Zamrzne se iz čista mira

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Petica

Zainteresovan član
Poruka
163
Imam problem. Računar se odjednom u toku igrice (čak i onih ne preterano zahtevnih ili filma samo zamrzne. Konfiguracija nije extra ali je računar tek odnedavno u upotrebi (izvadjen je iz najlona. Probala sam sa up-grade-om grafičke ali nije pomoglo.
Konfiguracija je sledeća:
(Windows XP Professional Service Pack 1 )
1.70 gigahertz Intel Celeron
Maxtor 6E040L0 [Hard drive] (41.11 GB) -- drive 0, 256 Megabytes Installed Memory
NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 [Display adapter]
c: (on drive 0) 41.11 GB 38.51 GB free
Kako dalje da tražim u čemu je problem?
:?:
 
Pa nisam bas siguran da cu da dam pravi odgovor, ali mi to nekako lici na grafiku...

Po meni su dva problema, jedan moze da bude graficka kartica a drugi problem drajveri, mada si kako kazes i sama dodavala nove drajvere, mada mi to nesto nije u dure... Ipak jos jednom provjeri drajvere za grafiku.. Najprije je do njih problem jer ti se zamrzavanje javlja u vrijeme reprodukcije nekog video zapisa, a i u igrama je dosta toga ili sve da kazem podredjeno videu..

Sav problem se po meni vrti oko grafike.. Sad nisi koliko sam mogao da vidim napisala RAM memoriju, racunaj najmanje da ti je potrebno 128 MB RAM-a da bi XP OS radio eto pristojno..

Poz.
 
Društvo, pogledala sam temperaturu procesora u BIOS-u, bila je 75 stepeni. Otvorila mašinu, i konstatovala da je u pitanju nosač hladnjaka koji je pukao (pukla su dijagonalno dva kraja. Pretpostavljam da će novi nosač (ili kompletan hladnjak sa kulerom - ne znam da li prodaju posebno) rešiti problem. :D
P.S. Inače ima 256 RAM-a.
Vozdra i hvala
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top