PRIMITIVNI BALKANCI....

*+*+*+*+*

Veoma poznat
Poruka
11.319
Ne mogu da verujem da su neki muskarci na ovim prostorima jos uvek toliko primitivni i da zene tretiraju kao slusknje...

Jedan moj dobar drug, doduse malo stariji od mene, ozenio se pre 3 goine. Posto zivi u drugom gradu otisao sam kod njega u goste, dok mu je zena bila na nekom seminaru. Kako je ona vec nekoliko dana bila otsutna pre mog dolaska, stan mu je izgledao kao pravi svinjac, a hranio se iz konzervi. Kada sam mu malo zamerio na tome i rekao da nema smisla da do sada nije naucio nesto sebi da spremi, ukljuci masinu i opere svoj ves, usisa malo kucu itd., on mi je odgovorio:

- Pa sta bre ti mislis, da sam se ja zenio da bi sam sebi spremao rucak, prao gace i usisavao kucu??
 
pustio je ženu na seminar??? e pa napredan ti je drug...



e sad ozbiljno, to što je on takav, greška je i sramota njegova, njegove žene i njegovih roditelja
( rekla bi čak više mame)... njegova je što dozovljava sebi da živi kao životinja...(mada su životinje u principu uredne), njena -što je pristala izigrava sluškinju a roditelja što ga nisu drugačije vaspitali...
 
Мислим да су за то криве прво маме-примитивне Балканке, које сматрају да мушку децу треба да сачувају од свих кућних послова, и то најчешће зато да једног дана не би били ''папучићи'' него ''мушкарчине''! То је логика: ако ја цркавам дворећи мужа, има то да ради и моја будућа снаја!

После тога, те ''мушкарчине'' се жене женама са сличним менталним склопом које се поносе тиме да њихови мужеви ''не знају ни јаја да испеку''! Ју, ју...толико су неопходне и потребне својим мужевима, па све цветају због тога! То им је ваљда начин да их вежу за себе: оне имају осећај да су им потребне, а они да су ''мачо''!

Колико пута сам слушала ''жалбе'' таквих жена ( са све поносом у гласу! ) како су им се црви излегли у судопери јер муж 10 дана није прао посуђе док она није била ту, или како он неће да узме дете у руке нити да прошета са њим, јер се плаши ''да неће бити довољно пажљив као она''...и сличне глупости....
 
Hellen:
Мислим да су за то криве прво маме-примитивне Балканке, које сматрају да мушку децу треба да сачувају од свих кућних послова, и то најчешће зато да једног дана не би били ''папучићи'' него ''мушкарчине''! То је логика: ако ја цркавам дворећи мужа, има то да ради и моја будућа снаја!

После тога, те ''мушкарчине'' се жене женама са сличним менталним склопом које се поносе тиме да њихови мужеви ''не знају ни јаја да испеку''! Ју, ју...толико су неопходне и потребне својим мужевима, па све цветају због тога! То им је ваљда начин да их вежу за себе: оне имају осећај да су им потребне, а они да су ''мачо''!

Колико пута сам слушала ''жалбе'' таквих жена ( са све поносом у гласу! ) како су им се црви излегли у судопери јер муж 10 дана није прао посуђе док она није била ту, или како он неће да узме дете у руке нити да прошета са њим, јер се плаши ''да неће бити довољно пажљив као она''...и сличне глупости....


E svasta, ja to jednostavno ne mogu da shvatim jer sam rasao u porodici u kojoj se muska deca uce da postuju zene, da se na zenu ruka nikada bas nikada ne dize i da se zena ne tretira kao sluskinja koja treba od 6h do 14h da bude na poslu, a od tada da crnci po kuci dok muz sedi zavanjen u fotelju cita novine i gleda tv. To je za mene primitivizam najgore vrste!
 
Ma, on se samo pravio vazan!
Nesposoban da vodi racuna o sebi nasao je izgovor.
A kad supruga dodje sa seminara okrenuce (ona, ne on!) broj zene koja dolazi da sedjuje kucu i bice sve O.K. Onda ce potapsati muzica po obrazu, dace mu omiljenu kosku, on ce veselo mahati repicem - i stvar u redu.
Tako ti je to kad nas na Balkanu.
 
Naravno da je bila šala više nego istina. Međutim, upada u oči kako žene traže da budu ravnopravne (ravnopravnije) sa muškarcima u svim segmentima života - rad u kući, posao, plate... Pošteno.
ALI, dotične osobe se takođe pozivaju na to da su žene kad treba nešto ozbiljnije da se radi. Onda cvile: hajde, pa ti si muško... Kud nestade ravnopravnost polova....?
 
Malo budi realna, umesto što si besna. Za orman se slažem, ali za menjanje probušene gume na kolima...
Opravdaj mi taj primer, i zauvek ću ćutati o ovoj temi. Nije fizički teško, svaka žena ili devojka to može uraditi, ali ne radi. Lepo se snajka ''ufati'' Nokie, pa phonebook, pa muž/momak/prijatelj, pa call i ON stiže.
Dakle?
 
jomini:
Malo budi realna, umesto što si besna. Za orman se slažem, ali za menjanje probušene gume na kolima...
Opravdaj mi taj primer, i zauvek ću ćutati o ovoj temi. Nije fizički teško, svaka žena ili devojka to može uraditi, ali ne radi. Lepo se snajka ''ufati'' Nokie, pa phonebook, pa muž/momak/prijatelj, pa call i ON stiže.
Dakle?

Da, video sam i ja to. Ali sve to potice od omalovazavanja zene. Hiljadu puta sam video kako zena uzima cekic da zakuca ekser, a onda prilazi muz otima joj ga iz ruke i kaze joj: Pusti bre to meni, glupa si ti za to!

TO je tako u 90% slucajeva, da muskarci vole da izigravaju muskarcine kad su u pitanju "muski poslovi", a kad treba da skuva ili opegla nesto to mu je onda ispod casti.

Hvala bogu, da sam odgojen u porodici u kojoj nema takvih malogradjanskih predrasuda!
 
jomini:
Malo budi realna, umesto što si besna. Za orman se slažem, ali za menjanje probušene gume na kolima...
Opravdaj mi taj primer, i zauvek ću ćutati o ovoj temi. Nije fizički teško, svaka žena ili devojka to može uraditi, ali ne radi. Lepo se snajka ''ufati'' Nokie, pa phonebook, pa muž/momak/prijatelj, pa call i ON stiže.
Dakle?
za sada mi jos nije pukla guma.ali vidis tu postoji drugi problem:muskarci se sami gooze oko auta npr.mora ON da proveri ulje,mora ON da vidi motor.isto kad kupimo neki namestaj koji mora kod kuce da se sklopi,ja to obozavam da radim ali STOP!!!mora ON da to radi.kako onda da ti opravdam to sto moj muz dok ja radim nesto samo zgrabi kljuceve mog auta i promrmlja da izlazi a kad ga posle pitam gde je bio on kaze da je proveravao da l mi je auto u redu :?
 
AKHENATON:
jomini:
Malo budi realna, umesto što si besna. Za orman se slažem, ali za menjanje probušene gume na kolima...
Opravdaj mi taj primer, i zauvek ću ćutati o ovoj temi. Nije fizički teško, svaka žena ili devojka to može uraditi, ali ne radi. Lepo se snajka ''ufati'' Nokie, pa phonebook, pa muž/momak/prijatelj, pa call i ON stiže.
Dakle?

Da, video sam i ja to. Ali sve to potice od omalovazavanja zene. Hiljadu puta sam video kako zena uzima cekic da zakuca ekser, a onda prilazi muz otima joj ga iz ruke i kaze joj: Pusti bre to meni, glupa si ti za to!

TO je tako u 90% slucajeva, da muskarci vole da izigravaju muskarcine kad su u pitanju "muski poslovi", a kad treba da skuva ili opegla nesto to mu je onda ispod casti.

Hvala bogu, da sam odgojen u porodici u kojoj nema takvih malogradjanskih predrasuda!
evo jedan muskarac potvrdjuje da je tacno to sto sam rekla
 
Hellen je u pravu. Pomenuti muškarci su tražili besplatnu kućnu pomoćnicu, a te žene nekog kome će da kuvaju, peru, peglaju... (da ne redjam dalje). On je macho, a ona "žrtva", svi zadovoljni svojim ulogama, igraju ih kao u pravom pozorištu.
 
nekako slabo vidim kakve ovo ima veze sa zenom/zenama... vidim samo jedno jadno, musavo, nesposobno, lenjo, razmazeno i nedoraslo musko 8) .

to sto je izgovorio je samo izgovor pred sobom i pred drugima, covek misli da "ima fasadu", jadnik.
koliko li samo znam muskog sveta koji sam zivi, svih boja, starosti i oblika, cak i kao samohrani roditelji, pa samo da ovaj bednik jednim okom vidi kako li je skuvano, ispeglano, i na sta kuca lici... bolje da se sam ubije.

ili, kako neko lepo gore rece, mozda pre ima veze sa maminim sincicima, koji JOS i u odraslom dobu nemaju toliko licnog dostojanstva da uspeju sami da nauce da se brinu o sebi...
imam jednog komsiju, koji sam zivi u totalnom haosu, prljavstini i neredu (obrazovan i inace pametan covek, gradsko "dete", dobro zaradjuje), koji je jednom na moje bojazljivo pitanje - zasto je to tako, bez ustezanja odgovorio - "moze mi se da zivim kao svinja.." (!).
e, mislim da je to slucaj i sa ovim macanom, malko je pobrkao vrstu u kojoj se rodio...
sreca pa se ozenio, ima ko da mu kaze da promeni gace...
 
dragi akhenaton,
izvini sto sam se sinoc ovako grubo "odrazila" u vezi tvog prijatelja, ali ja malko drugacije gledam na takve stvari, mozda...
prvo, sto sam najcesce tokom godina (mal' ne rece - decenija :) ) vidjala da se u ovakvim brakovima stvari pogorsavaju sa rodjenjem deteta/dece, ponekad i dramaticno (zavisi od toga koliko je doticna zena spremna da vodi racuna o "jos jednoj bebi", koliko je on sam sposoban/spreman da se trgne i slicno)...

drugo - ovakve rabote obicno imaju nastavak u dva pravca: ili zena pada na nos, buduci da o svemu vodi ona brigu, ili krene manipulacija tipa "maco-kuco", ja odo' na simpozijum ili "simpozijum", a ti kako 'oces, evo ti decica i kuca... jednostavno, jedno drugom "tvrde pazar", sve sa gugutanjem i "ljubavlju", a radi ko sta hoce...deci bude super, mada je malko nezgodno kad ispadne da imaju 6 slabih na polugodistu ili su upravo obili apoteku u 17-toj godini....

imam nizove prijatelja u ovakvim brakovima, i vidjam kako ovakav scenario izgleda 15 ili 25 godina posle...
pre par meseci je jedna moja drugarica od prve vrste (muz "ne ume", pa je ona "zalegla", i to cestito, "zmaj" od zene) umrla od mozdanog udara u 43-coj godini....
a jedna od druge vrste (moja zaova) je 'ladne vode, po 1001. put, otisla na "simpozijum" u budimpestu (inace, zena od karijere), i - zaboravila pasos kod kuce.... umesto u sredu, vratila se u sledeci ponedeljak.... cudo jedno, ta strucna usavrsavanja....
 
hanibal77:
gane budi malo vise svoj!
p.s.prestao si da persiras?ili to radis samo kad hoces da se izdignes i pokazes kako si veliki?

Ja nikada i nisam rekao da sam bas sasvim svoj (to moze da potvrdi i WW) :lol:

A sto se persiranja tice, pa kad su prosli put u napadu Vase histerije pale maske tad smo se valjda i zblizili... :wink:
 

Back
Top