Porodicni problemi

Easy_Ride

Zainteresovan član
Poruka
486
Ja se iskreno izvinjavam i znam da ne treba pisati ovo ovde ali imam jako tezak problem u porodici i ne znam kome da se obratim sem vama za savet.Problem je vrlo delikatan,ispricacu vam kratko o mom zivotu.Kao mali ziveo sam sa babom,dedom,bratom i majkom,otac me je napustio.Majka se preudala kad sam imao 13.god.vise i ne brine o nama a i ne treba mi nicija pomoc iskreno da vam kazem mogu sve sam,tetka se bogato udala itd.. Sinoc je dosla iz inostranstva posle 3.god. i umesto da poprica lepo sa nama pocela je da kritikuje sve nas zasto ne radimo nigde,zasto nemamo nista itd...Moju babu koja je tesko bolesna sve to pogodilo,kad smo dosli kuci svi smo plakali u glas,moja baba je pala u tesku depresiju i sada pokusava da se ubije,ceo dan motrim na nju :( Deda samo lezi i cuti,za njega ne brinem znam da je psihicki jak ali baba koja mi je sve u zivotu i koju volim najvise na svetu i za koju bih dao i zivot ako treba najvise me plasi :roll:
Malo pre mi je trazila da joj skuvam kafu i rekla mi je da idem kod njene sestre kasnije (njena sestra je umrla) molim vas pomozite mi kako da je malo razveselim??? Bilo je mnogo rasprava sinoc,ne bih sve u detalje. Hvala na razumevanju.
 
babu je jako pogodilo to sto joj je tetka rekla
verujem da je tvoja baka dala sve od sebe da bi vam nadoknadila nedostatak roditelja i porodice koju ste trebali sa njima da imate
morace da prodje neko vreme i da se baki stisaju emocije
sedni sa njom i najozbiljnije joj kazi da moras da razgovaras sa njom
kazi joj da ono sto je ona ucinila za vas ne moze da se kupi nikakvim novcem
i da cete zato da joj budete zahvalni citavog zivota
da ste zahvaljujuci njoj postali ljudi
kazi joj koliko je volis i koliko ti znaci
protiv teza tih dobrih reci i emocija i te kako ce da napravi ravnotezu sa onim losim sto joj je tvoja tetka sasula u lice
 
Ja sam razumela da je mama dosla posle tri godine da soli pamet a da se egzistencijalni problemi resavaju zahvaljujuci tetkinoj dobroj udaji.

Ako je mama pametovala trebalo je da je iskulirate i ne pojavite se na tom sastanku a ako je tetka onda...Mozda zaista treba da nadjes posao, ne znam koliko ti je godina ali mozda tetka vise ne moze da pomaze pa se plasi za vasu buducnost.
 
А тетка је јако па успешна, удала се богато, да је сутра теча остави, дошла би и она вама на грбачу, па би другу песму певала. :roll:

Само ти реци баки да ти је је она урадила највише што је могла, да је ти волиш, да си захвалан и да ће све све ускоро поправити.
Старији људи воле да чују да ће их се неко сећати и да ће их спомињати када умру.

Мој деда има 87 година и ја често када дођем код њега, причам му како се сећам дана када је чувао мене и сестру,
неке ситуације када ми је помогао и оправдавао ме код родитеља, желим да он зна да ћу га ја увек памтити по добру и
да ћу и својој деци причати о њему.
 
А тетка је јако па успешна, удала се богато, да је сутра теча остави, дошла би и она вама на грбачу, па би другу песму певала. :roll:

Само ти реци баки да ти је је она урадила највише што је могла, да је ти волиш, да си захвалан и да ће све све ускоро поправити.
Старији људи воле да чују да ће их се неко сећати и да ће их спомињати када умру.

Мој деда има 87 година и ја често када дођем код њега, причам му како се сећам дана када је чувао мене и сестру,
неке ситуације када ми је помогао и оправдавао ме код родитеља, желим да он зна да ћу га ја увек памтити по добру и
да ћу и својој деци причати о њему.

Uspeo sam da smirim baku juce,jutros opet zvala tetka i opet isra prica,uzeo sam slusalicu i oterao gastarbajterku u tri lepe.Mislim da vise nece pricati tako,kasnije opet zvala i kaze da je grize savest.Nema vise ''Posle je*anja nema kajanja'' tako sam joj rekao.Sve sam joj sasuo u lice i rekao da je moja baba za mene svetinja i ko nju dira imace gadne probleme.Baka je sinoc imala nervni slom tako da su je lekari jedva spasili,i sada kada zove (posto ona samo zove na telefonu a ne dolazi kod nas kuci jer kako kaze mi smo niza klasa od nje) reci cu joj da ona vise porodicu nema u Srbiji i da slobono moze da se vrati tamo odakle je i dosla.Ali nesto sam skontao ne vezano za ovu temu a to je KOLIKO COVEK MOZE DA POSTANJE DJUBRE i koliko ga novac moze spustati tooooliko nisko.Jedno cu samo reci svima vama,zelim vam sve najbolje ali pazite sta radite u zivotu sa roditeljima jer Bog sve vidi,znam da nisam dovoljno zreo,tek mi je 19.god. ali odrastao sam rano i skontao kakvi su ljudi kad imaju previse.Sve najbolje i hvala dive i Пшеница селица na savetima.
 
19, vau... pa punoletan si ajde..... ništa teraj neki poslić ili šta već želiš u životu, imaš vremena, toga najviše imaš... možda i neku školicu ko zna :think: čudna i teška situacija za tebe ali odrastao si sada a to je veliki plus! Stvarno ima svašta na ovom svetu. Kukaj državi za uslove života, imali bi razumevanja za jedva punoletno lice, tim pre ako imaš mlađeg brata ili sestru. A što se tetke tiče, ako ti do sad nije trebala ne treba ti ni sad. Baba se nervira jer joj je to dete, ti ne moraš. Imaj na umu jedno, doduše.

Koliko god ti mogao da racionališeš u vezi tetke, i da je kreten i da je skorojević i da ne zna šta priča, baka i deka ne mogu i nikada neće moći zaista tako da je posmatraju, zato što su joj roditelji. Njeno ponašanje će ih beskrajno boleti. Na žalost mislim da je jedini način da baku držiš mirnom da ih nekako makar formalno pomiriš pa da ih držiš podalje jednu od druge.

Moj je ujak tako dolazio iz fr jednom u tri godine samo da iznervira sve u kući svojim pametovanjem a majku koju je ostavio ovde nije hteo ni da pogleda jer nije mogao da shvati da je mentalno bolesna.
Lepo je što si se udostojio da nas posetiš ali marš iz kuće pa na ulici prosipaj pamet.
 
Easy_Ride, ljude novac ne menja
oni su ljudi ili djubre
samo sto im novac da laznu sigurnost, pa otkriju to svoje lice
pametan covek zna da si danas gore, sutra dole
ista ta tetka je zaboravila da je tvoja baka podigla i nju na isti nacin
na nesrecu, ti si ona nesrecna generacija rodjena devededesetih
tvoju tetku je baka podigla u ona srecna vremena, kad je postojala socijalna sigurnost i zastita
tetbe i tvoju sestru je baka podigla u najteze vreme
mladje osobe se lakse prilagodjavaju, a tvoja baka je iz jednog sigurnog perioda u vreme kad je ona trebala da uziva malo u zivotu, preuzela brigu i postala i vama majka i podigla vas kad je bilo jako tesko
mogu samo da zamislim koliko joj je dusa izranjavana
prvo napustanjem vas kao dece od strane vasih roditelja, a onda i reakcijom tetke
budi joj samo podrska
pricaj joj svaki dan koliko ti znaci, koliko je volis, kazi joj da bi joj da je ona majka hrabrost i da je tvoj uzor u zivotu
novcem mozes da kupis samo materijalne stvari
emociju ne mozes
a baka je vama dala puno ljubavi
sad joj to vrati i znace da je uradila odlican posao i da je sva muka vredela
 
Мени је исто тако дошла тетка са течом, наравно добили су наследство и сада у Канади живе лепо, но пре тога им је живот био го ку*ац, и сад он мени дође у Београд да прича како смо ми лош народ, и како је ово џунгла, и како је ово и како је оно... А ја му лепо одговорим да се сети где је рођен, и да су у тој припиздини њему прве комшије били вукови, и да ми сад не глуми неку светску фацу...

Додуше твоја ситуација је гаднија, али као што неко рече ти си сад мушко у тој кући тј глава, мораш да кидаш, то је ненормално за лика твојих година али мораш.. Са тетком нормално прекини сваки контакт.
 
Ali njen muz je poseban lik,ja veceg kretena nisam sreo u zivotu.Pricamo uopsteno u ovoj temi nemojte mi uzeti za zlo (da se zalim,kukam i to) Prica on meni da coveka cine pare i da ga vise postuju... Citiram njegove reci ''Covek koji nema novac je mrtav covek koji hoda medju zivima'' -.- Coveka vise cene kada ima novac,kada je bogat ... Ja nisam mogao da verujem kada mi je to rekao,nisam mogao verovati da postoji takvo zivo bice na ovoj planeti kao sto je on.Znam mnoogo vise bogatasa koji ne misle tako :/ A ta ista tetka do pre 15.god. dok se nije udala i otisla u pustinju obuvala je kese umeso carapa pa tek onda je obula cipele,zaboravila je da je jela svakog dana pasulj,zaboravila je da je sa mojom majkom (dok je zivela sa nama) euro krem jela i po dve nedelje jednu malu kutijicu.I posle meni neko kaze da novac ne menja ljude MA DAJ! Imam jedan jedini cilj a to je da pre svega postanem covek,bogastvo mi ne treba i ne zelim biti bogat.Zadovoljicu se i sa 20.000.din.platu.
 
Ali njen muz je poseban lik,ja veceg kretena nisam sreo u zivotu.Pricamo uopsteno u ovoj temi nemojte mi uzeti za zlo (da se zalim,kukam i to) Prica on meni da coveka cine pare i da ga vise postuju... Citiram njegove reci ''Covek koji nema novac je mrtav covek koji hoda medju zivima'' -.- Coveka vise cene kada ima novac,kada je bogat ... Ja nisam mogao da verujem kada mi je to rekao,nisam mogao verovati da postoji takvo zivo bice na ovoj planeti kao sto je on.Znam mnoogo vise bogatasa koji ne misle tako :/ A ta ista tetka do pre 15.god. dok se nije udala i otisla u pustinju obuvala je kese umeso carapa pa tek onda je obula cipele,zaboravila je da je jela svakog dana pasulj,zaboravila je da je sa mojom majkom (dok je zivela sa nama) euro krem jela i po dve nedelje jednu malu kutijicu.I posle meni neko kaze da novac ne menja ljude MA DAJ! Imam jedan jedini cilj a to je da pre svega postanem covek,bogastvo mi ne treba i ne zelim biti bogat.Zadovoljicu se i sa 20.000.din.platu.


Covek koji nema novac nije mrtav covek a sve drugo sto ti je rekao covek je u pravu.
 
Ali njen muz je poseban lik,ja veceg kretena nisam sreo u zivotu.Pricamo uopsteno u ovoj temi nemojte mi uzeti za zlo (da se zalim,kukam i to) Prica on meni da coveka cine pare i da ga vise postuju... Citiram njegove reci ''Covek koji nema novac je mrtav covek koji hoda medju zivima'' -.- Coveka vise cene kada ima novac,kada je bogat ... Ja nisam mogao da verujem kada mi je to rekao,nisam mogao verovati da postoji takvo zivo bice na ovoj planeti kao sto je on.Znam mnoogo vise bogatasa koji ne misle tako :/ A ta ista tetka do pre 15.god. dok se nije udala i otisla u pustinju obuvala je kese umeso carapa pa tek onda je obula cipele,zaboravila je da je jela svakog dana pasulj,zaboravila je da je sa mojom majkom (dok je zivela sa nama) euro krem jela i po dve nedelje jednu malu kutijicu.I posle meni neko kaze da novac ne menja ljude MA DAJ! Imam jedan jedini cilj a to je da pre svega postanem covek,bogastvo mi ne treba i ne zelim biti bogat.Zadovoljicu se i sa 20.000.din.platu.

Човеку који има новац се само више увлаче у позадину, да простиш. ;)
А поштовање је нешто сасвим друго.
Оно се задобија због људског односа према другима, одмерене искрености, емпатије, а понајвише због снаге карактера...

Дотични господин се понаша баш као неко ко некад није имао, а сад има много. Смрдуцка на покондирену тикву.
Уосталом, какав би и био кад је са женом калибра те твоје тетке чија је емпатија на нивоу емпатије кишне глисте.
 
Човеку који има новац се само више увлаче у позадину, да простиш. ;)
А поштовање је нешто сасвим друго.
Оно се задобија због људског односа према другима, одмерене искрености, емпатије, а понајвише због снаге карактера...

Дотични господин се понаша баш као неко ко некад није имао, а сад има много. Смрдуцка на покондирену тикву.
Уосталом, какав би и био кад је са женом калибра те твоје тетке чија је емпатија на нивоу емпатије кишне глисте.

Beogradjani... DA VAS OBAVESTIM da je otisla danas u BG da kupi stan i ponela pun kofer para pa ako je vidite posluzite se silom ! :D
 
Ali njen muz je poseban lik,ja veceg kretena nisam sreo u zivotu.Pricamo uopsteno u ovoj temi nemojte mi uzeti za zlo (da se zalim,kukam i to) Prica on meni da coveka cine pare i da ga vise postuju... Citiram njegove reci ''Covek koji nema novac je mrtav covek koji hoda medju zivima'' -.- Coveka vise cene kada ima novac,kada je bogat ... Ja nisam mogao da verujem kada mi je to rekao,nisam mogao verovati da postoji takvo zivo bice na ovoj planeti kao sto je on.Znam mnoogo vise bogatasa koji ne misle tako :/ A ta ista tetka do pre 15.god. dok se nije udala i otisla u pustinju obuvala je kese umeso carapa pa tek onda je obula cipele,zaboravila je da je jela svakog dana pasulj,zaboravila je da je sa mojom majkom (dok je zivela sa nama) euro krem jela i po dve nedelje jednu malu kutijicu.I posle meni neko kaze da novac ne menja ljude MA DAJ! Imam jedan jedini cilj a to je da pre svega postanem covek,bogastvo mi ne treba i ne zelim biti bogat.Zadovoljicu se i sa 20.000.din.platu.

То што ти је рекао је тачно, чекај само да упловиш у те воде, кад имаш паре онда си господин какав год био и шта год радио, кад немаш паре онда ниси нико и ништа ко год био и шта год радио... То јесте накарадан систем али такав је какав је, капитализам мићо..
 
Kolicina materijalnih dobara koje covjek sakupi tokom zivota ne kazuje mnogo o njegovoj "vrijednosti", ako ta dobra nije koristio u postene i moralne svrhe, kao npr. pomazuci rodbinu koja nije imala tu srecu zivjeti u prosperitetnijim drzavama ili koristeci pogodnosti sistema.
"Siromasan je covjek koji mnogo treba"!
Zakljucujem da si Ti bogat covjek po tome sto brines o ljudima koji su Te postavili na noge, pruzili ljubav i dio svog zivota posvetili Tebi i Tvojoj sestri!
Zivimo u svijetu u kojem se sve placa novcem, pa je zato pozeljno imati zvanje i posao kojim se to moze osigurati.
Zelim Ti mnogo uspjeha u skolovanju i pronalazenju zaposlenja!
 
Stara izreka (para buši gde burgija neće) Sa parama možda nećeš biti srećan ali pare u džepu deluju umirujuće a sreća dođe sama.

jos starija kaze - srecan je onaj kome malo treba!
niko ovde ne prica da uskoro on treba da pocne da zaradjuje za svoje i potrebe svoje porodice, ali ti tvrdim da velika kolicina para nikog nije usrecila.
 
Beogradjani... DA VAS OBAVESTIM da je otisla danas u BG da kupi stan i ponela pun kofer para pa ako je vidite posluzite se silom ! :D[/QUOT

Ti si sad rezigniran, nije ni čudo, jako si mlad....pusti tetku, mada vas je sve svojim dolaskom poremetila...nemoj ovako razmišljati, mada se iz postova vidi da si dobar dečko, samo napred...istina je živimo u u*ranoj državi...polako i čuvaj babu...
 
Ne treba da puštaš tu tetku više u kuću. Kakav neobrazovani i prosti skot treba da budeš i da nekog u ovakvoj situaciji kritikuješ, što ne radi i što nema kule i gradove. Stres je vrlo, vrlo opasan, jer u sekundi može da oslabi imunitet, može se oboleti, od šećerne bolesti, raka, zbog stresa. Ako neće bar malo da pomogne i bude pristojna, ne treba u toj kući da bude ni minut, na tvom mestu ja bi bio vrlo brutalan, a ti kako hoćeš, Takvima ne treba davati drugu šansu, osim ako se baš jako ne potrude i ne iskupe
 
Ali njen muz je poseban lik,ja veceg kretena nisam sreo u zivotu.Pricamo uopsteno u ovoj temi nemojte mi uzeti za zlo (da se zalim,kukam i to) Prica on meni da coveka cine pare i da ga vise postuju... Citiram njegove reci ''Covek koji nema novac je mrtav covek koji hoda medju zivima'' -.- Coveka vise cene kada ima novac,kada je bogat ... Ja nisam mogao da verujem kada mi je to rekao,nisam mogao verovati da postoji takvo zivo bice na ovoj planeti kao sto je on.Znam mnoogo vise bogatasa koji ne misle tako :/ A ta ista tetka do pre 15.god. dok se nije udala i otisla u pustinju obuvala je kese umeso carapa pa tek onda je obula cipele,zaboravila je da je jela svakog dana pasulj,zaboravila je da je sa mojom majkom (dok je zivela sa nama) euro krem jela i po dve nedelje jednu malu kutijicu.I posle meni neko kaze da novac ne menja ljude MA DAJ! Imam jedan jedini cilj a to je da pre svega postanem covek,bogastvo mi ne treba i ne zelim biti bogat.Zadovoljicu se i sa 20.000.din.platu.


Ne pustaj ni tetku ni tecu u kucu, nisu zasluzni, vec su pokondirene tikve koje su se prodale za pare.
 

Back
Top