Poceo raspust, sta da ucim???

Evo meni bas danas stigle knjige iz Srbije! Poceo sam skoro da cuim Javu "Java 2: kompletan priručnik 1.850,00din" to mi je dans stiglo iz Mikro knjige. Do duse tu su troskovi za Avion hehe! Evo nakon dve nedelje rada u javi jako sam zadovoljan cito sam neke PDF knjige na engleskom i sad malo da prelistam nase izdanje! Sem toga ja sam dobro upoznat da c++/c tako da mi java sad nekako lakaaaaaaaaaaa!

Sem toga stigla mi je knjiga Delphi 6 Vodič za programere (+ CD) Pa jel mozda imas ovu knjigu i sta mislis o njoj posto kazes da znas Delphi6 ( to je tek na redu da se uci) ???

A moj predlog:
KUPI : Misliti na jeziku C++ (+ CD) Ako oces da ucis c++. Za pocetak jako dobra knjiga sa kojom sa ja poceo svoje ucenje c++

Sve najbolje.
 
Delphi6 od Paula Kimmela??? Nije losa, ima dosta primera i zanimljivih stvarcica, ali onaj CD su dzabe dodali...
Sta mislis, da pocnem prvo da ucim c++ ili Javu???
Kolika je slicnost izmedju njih? I kakva je razlika izmedju Visual c++ i c++ ?
 
Pa ja sam prvo poce da ucim C++ posle C++ Preso na C I sad od skora krenuo sa JAVOM!
Ali posto si radio sa DELPHI-om onda ti od srca preporucujem : Borland C++Builder 6
Samo dok otvoris Borland C++Builder 6 videces da se nalazis u potpunom istom okruzenju kao Delphi 7. Sto ce na neki nacin olaksati tvoje ucenje istog.
Sem toga Borland C++Builder 6 ima jako lep HELP. Plus -> na ovome sajtu imas korisnih stvari: ( tu sam ja poceo sa "C++Builder 6"
http://www.functionx.com/bcb/index.htm
Jos ti samo preostaje da nabacis Borland C++Builder 6 I da do maximuma iskoristis Raspust!

Za VC++ ti nemogu nista reci posto sam jako malo sa njim radio TJ za verzijom 6 . Sad sam nabavio 2005 instalirao ali nece da radi jer mu nedostaje windows.h. Sad radim u Borland C++Builder 6 ( sa kojim sam jako zadovoljan) i DevC++.
 
mslav:
Imam jedno 2000 u budzetu za neku knjigu, pa se pitam sta bi mi bilo najisplativije i najbolje, najpametnije, ali da nije tesko, da naucim...
Znam VB6 i Delphi6. Sta vi mislite, samo takodje izostavite i VB.Net? :?

Ne znam šta si planirao da učiš: sintaksu nekog jezika i okruženje ili nešto više? Ako je u pitanju prvo onda je verovatno neki logičan redolsed C++ ili Java, mada se ovo svodi na: "If you see one, you seen them all". S druge strane, ako bi nešto više onda ti preporučujem Smalltalk ili Lisp, jezike u kojima može da vidiš i naučiš kako izgleda OOD (object oriented development) i OOP (object oriented programming).

Što se para tiče, nisu ti neophodne, jer dobrih knjiga imaš na Internetu, a tu su i upustva koja stižu u obliku PDF-a. Ako te zanima poslaću i mesta gde se to nalazi.
 
bojan p:
mslav:
Imam jedno 2000 u budzetu za neku knjigu, pa se pitam sta bi mi bilo najisplativije i najbolje, najpametnije, ali da nije tesko, da naucim...
Znam VB6 i Delphi6. Sta vi mislite, samo takodje izostavite i VB.Net? :?

Ne znam šta si planirao da učiš: sintaksu nekog jezika i okruženje ili nešto više? Ako je u pitanju prvo onda je verovatno neki logičan redolsed C++ ili Java, mada se ovo svodi na: "If you see one, you seen them all". S druge strane, ako bi nešto više onda ti preporučujem Smalltalk ili Lisp, jezike u kojima može da vidiš i naučiš kako izgleda OOD (object oriented development) i OOP (object oriented programming).

Što se para tiče, nisu ti neophodne, jer dobrih knjiga imaš na Internetu, a tu su i upustva koja stižu u obliku PDF-a. Ako te zanima poslaću i mesta gde se to nalazi.

ne znam mnogo o lisp-u, ali shema je valjda naslednik , i to je jezik , pre svega namenjen stukturnom, interaktivnom programiranju, tj ako ces se baviti zahtevnim proracunima, ili ako se bavis nekim eksperimentima, pa hoces da napravis svoj mocan scientific kalkulator, ali ako nisi neko od onih kojima ovo moze da treba, a takva je velika vecina, onda cu c++ i java savrseno logican izbor.
 

Back
Top