Robovlasništvo u Srbiji...

Slučajni prolaznik

Zainteresovan član
Poruka
135
... ili kako novopečeni poslodavci shvataju obaveze i prava zaposlenih u hjihovim firmama. Ja sam doživeo da na moju primedbu da neću da budem ničiji rob, dobio sam odgovor da to i neću biti, jer mogu da odem kući da jedem i spavam, a tu u firmi, pošto on misli na zaposlene, postoje kupatila pa tu mogu da se kupam i sve to mi čovek ispriča mrtav ozbiljan. Kakva su vaša iskustva? Kako to izgleda u drugim državama?
 
Kod nas ti je uglavnom tako kod privatnika, mada je mozda malo bolja situacija u drustvenom sektoru al tamo tesko da primaju radnu snagu i ako primaju veza je zesca.

A van nisam radila tako da ne bih znala da ti kazem sem iz iskustva mojih najblizih ali bolje da ti isprica neko ko je radio napolje, a mozda i ko jos uvek radi preko, pa da ti to kaze iz prve ruke a ne ovako ja da prepicavam.
 
... ili kako novopečeni poslodavci shvataju obaveze i prava zaposlenih u hjihovim firmama. Ja sam doživeo da na moju primedbu da neću da budem ničiji rob, dobio sam odgovor da to i neću biti, jer mogu da odem kući da jedem i spavam, a tu u firmi, pošto on misli na zaposlene, postoje kupatila pa tu mogu da se kupam i sve to mi čovek ispriča mrtav ozbiljan. Kakva su vaša iskustva? Kako to izgleda u drugim državama?

i ja sam svojim saradnicima obezbedila kupatila..

cistoca je pola zdravlja.z:p
 
Pa za to ste se borili i izborili u Srbiji i to sad i imate....neki vid feudalizma....poslodavcima je moto....zaposliti sto manje radnika koji mogu sto vise poslova da ti rade uz sto duze radno vreme bez slobodnih dana i odmora i da ih sto manje platis ako je moguce nista da im ne platis.

Prava zaposlenih ne postoje.
 
Torente u potpunosti se slazem s tobom.
Prava radnika u ovoj zemlji ne postoje. Postoje samo obaveze da crncis i radis ko konj a da ti udele koliko misle da treba i para i dana za odmor. Ma moze im se da nas rade kako im volja...plus nemamo ni sindikat da nas brani od poslodavaca.
Potpuno smo obespravljeni i jadni i bedni z:( z:((
 
Da, upravo to...i još nema poverenja u sindikate, koji ne rade ono što im je posao...

Па лепо си то рекао. Баш.

Него људи, ја сам тако срећна што радим у фирми која не дозвољава да се остане и после радног времена (мото – ако ниси способан да нешто урадиш за осам сати, нећеш ни за десет), где сви имамо ГО од 22 радна дана, одличне и редовне плате које се у целости уплаћују на рачун, где су међуљудски односи добри и све тако. Ево сад смо спојили и празнике, да се мало одморимо...
 

Back
Top