Urugvaj

L

Lupo

Gost
Zeleo bih da zivim u Urugvaju, da li neko ima neku informaciju kakvi su uslovi za dobijanje vize?
U stvari, znacila bi mi bilo kakva informacija o zemlji mojih snova, samo da je pouzdana... :D
 
Vidi, ja sam na hr. forumu bila jednom naletila na nekog lika koji tamo zivi... Probaj tamo procackati
(Dijaspora).
Ako se dobro sjecam, nije bas nesto bio odusevljen...
Sorry...
 
Aaahhh, Uruguay... 8) 8) 8)
Da, meni se vec duze vreme ide tamo. Samo, mislim da je boje sacekati nekoliko godina (nadam se ne previse) da se malo oporave od nedavnog (... :?: ) bankarskog/finansijskog blagog potresa, sto je naravno uticalo i na ekonomiju, zaposljavanje i sl.
Inace, sjajan izbor: ubedljivo "najevropskija" drzava Latinske Amerike, starosedelaca skoro (ili sasvim) nema ( :evil: proterali su ih za vreme ratova pocetkom proslog veka... ili istrebili :cry: ), sesdesetih godina 20. veka to je bila druga Svajcarska... (nadam se da ce uskoro to postati opet, barem priblizno... :) ) Montevideo mi je nesto kao mesavina Madrida i Pariza u manjem izdanju (oko 1,2 mil. stanovnika), ali ima gomila manjih, vrlo prijatnih gradova takodje na obali koji su vec godinama mondenska (u ne toliko mondenska) letovalista "elite" iz okolnih zemalja. Verujem da ne bi bilo tesko naci posao u tom sektoru.
A klima je idealna - tokom citave godine. Verujem da je kao zemlja vrlo prijatna za zivot. Mozda bolje i od Chilea, jedino sto je Chile trenutno ekonomski najstabilniji u Juznoj Americi.
A ni viza nije potrebna... :wink:
 
valdemar:
Aaahhh, Uruguay... 8) 8) 8)
Da, meni se vec duze vreme ide tamo. Samo, mislim da je boje sacekati nekoliko godina (nadam se ne previse) da se malo oporave od nedavnog (... :?: ) bankarskog/finansijskog blagog potresa, sto je naravno uticalo i na ekonomiju, zaposljavanje i sl.
Inace, sjajan izbor: ubedljivo "najevropskija" drzava Latinske Amerike, starosedelaca skoro (ili sasvim) nema ( :evil: proterali su ih za vreme ratova pocetkom proslog veka... ili istrebili :cry: ), sesdesetih godina 20. veka to je bila druga Svajcarska... (nadam se da ce uskoro to postati opet, barem priblizno... :) ) Montevideo mi je nesto kao mesavina Madrida i Pariza u manjem izdanju (oko 1,2 mil. stanovnika), ali ima gomila manjih, vrlo prijatnih gradova takodje na obali koji su vec godinama mondenska (u ne toliko mondenska) letovalista "elite" iz okolnih zemalja. Verujem da ne bi bilo tesko naci posao u tom sektoru.
A klima je idealna - tokom citave godine. Verujem da je kao zemlja vrlo prijatna za zivot. Mozda bolje i od Chilea, jedino sto je Chile trenutno ekonomski najstabilniji u Juznoj Americi.
A ni viza nije potrebna... :wink:


he he kad ti to kazes ovo izgleda prelepo...
evo javljam se i ja da idem...bilo gde na juznoj hemisheri...ali najpre u J Ameriku
 
Plus, Montevideo (gl. grad) je valjda prosle godine proglasen za sediste Mercosur-a, tj. juznoamericke varijante Evropske unije, odnosno "Zajednickog trzista Juzne Amerike" (koje je btw. jos u "povoju", ali kad jednom krene... :shock: ). Dakle to ti dodje nesto kao juznoamericki Brisel... A i veoma je sigurno za zivot. Ne samo u manjim gradovima, vec i u samoj prestonici (oko 1,2 mil. st.).
Ko zeli da vidi neke slike iz Montevidea, preporucujem http://photos.samafas.com/UYMontevideo ili sajt ministarstva turizma (sa vrlo zanimljivim video-reklamama... 8) ) na www.turismo.gub.uy
Prijatno mastanje! :wink:
 
Koliko sam ja upucen , Buenos Aires nosi titulu najevropslikeg grada u J. Americi, a zovu ga i Parizom J. Amerike. Ne znam u procentima koliko evropskih doseljenika ima u Urugvaju ali u Argentini ih ima podosta.

Sto se tice klime, Urugvaj nema trospku klimu ali je u svakom slucaju prijatna, od juna do septembra kada je kod njih zima, hladnjikavo je oko 10-12 C u proseku (mada moze biti i hladnije), ostatak godine je prilicno prijatan, prolece/jesen je u proseku 17-18 C , letnji meseci prijatni 25-30 . To je slicna klima kao i severni deo Chilea i Argentine.

Urugvaj svakako ima svojih prednosti, politicki stabilan, mada su pocetkom ovog veka zajedno sa Argentinom upali u ekonomsku krizu. Tesko je reci da li je za zivot bolji od Chile-a u ovom momentu. Prva zemlja za odlazak na mojoj listi gde nam nisu potrebne vize je svakako Chile. Tamo je prilicno lako srediti papire za duzi boravak preko poslodavca, za Urugvaj po tom pitanju nisam siguran, trebalo bi proveriti kako stoje stvari u vezi toga.
A zasto bi se samo zavrsilo na mastanju, ako ti finansije dozvoljavaju a resio si da ides negde i okusas srecu, zasto da ne, zapucaj u J. Ameriku i na licu mesta proveri kako se zivi i kakve su sanse da se ostane. Pre toga se naravno dobro raspitaj i pripremi.
Pogledaj malo :
www.escapeartist.com
http://groups.google.com/groups?hl=sr&lr=&group=rec.travel imas grupu posebno za J. Ameriku
 
pa dobro, buenos aires neka bude pariz juzne amerike, a montevideo onda brizel juzne amerike... :wink: :lol:
a za chile se slazem: definitivno bi i ja prvo tamo otisao, pa mozda tek odatle u uruguay ili argentinu...
 
(mislio sam briSel... :oops: )

a zapravo, uruguay i argentina su ti nesto kao kanada i usa, s tim sto je, naravno, uruguay kanada, a argentina usa. a cuo sam i da je u chileu "atmosfera" vise kao u usa, a argentina i uruguay su bas "evropski"...
a za stanovnistvo - u uruguayu, kao sto rekoh, nema (ili ima 0,01%) starosedelaca-"indijanaca", a stanovnistvo je prilicno istog sastava kao i u argentini: spanci, italijani, hrvati, nemci, ukrajinci, portugalci...
 
Zastava Urugvaja
800px-Flag_of_Uruguay.svg.png
 

Back
Top