Свадбе - за и против

електрика

Zaslužan član
Poruka
121.585
Да ли се грозите свадби или уживате у њима?
Шта мислите о трошковима венчања и о људима који су спремни да исповрте све што имају за тај један дан?
Да ли су данашње свадбе заправо претворан начин да се заради или искрена жеља да се срећа подели са ближњима?
 
Да ли се грозите свадби или уживате у њима?
Шта мислите о трошковима венчања и о људима који су спремни да исповрте све што имају за тај један дан?
Да ли су данашње свадбе заправо претворан начин да се заради или искрена жеља да се срећа подели са ближњима?

Sve najgore,nacin da se zaradi provucen kroz licemerno "dodjite da prisustvujete najlepsem danu itd" i ostala sranja.Grozim se svega jedino mi je kul da se lepo spremim i igram,ostalo mi je dno.Kad razmislim ja i na drugim mestima to radim tako da me zabole cosak od stola za svadbe.
 
Ma dno,sve najgore.I koja je poenta odusevljavanja sto neka tamo obuce belo pa svi bleje u nju?Biti u centru paznje?Ja sam 191cm visoka i recimo meni to ne treba ja bi platila da me niko ne gleda,ceo zivot bleje u mene,aj sto me ne poznaju ljudi,vec ima dosta njih koji me znaju od rodjenja pa 50+ puta "stooooo siiiii tiii visooooookaaaaaaaaaa" a ja .... :besna: Ako me razumete :udriglavu::poludeo::kletva:
 
Да ли се грозите свадби или уживате у њима?
Шта мислите о трошковима венчања и о људима који су спремни да исповрте све што имају за тај један дан?
Да ли су данашње свадбе заправо претворан начин да се заради или искрена жеља да се срећа подели са ближњима?

Protiv. Moje venčanje je bilo skromno i ležerno. Samo kumovi i roditelji. I ručak u kafani za ukupno desetak ljudi. Nikakve pompe, svečana odela, darovi, kitke, venčanica...ništa od toga.
A svadba nije da se zaradi nego da se bude vidjeno u selu. Sve pare što se dobiju kao dar obično ni ne završe troškove svadbe. Moji poznanici su čak dobijali kao pokon nabudžene koverte, sa 30 novčanica od 10 dinara..:lol:
 
Protiv. Moje venčanje je bilo skromno i ležerno. Samo kumovi i roditelji. I ručak u kafani za ukupno desetak ljudi. Nikakve pompe, svečana odela, darovi, kitke, venčanica...ništa od toga.
A svadba nije da se zaradi nego da se bude vidjeno u selu. Sve pare što se dobiju kao dar obično ni ne završe troškove svadbe. Moji poznanici su čak dobijali kao pokon nabudžene koverte, sa 30 novčanica od 10 dinara..:lol:
:rotf::rotf::rotf::dash:
Против сам свадби, присталица сам венчавања.:heart:
 
Да ли се грозите свадби или уживате у њима?
Шта мислите о трошковима венчања и о људима који су спремни да исповрте све што имају за тај један дан?
Да ли су данашње свадбе заправо претворан начин да се заради или искрена жеља да се срећа подели са ближњима?

Iskreno se grozim, ne volim svu tu gungulu, frku, stotine ljudi koje mladenci najčešće ni ne poznaju. Kod nas su najčešće velike svadbe gde roditelji (ako nisu Karići i njima slični) izvrnu i gaće naopačke da bi sve bilo "kako bog i običaji zapovedaju", a posle godinama ne mogu da skrpe kraj s'krajem i da se povrate u normalu.
Moj stariji sin je pre četiri-pet godina bio kum svom drugu iz detinjstva, bilo je pedesetak mladih ljudi, otišli su u gradsku kuću, obavili venčanje pa otišli na obalu Tise i uz logorske vatre slavili celu noć. I sad volim da pogledam te slike, bilo je predivno (bar meni)
 
Да ли се грозите свадби или уживате у њима?
Шта мислите о трошковима венчања и о људима који су спремни да исповрте све што имају за тај један дан?
Да ли су данашње свадбе заправо претворан начин да се заради или искрена жеља да се срећа подели са ближњима?

Sad ispadam mrzitelj svega što je vezano za venčanja i brak :malav:
Volim lepe svadbice,skromne.Ali ne one što kaže Djole Balašević "parade pijanstva i kiča":)

- - - - - - - - - -

Sto vece seljacine to veca svadba .
Barem ja to tako vidim .

Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku sarvas.

:malav:
 
mrzim svadbe
sto manje gostiju to bolje
i mrzim drekavo urlikanje koje ljudi nazivaju muzikom

bila bih najsrecnija da smo se vencali negde na plazi nekoj uz rege, u lanenoj garderobi i japankama na nogama
u pratnji kumova i najblizih ljudi i psa

meni je i rucak za 20 nesto ljudi bio previse
da sam se ja pitala, posle opstine bi otisli kuci i zagrljeni gledali neki dobar film :lol:
 
Volim svadbu jer nomalno to je jedan čin koji bi trebalo jednom u životu da se uradi.300 i nešto ljudi ,ekstra autobus iz Srbije sa 35 ljudi su došli naravni platio ja putne troškove.Bili su svi gosti 7 dana .Svi su bili zadovoljni a naročito JA.Ako bih ponovo to radio bilo bi samo puno manje gostiju.
 
Ako neko zeli svadbu volim da bude originalan.Da to osmisli onako kako voli.Da ne razmislja sta ce reci rodbina,mama,tata.Da bas tada sa covekom svog zivota osmisli i mesto i vreme koje ce ispuniti sve njihove zelje..One dosadne svadbe za 300 zvanica gde mlada nosi belo a mladozenja crno, sa pecenjem i sarmom ne ja ne volim.Pevaju se pesme, igraju se kola,ljudi piju i piju i sve mi je to skoro svuda isto.Mene nekad bude sramota da to gledam.Ni sama ne znam zasto.:zper:.Ne zameram ako neko i tako udje u brak. Medjutim da se ja pitam, ja bih napravila dobru zurku, garderoba svecana ali ne vencanica, svedski sto, dobra muzika, nikako folk i pevaljke a kao kruna svega dobro putovanje,nezaboravni medeni mesec i to je to..Dobro, ja sam odavno razvedena, malo maste subotom uvece nikom ne skodi...Sad bih bas znala sta i kako..
 

Back
Top