e-mail form

pedja_fr

Zainteresovan član
Poruka
168
Pokusavam da napravim jednu e-mail formu i u principu je sve ok osim kada hocu da je "send" on mi otvara stalno moj "thunderbird" a ja bi hteo da ga posalje bez njega.pretpostavljam da bi u tom slucaju trebao da koristim perl ili php???da li neko zna ili bar link da pusti(my english is very,very bad :( ) hvala unapred

P.S
pogledao sam par postova dole koji napominju ovu temu ali ne resavaju mi problem...

P.S II

nasao sam njedan php kod koji sam aplikovao ali opet nece...evo koda ako neko zna u cemu je problem
prvi kod koji ide u formular;
<HTML>
<HEAD>
<TITLE>E-Mail Form</TITLE>
</HEAD>
<BODY>
<FORM method="POST" action="do_sendform.php">
<P>Your Name:<br>
<INPUT type="text" name="sender_name" size=30>
</p>
<P>Your E-Mail Address:<br>
<INPUT type="text" name="sender_email" size=30>
</p>
<P>Message:<br>
<textarea name="message" cols=30 rows=5></textarea>
</p><INPUT type="submit" value="Send This Form">
</FORM>
</BODY>
</HTML>

i ovo je drugi kod ( php )

<?php

$msg = "Sender Name:\t$sender_name\n";
$msg .= "Sender E-Mail:\t$sender_email\n";
$msg .= "Message:\t$message\n\n";

$recipient = "you@youremail.com";
$subject = "Web Site Feedback";

$mailheaders = "From: My Web Site <> \n";
$mailheaders .= "Reply-To: $sender_email\n\n";

mail($recipient, $subject, $msg, $mailheaders);

echo "<HTML><HEAD>";
echo "<TITLE>Form Sent!</TITLE></HEAD><BODY>";
echo "<H1 align=center>Thank You, $sender_name</H1>";
echo "<P align=center>";
echo "Your feedback has been sent.</P>";
echo "</BODY></HTML>";

?>
pa sada ako neko zna....hmmm
 
e i ja sam probao ovu send formu..posto vec godinama jurim pravu send formu za svoj sajt i opet kao i pre mi izlazi stalno
======================================================
Warning: Failed to Connect in c:\apache\htdocs\mojsajt\do_sendform.php on line 21
Thank You, filip

Your feedback has been sent.
=======================================================
MOlim vas ljdui pomozite mi dobicu sizofreniju!!!!
 
Pazi ja nisam nikakav strucnjak za PHP ali ovu formu sam iskopao pre mesec dva i primenio je na dva sajta vec i funkcionise super. Po ovoj gresci sto ti javlja izgleda da nisi dobro napravio putanje. Neznam sta misle drugi...
 
e pa brate sta sam uradio uzeo samo napravio new.php preimenovao ga proba.php i anpravio send_ kako pise u onom fileu onda sve save o onda startovao apache i isad preko local hosta ..nista nisam radio..ovo mi se veci put desava stalno pise da je poslato i stigne mail ali pise ovaj jebeni error kako me nervira majko mila
 
e pa brate sta sam uradio uzeo samo napravio new.php preimenovao ga proba.php i anpravio send_ kako pise u onom fileu onda sve save o onda startovao apache i isad preko local hosta ..nista nisam radio..ovo mi se veci put desava stalno pise da je poslato i stigne mail ali pise ovaj jebeni error kako me nervira majko mila
 

Back
Top