Buduci "intelektualci"

Thalasoma

Zainteresovan član
Poruka
241
Pitam se da li zaista ima nade za nas? Razlog je jednostavan. Upravo sam cuo jednog buduceg "intelektualca" tj. studenta
kako se hvali kandzama jastreba kojeg je ubio. Razlog za taj postupak po njemu se podrazumeva: "Pa to je stetocina".
I sta reci na ovako nesto? Zasto se onda cudimo neukima kada seku sume, bacaju djubre u reke ili ubijaju zasticene vrste zivotinja, kada buduci akademci nemaju ni malo vise razumevanja, ljubavi i zastitnickog odnosa prema prirodi?
 
Ne, to nisu budući intelektualci, to su "POLUINTELEKTUALCI", i o tome sam nedavno čitala da je to bukvalno postao društveni fenomen u Srbiji.
To su prodavci magle koje je izbacilo vreme koji svoju pamet prodaju svakome i svuda, pri tom je nemajući dovoljno ni za sebe.

Poluintelektualac je čovek koji voli da piše o moći i mudrosti, nastojeći da ih objasni, ne razumevajući pri tom suštinski ni zakone moći,ni zakone mudrosti i to je upravo kvazistvaralac.
Zato me ne čudi pojava sve većeg broja onih koji su obrazovani a lupetaju gluposti. :)

ALI NE MOGU MI POKVARITI RASPOLOŽENJE NI DA UMOČE PERO U ŽUČ !!! :D :D :D
 
A da li ste culi za onaj "divni" sport zvan jamarenje. Naime, uzgojis jedno slatko stene da postane lijep pas. Onda uzmes pusku i cusnes psa u jamu da istjeruje razne zivotinjice koje ti onda ubijas, a tvoje psetance ti ih donosi. Tvoj trofej mogu biti lisice, jazavci, cak jezevi... Stetocine. I onda si ponosan i kada te pitaju kojim se sportom bavis, budes originalan. Nije fudbal, basket, odbojka, nego jamarenje. Ponosan si na smrt koju svjesno uzrokujes. Nije im gadno da drze bezivotno krvavo tijelo u rukama, da osjecaju poslijednju toplinu preostale krvi, nije im zao.

Naravno da postoje stetocne, da nisu sve zivotinje zasticene vrste, da se mora regulisati njihova brojnost, ali zaboga, namojmo to raditi s tolikim ponosom i nazivati ga zabavom ili sportom.

Onaj ko ubije zivotinju, pouzdano znam, bi da ubije i covjeka, ali ne smije jer zna zakon. Boli me cak i prica o tome. Zna se da su u svakom ratu najveci krvoloci i divkljaci bili ti "lovci iz hobija".

Znate li da su nasi dozvolili da se Italijani igraju oruzjem na Skadrskom jezeru. Oni tu svake godine pobiju brojne ptice, zasticene ili ne. Ali za to dobijamo pare. To je isto sto i prsotitucija. Prodani smo i zato cemo vjecno biti igraliste za citav svijet. Suplji Balkan...
 
Thalasoma:
Pitam se da li zaista ima nade za nas? Razlog je jednostavan. Upravo sam cuo jednog buduceg "intelektualca" tj. studenta
kako se hvali kandzama jastreba kojeg je ubio. Razlog za taj postupak po njemu se podrazumeva: "Pa to je stetocina".
I sta reci na ovako nesto? Zasto se onda cudimo neukima kada seku sume, bacaju djubre u reke ili ubijaju zasticene vrste zivotinja, kada buduci akademci nemaju ni malo vise razumevanja, ljubavi i zastitnickog odnosa prema prirodi?
ta "stetocina" je nezaobilazna karika u lancu ishrane, ubijanjem vrsta narusava se prirodna ravnoteza. covek bi trebalo da shvati da je priroda nas stvaralac i da od nje zavisimo.narusavanjem okline unistavamo sopstvene zivote. prirodni resursi nisu neiscrpni i tesko se obnavljaju. trebalo bi da shvatimo kompleksnost posledica bahatog ponasanja prema prirodi i da razmislimo kakav svet ostavljamo svojoj i tudjoj deci?
 
mene posebno nerviraju "intelektualci" kojima je jedina preokupacija u zivotu da skupe sto vise bundi :x :evil: ...i to pricaju bez trunke grize savesti...e,to ne mogu da razumem.tu mi se sa jedne strane prave pametni,a tek svojim nekontrolisanim izjavama i postupcima pokazuju pravo lice.nazalost,takvih stvarno ima sve vise,i tragicno je koliko su takvi ljudi neosvesceni i uvredljivi kada im skrenes paznju na to. :? :roll:
 
Najgora stvar koja moze da se desi jednom drustvu je kada tzv. "budući intelektualac" to jest, ja ih sa osnovanim pravom nazivam "poluintelektualac" :) zloupotrebi svoje kvazi znanje, ili svoju tzv. "mudrost". Takvi ljudi često nemaju moralni kodeks, imaju slabo utemeljene životne vrednosti, za njih je SLOBODA sve, i spremni su da žrtvuju sve za rad lične slobode i tako degradiraju svaku poru ljudskog društva.
Interesantna karakteristika takvih ljudi je da ne prihvataju kritiku u bilo kom obliku, nastavljaju po svome i cak sta vise smatraju da ne grese u svojim ubedjenjima.
Za njih je npr. sve opravdano činiti, raditi, i misliti, iznositi svoje misljenje bez obzira ako to na neki nacin utice negativno na okolinu i drustvo. Po meni je isto ako neko ode i ubije neku zivotinju, kao i neko ko javno iznese i kaze da treba ubijati te i te zivotinje, ili ako u svojoj izjavi opravdava ubijanje zivotinja.
Cak sta vise, smatram da je opasnije javno, slobodno iznositi takve stvari nego ako neko samoinicijativno krene da ubija zivotinje. Zasto? Pa zato sto je svojom izjavom mozda podstakao 1.000 ljudi da idu da ubijaju odredjene vrste (kao taj student što je rekao za Jastrebe). A onaj jedan ako krene da ubije je manje rizican. Njega je lakse zaustaviti. To je neki moj stav. Kao sto rat ne pocinje, ako prethodno ne postoje MISLI O RATU. Ako ne postoje ratni huskači. Tako i takvi "poluintelektualci" huškaju ljude na pogresne moralne kodekse u zivotu.
Tako ukalupljeni u svoja ubedjenja vrlo malo se tu moze sta uciniti.
Gledam onu Isidoru Bjelicu, koja sva u krznu izadje na TV, i počne da priča o knjigama koje je napisala, i onda se zapitam šta ona ima da mi kaže o životu ? Šta ja mogu da pročitam u njenoj knjizi? Osoba koja izadje u javnost sva u krznu i perju, nakindjurena životinjskim suvenirima od glave do pete i drugima "soli" pamet. Pa onda pomislim, da si bar iole pametna došla bi na tu televiziju i kao Brizit Bardo bila borac za životinje i prava životinja. Rekla bi i učinila nešto pametno umesto što blebeće o muško-ženskim odnosima i traži Ceci muža i kojekakvim pevaljkama.

I sad ja bi trebala nju da smatram za "intelektulca" :!: :?: :roll:
E pa izvinite, molim Vas, ali savest mi to ne dozvoljava.
A Vi se sami opredelite za izbor, čije misli i dela ćete usvajati i ko je "intelektualac", a ko "poluintelektualac".
 
Novcic_u_fontani:
Gledam onu Isidoru Bjelicu, koja sva u krznu izadje na TV, i počne da priča o knjigama koje je napisala, i onda se zapitam šta ona ima da mi kaže o životu ? Šta ja mogu da pročitam u njenoj knjizi? Osoba koja izadje u javnost sva u krznu i perju, nakindjurena životinjskim suvenirima od glave do pete i drugima "soli" pamet. Pa onda pomislim, da si bar iole pametna došla bi na tu televiziju i kao Brizit Bardo bila borac za životinje i prava životinja. Rekla bi i učinila nešto pametno umesto što blebeće o muško-ženskim odnosima i traži Ceci muža i kojekakvim pevaljkama.

e,da znas da sam prvo na nju pomislila kada sam pisala ovo gore za bunde.nekoliko puta je cak i izjavila kako svaka prava zena treba u svom ormanu da ima makar jednu bundu i kako uopste ne smatra kako je to nehumano jer zaboga te zivotinje se gaje za tu namenu. :roll: najveca glupost koju je neko mogao da kaze.grozna prepotentna zena,sa plitkim knjigama i komentarima i stvarno bi mogla malo vise da se ugleda na b.bardo a ne da zagadjuje okolinu svojim glupim izjavama i stavovima.
zena koja kaze da svaka prava zena mora da ima bundu je nista drugo nego isfrustrirana,istraumirana i neuka zena koja ima potrebu da se kiti tudjim atributima kada nema svoje. :x
 
Banshee:
Novcic_u_fontani:
Gledam onu Isidoru Bjelicu, koja sva u krznu izadje na TV, i počne da priča o knjigama koje je napisala, i onda se zapitam šta ona ima da mi kaže o životu ? Šta ja mogu da pročitam u njenoj knjizi? Osoba koja izadje u javnost sva u krznu i perju, nakindjurena životinjskim suvenirima od glave do pete i drugima "soli" pamet. Pa onda pomislim, da si bar iole pametna došla bi na tu televiziju i kao Brizit Bardo bila borac za životinje i prava životinja. Rekla bi i učinila nešto pametno umesto što blebeće o muško-ženskim odnosima i traži Ceci muža i kojekakvim pevaljkama.

e,da znas da sam prvo na nju pomislila kada sam pisala ovo gore za bunde.nekoliko puta je cak i izjavila kako svaka prava zena treba u svom ormanu da ima makar jednu bundu i kako uopste ne smatra kako je to nehumano jer zaboga te zivotinje se gaje za tu namenu. :roll: najveca glupost koju je neko mogao da kaze.grozna prepotentna zena,sa plitkim knjigama i komentarima i stvarno bi mogla malo vise da se ugleda na b.bardo a ne da zagadjuje okolinu svojim glupim izjavama i stavovima.
zena koja kaze da svaka prava zena mora da ima bundu je nista drugo nego isfrustrirana,istraumirana i neuka zena koja ima potrebu da se kiti tudjim atributima kada nema svoje. :x
da, citajuci njene knjige, shvatila sam da je opterecena materijalnim i seksom, da je paranoicna i histericna. preterana je, zeljna odjeka javnosti, pa pravi skandale.nadam se da mi milojko nece zameriti sto sam komentarisala isidoru.mozda nadje da ni ovaj komentar na vec zapocetu temu nije umesan?
 
da, narusavanje prirodne ravnoteze zarad nekog povrsnog, trenutnog, licnog zadovoljstva jeste grozno. medjutim, ne razumem zasto je, bar u tom kontekstu, lose nositi bundu?
nasi daleki preci itekako su LOVILI da bih imali krzno da nose, da im ne bi bilo hladno. s obzirom da su se ljudi prenamnozili, u smislu da bi lov sam po sebi, kao nuzno zlo, drasticno poremetio prirodnu ravnotezu u razlicitim ekosistemima, ljudi su pribegli drugacijoj opciji - uzgoju zivotinja, nekih za hranu, nekih za krzno, itd. time se uopste ne remeti prirodna ravnoteza, a ljudi opet mogu da se obuku. bunde, kao i razna druga krzna, su cak za zivotnu sredinu daleko bolja, jer su bioloski degradiva, dok vestacki materijali nisu, ili su daleko sporije degradivi, pa opstau i kontaminiraju zemljiste. samim tim, prirodni materijali su itekako bolji za nosenje, da ne govorim o komotnosti za ljude i tako dalje.
samim tim, ne vidim u cemu je problem da se nose ili prave bunde...
 
Zato što je to nehumano. U praistoriji čovek je morao nositi krzno. Ali da li danas mora, ili je to odraz ljudske primitivnosti iako živimo u tzv. "civilizovanom društvu" ??? Mislim da je mnogo lepše a i otmenije nositi sopstvenu kožu nego tuđu ....

 
slazem se.oni koji hoce da nose krzno treba prvo da se obaveste o tome kako se ono dobija,na koji nacin se zivotinje ubijaju,u kojim uslovima se uzgajaju itd. i da vide slike egzekucije pa da onda razmisle da li zele da nose na sebi krzno zivotinja koje su tako mucki ubijene da bi se sacuvao svaki milimetar krzna.
 
Zdravo narode! U pravu ste sto se tice krzna, koze... i mislm da je suludo ubijati zivotinje osim ako je razlog ishrana, pa cak i tada treba to raditi selektivno. Naravno ukoliko se zivotinja vec ubija onda treba sve maksimalno iskoristiti ukljucujuci i krzno, kosti... Jedino tako "ima smislsa" ubijati. :(
 
Banshee:
slazem se.oni koji hoce da nose krzno treba prvo da se obaveste o tome kako se ono dobija,na koji nacin se zivotinje ubijaju,u kojim uslovima se uzgajaju itd. i da vide slike egzekucije pa da onda razmisle da li zele da nose na sebi krzno zivotinja koje su tako mucki ubijene da bi se sacuvao svaki milimetar krzna.

da li to znaci da ljudi koji jedu meso treba da ga ne jedu iz istih razloga? izvini, ali zivotinje se uzgajaju na isti nacin. sto se tice humanosti, slazem se da postoji problem, ali kao sto rekoh, slican je odnos i prema zivotinjama koje su ubijaju radi mesa. a tu vec dolazimo da pitanja izbora, jesti ili ne jesti meso, nositi ili ne nositi krzno - i kao sto rekoh, postoje prednosti u koriscenju prirodnih materijala. u paraleli sa nasim precima, a ovde ne govorim samo o praistoriji, nego i nekih recimo 200 ili 300 godina, kako je evoluirala konzumacija mesa, tako je evoluirala i konzumacija zivotinjske koze - presli smo sa lova, na domaci, a na kraju i "industrijski" uzgoj. ne postoji ralika.
dakle, pitanje ovog izbora jednostavno vise nije pitanje intelekta, tj. njegovog nedostatka, i bahatosti, s obzirom da situacija nije crno/bela. vasa kritika "poluintelektualaca", ili kako ih sve nazivate, ne drzi vodu, jer ih ne kritikujete sa intelektualnog, vec sa stanovista svog licnog izbora.
 
Thalasoma:
Pitam se da li zaista ima nade za nas? Razlog je jednostavan. Upravo sam cuo jednog buduceg "intelektualca" tj. studenta
kako se hvali kandzama jastreba kojeg je ubio. Razlog za taj postupak po njemu se podrazumeva: "Pa to je stetocina".
I sta reci na ovako nesto? Zasto se onda cudimo neukima kada seku sume, bacaju djubre u reke ili ubijaju zasticene vrste zivotinja, kada buduci akademci nemaju ni malo vise razumevanja, ljubavi i zastitnickog odnosa prema prirodi?

Ne mogu da verujem :shock: Ko je on da odluci ko je stetocina a ko nije ??? Svaki organizam je podjednako bitan za prirodu i ne treba ih unistavati, a jos manje se treba hvaliti time. Da se ja pitam uvela bih mnogo strozije zakone, pa bi svi slicni tom "buducem intelektualcu" morali da plate zestoke kazne ili da presede par meseci u zatvoru ... posle im vise ne bi padalo napamet da se tako nasilnicki ponasaju prema zivotinjama, i prema prirodi uopste. :D
 
Ru_bi_tch:
Ne mogu da verujem :shock: Ko je on da odluci ko je stetocina a ko nije ??? Svaki organizam je podjednako bitan za prirodu i ne treba ih unistavati, a jos manje se treba hvaliti time. Da se ja pitam uvela bih mnogo strozije zakone, pa bi svi slicni tom "buducem intelektualcu" morali da plate zestoke kazne ili da presede par meseci u zatvoru ... posle im vise ne bi padalo napamet da se tako nasilnicki ponasaju prema zivotinjama, i prema prirodi uopste. :D

Ma, ne vredi samo da se zakoni promene. Jer i izvrsna vlast je ono sto "skripi" kod nas. Ako bih vam rekao da imam rodjaka koji je policajac a bavi se krivolovom, da li biste mi verovali?
Dakle, ako se tu nesto drasticno ne promeni, nece na dobro da ispadne.
Potrebno je promeniti svest ljudi ali i odstraniti iz drustvenog, politickog, kulturnog itd. zivota sve one koji ne postuju i ne stite prirodu.
 
Thalasoma:
Ru_bi_tch:
Ne mogu da verujem :shock: Ko je on da odluci ko je stetocina a ko nije ??? Svaki organizam je podjednako bitan za prirodu i ne treba ih unistavati, a jos manje se treba hvaliti time. Da se ja pitam uvela bih mnogo strozije zakone, pa bi svi slicni tom "buducem intelektualcu" morali da plate zestoke kazne ili da presede par meseci u zatvoru ... posle im vise ne bi padalo napamet da se tako nasilnicki ponasaju prema zivotinjama, i prema prirodi uopste. :D

Ma, ne vredi samo da se zakoni promene. Jer i izvrsna vlast je ono sto "skripi" kod nas. Ako bih vam rekao da imam rodjaka koji je policajac a bavi se krivolovom, da li biste mi verovali?
Dakle, ako se tu nesto drasticno ne promeni, nece na dobro da ispadne.
Potrebno je promeniti svest ljudi ali i odstraniti iz drustvenog, politickog, kulturnog itd. zivota sve one koji ne postuju i ne stite prirodu.

to je to,ali kako to uraditi?ogranicenost im ne da da se menjaju. :roll:
pa kada mlada mama kaze detetu u parku -sutni psa da se pomeri odatle,i dete ode i sutne ga,sta ocekivati.taj mali ce za 15 godina jos gore da se ponasa,sunce mamino,a mama ce u medjuvremenu da kupi sebi jos koju bundu.
ljudi nemaju osecaj za okruzenje u kome zive,za prirodu i zivotinje koji su oko nas,ali za to je kriva kultura koja stalno propagira fizicko naspram menalnog. :roll:
tekve tvari treba dubinski iskoreniti.ne vredi promeniti pojedince nego sistem.
 
slazem se da je okrutno uzgajati i ubijati zivotinje zbog krzna.
meso je drugo, ipak se tu radi o stvarnoj potrebi (i zivotinje ubijaju jedne druge zbog mesa).
ali ako se ubije neka zivotinja zbog mesa, okej je iskoristiti i ostatke, ako to ukljucuje i krzno... ali samo zbog krzna ubijati, ne.
 
Girl next door:
meso je drugo, ipak se tu radi o stvarnoj potrebi (i zivotinje ubijaju jedne druge zbog mesa).
ali ako se ubije neka zivotinja zbog mesa, okej je iskoristiti i ostatke, ako to ukljucuje i krzno... ali samo zbog krzna ubijati, ne.

ovo apsolutno nije tacno. pitala bi ti eskime sta misle o stvarnoj potrebi ubijanja radi krzna, i sta to njima znaci. sa druge strane, pitaj sike sta misle o uzgajanju govedine radi mesa ili muslimane o jedenju svinjetine, pa da vidis koliko je ta potreba za njih stvarna, zapravo koliko je neopravdana.
mislim, koliko mi mogli bez krzna, mozemo i bez mesa. jedno sto je kulturno i istorijsko okruzenje kod nas (mislim u evropi) takvo da jedno dozivljavamo neminovnijem u odnosu na drugo. ali ima nas razlicitih, i takve stvari treba prihvatiti, a ne kritikovati sa naseg licnog stanovista. cak, isao bih i dotle da kazem da su ljudi skloni da pravdaju svoje ponasanje i u skladu sa tim da formiraju "standarde" i toboze objektivne "kritike", kao sto se pokazuje na nekim postovima.
 

Back
Top