Ko voli da mozga...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

snaja88

Veoma poznat
Poruka
11.260
Imam jedan Zadatak za vas. Dala nam matematicarka. Treba sutra da ga pokazemo drugarica i ja da ona vidi da meni treba da da 2 a njoj 3 8) . Trba doo sutra u 1ap al ako niko ne uspe bar malo ovde... :wink:

-1918. godine zavrsio se I Svetski rat. Kad je potpisan mirovni sporazum, sastala su s 3 bracna para da proslave. (3 brata i 3 sestre)

-Elen je tacno 26.nedelja starija od svog muza koji je rodjen u avgustu

-Sestra gospodina White-a udata je za shuraka Eleninog brata i udala se za njega na svoj (njen) rodjendan u januaru.

-Meg White niza je rastom od Vilijama Black-a

-Arturova zena je lepsa od Beatrise

John je napunio 50. godina

KO JE GOSPODJA BROWN? (nesto smo drugarica i ja pokusavale,al naravno nismo uspele. Vazno je i kad je potpisan ugovor-pre ili posle avgusta.Posle su nam neki iz drugog odeljenja rekli da je odgovor BEATRIS ali kako da dokazemo?)
 
Pa ako ima Meg White onda nisu sve Brown! Pa i ne mogu da budu sve kad se svaki muskarac,muz drugacije preziva! Aha u tome je caka izgleda da oni nisu u rodu....bar ne svi...ma nemaam pojma,taako nam izdiktirala :roll: :roll:
 
Malo je zadatak postavljen, da ne moze tacno da se protumaci, al' ajd ovako da probamo!

Dakle imamo:

Elen_________________Meg White___________Beatrise

William Black____________John_____________Arthur


11.novembra(11).1918. je potpisan mirovni sporazum! Parovi se sastaju nesto posle. John tada vec ima 50. godina. S druge strane Elenin muz je rodjen u avgustu, sto me navodi na pomisao da je on taj. (e ovo je deo koji malo nije jasan)

Dakle u braku su Elen i John!

Znamo da postoji Meg White, koja ne moze biti u braku sa Williamom Blackom jer nemaju isto prezime, a kako smo za Johna zakljucili da je Elenin suprug - gospodji Meg White onda sigurno pripada Arthur, pogadjate White.

Ako je William Black i Arthur White, Johnu sigurno pripada trece pomenuto prezime - Brown. Onda je gospodja Brown zapravo Elena, Johnova supruga!


Ovo mi je jedino logicno tumacenje. Ali mislim da zadatku fali neki precizniji info. Mnogo toga je ovde klimavo... Zamislite da neka nije uzela muzevljevo prezime :mrgreen:
 
nisam vam dostavila shemu jer je matematički neispravna ,,jedino bi se profesor likovnog oduševio ,,, ali vako ; spojila sam dva prezimena ,,i artura koji nije sa beatris jer je ona lepsa od njegove zene ,,dakle elen ,,, mada mi je ovo bilo jednostavno tako da nisam sigurna da je ispravno ,,,moj odgovor --ELEN
 
ako ste dobro prepisale mislim da ne postoji resenje ili ga mozda samo ja ne vidim.

imamo tri razlicita prezimena i to kazuje da muskarci medjusobno nisu braca, sto znaci da svaki od njih mora imati bar po sestru, posto je receno da su tri brata i tri sestre.

e sad, ako je sestra vajta udata za shuraka eleninog brata, to u stvari znaci da elenin brat ima zenu koja ima brata koji je ozenjen sestrom vajta. tu imamo dve mogucnosti, da sestra vajta bude ili elena ili beatris. odbacujem mogucnost da je meg vajt zadrzala devojacko prezime, jer to je onda igra na kvarno.

medjutim, ako je zapravo elena sestra vajta i ako je vajt ozenjen sa meg (posto se ona preziva vajt) onda mora i megin brat biti ozenjen elenom posto je on shurak brata elene. to dalje znaci da se dva para brace i sestara ukrstili a preostali dvojac (beatris i njen brat) nemaju s kim, te smo zakoracili u incest.
s druge strane, ako je beatris sestra vajta, a elenin brat ima zenu koja nije elena, a ne moze biti ni beatris, posto je ovde beatris zena brata zene eleninog brata, onda je elenin brat u braku sa meg i on se preziva vajt pa ispada da mu je beatris sestra kao i elena. ali ako imamo odnos jednog brata i dve sestre, onda se javlja problem 2 prezimena na drugoj strani a samo troje ljudi je ostalo.
 
random_cloud_form:
ako ste dobro prepisale mislim da ne postoji resenje ili ga mozda samo ja ne vidim.

imamo tri razlicita prezimena i to kazuje da muskarci medjusobno nisu braca, sto znaci da svaki od njih mora imati bar po sestru, posto je receno da su tri brata i tri sestre.

e sad, ako je sestra vajta udata za shuraka eleninog brata, to u stvari znaci da elenin brat ima zenu koja ima brata koji je ozenjen sestrom vajta. tu imamo dve mogucnosti, da sestra vajta bude ili elena ili beatris. odbacujem mogucnost da je meg vajt zadrzala devojacko prezime, jer to je onda igra na kvarno.

medjutim, ako je zapravo elena sestra vajta i ako je vajt ozenjen sa meg (posto se ona preziva vajt) onda mora i megin brat biti ozenjen elenom posto je on shurak brata elene. to dalje znaci da se dva para brace i sestara ukrstili a preostali dvojac (beatris i njen brat) nemaju s kim, te smo zakoracili u incest.
s druge strane, ako je beatris sestra vajta, a elenin brat ima zenu koja nije elena, a ne moze biti ni beatris, posto je ovde beatris zena brata zene eleninog brata, onda je elenin brat u braku sa meg i on se preziva vajt pa ispada da mu je beatris sestra kao i elena. ali ako imamo odnos jednog brata i dve sestre, onda se javlja problem 2 prezimena na drugoj strani a samo troje ljudi je ostalo.

Ja sam kobajagi nesto izmozgao,ali sam toliko umoran da cu tu i stati.Elem ovde verovatno imamo posla sa 2 porodice.Jednu cine dva brata i sestra, a drugu 2 sestre i brat.Takodje, devojackih prezimena nema.Ovih 26 nedelja nam govori da je Elen rodjena u februaru, a ne u januaru,sto implicira da ona nije Vajtova sestra,sto dalje implicira da to mora biti Beatris (Meg smo izbacili zbog prezimena).Dakle, Beatris je sestra Vajta i u jednoj je porodici, a Elen i Meg su sestre i iz druge su porodice.Nastavak sledi sutra jer idem da kuntam... :D
 
KOWYNUXX:
random_cloud_form:
ako ste dobro prepisale mislim da ne postoji resenje ili ga mozda samo ja ne vidim.

imamo tri razlicita prezimena i to kazuje da muskarci medjusobno nisu braca, sto znaci da svaki od njih mora imati bar po sestru, posto je receno da su tri brata i tri sestre.

e sad, ako je sestra vajta udata za shuraka eleninog brata, to u stvari znaci da elenin brat ima zenu koja ima brata koji je ozenjen sestrom vajta. tu imamo dve mogucnosti, da sestra vajta bude ili elena ili beatris. odbacujem mogucnost da je meg vajt zadrzala devojacko prezime, jer to je onda igra na kvarno.

medjutim, ako je zapravo elena sestra vajta i ako je vajt ozenjen sa meg (posto se ona preziva vajt) onda mora i megin brat biti ozenjen elenom posto je on shurak brata elene. to dalje znaci da se dva para brace i sestara ukrstili a preostali dvojac (beatris i njen brat) nemaju s kim, te smo zakoracili u incest.
s druge strane, ako je beatris sestra vajta, a elenin brat ima zenu koja nije elena, a ne moze biti ni beatris, posto je ovde beatris zena brata zene eleninog brata, onda je elenin brat u braku sa meg i on se preziva vajt pa ispada da mu je beatris sestra kao i elena. ali ako imamo odnos jednog brata i dve sestre, onda se javlja problem 2 prezimena na drugoj strani a samo troje ljudi je ostalo.

Ja sam kobajagi nesto izmozgao,ali sam toliko umoran da cu tu i stati.Elem ovde verovatno imamo posla sa 2 porodice.Jednu cine dva brata i sestra, a drugu 2 sestre i brat.Takodje, devojackih prezimena nema.Ovih 26 nedelja nam govori da je Elen rodjena u februaru, a ne u januaru,sto implicira da ona nije Vajtova sestra,sto dalje implicira da to mora biti Beatris (Meg smo izbacili zbog prezimena).Dakle, Beatris je sestra Vajta i u jednoj je porodici, a Elen i Meg su sestre i iz druge su porodice.Nastavak sledi sutra jer idem da kuntam... :D
Godina nije bila prestupna, tako da 31. januar prethodi 1. avgustu tačno 26 nedelja ili 182 dana, zar ne? Elena bi, ipak, mogla da bude sestra gospodina Vajta (Artura ili Džona?)
Dobar si, randome,...zadatak je neprecizno postavljen.
Šta znači to što je Džon napunio 50 godina...kad, baš tad kad su se sastali? (...mislim, ako nisu proslavljali njegov rođendan...šta su proslavljali - potpisivanje mirovnog ugovora!?) Ako je tako, onda on nije Elenin muž...inače, informacija je bez značaja.
Dalje, to što su ova tri bračna para - tri brata i tri sestre, isključuje mogućnost da bilo koji od muškaraca ima dve sestre među ovim ženama...jer onda jedan od preostale dvojice ne bi bio brat nijednoj...a, uz moje slaganje "kockica"...to je prosto neizbežno. Opisaću kako sam razmišljala...ako nekog bude interesovalo, ali sada nema svrhe. Razlog je jednostavan - na ovom sajtu
http://www.matf.bg.ac.yu/~aljosha/mb0304/radovanac korana.htm
sam pronašla zadatak "Kako se zove gospođa Braun?" gde su neke polazne informacije bitno izmenjene:
npr. Arturova sestra lepša je od Beatrise (a ne žena!) što znači da Beatrise nije Atrurova sestra (ali bi mu mogla biti žena), a mi ovde polazimo od toga da Beatrise nije Arturova žena...
Sve u svemu...bezveze.
 
Drago mi je da barem neko ima malo interesa da mozga :wink: . Jedna ucenica-genije je kod nas resila zadatak i kao resenje je Beatris. Sve je tako brzo ispricala da ocigledno ju je razumela samo matematicarka.... :roll:
Da cujete kakve nam je jos nebuloze dala da se kao 'zabavimo' :shock: :shock: . Freak :roll:
 
omen esi i randoma poebala ili josh nisi

lako je tebi ti nisi klempava.

e ma dobri su ti zadacici ali kad su ok postavljeni nadjite de ima normalnih pa joj uvalite a ne te shto sama smishlja
 
Omen:
KOWYNUXX:
random_cloud_form:
ako ste dobro prepisale mislim da ne postoji resenje ili ga mozda samo ja ne vidim.

imamo tri razlicita prezimena i to kazuje da muskarci medjusobno nisu braca, sto znaci da svaki od njih mora imati bar po sestru, posto je receno da su tri brata i tri sestre.

e sad, ako je sestra vajta udata za shuraka eleninog brata, to u stvari znaci da elenin brat ima zenu koja ima brata koji je ozenjen sestrom vajta. tu imamo dve mogucnosti, da sestra vajta bude ili elena ili beatris. odbacujem mogucnost da je meg vajt zadrzala devojacko prezime, jer to je onda igra na kvarno.

medjutim, ako je zapravo elena sestra vajta i ako je vajt ozenjen sa meg (posto se ona preziva vajt) onda mora i megin brat biti ozenjen elenom posto je on shurak brata elene. to dalje znaci da se dva para brace i sestara ukrstili a preostali dvojac (beatris i njen brat) nemaju s kim, te smo zakoracili u incest.
s druge strane, ako je beatris sestra vajta, a elenin brat ima zenu koja nije elena, a ne moze biti ni beatris, posto je ovde beatris zena brata zene eleninog brata, onda je elenin brat u braku sa meg i on se preziva vajt pa ispada da mu je beatris sestra kao i elena. ali ako imamo odnos jednog brata i dve sestre, onda se javlja problem 2 prezimena na drugoj strani a samo troje ljudi je ostalo.

Ja sam kobajagi nesto izmozgao,ali sam toliko umoran da cu tu i stati.Elem ovde verovatno imamo posla sa 2 porodice.Jednu cine dva brata i sestra, a drugu 2 sestre i brat.Takodje, devojackih prezimena nema.Ovih 26 nedelja nam govori da je Elen rodjena u februaru, a ne u januaru,sto implicira da ona nije Vajtova sestra,sto dalje implicira da to mora biti Beatris (Meg smo izbacili zbog prezimena).Dakle, Beatris je sestra Vajta i u jednoj je porodici, a Elen i Meg su sestre i iz druge su porodice.Nastavak sledi sutra jer idem da kuntam... :D
Godina nije bila prestupna, tako da 31. januar prethodi 1. avgustu tačno 26 nedelja ili 182 dana, zar ne? Elena bi, ipak, mogla da bude sestra gospodina Vajta (Artura ili Džona?)
Dobar si, randome,...zadatak je neprecizno postavljen.
Šta znači to što je Džon napunio 50 godina...kad, baš tad kad su se sastali? (...mislim, ako nisu proslavljali njegov rođendan...šta su proslavljali - potpisivanje mirovnog ugovora!?) Ako je tako, onda on nije Elenin muž...inače, informacija je bez značaja.
Dalje, to što su ova tri bračna para - tri brata i tri sestre, isključuje mogućnost da bilo koji od muškaraca ima dve sestre među ovim ženama...jer onda jedan od preostale dvojice ne bi bio brat nijednoj...a, uz moje slaganje "kockica"...to je prosto neizbežno. Opisaću kako sam razmišljala...ako nekog bude interesovalo, ali sada nema svrhe. Razlog je jednostavan - na ovom sajtu
http://www.matf.bg.ac.yu/~aljosha/mb0304/radovanac korana.htm
sam pronašla zadatak "Kako se zove gospođa Braun?" gde su neke polazne informacije bitno izmenjene:
npr. Arturova sestra lepša je od Beatrise (a ne žena!) što znači da Beatrise nije Atrurova sestra (ali bi mu mogla biti žena), a mi ovde polazimo od toga da Beatrise nije Arturova žena...
Sve u svemu...bezveze.
MENI SVE OVO KO NEKA KILOMETARSKA SERIJA GDE SVAKO SA SVAKIM I KO KOGA STIGNE :roll:
 
to sto je dzon navrsio 50 god nije nebitno, jer je versajski ugovor potpisan krajem juna a elenin muz tek u avgustu ima rodjendan tako da nam ta crta kaze da to nije dzon.

medjutim, sestra vajta je udata za shuraka eleninog brata, za mene je to nepremostiva prepreka.
jer ako je elena sestra vajta parovi se ukrstaju a ako je beatris sestra vajta onda je elena udata za vajta a ne meg.
tako da umesto odgovora na pitanja ko je gospodja braun, bolje da se zapitamo sta je gospodja braun?
Cini mi se da ona uopste i ne postoji, ona je mit.
 
random_cloud_form:
to sto je dzon navrsio 50 god nije nebitno, jer je versajski ugovor potpisan krajem juna a elenin muz tek u avgustu ima rodjendan tako da nam ta crta kaze da to nije dzon.

medjutim, sestra vajta je udata za shuraka eleninog brata, za mene je to nepremostiva prepreka.
jer ako je elena sestra vajta parovi se ukrstaju a ako je beatris sestra vajta onda je elena udata za vajta a ne meg.
tako da umesto odgovora na pitanja ko je gospodja braun, bolje da se zapitamo sta je gospodja braun?
Cini mi se da ona uopste i ne postoji, ona je mit.
Ne treba mnogo mudrovanja da bi se došlo do zaključka da je mozgalica nebulozna. Kad sam je pročitala ovde, odmah sam se setila da sam tako nešto već videla na netu. Iako je tamo (dala sam link) zadatak postavljen donekle drugačije.....okreni-obrni, bez rešenja je.
Naravno, što je i očekivano, mozgalica je definisana iskazima...od kojih je većina bez ikakvog značaja. Kako nemaju referentne tvrdnje (uz koje bi dobile neki smisao) potpuno su irelevantne izjave: da je Džon napunio 50 godina (pa šta, možda su svi već napunili 50 godina...možda je Džon napunio 50 godina u avgustu - što bi već moglo da znači da je on Elenin muž - ili bilo kog drugog meseca još 1918. godine...možda su sva trojica rođeni u avgustu...možda...možda...), da je Meg niža rastom od Vilijama,.....čak i to da je godina 1919. i da su se sastali po potpisivanju ili na dan potpisivanja mirovnog ugovora; ovo je jedino važno zbog toga da znamo da godina nije prestupna, pa da bi to moglo...zbog onih "tačno 26 nedelja" od avgusta...da znači da bi Elena ipak mogla biti rođena u januaru i da je moguće da je baš ona ta Vajtova sestra...ALI.....ko kaže da nisu sve tri rođene u januaru!?
Dakle, sve je ovo nebitno.
Ono što jeste važno su samo dva iskaza
- Arturova žena (u originalnom zadatku - sestra, pa tamo ubrzo zaključujemo da Artur nije Vajt) lepša je od Beatrise...što znači da Beatrise nije Arturova žena.
- Vajtova sestra udala se za šuraka Eleninog brata...što znači da Elena nije Vajtova sestra, jer bi to "ukrstilo" dva brata i dve sestre, pa ostaju brat i sestra kao mogući supružnici...i, već si rekao, dolazimo do incestra.
Kako već po prezimenu znamo da Meg nije Vajtova sestra (jer mu je žena)...onda je to Beatrise...itd, itd.....sve u svemu, kako je incest isključen...Vajtova sestra bi mogla da bude udata samo za Eleninog brata, nikako za njegovog šuraka. Problem, ovako kako je postavljen, nema rešenje.

Volela bih da nam to "čudo od deteta" iz odeljenja snaje88 dokaže da je Beatrise gospođa Braun?
Ja mogu da dokažem da nije...kao što nije ni Elena...kao što, naravno, nije ni Meg.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top