jedrenje

  • Začetnik teme virtualbg
  • Datum pokretanja
V

virtualbg

Gost
Da li ima zainteresovanih za jedrenje.Postoje opcija za Hrvatsku i Grcku.Na deset cetrnaest dana.Jedrenjak krece iz Bara.Opcija je za sest plus 1 osoba , ali se isplati(za one koji vec hoce takvu vrst letovanja) i varijanta sa 4 plus 1 osoba .Jedrenjak je 10,70m, ima dve kabine sa po dva lezaja salon i kabina za skipera.Ako je nekoga zainteresovala ova tema moze dobiti i opsirnije detalje.Ako slucajno ima i devojaka koje bi ovo zanimalo neka se jave.
 
uvek ima :P
ciji je brod?
ima li skipera ili je to eko od nas?
ko ide,samo moji prijatelji ili bi se pridruzili tvojoj ekipi?
mi smo jedrilicari,sa dozvolom.....i trofejima :P :P :P
dakle samo sam radoznala...pricaj malo,cudno mi je Bar opcija,uvek je bila Atina ili Solun...no super sto je Bar!
ovo leto imamo isplanirano...ali brod na vetru...nema smilie za ''da se smrznes'' :P

daj,daj pisi....
 
Kad se krece - ako postoji nesto u drugoj polovini jula - odlicno.

Koja je ukupna cena - znaci brod + hrana + ostalo?

(obecavam, necu mnogo ici u shopping) :)

Hajde javi sto pre!

Hvala
 
Ima...Ima
Ja sam pre dve god zavrsio onaj pocetnicki kurs 7 dana po nasoj obali i bilo je super.
Jel si ti sam ili imas jos nekog...
Kazi cene i daj sliku jedrilice i kazi okvirne datume.

P.S. Glupo je da neko dovuce celo svoje drustvo na jedrilicu ako si ti sam, najbolje da se skupi vise ljudi koji se prvi put upoznaju.

Poz
 
Ima...Ima
Ja sam pre dve god zavrsio onaj pocetnicki kurs 7 dana po nasoj obali i bilo je super.
Jel si ti sam ili imas jos nekog...
Kazi cene i daj sliku jedrilice i kazi okvirne datume.

P.S. Glupo je da neko dovuce celo svoje drustvo na jedrilicu ako si ti sam, najbolje da se skupi vise ljudi koji se prvi put upoznaju.

Poz
 
Anonymous:
Kad se krece - ako postoji nesto u drugoj polovini jula - odlicno.

Koja je ukupna cena - znaci brod + hrana + ostalo?

(obecavam, necu mnogo ici u shopping) :)

Hajde javi sto pre!

Hvala
Izvinjavam se zbog malog kasnjenja.Ali ovako stoje stvari.Brod je sa skiperom , kao sto sam i napisao, a decko je iz Beograda.Ideja je potekla od mene (inace ja nikada nisam bio na jedrenju)i to je jedna od stvari koju sam odavno hteo da uradima a nisam.Uglavnom poceo sam da se raspitujem i u igri je ova ( meni se cini )jako povoljna opcija .Brod je inace sa dve kabine , salonom i kabinom za skipera.Po njihovoj zamisli na brod maximalno ide 6 + 1 ali ja mislim da je opcija 4 +1 cb0lja kombinacija.Pricao sam o tome sa nekim od mojih prijatelja i drugara i samo je jedan prihvatio pricu i zainteresovan je , tako da nas za sada ima dvojica.Inace po nasim nekim proracunima (u opciji 4 +1 ) za cetrnaest dana po hrvatskoj suma za skipera i brod bi bila oko 700 e plus klopa i vezovi ne bi smelo da predje 1000e.Pricamo o opciji koju smo mi zamislili , ako bi ubacili jos dvoje u igru troskovi se drasticno smanjuju......
 
Anonymous:
Ima...Ima
Ja sam pre dve god zavrsio onaj pocetnicki kurs 7 dana po nasoj obali i bilo je super.
Jel si ti sam ili imas jos nekog...
Kazi cene i daj sliku jedrilice i kazi okvirne datume.

P.S. Glupo je da neko dovuce celo svoje drustvo na jedrilicu ako si ti sam, najbolje da se skupi vise ljudi koji se prvi put upoznaju.

Poz
Za sada je slobodna druga polovina jula (sto bi jos trebao da proverim).Neke od detalja sam vec izneo u prethodnom odgovoru nekom od clanova foruma.U pravu si za nova poznanstva , ali je ujedno i mac saa dve ostrice .Moze da se pojavi samo jedan smor i da sve upropasti i onda vreme tako spooooooro prolazi .Pricam o opciji koja je meni interesantna.Postoji i varijanta za grcku, ali su polasci iz Bara , pa preko italije i od grcke se posecuje samo krf i eventualno jos neko priobalje ( a sve to zbog vremena koje treba da se uklopi u dve nedelje.Imam i sliku jedrilice ( doduse crno belu i sa nekog flajera) detalje neke si mogao videti u prethodnom pisanju.Ako ikoga zanima jos nesto pitajte.?
 
xpajamacax:
uvek ima :P
ciji je brod?
ima li skipera ili je to eko od nas?
ko ide,samo moji prijatelji ili bi se pridruzili tvojoj ekipi?
mi smo jedrilicari,sa dozvolom.....i trofejima :P :P :P
dakle samo sam radoznala...pricaj malo,cudno mi je Bar opcija,uvek je bila Atina ili Solun...no super sto je Bar!
ovo leto imamo isplanirano...ali brod na vetru...nema smilie za ''da se smrznes'' :P

daj,daj pisi....
Bar je opcija zbog toga sto je brod tamo ukotvljen, i to je jedna od varijanti koju sam iskopao kao zanimljivu.Video sam i opcije starta i iz Grcke i sa Hrvatskog primorja, ali posto sam ja sam usao u tu pricu o jedrenju ( kasnije sam uspeo da zainteresujem jednog drugara koji je zainteresovan) te opcije sam ostavio samo kao informacije.Ako te ne mrzi pisi malo o tvojim iskustvima ? Lepo je znati da ima i devojaka koje su raspolozene za takvu vrstu sporta i letovanja.Ta mi se ideja cak i jako dopada tako da sam razmisljao kako bi lepo bilo pronaci i zenski deo posade pa.....
Vec sam napomenuo da ja uopste nisam iz te price , pogotovo sto si napomenula i te neke trofeje i da vec imas i neku ekipu.Ovo je samo jedna od mojih neostvarenih zelja koju sam odavno pozeleo , a eto nekako su se sada sklopile kockice da to mogu ida uradim.Pitala si i za brod , vlasnika ne znam ali sam bio na razgovoru sa skiperom i one je sa Banovog brda i prko njega ide sve.Ako imas neku interesantnu ideju ti predlozi ?Ili cak i neki dobar savet ?
 
Opet ja (vise nego zainteresovana)

Posto vidim da je Hrvatska verovatnija, zanima me da li skiper ima skorijeg iskustsva sa boravkom tamo (i koliko iskustva ima uopste).

Koje su destinacije planirane - i koliko je zaista bezbedno ici pod nasom zastavom? Da li nam trebaju neke posebne dozvole za pristajanje u njihovim lukama?

U kakvom je stanju ta jedrilica - jer znam da su ljudi za Grcku placali oko 500 EUR po osobi - pa opcija za 1000 EUR za sve zvuci vise nego primamljivo.

Licno nemam iskustva u jedrenju, i mislim da je bolje da barem jos neki clan posade (sem skipera) ima jedrilicarskog staza.
 
hm,kazes skiper sa brda?
kako se zove,samo ime...
moj muz je strasni jedrilicar...oni trofeji koje sam pominjala su njegovi...
ali eto nemamo svoj brod,i strast je ostala na tome da nekada kupimo isti :P
a moje iskustvo je jedno ludo leto sa nekim momcima iz splita koje sam upoznala na Hvaru,i nemam pojma odakle mi hrabrosti,krenula sa drugaricom na jedrenje jadranom!
i tako smo od hvara otisli prvo ka lastovu,
pa od pule ka baru gde su nas istovarili!
sve je trajalo 15 dana i bilo je fenomenalno!
a bilo je i gusto u brackom kanalu,tada sam ga dobro zapamtila!
tako...
ma super je,ajde se prijavi,da budemo u kontaktu,informacije bi dobro dosle za sledece leto..
jer moja deca su jako malaaaaa za jedrenja,do duse sin ide na jedrenje sa tatom u klub,ali je mali ima samo 5 godina i mnogo je smesan kada vesla sam u camcu :P moj mali optimist :P [/b]
 
Anonymous:
Opet ja (vise nego zainteresovana)

Posto vidim da je Hrvatska verovatnija, zanima me da li skiper ima skorijeg iskustsva sa boravkom tamo (i koliko iskustva ima uopste).

Koje su destinacije planirane - i koliko je zaista bezbedno ici pod nasom zastavom? Da li nam trebaju neke posebne dozvole za pristajanje u njihovim lukama?

U kakvom je stanju ta jedrilica - jer znam da su ljudi za Grcku placali oko 500 EUR po osobi - pa opcija za 1000 EUR za sve zvuci vise nego primamljivo.

Licno nemam iskustva u jedrenju, i mislim da je bolje da barem jos neki clan posade (sem skipera) ima jedrilicarskog staza.
Polako . izgleda da se nismo bas najbolje razumeli.Kao sto sam rekao postoji opcija za 4 + 1 osoba kao i opcija za 6 + 1 osoba .Ali zanemarimo to .Jednostavnije je ovako.Rentiranje broda sa skiperom je 1300 - 1400 e za nedelju dana ,Posto je opcija Hrvatska a krece se iz Bara trbalo bi oko dve nedelje da se bar nesto vidi od te Hrvatske (ako treba obici sto vise ostrva).To znaci da se cifra udvostrucava ( 2600 - 2800 ) i to samo za najam broda i skipera.Tu cenu deli broj ljudi koji se sakupi za tu avanturu ( od 4 do 6).Svi ostali troskovi se dele na clanove posade a to su : vezovi u marinama koji su otprilike od 30 do 50 e ( i u toku tog putovanja moze ih biti oko 10-tak), treba i kupiti nesto goriva u slucaju da ne bude ni daska vetra ili za pogon agregata koji proizvode struju za brod, hranu kupujemo sami pa za to pravimo zajednicki fond koji sluzi u tu svrhu.To su uglavnom troskovi koji se ocekuju na takvim putovanjima .Individualni izlasci i provodi su privatna stvar i to su extra troskovi koji zavise od pojedinca.Nadam se da sada mozes izvesti neku racunicu , a ako ne pitaj sta ti nije jasno pa cu ti detaljnije objasniti.Inace brod nije nesto velik (10,70m i ima dve dvokrevetne kabine , salon i deo za skipera, kuhinju i jedan wc ,1991 je godiste i izgleda ,bar na slikama , dosta dobro za to godiste)Ako ima nesto nejasno slobodno pitaj.
 
xpajamacax:
hm,kazes skiper sa brda?
kako se zove,samo ime...
moj muz je strasni jedrilicar...oni trofeji koje sam pominjala su njegovi...
ali eto nemamo svoj brod,i strast je ostala na tome da nekada kupimo isti :P
a moje iskustvo je jedno ludo leto sa nekim momcima iz splita koje sam upoznala na Hvaru,i nemam pojma odakle mi hrabrosti,krenula sa drugaricom na jedrenje jadranom!
i tako smo od hvara otisli prvo ka lastovu,
pa od pule ka baru gde su nas istovarili!
sve je trajalo 15 dana i bilo je fenomenalno!
a bilo je i gusto u brackom kanalu,tada sam ga dobro zapamtila!
tako...
ma super je,ajde se prijavi,da budemo u kontaktu,informacije bi dobro dosle za sledece leto..
jer moja deca su jako malaaaaa za jedrenja,do duse sin ide na jedrenje sa tatom u klub,ali je mali ima samo 5 godina i mnogo je smesan kada vesla sam u camcu :P moj mali optimist :P [/b]
Ko za baksuz malo mi se blokirao mozak , mislim Da se lik zove milan , inace je 1976 godiste , a po njegovoj prici skiper je vec jedno 5- 6 godina, i ucestvovao je na nekim regatama i takmicenjima , bioje i u Italiji , i u hrvatskoj i grckoj.Ima i sestru koja je u nekoj vrsti organizacije tih tura i ide ponekad sa njim ( koliko sasm ja razumeo tu pricu).Sto se tice drugog dela price o tome da bi voleli svoj brodic to i neje tako neostvarivo , a ideja je jako lepa.To je i meni palo napamet ( iako se ne bavim time ali more obozavam) i nadam se za par godina da ozbiljno razmisljam na tu temu.
 
Anonymous:
Anonymous:
Opet ja (vise nego zainteresovana)

Posto vidim da je Hrvatska verovatnija, zanima me da li skiper ima skorijeg iskustsva sa boravkom tamo (i koliko iskustva ima uopste).

Koje su destinacije planirane - i koliko je zaista bezbedno ici pod nasom zastavom? Da li nam trebaju neke posebne dozvole za pristajanje u njihovim lukama?

U kakvom je stanju ta jedrilica - jer znam da su ljudi za Grcku placali oko 500 EUR po osobi - pa opcija za 1000 EUR za sve zvuci vise nego primamljivo.

Licno nemam iskustva u jedrenju, i mislim da je bolje da barem jos neki clan posade (sem skipera) ima jedrilicarskog staza.
Polako . izgleda da se nismo bas najbolje razumeli.Kao sto sam rekao postoji opcija za 4 + 1 osoba kao i opcija za 6 + 1 osoba .Ali zanemarimo to .Jednostavnije je ovako.Rentiranje broda sa skiperom je 1300 - 1400 e za nedelju dana ,Posto je opcija Hrvatska a krece se iz Bara trbalo bi oko dve nedelje da se bar nesto vidi od te Hrvatske (ako treba obici sto vise ostrva).To znaci da se cifra udvostrucava ( 2600 - 2800 ) i to samo za najam broda i skipera.Tu cenu deli broj ljudi koji se sakupi za tu avanturu ( od 4 do 6).Svi ostali troskovi se dele na clanove posade a to su : vezovi u marinama koji su otprilike od 30 do 50 e ( i u toku tog putovanja moze ih biti oko 10-tak), treba i kupiti nesto goriva u slucaju da ne bude ni daska vetra ili za pogon agregata koji proizvode struju za brod, hranu kupujemo sami pa za to pravimo zajednicki fond koji sluzi u tu svrhu.To su uglavnom troskovi koji se ocekuju na takvim putovanjima .Individualni izlasci i provodi su privatna stvar i to su extra troskovi koji zavise od pojedinca.Nadam se da sada mozes izvesti neku racunicu , a ako ne pitaj sta ti nije jasno pa cu ti detaljnije objasniti.Inace brod nije nesto velik (10,70m i ima dve dvokrevetne kabine , salon i deo za skipera, kuhinju i jedan wc ,1991 je godiste i izgleda ,bar na slikama , dosta dobro za to godiste)Ako ima nesto nejasno slobodno pitaj.
Skiper je 1976 godiste i po njegovoj prici plovi vec jedno 5 - 6 godina i obisao je grcku , Hrvatsku , Italiju .Ucestvovao je na nekim takmicenima , i regatama ,i to je uglavnom ono sto znam.Ni ja nemam iskustva sa jedrenjem , i nisam nikada bio na necemu slicnom , ali sam odlucio da cu to da uradima pa sta bude.Mozda necu uspeti ove godine posto vidim da je problem skupiti ljude kada nisi u tome , ali trudim se da to ostvarim.Valjda ce se isplatiti.
 
Cao

Sad je sve jasno - hvala. Obzirom da sam se u medjuvremenu vec organizovala za odlazak na 7 dana odmora, pricu sa jedrenjem prebacujem za leto 2007. (program za neka druga putovanja u 2006. sam vec utanacila).

Ako budes isao ove / sledece godine, lepo se provedi - a ukoliko te entuzijazam ne napusti, mozemo planirati akciju za juli 2007. - dve nedelje jedrenja po Hrvatskoj ili grckim ostrvima. Do tada ces vec imati i jedrilicarskog iskustva :)

Pozdrav!
 

Back
Top