Najnovija istrazivanja u Srbiji...

Mako

Primećen član
Poruka
715
Verovatno ste culi ili procitali da je u zadnje vreme sprovedeno veoma siroko istrazivanje u Srbiji. Teme istrazivanja su uglavnom bile vezane za seks.
Cini mi se da je ovo prvo takvo istrazivanje vecih razmera na nasim prostorima...

Pa evo i jednog od njihovih zakljucaka, koji se malo kosi sa tvrdnjama dobrog dela posetioca foruma (pricam o zenskoj populaciji):

"Zanimljivi uvidi dobijaju se kad se uporede odgovori žena i muškaraca. Žene su izgleda vernije od muškaraca. Ta nesrazmera u odgovorima žena i muškaraca primećena je i u drugim istraživanjima i podstakla je jednu grupu američkih psihologa da postave pitanje: ko je tu manje iskren (oni su to formulisali “ko više laže”). Polazna premisa je bilo pitanje “s kim to muškarci varaju žene ako je nesrazmera u odgovorima tako velika?” Jednoj grupi ispitanica rečeno je da će njihove odgovore pregledati stručnjaci, drugoj da su odgovori potpuno anonimni, a trećoj da su priključene na detektor laži. Tražilo se da navedu broj seksualnih partnera koje su do sada imale. Druga grupa je “prijavila” znatno više partnera od prve, a treća od druge. Zaključak je bio da žene više lažu o svojim seksualnim iskustvima. (Zar i o tome?) Moglo bi se pomisliti da njihova laž ide u suprotnom smeru od muške, koju krasi sklonost ka lovačkim pričama. Pomenuto istraživanje, međutim, pokazuje da muškarci nisu naduvavali svoja seksualna dostignuća."


Toliko o onim tvrdnjama o vernosti... 8)
 
Ma to nije samo u danasnjem Blicu, to ce biti u svim novinama. Nasa zurnalistika se vratila u doba resavske skole lepog prepisivanja.
Ma da se vara vara se. Jos kad se uzme prosek... Primera radi, moje 2 najbolje drugarice nikad nisu prevarile svoje tipove. Ja sam prevarila njih 3. Sve u svemu... Prosek je da smo sve varale vise od jednom. Statistika je najlosiji pokazivac nekog stanja. Znas i sam za sarmu. Nisi napisao koju su grupu ispitivali, godiste, strucna sprema, gradska ili seoska sredina... A detektor lazi... Hm... "Svi znamo da je lako isfolirati detektor lazi, zar ne..." - rece Seron Stone Majkl Daglasu i prekrsti noge!
 
Boze sacuvaj.. Lepo sam ti dala primer, one ni jednom ja ti puta. Sad mi je jedino zao sto sam ih varala, a ne sutnula kad se oglasio prvi signal da nesto ne stima. Bila sam kukafica i priznajem to. Ali bila sam mali deca. Nisam znala kako treba sa muskarcima.
Eto... Ni Princeza nije savrsena. :wink:
 
Mako:
d1:
nadam se da to nije ono istrazivanje koje je doslo do zakljucka da svoje partnere najvise varaju pripadnici SPS-a a najverniji su DSS-ovci...
ako jeste (a mislim da jeste) onda toliko i o tom istrazivanju...

da da, to je to istrazivanje ! :D :D :D

e sad, nije mi jasno, znam da je blic skroz za DS, ali ispade da su najverniji oni iz DSS (!??!)

nesto tu nije u redu... :D
ma batali ti to istrazivanje....
 
Dobro, samo sam htela da kazem da se ta istrazivanja rade po narudzbini, pa sam televiziju navela kao primer. I htela sam da kazem ko moze bas tacno da potvrdi da su u proseku Japanci - zeke sto se sexa tice, a Ameri opet negde na sredini, a Srbi su balkanski pasivni... Sve su to neke sredine. Dodjem ja i nahvalim moje bivse i sve zene po Srbiji tako i automatski ce nam se poboljsati rezultati istrazivanja.
 
Samo da dodam nesto.Prvo su Vecernje pisale o tome.Mije nikakvo istrazivanje.Novinarka Silvana Stankovic je dosta pisala o Ljubavi i sexu.Pre 7-8 dana,tako nekako.Inspiraciju je dobila,aj pogodite,sa foruma LJiS.
Ova studija u Blicu,autora Srbobrana Brankovica i Gorana Matica,je i te kako ozbiljna.Ti ljudi,to nekako znam,citaju sta se ovde pise.E sad sto nisu iz neke druge kuce,pa sad...
 
Ako se rukovode sta pise ovde na LjiS forumu onda je to ocajno istrazivanje. Jer ovde ima toliko "ponavljaca", gostiju i sl. koji se ukljucuju po nekoliko puta, zatim ima dosta maloletnih koji u principu nisu bas zgodni za istrazivanje tog tipa... A i znas li koji je procenat ljudi koji laze?! Hm... Valjda su i ti novinari svesni toga. Zna se kako se radi istrazivanje, upitnik, odradjena grupa ljudi (ciljana grupa - strucni izraz), tacno odredjen broj ljudi po godistu, polu, strucnoj spremi... Zamisli da udju u staracki dom (sinko sta to bese varanje) i srednju skolu (imam tri ribe, frajera, istovremeno)... Ala bi to istrazivanje bilo. Prosek, smesan.
 
Princeza:
Ako se rukovode sta pise ovde na LjiS forumu onda je to ocajno istrazivanje. Jer ovde ima toliko "ponavljaca", gostiju i sl. koji se ukljucuju po nekoliko puta, zatim ima dosta maloletnih koji u principu nisu bas zgodni za istrazivanje tog tipa... A i znas li koji je procenat ljudi koji laze?! Hm... Valjda su i ti novinari svesni toga. Zna se kako se radi istrazivanje, upitnik, odradjena grupa ljudi (ciljana grupa - strucni izraz), tacno odredjen broj ljudi po godistu, polu, strucnoj spremi... Zamisli da udju u staracki dom (sinko sta to bese varanje) i srednju skolu (imam tri ribe, frajera, istovremeno)... Ala bi to istrazivanje bilo. Prosek, smesan.

Pazi,
Normalno da se sve gleda.Ovaj forum sam ja preporucio kao malu ,ali bas malu,dopunu jedne ozbiljne studije.Znas,kad sam reko:E,ajde sad da vidimo kako ljudi razmisljaju iza ekrana,gledali me cudno.Ajde,videli smo.Ja odavno,oni sada.I upravo su to rekli."Pa ovde niko ne prica o ljubavi,samo o sexu"?!Ok,to je bilo dovoljno da se prosiri malo text o Srbima kao ljubavnicima.Ovde,mnogo lazi.Ovde,mnogo fantazija.Ovde,mnogo nacitanih mladica kojima je tek bradica nikla.Ovde,ima onaj topic,sa koliko ste spavalai?Tako nekako?Stali pa se smeju.Nije vazno kome.Bilo je;auuuuuuuuuuuuuu...pa mi bre amateri za ovu decu.Ili ove "dame".Ali,gledalo se i to.Pa se pola baci u vodu kao puste zelje,40% se uzme kao hvalisanje,10% se razmatra.kazem,Forum krstarice je samo deo ove studije,cak zanemarljivi.Obuhvacena su sva starosna doba ljudi.Od 15 do 65 god.Sto putem Interneta,telefona,slucajnih prolaznika.Pazi,ne mozes reci da je to bas tako naivno(nijedna anketa,istrazivanje naravno da ne moze biti 10o% tacno,ali...),jer zavrsnu rec uvek daju sociolozi,psiholozi.....Zanimljivo je recimo,kako se neke "zvezde" javno foliraju u novinama.Ali i za njih neko zna,tako da.....

Inace,jednoj osobi sa foruma je bilo receno za tu anketu pre no sto je ona sama krenula u novinama.Ta osoba i njeni komentari se posebno i sa uzivanjem citaju.Nesto kao dokaz,da masta nema granica.

Anketa ko anketa,studija ko studija,ja se ipak radije drzim RL.

Pozdrav
 

Back
Top