Ako si na forumu, objasni prostim rečima, nismo na medicinskom simpozijumu.
Nije loše da se ode do drugog ginekologa... To sam i ja jednom uradila kada me je jedan privatnik isprepadao. Svako od njih hoće da zaradi- biopsija 100e, konizacija 150e...
Mnogi zdravstveni radnici će ti privatno reći da ne brčkaš po organizmu. Prosto se prati situacija i to je to.
Skinuto je sa neta cisto da se procita najvaznija stvar a to je da je prekancerozno stanje,ne mogu ti pojasniti sve ,nemoj pogresno da me shvatis ali mogla bih usmeno ovako bih morala puno da pisem a i tebi nisu potrbne sve informacije sem da je prekancerozno stanje,zao mi je sto se odredjeni ginekolozi igraju sa takvim stvarima,tu vi niste krive,ja sam iznela moje misljenje i dala savet,pa sada svako kako misli da treba.
PS ; ne razumem bas najbolje to NE BRCKATI PO ORGANIZMU,ako vec znate da je u vama nesto sto svakog casa moze da bude RAK da li cete to ignorisati ,jer ne treba BRCKATI PO ORGANIZMU?????????Samo malo logike i sve postaje jasnije
 

Back
Top