Kako je to da Slovenija usla u Evropsku Uniju a Srbija nije?

qqriq

Početnik
Poruka
2
Dragi Srbi koji zivete u Srbiju, i na sirom svetu!

Moj maternji jezik nije srpski, ali ucim vas jezik. Zbog toga ne govorim tako dobro srpski, izvinite zbog moje greske. Zeleo bih da nesto pitam od Vas, i da dobijem odgovore na moju pitanju. Slovenija je usla u Evropsku Uniju tokom prvog Maja prosle godine. Srbija i Slovenija je zivela zajedno u istu drzavu oko 100 godina (u drzavi Kraljevina Srpsko-Hrvatsko-Slovensko, i u Jugoslaviju), i kako se desilo to da Slovenija mogao da udje u EU, a Srbija nije? Srbija je jako daleko od tog datuma. Citao sam da do 2020 sigurno nece da udje u EU. Kako je to? Kakve greske je pravio Srbija, da ipak vise od 15 godina je potrebna za nju da bude deo Evropsku Uniju?
 
qqriq:
Dragi Srbi koji zivete u Srbiju, i na sirom svetu!

Moj maternji jezik nije srpski, ali ucim vas jezik. Zbog toga ne govorim tako dobro srpski, izvinite zbog moje greske. Zeleo bih da nesto pitam od Vas, i da dobijem odgovore na moju pitanju. Slovenija je usla u Evropsku Uniju tokom prvog Maja prosle godine. Srbija i Slovenija je zivela zajedno u istu drzavu oko 100 godina (u drzavi Kraljevina Srpsko-Hrvatsko-Slovensko, i u Jugoslaviju), i kako se desilo to da Slovenija mogao da udje u EU, a Srbija nije? Srbija je jako daleko od tog datuma. Citao sam da do 2020 sigurno nece da udje u EU. Kako je to? Kakve greske je pravio Srbija, da ipak vise od 15 godina je potrebna za nju da bude deo Evropsku Uniju?
ma decak ti nekapiras
slovenci su bili i jesu becki konjusari
a srbijanci su ti kao alajcausi kapiras
mislim sve ti je to isto a i nije
e sad tih petnaestak godinica mozes komotno da prepolovis a evo i zasto
e za nekih pet godinica slovenci ce otpoceti pripreme za izlazak iz unije dok ce srbija u isto vreme otpoceti postupak odustajanja od prikljucenja uniji kapiras i onda slovenci i srbijanci po pitanju unije nece biti daleko sedamipo godinica nego ce biti nereseno
e sad da li ce da bidnu produzetci do zlatnog gola ili odmah penali to ovisi o tome ko se prvi napenali kapiras
 
To je veoma lako pitanje..Zato što je Slovenija kulturno-civilizacijski daleko ispred Srbije. U Sloveniji su ljudi vaspitani,u Srbiji su primitivci najgore vrste,u Sloveniji se radi,u Srbiji se krade,itd...
Kada sam bio sedmogodišnje dete,negde pred raspad SFRJ, putovao sam kolima od Zadra gde sam tada živeo do Skopja gde se nalazila moja rodbina.Na putevima kroz Hrvatsku sve je bilo sredjeno kao kutijica.Čim predješ u Srbiju počinjalo je smeće pored puta,rupe na kolovozu,polomljeni znakovi i kako silaziš južnije toga je bilo sve više.Kod Leskovca su kraj svake česme stajali Turci koji se vraćaju iz Nemačke i držali porodični piknik,a djubreta na sve strane,kao da su prosipani kontejneri po cesti...E to je to...
 
veKsla:
qqriq:
Dragi Srbi koji zivete u Srbiju, i na sirom svetu!

Moj maternji jezik nije srpski, ali ucim vas jezik. Zbog toga ne govorim tako dobro srpski, izvinite zbog moje greske. Zeleo bih da nesto pitam od Vas, i da dobijem odgovore na moju pitanju. Slovenija je usla u Evropsku Uniju tokom prvog Maja prosle godine. Srbija i Slovenija je zivela zajedno u istu drzavu oko 100 godina (u drzavi Kraljevina Srpsko-Hrvatsko-Slovensko, i u Jugoslaviju), i kako se desilo to da Slovenija mogao da udje u EU, a Srbija nije? Srbija je jako daleko od tog datuma. Citao sam da do 2020 sigurno nece da udje u EU. Kako je to? Kakve greske je pravio Srbija, da ipak vise od 15 godina je potrebna za nju da bude deo Evropsku Uniju?
e za nekih pet godinica slovenci ce otpoceti pripreme za izlazak iz unije dok ce srbija u isto vreme otpoceti postupak odustajanja od prikljucenja uniji
O tome,čika veKsla,možeš samo da sanjaš.Čudi me da si i ti zagrizao tu žvaku za ludake.EU će postojati i za 5 i za 50 godina i biće jača nego ikada.Živ bio pa video..
 
srebro:
To je veoma lako pitanje..Zato što je Slovenija kulturno-civilizacijski daleko ispred Srbije. U Sloveniji su ljudi vaspitani,u Srbiji su primitivci najgore vrste,u Sloveniji se radi,u Srbiji se krade,itd...
Kada sam bio sedmogodišnje dete,negde pred raspad SFRJ, putovao sam kolima od Zadra gde sam tada živeo do Skopja gde se nalazila moja rodbina.Na putevima kroz Hrvatsku sve je bilo sredjeno kao kutijica.Čim predješ u Srbiju počinjalo je smeće pored puta,rupe na kolovozu,polomljeni znakovi i kako silaziš južnije toga je bilo sve više.Kod Leskovca su kraj svake česme stajali Turci koji se vraćaju iz Nemačke i držali porodični piknik,a djubreta na sve strane,kao da su prosipani kontejneri po cesti...E to je to...

Smece sa ulice se moze pocistiti za jedan dan ali se ti tog smeca koji nosis u svojoj glavi neces osloboditi nikad
 
Andreavk:
srebro:
To je veoma lako pitanje..Zato što je Slovenija kulturno-civilizacijski daleko ispred Srbije. U Sloveniji su ljudi vaspitani,u Srbiji su primitivci najgore vrste,u Sloveniji se radi,u Srbiji se krade,itd...
Kada sam bio sedmogodišnje dete,negde pred raspad SFRJ, putovao sam kolima od Zadra gde sam tada živeo do Skopja gde se nalazila moja rodbina.Na putevima kroz Hrvatsku sve je bilo sredjeno kao kutijica.Čim predješ u Srbiju počinjalo je smeće pored puta,rupe na kolovozu,polomljeni znakovi i kako silaziš južnije toga je bilo sve više.Kod Leskovca su kraj svake česme stajali Turci koji se vraćaju iz Nemačke i držali porodični piknik,a djubreta na sve strane,kao da su prosipani kontejneri po cesti...E to je to...

Smece sa ulice se moze pocistiti za jedan dan ali se ti tog smeca koji nosis u svojoj glavi neces osloboditi nikad
Lolz.. :lol: Istina boli,a? Smeće se može počistiti za jedan dan (dobro,malo više) ali bi sledećeg dana osvanulo novo,u tome i jeste problem.. A što se mene lično tiče,pa voleo bih da se Srbija preko noći civilizuje i unapredi,ali tolika čuda se ne dešavaju..Kao što reče Lisa Simpson: "Self-improvement takes a lot of time and hard working".
 
srebro:
King 7:
Ne primajte se na foru, ovo govedo je napisalo post.
Taj post ne liči na mene ni po stilu ni po pismenosti.A što se tiče goveda,to ti je tata onaj klempavi koji ti je oplodio onu kurwu četničku od keve pa je okotila takvu majmunčinu poput tebe.
Ko je tebe smrade pomenuo? Sam si se javio. E sad ti je dobar stil. A onaj Slovenacki, yebiga, nemoj meni te maloumne fore. Begaj kuci, zasmrdis ceo forum.
 
srebro:
To je veoma lako pitanje..Zato što je Slovenija kulturno-civilizacijski daleko ispred Srbije. U Sloveniji su ljudi vaspitani,u Srbiji su primitivci najgore vrste,u Sloveniji se radi,u Srbiji se krade,itd...
Kada sam bio sedmogodišnje dete,negde pred raspad SFRJ, putovao sam kolima od Zadra gde sam tada živeo do Skopja gde se nalazila moja rodbina.Na putevima kroz Hrvatsku sve je bilo sredjeno kao kutijica.Čim predješ u Srbiju počinjalo je smeće pored puta,rupe na kolovozu,polomljeni znakovi i kako silaziš južnije toga je bilo sve više.Kod Leskovca su kraj svake česme stajali Turci koji se vraćaju iz Nemačke i držali porodični piknik,a djubreta na sve strane,kao da su prosipani kontejneri po cesti...E to je to...


Pa sto se onda javljas na srbijanski forum. Nedostaje ti Jugoslavija, takva zapisana Srbija kakve je se secas? Lako je glumiti heroja u nekoj drugoj zemlji.
A sto se tice Slovenije, slazem se sa Kingom da ce "izleteti" iz EU, ali nece ih izbaciti, vec ce se EU sama raspasti kao mehur od sapunice jer je jaka kao i sam mehur.
 
King 7:
srebro:
King 7:
Ne primajte se na foru, ovo govedo je napisalo post.
Taj post ne liči na mene ni po stilu ni po pismenosti.A što se tiče goveda,to ti je tata onaj klempavi koji ti je oplodio onu kurwu četničku od keve pa je okotila takvu majmunčinu poput tebe.
Ko je tebe smrade pomenuo? Sam si se javio. E sad ti je dobar stil. A onaj Slovenacki, yebiga, nemoj meni te maloumne fore. Begaj kuci, zasmrdis ceo forum.

vidi ga kako se ucjutkao kad se nashao vecji i nadr.kaniji psovach :lol:

da odgovorim na pitanje, zashto su slovenci bolji od nas srba :)
mala im je drzhavica, pa im je lako chistiti :p

i daj ne lozhite se na kojekakve raspade EU, znam ja da biste vi voleli da imate nad chime da likujete, al ono, malo gledajte svoju drzhavu i pazite da se ona malo ne raspadne.
 
srebro:
To je veoma lako pitanje..Zato što je Slovenija kulturno-civilizacijski daleko ispred Srbije. U Sloveniji su ljudi vaspitani,u Srbiji su primitivci najgore vrste,u Sloveniji se radi,u Srbiji se krade,itd...
Kada sam bio sedmogodišnje dete,negde pred raspad SFRJ, putovao sam kolima od Zadra gde sam tada živeo do Skopja gde se nalazila moja rodbina.Na putevima kroz Hrvatsku sve je bilo sredjeno kao kutijica.Čim predješ u Srbiju počinjalo je smeće pored puta,rupe na kolovozu,polomljeni znakovi i kako silaziš južnije toga je bilo sve više.Kod Leskovca su kraj svake česme stajali Turci koji se vraćaju iz Nemačke i držali porodični piknik,a djubreta na sve strane,kao da su prosipani kontejneri po cesti...E to je to...
kako se ponasas prema Srbima uvek sam mislio da si Turcin.
da, Turci nisu smeli da prljaju Nemacku,Sloveniju i Hravtsku a u Srbiju za sada koriste slobodu pa banane i breskve levo i desno lete kao projektili ali kad Americka demokratija u Srbiju stupi na snagu videcemo onda dilice da rade to sto ti kazes? A ulazak u EU Slovenca to ce biti dala baba paru da u kolo igra a posle deje dve da izudje!!!
 
Keeper:
King 7:
srebro:
King 7:
Ne primajte se na foru, ovo govedo je napisalo post.
Taj post ne liči na mene ni po stilu ni po pismenosti.A što se tiče goveda,to ti je tata onaj klempavi koji ti je oplodio onu kurwu četničku od keve pa je okotila takvu majmunčinu poput tebe.
Ko je tebe smrade pomenuo? Sam si se javio. E sad ti je dobar stil. A onaj Slovenacki, yebiga, nemoj meni te maloumne fore. Begaj kuci, zasmrdis ceo forum.

vidi ga kako se ucjutkao kad se nashao vecji i nadr.kaniji psovach :lol:

da odgovorim na pitanje, zashto su slovenci bolji od nas srba :)
mala im je drzhavica, pa im je lako chistiti :p

i daj ne lozhite se na kojekakve raspade EU, znam ja da biste vi voleli da imate nad chime da likujete, al ono, malo gledajte svoju drzhavu i pazite da se ona malo ne raspadne.
Slusaj, balavce, skini mi se sa krasnog vise. Ti non stop nesto kenjas, nesto bi hteo a tupav si i ne bas inteligentan. kad budes imao nesto konkretno, dobro, istinito, nesto sto vredi slusati onda cemo da razgovaramo. da bi ti nesto pomerao i pokretao, da bi "Srbadiju" ti ucio pameti moras da imas silu, mudrost, moras da nam kazes odakle ti potice to sve. Ovako si samo beskrajno dosadan. Bre, nista da procitam korisno, da si udario na nesto tvrdo. Nemoj me gnjaviti vise a ja ti necu garant odgovarati na provokacije dok se ne uljudis i dok ne postanes kreativan.
 
Evropa ce u skorije vreme imati vrlo tezak period jer joj preti invazija muslimana koja je pazljivo planirana decenijama i dobro potkovana korupcijom u Evropskim diplomatskim krugovima. Dok se zapad sunja Rusiji i steze obruc, milioni vojnika islama rade i zive u Evropi cekajuci znak kad ce poceti konacna borba protiv "kaura". To je jedini scenario raspada Evropske unije a vec vidjen na ovim prostorima. Gde ce onda Slovenci? Ne znamo.
 
OJ, ВИТЕЖЕ, КАРАЏИЋУ!

У народу јуначкоме
Рађају се великани,
Који вазда први буду
Кад се земља крвљу брани,

Што ће служит своме роду
И у рату и у миру,
Такви људи вјечно живе
И никада не умиру.

И у гробу кад заврше
Мобилишу и помажу,
И тад' прави витезови,
Над нацијом држе стражу.

Кад је земља у невољи
И кад људи за њу гину,
Са костима великана
Бранили смо отаџбину.

Најскуплза је мајка земља,
Јер живота без ње није,
Живе храни и одгаја,
Мртве прими и покрије...

Ој, витеже, Караџићу,
Ти си јунак нашег кова,
Вјекови ће пролазити,
Славиће те земља ова!

Због твог чојства и јунаштва,
Каквог мало свијет има,
Дичиће се Срби c тобом
У будућим вјековима,

У блиставој историји,
Јуиачкога твог народа,
Гдје је вазда јефтинији,
Људски живот, но слобода,

У народу непокорном,
У честитом људском бићу,
Ти си узор и остаћеш,
Радоване Караџићу!

Војска Српске Републике
Прослави се ратујући,
Бранили су своју земљу
Твом имену пјевајући.

Чудило се по Европе
Коме српска војска кличе,
Зар је неко од њих бољи,
Да се они са њим диче.

Питали су зачуђено
Наше храбре соколове:
Коме кличе српски војник
Док јуриша на ровове,

Кад вријеме пјесми није,
Кад крваве зоре свићу,
A он пјева у јуришу:
Српски сине, Караџићу!

Оно није била војска,
Него јато соколова,
Што се није устављало
Пред олујом од олова!

Оно није била војска,
Него херој до хероја,
Гинули су пјевајући,
Носила их храброст твоја!

У првоме свјетском рату,
На Голготи наших дана,
Издигло се изнад свијех
Неколико великана:

Мишић, Степа, па Бојовић,
Путник, чудо од човјека,
То су српски великани
Што ће живјет' довијека.

По витештву и јунаштву
Сви су слични Обилићу,
A и ти си међу њима,
Српски сине, Караџићу! .
 
King 7:
Slusaj, balavce, skini mi se sa krasnog vise. Ti non stop nesto kenjas, nesto bi hteo a tupav si i ne bas inteligentan. kad budes imao nesto konkretno, dobro, istinito, nesto sto vredi slusati onda cemo da razgovaramo. da bi ti nesto pomerao i pokretao, da bi "Srbadiju" ti ucio pameti moras da imas silu, mudrost, moras da nam kazes odakle ti potice to sve. Ovako si samo beskrajno dosadan. Bre, nista da procitam korisno, da si udario na nesto tvrdo. Nemoj me gnjaviti vise a ja ti necu garant odgovarati na provokacije dok se ne uljudis i dok ne postanes kreativan.

jest' ja cju da vam budem kreativan. budite vi kreativni smarachi jedni samo isto trucjate. bash cju ja da vas uchim pameti. a shto se tiche toga da udarim u neshto tvrdo, e pa ti osetish jedino tvrdo kad ti je u bulji. a ja se time ne bavim. drzhacju se dosadjivanja ovako, iz daljine, sa sigurnog ;-)
 
srebro:
To je veoma lako pitanje..Zato što je Slovenija kulturno-civilizacijski daleko ispred Srbije. U Sloveniji su ljudi vaspitani,u Srbiji su primitivci najgore vrste,u Sloveniji se radi,u Srbiji se krade,itd...
Kada sam bio sedmogodišnje dete,negde pred raspad SFRJ, putovao sam kolima od Zadra gde sam tada živeo do Skopja gde se nalazila moja rodbina.Na putevima kroz Hrvatsku sve je bilo sredjeno kao kutijica.Čim predješ u Srbiju počinjalo je smeće pored puta,rupe na kolovozu,polomljeni znakovi i kako silaziš južnije toga je bilo sve više.Kod Leskovca su kraj svake česme stajali Turci koji se vraćaju iz Nemačke i držali porodični piknik,a djubreta na sve strane,kao da su prosipani kontejneri po cesti...E to je to...
e vidis decak ne radi se ovde o zvaki patki itd
stvar je o procesima koji se odvijali po jednom sablonu i naprasno stali
nakon francuskog ne ustavu unije jedan francuski zvanicnik je izjavio bas u vezi prosirenja ok idemo jugoistok evrope pa sta je dalje jel tako do mongolije znaci francuz holandjanin ili bilo ko drugi mora omoguciti boravak i zaposlenje nekim jebivetrima iz bog te pita kuda a svojima podeliti otkaz pa ko je tu blesav
e a sta se tice slovenije i ostali devet novoprimljenih e oni su primljeni tek kada su definisana i pravila za izlazak iz unije
i druga stvar nedonosenjem budzeta unije za naredni period svi novoprimljeni su ostali bez subvencija i obecanih ulaganja ali zato troskovi kotizacije ostaju
i tebi za informaciju kada bi danas ostatak srbije bio primljen u uniju kotizacija bi iznosila osamstomiliona € a povrat srbiji na ime subvencije carina bio bi tristamiliona €
dakle godisnja clanarina srbije bila bi pola milijarde € otkuda pa sve srbijanske budale da prodas nema te love pa ne mozes u svatove bez one stvari
 
Dobio sam nekoliko odgovora, hvala lepo! Ali zeleo bi da dobijem jos vise :) Konkretno sta je Slovenija uradila pre udjenje u EU, a Srbija nije? Sta je Srbija pogresio i kad? Ja znam, da ljudi Srbije jako zele da bude drzavljane Evropske Unije, ali jos nevidi se ni put do Unije. Zasto? Zasto nisu jos poceli ugovori o ukljucenje? Zasto su drzavljani Srbije i Crne Gore na crnu listu Unije? (Mislim na vize)
 
qqriq:
Dobio sam nekoliko odgovora, hvala lepo! Ali zeleo bi da dobijem jos vise :) Konkretno sta je Slovenija uradila pre udjenje u EU, a Srbija nije? Sta je Srbija pogresio i kad? Ja znam, da ljudi Srbije jako zele da bude drzavljane Evropske Unije, ali jos nevidi se ni put do Unije. Zasto? Zasto nisu jos poceli ugovori o ukljucenje? Zasto su drzavljani Srbije i Crne Gore na crnu listu Unije? (Mislim na vize)
e pa sad tebi mnogo toga nije jasno
kao prvo da razumes tvoje misljenje razlike slovenije i srbije oko ulaska u uniju je sledece
zamisli dva boksera i jedan pre pocetka meca dobije u svlacionici batine da jedva stoji na nogama i onda ga tako isprebijanog dovedu u ring i jos mu svezu ruke i noge
a sto se viza tice pa nije problem u briselu problem je kod beogradskog establismenta jer glavnog krivca za sankcije i vize nema vec pet godinica a vizni resim se iz godine u godinu poostrava
e zasto su krivi beogradski platfusari jednostavno njima nije u interesu da ovaj svet normalno putuje i komunicira sa ostatkom sveta jer da je drugacije pa koji bi idiot u srbiji jos slusao i gledao svakodnevno maltretiranje od strane srbijanskih politicara
i konacno da u srbiji ima donekle volje da se taj problem prevazidje bio bi resen kao u rumuniji i bugarskoj tamo su isto dolazili razne briselske birokrate medjutim dobili su sut kartu jer su im odvazni i respektabilni ljudi kazali ukinite vize nasim gradjanima da mogu normalno putovati poslovati sa ostatkom sveta pa cemo onda razgovarati i o partnerstvu za mir i natou i uniji itd
e u srbiji toga nema jer onaj tip iz haga se desetak godinica ku*cio sa svetom a drzo gace spustene do kolena
e za razliku od njega ovi danasnji smislovi u srbiji idu bez gaca i kresne ih ko stigne
 
qqriq:
Dobio sam nekoliko odgovora, hvala lepo! Ali zeleo bi da dobijem jos vise :) Konkretno sta je Slovenija uradila pre udjenje u EU, a Srbija nije? Sta je Srbija pogresio i kad? Ja znam, da ljudi Srbije jako zele da bude drzavljane Evropske Unije, ali jos nevidi se ni put do Unije. Zasto? Zasto nisu jos poceli ugovori o ukljucenje? Zasto su drzavljani Srbije i Crne Gore na crnu listu Unije? (Mislim na vize)
Evo konkretnih odgovora ma ko da si:
Slovenija je dobro znala gde da se uda tokom 100 pomenutih godina. kada propada Austrougarska udaje se za Srbiju. Kada Hitler etnicki ocisti Sloveniju opet se ide za Srbiju koja vas je hranila i ginula tokom rata. Kad god Evropa krizira Slovenija se preudaje za Srbiju, kada Srbija pada, a Evropa, odnosno Nemci dostizu ekonomski zamah Slovenci bi Srbe na vrbe. Gde je greska Srba? U bratimljenju i unijacenju, jugoslovenstini, gubljenju svoje drzave i nacionalnih interesa. U naivnom verovanju da ce i jedna pravoslavna zemlja osim Grcke biti primljena u EU. pogotovo ekonomski satrvena. Licno, ne verujem u Evropsku uniju i moj model drzave bi bio Norveska. Slovenija ima podrsku Vatikana i gore pomenutu politiku tokom 100 godina. Srbija je na meti Vatikana i ima politiku gore pomenutu tokom 100 godina. Samo ste kupili kajmak - od ratova pa do Srpskih proizvoda pri tom znajuci gde da se okrenete u pravom momentu. Mislim da sam bio jasan.
 
veKsla:
slovenci su bili i jesu becki konjusari
a srbijanci su ti kao alajcausi kapiras
mislim sve ti je to isto a i nije
e sad tih petnaestak godinica mozes komotno da prepolovis a evo i zasto
e za nekih pet godinica slovenci ce otpoceti pripreme za izlazak iz unije dok ce srbija u isto vreme otpoceti postupak odustajanja od prikljucenja uniji kapiras i onda slovenci i srbijanci po pitanju unije nece biti daleko sedamipo godinica nego ce biti nereseno
e sad da li ce da bidnu produzetci do zlatnog gola ili odmah penali to ovisi o tome ko se prvi napenali kapiras


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
qqriq:
Dobio sam nekoliko odgovora, hvala lepo! Ali zeleo bi da dobijem jos vise :) Konkretno sta je Slovenija uradila pre udjenje u EU, a Srbija nije? Sta je Srbija pogresio i kad? Ja znam, da ljudi Srbije jako zele da bude drzavljane Evropske Unije, ali jos nevidi se ni put do Unije. Zasto? Zasto nisu jos poceli ugovori o ukljucenje? Zasto su drzavljani Srbije i Crne Gore na crnu listu Unije? (Mislim na vize)

Словенија није урадила ама баш ништа пре "уласка у
ЕУ" - то је политичко питање великих
сила.
Србија није ништа погрешила, Србија воли слободу,
Србија презире диктат силе и терор ЕУ,
немој бити сигуран да Срби "јако желе да буду
држављани ЕУ", јер до сада народ није
нико питао да ли жели или не у ЕУ !!!
Држављани СЦГ су на црној листи зато што су странци
овде уништили привреду и желе да имају
овде најјевтинију-црначку радну снагу, а када би се
отвориле границе дошло би до велике
миграције и тако би српски радници угрозили оне који
су у развијенијим земљама Запада.

У питању је само бедна политика јаких а не то да ли
Србије НИЈЕ или ЈЕСТЕ нешто урадила за
разлику од Словеније.
 

Back
Top