Kako povecati apetit

Easy_Ride

Zainteresovan član
Poruka
486
Mnogo je tema kako smrsati? Ali meni treba nesto sto bi mi povecalo apetit.Poslednjih 5-6.meseci sam smrsao preko 10.kg.(imao sam 78.kg. sada imam 67) hocu malo da se ugojim ali,nemam apetita i kada uzmem da jedem,pojedem samo 2-3 zalogaja i ne mogu vise.Kada ustanem ujutru cim pomislim na hranu meni se pada u nesvest,mozda zato sto mnogo pusim i pijem dve-tri kafe na dan.
 
Počni da se baviš nekim fizičkim radom. Ako ništa drugo, otrči malo pokraj keja, uradi koji sklek kada se probudiš, nešto srednjoškolske gimnastike ukoliko ti je išta ostalo od navike u telu. Možda ne bi bilo loše da se prošetaš do teretane na nekoliko meseci. Ali zvuči mi kao da si preležao neku bolest. Možda prvo odi do lekara.
 
Za plivanje znam da otvara jak apetit ali jos nije otvorena sezona a kod mene nema zatvorenih bazena tako da cu morati da pricekam jun mesec za plivanje.Nego ... malo pre sam prosetao malo,vratio se kuci i opet nisam jeo najbolje ali bolje nego sinoc.Muku mucim da ostavim cigarete ali mi ne ide,ranije kad nisam pusio jedo sam kao prase,od kako sam uzeo duvan,sistem mi pada katastrofalno,jutros kad sam ustao bio sam zheshce oshamucen,osecao sam neku mucninu u zelucu,pospan sam ... :/ Jedva cekam malo bolje vreme da se bacim na kosarku,valjda ce mi to pomoci :/
 
Za plivanje znam da otvara jak apetit ali jos nije otvorena sezona a kod mene nema zatvorenih bazena tako da cu morati da pricekam jun mesec za plivanje.Nego ... malo pre sam prosetao malo,vratio se kuci i opet nisam jeo najbolje ali bolje nego sinoc.Muku mucim da ostavim cigarete ali mi ne ide,ranije kad nisam pusio jedo sam kao prase,od kako sam uzeo duvan,sistem mi pada katastrofalno,jutros kad sam ustao bio sam zheshce oshamucen,osecao sam neku mucninu u zelucu,pospan sam ... :/ Jedva cekam malo bolje vreme da se bacim na kosarku,valjda ce mi to pomoci :/

Цигарете убрзавају метаболизам,тј.никотин,тако да ти губиш сигурно 10% унетог уз помоћ тог смећа. ;)
 
Tabex tablete sigurno pomazu da ostavite pusenje,provereno,dokazano na vise ljudi iz moje okoline. Kupila sam prvo mami pa onda je pola familije pokupovalo i uspelo kada su videli da je moja mama resila problem. Nakon toga ce ti se mozda vratiti apetit. Smanjis kafu koja zavrava i ubija glad. Umesto kafe popi caj neki za apetit npr. Fizicka aktivnost. Jedi visokokaloricnu hranu, bademe,lesnike...Ja sam se ugojila pomocu ekolostruma a i pomocu sejka proteina sa mlekom. Eto pa srecno, Ja sam bas muku mucila sa manjkom kilograma.
 
Jednom sam procitala da za povecanje apetita treba kasiku secera razmutiti u solji vode i popiti pola sata pre jela. Tad naglo skoci nivo secera u krvi a to isprovocira proizvodnju insulina da to razlozi a to opet izazove pad nivoa secera sto izazove apeti - tako nesto , ako se dobro secam, je bilo objasnjeno.
Sad ja imam i koji kg viska pa to nisam imala potrebe da probam ali mozda ima nesto u tome jer uvek kad jedem slatko ( kolaci, cokolada, sladoled...) ja sam posle toga gladna ( a uvek sam mislila da ce me to zasititi :D )
 
Jednom sam procitala da za povecanje apetita treba kasiku secera razmutiti u solji vode i popiti pola sata pre jela. Tad naglo skoci nivo secera u krvi a to isprovocira proizvodnju insulina da to razlozi a to opet izazove pad nivoa secera sto izazove apeti - tako nesto , ako se dobro secam, je bilo objasnjeno.
Sad ja imam i koji kg viska pa to nisam imala potrebe da probam ali mozda ima nesto u tome jer uvek kad jedem slatko ( kolaci, cokolada, sladoled...) ja sam posle toga gladna ( a uvek sam mislila da ce me to zasititi :D )

Kod mene je obrnuto,ja kada jedem nesto slatko mene zasiti,jutros sam pojeo celu cokoladu i sada ne mogu okusiti nista.A sto se tice secera i vode probacu to,mozda mi pomogne.
 
Najverovatnije cigarete, one smanju apetit jos u kombinaciji sa puno kafe, dobitna kombinacija. Vodi racuna da ne upropastis zeludac, a mozda bi mogao i kod lekara da svratis da vidis sta ce ti on predloziti.
Jedan moj drug se desetak godina zalio na nedostatak apetita, bio je bas mrsav, kod lekara sto puta, razne analize, nutricionista, teretana, psihoterapija, posto mora da je na nervnoj bazi, i nista. Na kraju ne znam kome je palo na pamet da se proveri alergija na gluten. I kako je izbacio gluten tek je tada poceo da dobija na kilazi, skoro mi se pohvalio da se ugojio preko 10kg, sto ne mogu uopste da zamislim.
Hocu da kazem da je mozda i kod tebe neka deseta stvar. Proveri kod lekara sta moze da bude, da te posalje na neke analize. Ovo je ipak veliki gubitak kilaze, tek tako, da se nisi trudio da smrsas.
 
Mnogo je tema kako smrsati? Ali meni treba nesto sto bi mi povecalo apetit.Poslednjih 5-6.meseci sam smrsao preko 10.kg.(imao sam 78.kg. sada imam 67) hocu malo da se ugojim ali,nemam apetita i kada uzmem da jedem,pojedem samo 2-3 zalogaja i ne mogu vise.Kada ustanem ujutru cim pomislim na hranu meni se pada u nesvest,mozda zato sto mnogo pusim i pijem dve-tri kafe na dan.

razmisli shta ti se deshava u rl-u i kako prolazish kroz to...
ne mora da ima veze sa cigaretama i kafom, sve uglavnom krece iz glave, ukoliko nije neki ozbiljniji zdravstveni poremecaj..
odradi elementarne analize krvi i obavezno shecer..
ukoliko je sve ok, onda si verovatno progutao neku zeshcu psihichku knedlu koja se zaglavila u grlu..
kod mene ume da bude tako .
 
razmisli shta ti se deshava u rl-u i kako prolazish kroz to...
ne mora da ima veze sa cigaretama i kafom, sve uglavnom krece iz glave, ukoliko nije neki ozbiljniji zdravstveni poremecaj..
odradi elementarne analize krvi i obavezno shecer..
ukoliko je sve ok, onda si verovatno progutao neku zeshcu psihichku knedlu koja se zaglavila u grlu..
kod mene ume da bude tako .
Pa moguce da je tako jer sam imao dosta problema u poslednjih dve-tri godine i ti problemi su me i naterali da pocnem da pusim,pre toga sam imao malo vise kilograma pa sam hteo smrsati ali kad sam video da sam previse smrsao bilo je kasno,izgubih apetit,sve vise cigara na dan,kafu uspevam na smanjim sa dve na jednu (jutarnju),nego sad se malo popravljam,setnja svake veceri,malo sport,bas malo pre sam setao doosta,dosao kuci i pojeo dve pljeske i neku salaticu.Al moram ici kod lekara i to vec sutra.
 

Back
Top