Grafiti

Dragi moj Nexuse. Nije ni cudo sto si bas ti otvorio ovu temu. Pratim tvoje prisustvo na internetu vec duze vreme i odavno sam te prokljuvio. To o cemu ti pises nema nikakve veze sa istinom i elementarnom ljudskom logikom. Najnovija misao ti je da su Srbi fasisti. Kao da si zaboravio da je Srbija bila jedina ANTIFASISTICKA zemlja za vreme drugog svetskog rata na prostoru citavog Balkana. Zaboravio si i to da je milion Srba dalo svoje zivote braneci svoju zemlju od SVETSKOG ZLA koji se zvao Fasizam.
Koliko je Jevreja sacuvalo zive glave samo zahvaljujuci nasim dedovima i pradededovima koji su ih cuvali po podrumima od Fasista, rizikujuci pritom svoje i zivote svojih porodica. Mnogo toga ISTINITOG si ZABORAVIO, a IZMISLJOTINE PAMTIS! Svako ko ima dobre namere i zdrave pameti zna da su Srbi jedan od NAJTOLERANTNIJIH naroda na svetu, sto govore i podaci da u Srbiji zivi preko 20 nacionalnih manjina. Svi znaju da u Hrvatskoj Srba vise nema o Kosovu i Metohiji da ne govorim. Pretpostavljam da ti Nexuse, proterivanje Srba iz Hrvatske, Krajine, Bosne i Hercegovine, pokrajine Kosmeta ne smatras fasistickim i genocidnim cinom! Zalosno je to da Italijani u svom filmu, koji jeste izvanredan, Zivot je lep, porucuju da oni nemaju veze sa FASIZMOM, a znamo da su imali velike veze, a mi koji na (ne)pravdi Boga uvek kroz istoriju stradamo i ispastamo,
optuzujemo sebe za zlocine koji su nad nama vrseni.
Moja poruka svim Srbima jeste da ne slusaju i da se ne obaziru na ovakve kao sto je nas prijatelj Nexus, jer oni rade svim snagama na destabilizaciji Srbije, vec da poslusamo svoje srce i svoju pamet jer samo tako ce i oni koji sada rade na unistavanju preostalog dela Srbije biti zauvek porazeni.
 
zašto pobogu čoveče prozivaš Nexusa???
temu je otvorio Zox.
da, sve što si napisao o Srbima i toleranciji jeste istina ali na žalost....postoje i izuzeci koji su, tragično, često i najglasniji... tako da...na žalost, dragi Tomo i u Srbiji i među Srbima ima fašista ...
o tome treba govoriti i OSUĐIVATI a ne sklanjati glavu od toga i praviti se da to ne postoji ...
( ponavljam, to ne treba da znači da je većina Srba takva...zaboga, ne...)
 
Priznajem, pogresio sam. Nekako su mi slicni, pa makar i po nickname-u. Naravno da treba osuditi sve zlocine i zlocince i da ne smemo pred njima zatvarati oci, ali isto tako nemamo pravo da osudjujemo citavu naciju, niti da pljujemo po svojoj proslosti, kako to ZOX i drugi danas iz samo njima znanih to cine. Jos jednom izvini na lapsusu Nexuse.
 
Keeper:
sad cje migud da ti kazhe "kakvo ti je to mishljenje zasnovano na vujakliji" :lol:

Misa mu, Keeper, jos ces mi postati i simpatican. Evo, smeskam se, majke mi. Sta je to, omiljena literatura-Migud.
Nego, Gigule nije izrazila svoje misljenje, vec citirala formulaciju nacionalizma onako kako je predocio Vujaklija (a mogao je to biti i Kljajic ili vec ko).
A tebi Gigule hvala na trudu, meni se nije dalo, samo sam napisala da nacionalizam nema veze sa postovanjem. U pitanju je mnogo jaca emocija.
 
Tomic Toma:
Priznajem, pogresio sam. Nekako su mi slicni, pa makar i po nickname-u. Naravno da treba osuditi sve zlocine i zlocince i da ne smemo pred njima zatvarati oci, ali isto tako nemamo pravo da osudjujemo citavu naciju, niti da pljujemo po svojoj proslosti, kako to ZOX i drugi danas iz samo njima znanih to cine. Jos jednom izvini na lapsusu Nexuse.

Ama covece odakle tebi ideja da ja osudjujem ceo srpski narod.Ja se samo ne zavaravam kao pojedinci da ovda nema sovinista i fasista i da su to samo sporadicne i izolovane pojave,jer ih IMA,a ako ti mozes da mirno gledas kako fasizam polako buja u Srbiji ja,vidis,ne mogu!
 
Slazem se sa tobom da postoje pojedinci koji nose u sebi nacisticke ideje, ali takvih pojedinaca imas u svim mogucim narodima, ali bukvalno u svim mogucim narodima i drzavama, sto ne znaci da im je drzavna politika nacisticka.
Pre par dana sam gledao na Discovery-u neku emisiju o Indiji(emisija nema veze sa pojmom nacizam)i zamisli, gledajuci opisne kadrove jednog grada u Indiji, primetio sam na par zgrada grafite u vidu kukastih krsteva. Interesuje me da li Indusi zbog par ovakvih grafita dizu frku i osudjuju Induse da su fasisti kao sto ti na neki nacin cinis. Ne kazem, imas pravo da se boris protiv fasizma i treba se protiv tog zla boriti, ali ne tako da time ugrozis interese svoje nacije i drzave. Jer, veruj mi svako nase javno " prepucavanje " uzrokuje nesagledive posledice i dodatno slabi nas polozaj u svetu.
 
Tomic Toma:
Slazem se sa tobom da postoje pojedinci koji nose u sebi nacisticke ideje, ali takvih pojedinaca imas u svim mogucim narodima, ali bukvalno u svim mogucim narodima i drzavama, sto ne znaci da im je drzavna politika nacisticka.
Pre par dana sam gledao na Discovery-u neku emisiju o Indiji(emisija nema veze sa pojmom nacizam)i zamisli, gledajuci opisne kadrove jednog grada u Indiji, primetio sam na par zgrada grafite u vidu kukastih krsteva. Interesuje me da li Indusi zbog par ovakvih grafita dizu frku i osudjuju Induse da su fasisti kao sto ti na neki nacin cinis. Ne kazem, imas pravo da se boris protiv fasizma i treba se protiv tog zla boriti, ali ne tako da time ugrozis interese svoje nacije i drzave. Jer, veruj mi svako nase javno " prepucavanje " uzrokuje nesagledive posledice i dodatno slabi nas polozaj u svetu.

Naravno da nece osudjivati nikoga jer svastika tamo ima potpuno suprotno znacenje. Hitler je izmanipulisao simboliku tog znaka pa ga sad svi prepoznajemo kao simbol mrznje, fasista, genocida,..., a kroz istoriju (od nekih, cini mi se, 3000 god.) svastika je simbolizovala zivot, sunce,dobro...
 
U redu. Tacno je da Hitler te simbole nije sam izmislio, tacno je i to da je nalazio uzore u rimskoj imperiji, kao npr. taj cuveni pozdrav.
Ali, nisam naveo ovaj primer da bismo o njemu bukvalno raspravljali, vec da vam stavim do znanja da u Srbiji postoji dobro organizovana i jos bolje placena grupa ljudi ciji je cilj uvek preuvelicavanje ili,pak potpuno izmisljanje nekog dogadjaja. Da li ste barem jednom pomislili da su i ti grafiti " PODMETNUTI" od strane tih ljudi kako bi se podgrejala nedavno smirena tenzija medju narodima na Balkanu. Pitam vas kome je u interesu ponovno podsticanje mrznje Srba,Hrvata i pripadnika muslimanske veroispovesti?
 
Tomic Toma:
Pitam vas kome je u interesu ponovno podsticanje mrznje Srba,Hrvata i pripadnika muslimanske veroispovesti?

ektremistima...
ekstremistima je uvek u interesu podsticanje mrznje, jer time skrecu paznju na sebe i svoje ciljeve...a posto ne mogu da odu na TV oni pisu grafite...

bilo kakvim ekstremistima, u bilo kojoj zemlji, sa bilo kakvom ideologijom...
 
King 7:
Verovao ili ne, kukasti krst je njihov znak i Hitler ga je uzeo kao simbol. Sta tacno predstavlja, nisam siguran.
razlika je u kom pravcu gledaju krakovi: mislim da je kod Hice gornji lomljeni krak gleda u desno, a kod njih ulevo :-) a za znacenje sam, mislim, cuo da se radi o izlazecem suncu :-)
 
zox:
cegevara:
Grafiti su ogledalo svake drzave, afektivni odnos njenih gradjana prema dogadjajima u zemlji i drustvu i na to ne mogu da uticu ni B92 niti drugi antisrpski mediji.

Pazi sada,po tvom username-u zakljucujem da si komunista.E,a sada ako srpstvo razumemo onako kako se danas upotrebljava(kao sovinisticka i nacionalisticka ideja,a ne kao pripadnost jednoj naciji),onda mi stvarno nisi jasan covece!Tvoja je duznost da se obracunavas(ako si komunista)sa ideologijom srpstva(u pomenutom vidu)na svaki korak i na svaki nacin,a ne da to branis!Pa upravo zbog velikosrpske
ideje izgibe toliki narod,bre![/
quote]

А због које *ебене идеје изгибе 1,000 000 људи у 2.
светском рату ???
 
Tomic Toma:
U redu. Tacno je da Hitler te simbole nije sam izmislio, tacno je i to da je nalazio uzore u rimskoj imperiji, kao npr. taj cuveni pozdrav.
Ali, nisam naveo ovaj primer da bismo o njemu bukvalno raspravljali, vec da vam stavim do znanja da u Srbiji postoji dobro organizovana i jos bolje placena grupa ljudi ciji je cilj uvek preuvelicavanje ili,pak potpuno izmisljanje nekog dogadjaja. Da li ste barem jednom pomislili da su i ti grafiti " PODMETNUTI" od strane tih ljudi kako bi se podgrejala nedavno smirena tenzija medju narodima na Balkanu. Pitam vas kome je u interesu ponovno podsticanje mrznje Srba,Hrvata i pripadnika muslimanske veroispovesti?

Ма човече, највећи део учесника на овој теми ВРЛО
ДОБРО ЗНАЈУ о чему се заправо ради...

Друга је ствар што неке поремећене комуњаре сањају да ће опет доћи њихово време и да
ће моћи у име "диктатуре пролетаријата" да поново побију пола Срба, и да поново промовишу своје
сифилистичне марксистичке идеје чија
је последица стварање ТЕРОРИСТИЧКИХ ДРЖАВА
НА ЗЛОЧИНУ !!!
 
eremita:
Tomic Toma:
U redu. Tacno je da Hitler te simbole nije sam izmislio, tacno je i to da je nalazio uzore u rimskoj imperiji, kao npr. taj cuveni pozdrav.
Ali, nisam naveo ovaj primer da bismo o njemu bukvalno raspravljali, vec da vam stavim do znanja da u Srbiji postoji dobro organizovana i jos bolje placena grupa ljudi ciji je cilj uvek preuvelicavanje ili,pak potpuno izmisljanje nekog dogadjaja. Da li ste barem jednom pomislili da su i ti grafiti " PODMETNUTI" od strane tih ljudi kako bi se podgrejala nedavno smirena tenzija medju narodima na Balkanu. Pitam vas kome je u interesu ponovno podsticanje mrznje Srba,Hrvata i pripadnika muslimanske veroispovesti?

Ма човече, највећи део учесника на овој теми ВРЛО
ДОБРО ЗНАЈУ о чему се заправо ради...

Друга је ствар што неке поремећене комуњаре сањају да ће опет доћи њихово време и да
ће моћи у име "диктатуре пролетаријата" да поново побију пола Срба, и да поново промовишу своје
сифилистичне марксистичке идеје чија
је последица стварање ТЕРОРИСТИЧКИХ ДРЖАВА
НА ЗЛОЧИНУ !!!
izvini što se ubacujem...ali malo mi je bezveze znaš...ovde oštro reaguješ i kažeš ovo gore a na drugoj kažeš doslovce ovo: Тема је "гласање", Бл износи своје мишљење за које
се залаже, не разумем зашто тако ђонерски
нападаш човека ??? ne razumem ni ja...ni tamo ni ovde...
dakle pitam, zašto vređanja?
 
Nexus 6:
a tebi se stalno prividjaju "strane obavestajne sluzbe"...

naravno da nije svako ko napise grafit ekstremista...

...znaci ako ti se grafit dopadne onda ga nije pisao ekstremista :D

...grafite pisu pojedinci i njihove razloge ne znas ako ti ih sami ne kazu - klinac od 7 godina je npr. na pitanje zasto je "crtao" kukaste krstove odgovorio "zato sto mi je bilo dosadno"
 
gigule:
eremita:
Tomic Toma:
U redu. Tacno je da Hitler te simbole nije sam izmislio, tacno je i to da je nalazio uzore u rimskoj imperiji, kao npr. taj cuveni pozdrav.
Ali, nisam naveo ovaj primer da bismo o njemu bukvalno raspravljali, vec da vam stavim do znanja da u Srbiji postoji dobro organizovana i jos bolje placena grupa ljudi ciji je cilj uvek preuvelicavanje ili,pak potpuno izmisljanje nekog dogadjaja. Da li ste barem jednom pomislili da su i ti grafiti " PODMETNUTI" od strane tih ljudi kako bi se podgrejala nedavno smirena tenzija medju narodima na Balkanu. Pitam vas kome je u interesu ponovno podsticanje mrznje Srba,Hrvata i pripadnika muslimanske veroispovesti?

Ма човече, највећи део учесника на овој теми ВРЛО
ДОБРО ЗНАЈУ о чему се заправо ради...

Друга је ствар што неке поремећене комуњаре сањају да ће опет доћи њихово време и да
ће моћи у име "диктатуре пролетаријата" да поново побију пола Срба, и да поново промовишу своје
сифилистичне марксистичке идеје чија
је последица стварање ТЕРОРИСТИЧКИХ ДРЖАВА
НА ЗЛОЧИНУ !!!
izvini što se ubacujem...ali malo mi je bezveze znaš...ovde oštro reaguješ i kažeš ovo gore a na drugoj kažeš doslovce ovo: Тема је "гласање", Бл износи своје мишљење за које
се залаже, не разумем зашто тако ђонерски
нападаш човека ??? ne razumem ni ja...ni tamo ni ovde...
dakle pitam, zašto vređanja?

Не знам да ли уредно пратиш постове, али учесник
извесни zoxкоји се
представља као марксиста, тј. комуниста већ више
пута се БЕЗ ИКАКВОГ БЛАМА ЗАЛАГАО ЗА
ЛИКВИДАЦИЈУ НЕИСТОМИШЉЕНИКА ТЈ. ДЕСНИЧАРА, путем
стрељања и сл. што мене лично скандализује.

Примећујем да се на овом форуму НИКАДА НИКО НИЈЕ
УСПРОТИВИО ТАКВИМ ЊЕГОВИМ ИЗЈАВАМА...

Иначе, ја увек одговарам истом мером, волим
реципроцитет...
 
eremita:
Не знам да ли уредно пратиш постове, али учесник
извесни zoxкоји се
представља као марксиста, тј. комуниста већ више
пута се БЕЗ ИКАКВОГ БЛАМА ЗАЛАГАО ЗА
ЛИКВИДАЦИЈУ НЕИСТОМИШЉЕНИКА ТЈ. ДЕСНИЧАРА, путем
стрељања и сл. што мене лично скандализује.

Примећујем да се на овом форуму НИКАДА НИКО НИЈЕ
УСПРОТИВИО ТАКВИМ ЊЕГОВИМ ИЗЈАВАМА...

Иначе, ја увек одговарам истом мером, волим
реципроцитет...

hriscanski, nema sta...

nego, diktatura proleterijata, kazes?
cekaj, brate...ko se ono bese zalaze za ustanak postenih radnika kojima je dosadila ova demo(no)kratija...???

nije da ja branim Zoxa, Boze sacuvaj, ali mi razjasni to malo, molim te...
 
Andreavk:
Nexus 6:
a tebi se stalno prividjaju "strane obavestajne sluzbe"...

naravno da nije svako ko napise grafit ekstremista...

...znaci ako ti se grafit dopadne onda ga nije pisao ekstremista :D

...grafite pisu pojedinci i njihove razloge ne znas ako ti ih sami ne kazu - klinac od 7 godina je npr. na pitanje zasto je "crtao" kukaste krstove odgovorio "zato sto mi je bilo dosadno"

da, taj mali je to video u knizi iz istorije... :roll:
ako sa 7 godina crta kukaste krstove jer mu je dosadno, sta li ce da radi za deset godina...ugazi po kojeg gancija?

i, izgleda da ja moram da nacrtam grafit da bi shvatila sta hocu da kazem...grafite crtaju pojedinci, ali i politicki ekstremisti kojima je to najlaksi i najjeftiniji nacin da se izraze...
 

Back
Top