Zatvor za prekršaje

Vaaltazar

Zainteresovan član
Poruka
458
Ima li neko iskustva kako je tamo, kakav tretman imaju osudjenici, da li se radi, koliko, kad se ustaje, da li se ribaju hodnici...Ovih dana aktuelna tema u Srbiji, a mene narocito interesuje jer cu morati na odsluzenje zatvorske kazne od 60 dana zbog neplacene prekrsajne kazne od 200 hiljada dinara. To je prvi deo price. Drugi deo price je da cu morati na jos jednu od 60 dana, isto zbog neplacene kazne, pa me interesuje sto vise, ako je neko bio ili je cuo iz prica kako je tamo. Nadam se da me razumete...:sad2:
 
Ima li neko iskustva kako je tamo, kakav tretman imaju osudjenici, da li se radi, koliko, kad se ustaje, da li se ribaju hodnici...Ovih dana aktuelna tema u Srbiji, a mene narocito interesuje jer cu morati na odsluzenje zatvorske kazne od 60 dana zbog neplacene prekrsajne kazne od 200 hiljada dinara. To je prvi deo price. Drugi deo price je da cu morati na jos jednu od 60 dana, isto zbog neplacene kazne, pa me interesuje sto vise, ako je neko bio ili je cuo iz prica kako je tamo. Nadam se da me razumete...:sad2:

Zar mu to ne dođe 200 dana? Mislim da je "dnevni pansion" 1000 din
 
Ima li neko iskustva kako je tamo, kakav tretman imaju osudjenici, da li se radi, koliko, kad se ustaje, da li se ribaju hodnici...Ovih dana aktuelna tema u Srbiji, a mene narocito interesuje jer cu morati na odsluzenje zatvorske kazne od 60 dana zbog neplacene prekrsajne kazne od 200 hiljada dinara. To je prvi deo price. Drugi deo price je da cu morati na jos jednu od 60 dana, isto zbog neplacene kazne, pa me interesuje sto vise, ako je neko bio ili je cuo iz prica kako je tamo. Nadam se da me razumete...:sad2:
baš mi žao :( al mislim da to nije tako strašno !! samo ih iskuliraš sve lepo i od reda.Ne znam šta tamo ima i da se radi.
 
Ima li neko iskustva kako je tamo, kakav tretman imaju osudjenici, da li se radi, koliko, kad se ustaje, da li se ribaju hodnici...Ovih dana aktuelna tema u Srbiji, a mene narocito interesuje jer cu morati na odsluzenje zatvorske kazne od 60 dana zbog neplacene prekrsajne kazne od 200 hiljada dinara. To je prvi deo price. Drugi deo price je da cu morati na jos jednu od 60 dana, isto zbog neplacene kazne, pa me interesuje sto vise, ako je neko bio ili je cuo iz prica kako je tamo. Nadam se da me razumete...:sad2:
bate besplatni stan i rana pa to nema nigde:super:
 
bate besplatni stan i rana pa to nema nigde:super:

Ne verujem da je to bas besplatno. Sa svakim zatvorenikom oni dobijaju besplatnu radnu snagu ( roba ) koja sigurno kroz rad isplati triput vise hranu i smestaj koji ti tamo daju. To je moja pretpostavka, ne tvrdnja, nemam licno iskustvo, zato sam i postavio temu, da cujem iskustva onih koji su bili u bajboku za prekrsaje.
 
Ne verujem da je to bas besplatno. Sa svakim zatvorenikom oni dobijaju besplatnu radnu snagu ( roba ) koja sigurno kroz rad isplati triput vise hranu i smestaj koji ti tamo daju. To je moja pretpostavka, ne tvrdnja, nemam licno iskustvo, zato sam i postavio temu, da cujem iskustva onih koji su bili u bajboku za prekrsaje.
ma to ti je ko u vojsci..ko se kako snadje u vatanju krivina..nek drugi rintaju vadi se na grudobolju
 
У Панчеву окружни затвор има економију, на којој затвореници раде.

Jel mozes nesto vise da kazes o tome, ako znas. Sta se radi, koliko se radi?

- - - - - - - - - -

ma to ti je ko u vojsci..ko se kako snadje u vatanju krivina..nek drugi rintaju vadi se na grudobolju

Nisam siguran da to moze tamo bas tako da prodje. Ako te provale i uzmu na zub, mogu da ti daju posle najteze i najprljavije poslove, na primer.
 
Jel mozes nesto vise da kazes o tome, ako znas. Sta se radi, koliko se radi?

- - - - - - - - - -



Nisam siguran da to moze tamo bas tako da prodje. Ako te provale i uzmu na zub, mogu da ti daju posle najteze i najprljavije poslove, na primer.

На економији држе стоку, имају њиве-повртарство, чини ми се и воћњак,... То затвореници раде. Само опуштено.
 
Ima li neko iskustva kako je tamo, kakav tretman imaju osudjenici, da li se radi, koliko, kad se ustaje, da li se ribaju hodnici...Ovih dana aktuelna tema u Srbiji, a mene narocito interesuje jer cu morati na odsluzenje zatvorske kazne od 60 dana zbog neplacene prekrsajne kazne od 200 hiljada dinara. To je prvi deo price. Drugi deo price je da cu morati na jos jednu od 60 dana, isto zbog neplacene kazne, pa me interesuje sto vise, ako je neko bio ili je cuo iz prica kako je tamo. Nadam se da me razumete...:sad2:

Pa u zatvorima su uglavnom oni koji su delovanjem države dovedeni do ruba psihičkog i egzistencijalnog pucanja.
Oni koji zaista treba da budu u zatvoru, štetočine i prekršioci zakona, e oni su na službenim pozicijama.
Zapošljavaju kako i koga stignu a ovamo tumače zakon i ko šta ima i nema pravo.
Ne samo to nego knji\e milione i stotine hiljada sad pre[li na milijarde al dali u koferče gde treba a manji deo njima.

Dakle, zatvori su prebukirani i nisu platili hranu dobavljaču nekoliko poslednjih godina.
Tako da se ni za lakša KRIVIČNA dela ne robija
Za prekršajne kazne mogu da ti puše jer ona ne podležu obaveznom ležanju u prdekani.
A ako se za LAKŠE KRIVIČNO nema mesta ni hrane onda šta da rade ovi sa PREKRŠAJNIM DELIMA bez volje i namere da plate?


Mene više zanima kada će konstantni prekršioci zakona i ustava da robijaju?
To su ovi koji svojim činjenjem dovode ljude do psihičkog i egzistencijalnog pucanja.
 
Poslednja izmena:

Back
Top