Šta je lepota...

Ja ne znam na ovo teško pitanje odgovoriti, ali ću domaćici teme pokloniti cvet, pa bio on lep ili ne!!!


11001_wallpaper280.jpg
 
RedBloodedWoman:
Naleteh tu na jednu vrlo zanimljivu temu, pa me zainteresovalo šta svi vi mislite da je lepota... Zbog čega za neku osobu kažete da je LEPA, a ne da je PAMETNA.

...Nije zlato sve što sija...


....Зато што су то две различите ствари! Онај ко је леп не мора бити паметан, и обрнуто - не мора свако ко је паметан бити и леп. Глупо питање. :roll:
 
RedBloodedWoman:
Naleteh tu na jednu vrlo zanimljivu temu, pa me zainteresovalo šta svi vi mislite da je lepota... Zbog čega za neku osobu kažete da je LEPA, a ne da je PAMETNA.
...Nije zlato sve što sija...

Verovatno zato sto joj fizicka lepota izbija u prvi plan a ne pamet. Sve ostalo sto bih mogla da kazem o lepoti bi se odnosilo na lepotu duha a to nije tema koliko vidim.
 
Da li je lepota konstanta ili samo nesto prolazno?! Rekla bih da je lepota oku vidljiva prolazna. Prosto mislim da postoji jedino lepota duse, koju ne moze da prepozna oko, a vecna je. Ostaje i iza nas.

Pozdrav za domacicu teme!


44188_wallpaper280.jpg
 
divlja u srcu:
NatasaNatasa:
Za mene je lepota harizmaticnosrt. Energija koju covek nosi u sebi i nacin na koji se odnosi prema drugima.
Bravo, mala! :wink:

Bah.. Moze za tebe lepota da bude i kilo bureka, ali zna se $ta je lepota. I ruzhni mogu da budu harizmatichni, ali lepi su lepi sa harizmom ili bez nje. Ukoliko harizma, lepota i pamet idu u kompletu to je prava kombinacija
 
cLick - OR - Die:
divlja u srcu:
NatasaNatasa:
Za mene je lepota harizmaticnosrt. Energija koju covek nosi u sebi i nacin na koji se odnosi prema drugima.
Bravo, mala! :wink:

Bah.. Moze za tebe lepota da bude i kilo bureka, ali zna se $ta je lepota. I ruzhni mogu da budu harizmatichni, ali lepi su lepi sa harizmom ili bez nje. Ukoliko harizma, lepota i pamet idu u kompletu to je prava kombinacija

Nisam znala da kilo bureka ima dušu! :D Uz put, uzmi Vujaklijin rečnik u ruke i pročitaj šta znači harizmatičan, tačnije na našem lepom jeziku, karizmatičan. :?
 
Ima cura sa crvenom (mrkvica) kosom i pjegicama koje su prosto neodoljive, ima muskaraca koji su po svim normama i tvojim zamisljenim idealima pristojni a da su zbog necega ipak ruzni...
Sta je ljepota ja stvarno ne znam opisati, to je valjda nesto sto vidis samo kad tog nekog pogledas u oci, kad ga cujes kako prica, kako se smije....
 
po meni lepa osoba automatski podrazumeva da je i pametna,dobra,sarmantna,korektna itd...jednostavno povezujem fizicku lepotu sa lepotom necijeg karaktera,ne znam zasto...mnogo puta kada bi mi neko bio fizicki lep,a los kao osoba,vremenom bi mi bivao sve ruzniji i odbojniji,i obrnuto,ruzni ljudi bi mi postajali sve lepsi ako mi se svidjaju kao osobe.zato sada za osobu za koju tvrdim da je lepa,podrazumevam i da je dobra.
 
Ljepota dolazi iznutra...
Imam prijateljicu; ljapa, dotjerana, zadovoljna sobom... Mami muske poglede i uzdahe...

U jednom periodu zivota, kada su i suprug i ona ostali bez posla, a sin im bio bolestan, ona je naizgled bila ruzna, tako ruzna da je to bilo nevjerovatno...
 
cLick - OR - Die:
divlja u srcu:
NatasaNatasa:
Za mene je lepota harizmaticnosrt. Energija koju covek nosi u sebi i nacin na koji se odnosi prema drugima.
Bravo, mala! :wink:

Bah.. Moze za tebe lepota da bude i kilo bureka, ali zna se $ta je lepota. I ruzhni mogu da budu harizmatichni, ali lepi su lepi sa harizmom ili bez nje. Ukoliko harizma, lepota i pamet idu u kompletu to je prava kombinacija

Klik,pa ti si neki surovi realista
 
Banshee:
po meni lepa osoba automatski podrazumeva da je i pametna,dobra,sarmantna,korektna itd...jednostavno povezujem fizicku lepotu sa lepotom necijeg karaktera,ne znam zasto...mnogo puta kada bi mi neko bio fizicki lep,a los kao osoba,vremenom bi mi bivao sve ruzniji i odbojniji,i obrnuto,ruzni ljudi bi mi postajali sve lepsi ako mi se svidjaju kao osobe.zato sada za osobu za koju tvrdim da je lepa,podrazumevam i da je dobra.

I meni isto


Srecom,ja ne moram da brinem
Lep sam i pametan. Ja samo da naucim da biram....Samo to :x
 
Retko me zainteresuje neko ko je ruzan- muskarac koji bi me zainteresovao morao bi se po necemu razlikovati od ruznih, makar po ocima. Naravno, to je samo prvi korak. Mnogo je vaznije ono unutra...A oni, ciju posebnost ne primetim, ili su nesposobni da se istaknu, sto ne valja, ili uopste ne zele da JA primetim tu njihovu posebnost... Postoje i ruzne osobe koje kod mene probude ONA osecanja, ali to su neki sasvim posebni tipovi...Bas takvog jednog necu nikada zaboraviti...To su one osobe koje umeju izele da se nametnu odredjenoj osobi- A TO CENIM!!!
 
inspirion:
Banshee:
po meni lepa osoba automatski podrazumeva da je i pametna,dobra,sarmantna,korektna itd...jednostavno povezujem fizicku lepotu sa lepotom necijeg karaktera,ne znam zasto...mnogo puta kada bi mi neko bio fizicki lep,a los kao osoba,vremenom bi mi bivao sve ruzniji i odbojniji,i obrnuto,ruzni ljudi bi mi postajali sve lepsi ako mi se svidjaju kao osobe.zato sada za osobu za koju tvrdim da je lepa,podrazumevam i da je dobra.

I meni isto


Srecom,ja ne moram da brinem
Lep sam i pametan. Ja samo da naucim da biram....Samo to :x

sto se ljutis?
nego,lepota je subjektivna.kako mozes da budes siguran da si lep? :shock: nekom si verovatno lep a nekome ne pa zato o nasoj lepoti treba drugi da sude...nikad ne volim da kazem da sam lepa i pametna,jer sam verovatno nekome glupa i ruzna,a nekome lepa i pametna...mislim da lepota nije univerzalna.
 
inspirion:
Klik,pa ti si neki surovi realista

taman sposla... samo ne dam da se me$aju babe i krabe.

lepota je vi$e-manje univerzalna! (ako izuzmemo ukuse skoro pronadjenih plemena u svetskim zabitima). Kosooke i tamnopute misice bice mi podjednako lepe kao $to ce crncima i kinezima biti lepe na$e lepe devojke.

Zna$.. Kada vidi$ npr. 5 sekundi na TVu facu prelepe devojke, ti odmah zna$ da li je ona zavr$ila besne $kole, da li je dobra du$a i da li je harizmatichna?! Pa naravno da to ne mozhe odmah da se provali, ali ono $to se na prvi pogled vidi je ta sirova neporeciva lepota bez obzira $ta ta osoba nosi u sebi. Ne mozhe kepec biti visok dva metra samo zato $to je du$evan i dobar chovek, kao $to ni ruzhan ne mozhe biti lep zato $to je harizmatichan i $ta sve vec ne :D Zato odvojmo karakterne osobine od lepote, a fakat je da se dobrota, pamet i lepota odlichno slazhu i da bih takvu vodio na tropsko ostrvo da mi pokazuje pravopis i gramatiku :wink:
 
cLick - OR - Die:
inspirion:
Klik,pa ti si neki surovi realista

taman sposla... samo ne dam da se me$aju babe i krabe.

lepota je vi$e-manje univerzalna! (ako izuzmemo ukuse skoro pronadjenih plemena u svetskim zabitima). Kosooke i tamnopute misice bice mi podjednako lepe kao $to ce crncima i kinezima biti lepe na$e lepe devojke.

Zna$.. Kada vidi$ npr. 5 sekundi na TVu facu prelepe devojke, ti odmah zna$ da li je ona zavr$ila besne $kole, da li je dobra du$a i da li je harizmatichna?! Pa naravno da to ne mozhe odmah da se provali, ali ono $to se na prvi pogled vidi je ta sirova neporeciva lepota bez obzira $ta ta osoba nosi u sebi. Ne mozhe kepec biti visok dva metra samo zato $to je du$evan i dobar chovek, kao $to ni ruzhan ne mozhe biti lep zato $to je harizmatichan i $ta sve vec ne :D Zato odvojmo karakterne osobine od lepote, a fakat je da se dobrota, pamet i lepota odlichno slazhu i da bih takvu vodio na tropsko ostrvo da mi pokazuje pravopis i gramatiku :wink:

Naravno.
Kvalitetna devojka ima najvise poena iz oblasti lepote , najvise iz oblasti pameti i najvise iz oblasti dobrote.

Tako je gledam.Pa kad se sabere i oduzme....
 
Banshee:
inspirion:
Banshee:
po meni lepa osoba automatski podrazumeva da je i pametna,dobra,sarmantna,korektna itd...jednostavno povezujem fizicku lepotu sa lepotom necijeg karaktera,ne znam zasto...mnogo puta kada bi mi neko bio fizicki lep,a los kao osoba,vremenom bi mi bivao sve ruzniji i odbojniji,i obrnuto,ruzni ljudi bi mi postajali sve lepsi ako mi se svidjaju kao osobe.zato sada za osobu za koju tvrdim da je lepa,podrazumevam i da je dobra.

I meni isto


Srecom,ja ne moram da brinem
Lep sam i pametan. Ja samo da naucim da biram....Samo to :x

sto se ljutis?
nego,lepota je subjektivna.kako mozes da budes siguran da si lep? :shock: nekom si verovatno lep a nekome ne pa zato o nasoj lepoti treba drugi da sude...nikad ne volim da kazem da sam lepa i pametna,jer sam verovatno nekome glupa i ruzna,a nekome lepa i pametna...mislim da lepota nije univerzalna.

Devojko,nemoj da si naivna
Lepota je univerzalna.
Ako si nekom lepa i drugom si.
Jedino gde je pomeranje realno u oblasti:
da li neko voli visoke,plave,crne....
 

Back
Top