Civilizacija iz koje je poteklo čovečanstvo

Kojot

Zainteresovan član
Poruka
350
Цивилизација из које је потекло човечанство – Мајка цивилизација

Прапостојбина Срба је тамо где се планина спушта и готово додирује плаву реку. Наравно, ради се о Карпатима, њиховим крајњим јужним обронцима, и Ђердапској клисури. На том месту човек је постао разумно биће. Прапреци тих првих мислећих бића су обитавали у древном Лепенском виру, чинећи древну људску заједницу из које ће се развити прва цивилизација и култура – Винчанска цивилизација.

Тековине ове прве међу цивилизацијама, оне од које су рођене остале, су Винчанска култура и најстарије човеково писмо – Србица. Исто тако, прапреци Срба били су и први људи неимари чије се грађевине налазе како у овом делу Подунавља око Ђердапске клисуре, тако и далеко узводно на тлу данашње Немачке, Аустрије, Чешке и Словачке. Археолошка открића монументалних споменика прве цивилизације на тим просторима су потврђена. На тај начин знамење, тековине и наслеђе прве цивилизације је пренесено на друге делове Старог континента и истовремено на остале следеће цивилизације. Од људи који су ширили тековине своје, прве цивилизације и културе, настале су нове – остале цивилизације.Тако је, и археолошким истраживањима, потврђено присуство белог човека у тим временима и прапочецима осталих цивилизација. Од простора и цивилизација Кине, Персије, Вавилона – Месопотамије до Египта.

Дакле, реч је о више хиљада година старијој цивилизацији од оних које се узимају за најстарије, а које су проистекле из прве.

А чињеница да су Срби потомци ове прве цивилизације је дефинитивна јер се неможе оспорити никаквим смешним тезама о некаквом досељавању Срба. Та тврдња, уосталом, никада није доказана, чак је и оповргнута у првом реду Археологијом, а и генетиком.



Реална историја – наука која је заснована на реалним историјским чињеницама
Прадомовина Срба – Симеон Кончар
 
ko je Simeon Končar?

Srbi dakle nisu slovenskog porekla?
i kako se prenose tekovine najstarije civilizacije, mislim postoje teorije recimo difuzionsta...
Egipat npr. koji su dokazi toga? ima nekih tragova...sličnosti...na osnovu čega Simeon Končar dokazuje taj uticaj ...

mislim, jesam ja dobro shvatila tekst...prvo Srbi a onda je iz toga i pod uticajem toga nastalo sve ostalo...
 
gigule:
ko je Simeon Končar?

Srbi dakle nisu slovenskog porekla?
i kako se prenose tekovine najstarije civilizacije, mislim postoje teorije recimo difuzionsta...
Egipat npr. koji su dokazi toga? ima nekih tragova...sličnosti...na osnovu čega Simeon Končar dokazuje taj uticaj ...

mislim, jesam ja dobro shvatila tekst...prvo Srbi a onda je iz toga i pod uticajem toga nastalo sve ostalo...
Takvih tekstova ima ovde na gomile...
 
ancika:
gigule:
ko je Simeon Končar?

Srbi dakle nisu slovenskog porekla?
i kako se prenose tekovine najstarije civilizacije, mislim postoje teorije recimo difuzionsta...
Egipat npr. koji su dokazi toga? ima nekih tragova...sličnosti...na osnovu čega Simeon Končar dokazuje taj uticaj ...

mislim, jesam ja dobro shvatila tekst...prvo Srbi a onda je iz toga i pod uticajem toga nastalo sve ostalo...
Takvih tekstova ima ovde na gomile...

Srbi jesu slovenskog porekla.. realni istorijski dokazi koji potvrdjuju da su u antici svi Sloveni nazivani Srbima.. postoje.. Stari Grci su ih tako zvali, izmedju ostalog..
Pogledajte, to je zapisano u dokumentima, ne vredi da se pogresno prepricava.. Cinjenice su neumoljive.
 

Back
Top