AKTUELNA TEMA za danas

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koja je svrha prijateljstva, ako se ljubav ugasila ... valjda i medju prijateljima postoji neki vid ''ljubavi'' ... i ne vidim svrhu biti prijatelj sa nekim koga si nekada voleo. To mi je kao ono ''sa konja na magarca''.

Kad ljubav izda sva vrata se zatvore
prolece kasni a oci ne govore .. la la
 
NatasaNatasa:
Koja je svrha prijateljstva, ako se ljubav ugasila ... valjda i medju prijateljima postoji neki vid ''ljubavi'' ... i ne vidim svrhu biti prijatelj sa nekim koga si nekada voleo. To mi je kao ono ''sa konja na magarca''.

Kad ljubav izda sva vrata se zatvore
prolece kasni a oci ne govore .. la la

Apsolutno si u pravu...apsolutna beda...ko to jos moze objasniti.
 
Pa ako smo bili ljubavnici onda smo valjda bili i prijatelji i sve ostalo, i kad se nesto prekida onda je bolje da se skroz prekine.Sta ja cu posle... kao da odem kod njega i nesto cu da mu se poveravam ili placem na ramenu,jer valjda zato sluze prijatelji, nema toga, onda kad ljubav prestane prestaje SVE.....barem kod mene :twisted:
 
loop:
Da li je moguce ostati sa nekim prijatelj, ako ste pre toga bili u ljubavi sa njim, pa se ta ljubav ugasila?
Ja sam unishtila dva prijateljstva time shto sam posle par meseci druzenja zapochela vezu. obe su bile sjajne, fenomenalno smo se slagali, ali posle raskida... BOOM!!! Sve je to nestalo. :shock:
Odnosi jednostavno ne mogu da se vrate na staro. :roll:
Ipak, tu uvek postoji neka hemija. Imam utisak, da kada me ex-dechko pogleda, jednostavno, na meni ne vidi odecju... Razgovor pochne normalno, ali posle izvesnog vremena pochinje da zapitkuje: "Kad cjesh da dodjesh kod mene? Jel se secjash onda kada smo...(cenzurisano) :twisted: :twisted: :twisted: " itd.
'ebiga, takav ti je zivot. ALi sa izvesnom dozom foliranja mislim da je tp, ipak, izvodljivo. :?
 
Mislim da je moguce ostati sa bivsim/bivsom prijatelj, pod uslovom da se ta veza nije grozno zavrsila,tj da nije bilo scena i ružnih reci.
Nekada dvoje ljudi shvate da ne mogu jedno s drugim i da se međusobno unistavaju a vole se, te da bi im bilo najbolje da ostanu u kontaktu kao prijatelji.Potrebno da prodje malo vremena,da se strasti ohlade.
Ja imam par prijatelja - nekadasnjih mladica.U kontaktu sam s njima,popijemo kafu ponekad,popričamo,ismejemo se i sve se završi na tome.
Dragi su mi kao osobe.Glupo je da okrećemo glavu na drugu stranu kad se sretnemo.......Ima i onih koje ne želim da vidim više nikad,ali to je nebitno.
Verujem da je moguće prijateljstvo posle ljubavi,samo je potrebno vreme da se sve malo slegne i dođe na svoje mesto.To je moje mišljenje - poštujem i tuđe. :D
 
Mozete vi da filozofirate do sutra ali zna se.Tamo gde je bilo sexa nema posle prijateljstva. To su sve samo price za malu decu ili ovde za forum. Kao : mi smo radili ono ali sada vise ne , sada smo drugari.Smesno :shock:
 
kučka:
Mozete vi da filozofirate do sutra ali zna se.Tamo gde je bilo sexa nema posle prijateljstva. To su sve samo price za malu decu ili ovde za forum. Kao : mi smo radili ono ali sada vise ne , sada smo drugari.Smesno :shock:
nisu svi ljudi jednaki ...
izneću lično mišljenje a nisam malo dete ...
ako ti je neko u jednom trenutku bio toliko blizak da možeš sa njim sve podeliti ...
pa je zatim nestalo hemije , fizike i drugih bitnih sastojaka ...
ili ih nije bilo u dovoljnoj meri ...
ili se pomerila ravnoteža među zvezdama ...
šta je prepreka da se vratiš stepenicu ili dve niže i ostaneš prijatelj , što je bar po meni osnova svake kvalitetne veze ...
 
vd:
kučka:
Mozete vi da filozofirate do sutra ali zna se.Tamo gde je bilo sexa nema posle prijateljstva. To su sve samo price za malu decu ili ovde za forum. Kao : mi smo radili ono ali sada vise ne , sada smo drugari.Smesno :shock:
nisu svi ljudi jednaki ...
izneću lično mišljenje a nisam malo dete ...
ako ti je neko u jednom trenutku bio toliko blizak da možeš sa njim sve podeliti ...
pa je zatim nestalo hemije , fizike i drugih bitnih sastojaka ...
ili ih nije bilo u dovoljnoj meri ...
ili se pomerila ravnoteža među zvezdama ...
šta je prepreka da se vratiš stepenicu ili dve niže i ostaneš prijatelj , što je bar po meni osnova svake kvalitetne veze ...

Da li je to stepanica nize ili vise je za raspravu. Ali da se moze postati ili ostati frend je definitivno :P
 
esperanca137:
Mislim da je moguce ostati sa bivsim/bivsom prijatelj, pod uslovom da se ta veza nije grozno zavrsila,tj da nije bilo scena i ružnih reci.
Nekada dvoje ljudi shvate da ne mogu jedno s drugim i da se međusobno unistavaju a vole se, te da bi im bilo najbolje da ostanu u kontaktu kao prijatelji.Potrebno da prodje malo vremena,da se strasti ohlade.
Ja imam par prijatelja - nekadasnjih mladica.U kontaktu sam s njima,popijemo kafu ponekad,popričamo,ismejemo se i sve se završi na tome.
Dragi su mi kao osobe.Glupo je da okrećemo glavu na drugu stranu kad se sretnemo.......Ima i onih koje ne želim da vidim više nikad,ali to je nebitno.
Verujem da je moguće prijateljstvo posle ljubavi,samo je potrebno vreme da se sve malo slegne i dođe na svoje mesto.To je moje mišljenje - poštujem i tuđe. :D

slazem se espi...ako je doslo do povredjivanja nikad nece biti ni prijateljstva ali ako ste se cisto ohladili jedan od drugog nema razloga za ljutnju ...samo ...uvek je jedan povredjen...tako je u vezama.
 
I na sta se to na kraju svoji-Vragolasta, da prijateljstva ipak ne moze biti. Slazemo se, naravno, da se slazemo.

VD- Te stepenice gore dole mogu da sluze eventualno za džoging :D Svaku vezu pa i prijateljstvo treba graditi tako da tu stepenicu ili dve ides na gore a ne da se vracas unazad.Tracenje vremena. No slazem se da su ljudi razliciti pa svako ima pravo na svoje misljenje.
Moje je misljenje jasno : Tamo gde je bilo sexa bez obzira u kojoj varijanti pa ga vise nema opet iz nekog rezloga ko zna kog, ne moze biti prijateljstva. Ponekada se ljudi posle takvih veza sretnu pa se samo pozdrave i produze a obicno okrecu glavu i prelaze na drugu stranu ulice.Ljudi su ti cudo, ne prastaju. :D
 
Hm, a šta bi sa onim što je Čehov (mislim da je on) rekao, da žena može da bude prijatelj muškarcu samo ukoliko pre toga spava sa njom :?:
Ja pretpostavljam da je moguće, teoretski, ali je najbitnije kako se ta veza završila. I ne mislim da loš završetak podrazumeva samo 'scene i ružne reči'...
esperanca – poštujem iskustva koja si imala ali to ti nisu prijatelji, nego drugari ;)
gazdarice – opet si u pravu

I dalje mislim da nam je najbolji prijatelj onaj sa kojim smo u vezi. Ili bi barem tako trebalo da bude.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top