OVAKO TO IZGLEDA KAD BOSANAC PRODAJE AUTOMOBIL

Qurajber *

Poznat
Banovan
Poruka
7.151


Na jednoj bh. online oglasnoj stranici objavljen je zanimljiv oglas za prodaju automobila, koji je nasmijao posjetitelje spomenute stranice. O kakvom se oglasu radi, najbolje govori podatak da oglas broji više od 360 pitanja. Oglas vam prenosimo u cjelosti.

"Ako daš 300 evrića dobijaš GRATIS auto. U mom je vlasništvu 3 godine i 2 mjeseca. Plin je atestiran i potrošnja je 8 litara na otvorenom. Auto je u voznom stanju. Prednji lijevi branik je malko udaren, al' meni to ne smeta i pravim se da ga ne vidim. Plaćanje isključivo SOLARNO - pare na sunce! Može u 3 rate, ali kad daš treću ratu dobijaš i auto.I da ne kazeš da sam stipsa, častiću te sa dvije litre benzina, jednom gorćom kafom posto nam je maloprije nestalo šećera i imaš pravo na dvije čaše soka od višnje.

Nikakve zamjene me NE INTERESUJU! Znači, ni jednodnevni pilići, ni poluautomatske puške, ni motorne testere, ni sjemenski kukuruz, ni polovni kompjuteri, ni rotacione brusilice, ni sjenički sir, ni tarot karte, ni stajsko đubrivo, ni patke, sotke, guske, plovke, morke, zecevi, svinje, konji, krave...

I da napomenem da me ne interesuju zamjene za pseću hranu, za balans stangle od Yuga, za mješalice za beton, za baliranu djetelinu... Nikakvi kanapi za vješanje i sprave za mučenje ljudi me NE INTERESUJU!

Registracija ističe nekako pred sami kraj, gume nove samo što mi ih vulkanizer naizvrat namontir'o pa se ne vide šare, al' imaju matere mi, grijanje je ljeti odlično, a zimi imaju dvije jambolije pa se umotaju, a ako vas ima više u autu uspiju i nadihat malo, limarijski zdrav, pod nije najbolji ima se malo doradit', neki dan mi je ispala šteka cigara, a i malo osjeti se vjetar kako fura odozdo.

Ljudi, samo KEŠ! Šta ovdje nije jasno?!

Požurite ljudi sa kupovinom da ne bih morao da spuštam cijenu na 120 eura za auto. Šalim se naravno, šta se primate?! Cijena može samo da ode gore jer ipak je kriza na Bliskom istoku, a i ovi Korejanci su mi sumnjivi (ili Korejci?! ma nije ni bitno).

Posto nisam bio dovoljno jasan gore pa mi se pojavljuju pitanja tipa:
http://www.dodaj.rs/f/25/ux/1JkUVYHd/pitanje.jpg

da naglasim, nikakvi helikopteri, avioni, migovi, ja se ljudi ne smijem na ljestve popet', a da sjedem u helikopter, i da napomenem nikakvi tenkovi, haubice, topovi, crijep, oluci, česme, vodokotlići, bojleri me ne zanimaju, kupam se isključivo bokalićem.

Imaju dvije male flekice na zadnjem sjedištu, to kako su kokoši nekad ulazile kroz pod da snesu jaje pa nekad znao i horoz ući pa se posere, ali gotov' neprimjetno, više se čuje nego što sto se vidi.

Posto vidim da ima mnogo zainteresovanih ljudi za golfa da samo napomenem da od opreme ima trokut, imao sam i lenjir i šestar negdje, al' ispalo mi, mislio sam ti dat' i ključ za svjećice, al' neću ,one nikad nisu odvrtane zapeklo je to Bog to ne odvrnu pa da džaba ne opterećujemo gepek, prvu pomoć imas u svakom gradu neki je ljudi zovu i hitna, a daću ti i pumpu, da ne kažem nisam ništa dao, pošto mi gume puštaju malo, prvo prva lijeva počne pa dok nju napumpaš onda pusti zadnja lijeva pa dok nju onda zadnja desna pa na kraju i prva desna počne pustat', i kad ih tako napumpaš onda si miran narednih 534 metara pa opet pumpaš,a za rezevne nemojte pitat' džabe probjene su obje, doduše kod ove lijeve nema ventila, a inače dobra je, al' ja stavim ventil ono pišti izvadim ga šišti, pa kontam da je ventil od desne gume.

Da koju riječ i o motoru kažem, 1.1 benzin mada pali k'o loš dizel, svjećice nikad nisu dirane, ulje nije da troši neko potroši sve, pa sam mu počeo sipat' jestivo ulje Floriol jeftinije me izađe, mjenjač 4 brzine s tim da prva i druga rade perfekt, a iz treće i četvrte iskače, ali nema veze svakako dok dođete do njih gume su izduhale, kočnice rade, ali ne koče, disk pločice takođe nikad nisu mijenjane pa ono što i bi zakočile ne mogu, a ručna, ručna je jel je darneš koči, samo što se otkinula kad sam zadnji put povuk'o pa sad ima rupa između sjedala, zračni filter također nema, mnogo mi baca na iber pa nisam mog'o mijenjat' filetere pa sam stavio komad spužve 10-ke bitno služi, svjetla rade, ali se ne vide, mislim vide se ono k'o malo il to možda mi se čini posto napnem se ko konj kad vozim noću, tako da po noći ne vidiš se, al' se čuješ pošto mi auspuha također nema, mislim ima od grane pa do pola auta, a ono pola odpalo jedne prilike.

Zaboravio sam sirenu spomenuti, nema ni nje, ali ima zvonce ono sa bicikla, fino se čuje samo što se ne može u svatove s njim ići.

Na zahtjev mnogobrojnih kupaca da vam opišem jedan dan u golfu... Ustanem vam ja oko 8 ujutro, upalim TV izgledam Vijesti u 7, onda uzmem ključeve od golfine da ga počnem palit' pošto hoću da negdje idem oko podne, kad izađem napolje i vidim ga na dvorištu vratim se u kuću i drmnem 2, 3 čašice rakije da dođem sebi pa opet izađem napolje... E sad nastaje dramaturgija, vergla golf, a verglam i ja, i tako oko pola 10 u kucu na doručak, a uvijek ostavim neko dijete iz komšiluka da vergla možda i upali, kad jedem onda saberem 2, 3 komšije da gurnemo i odma' na pola ključa upali, čepići za uši preporučujem i ja i i doktor koji me pregled'o, također brnjica na usta jer ulijeće svakakve prašine u auto, a i htz oprema je dobro dosla zna i poveći kamen uletit', kad si na putu svi bježe, jer dobro znaju kakve su kočnice, u krivini preko 40 ne pokušavaj džabe izvalit' ćeš i ono malo trapa što ima, a slucajno da ostane kokoš neka pozadi imaš odma' užinu, radio je radio sad više ne radi, pjevaj sam sebi, tako će ti uvijek odgovarati žanr muzike, ne preporučujem da se prevozi vise od dvoje, to sto je registrovan za 5 osoba nema nikakve veze sa mojim golfom, i kad si sam u njemu rizično je, a jos ako natovaris koga pa ako je i teži nema Boga da stanete.

Mnogi pitaju za brisače, pa imaju brisači i prednji i zadnji, s tim da nijedni ne rade, ne rade od kako sam ga kupio, pošto sam uzeo od oca i jednom ih slučajno zakačio rukom oni stali mahat ispred mene kontam kad ste mi ocu mahali neće te i meni i ja izvalio ablender tako da nema ni žmigavaca, al' kad skrećeš lijevo baciš lijevu ruku kroz prozor, ali ne može se prozor otvorit' do kraja pa ono malo prstiće baciš, ja sam jednom srednji prst izbacio, na sud mor'o ići ne možeš objasnit' da sam skret'o, a kad hoćeš desno malo se protegneš, al' nipošto ne naslanjati se na vrata pošto ne mogu da se zatvore, dakle suvozač se prihvati rupe gdje je ručna bila i drži vrata desnom rukom, a sad sva četiri žmigavca za to već moraš imat suvozača. Gepek mu je jako prostran, ali ne upotrebljiv šta god staviš ostane iza tebe, nije što je truho nego imaju dvije veće rupe rasprostranjene cijelim gepekom, također gepek se teže otvara moraš imat' pajser, al' šta će ti kad ne rupa u njemu, e zadnji prozori se mogu otvoriti, al' ćeš se pomučit' prilikom zatvaranja pa bolje ne otvarat'. Sajle od gasa i kvačila su poprilično pološe, recimo kvačilo do pola ide normalno, a od pola ti ga vučeš rukom il' podvaljuješ nogom, a gas dođe do pola i onda stane tu možeš karburator isčupat', al' ga ne vrati više, razvodna kapa mi je jako dobra, ona mi je nova, znam čudite se odkud nešto novo, e pa nije novo zezam se, pukla je na 4 dijela pa sam je zalijepio trakom, ali fercera opet, samo imam problem sa akumulatorom nasadila mi se kvočka neki dan pa ne znam kud ću je..."

Mnogo puta do sada ste čuli kako je neko zahtjevna mušterija, ali ovako zahtjevan prodavac je svakako rijetkost.
 

Back
Top