Prava kriza u Srbiji: Prodaja cigareta pala 9%

pa šta su oni mislili...da se usklađuju sa EU po svakom baš pitanju, jel...tačnije hteli bi pod izgovorom usklađivanja sa standardima EU da zarađuju na plećima sirotinje...da Drina bude ko Rotmans...? oće da cigare budu ko i tamo 5 evra paklica...? :neutral:
pa neće moći...u EU je plata koliko a koliko je ovde...
 
Poslednja izmena:
ne u novine. Rizla je jeftina.

Taman posla, kupim 5 kutije mentol filtera(to čurim) po 200 cigara(1000din),2kile duvana-2000 dinara, pritom sam pre toga za boks plaćala 1700din.Ogromna ušteda, najzad pušim čist duvan i to duplo manje, jer cigare gore dvostruko duže i uživam u pravljenju cigara, kao kad smo nekad, kao devojke mlele kafu u ručnom mlinu, divota božja.Hvala ovoj smrdljivoj državi što je najzad nešto uradila za mene, tolike pare uštedim, a ne odričem se svog zadovoljstva, još se prisetim mladosti:D
 
Kad bi se u jos necemu ugledali na dedove - recimo po pravljenju dece:whistling:

Znaš moja bivša snaja se vratila u Irsku da se porodi sa mojom bratanicom(1992), jer je kod njih 95 dana- besplatne pelene, kozmetika, oprema za bebu, sa sve nosiljkom i kolicima.Kad samo jedan jedini deo koji sam ovde nabrojala bude besplatan ovdi, valjda će neka jadnica i da se napeca, pa ete tebi nataliteta:)
 
Bajate, ali relevante vesti.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=12&dd=26&nav_id=672375

"Crno tržište duvana je nešto što je apsolutno protivno zakonima Republike Srbije. Sav rezani duvan koji se prodaje i putem interneta i na zelenim pijacama, to je nešto na šta bi državni organi trebalo da reaguju, jer to je direktan gubitak novca za državni budžet. Naravno, gubitak je i za samu duvansku industriju“, dodaje Lazović.

U Srbiji je posebno važno sprečiti rast crnog tržišta imajući u vidu značaj duvanske industrije za sam državni budžet, dodaje direktor BAT-a. Srbija je jako specifično tržište u tom smislu, jer prihodi od cigareta, kako akciza, tako i PDV, u 2012.godini učestvovali su sa 14 posto u državnom budžetu. U EU taj prosek je izmedju dva i tri posto.

"Svaka promena Zakona o akcizama mora da bude pažljivo sagledana, jer ukoliko se preterano dižu akcize, može doci do distorzije tržišta, gde smo na gubitku i duvanska industrija i sam državni budžet. Niko ne beži od povećanja akciza, medjutim, bitno je da se akciza povećava u skladu sa kupovnom

Neko je postao alav, pa ne ume da stane sa dizanjem akciza. ;)

I jos kaze

"Bitno je da naglasimo da je Srbija u dobroj meri već usaglašena sa EU po pitanju akciznog sistema. Ali, minimalna akciza danas u Srbiji još je poprilično udaljena od minimalne akcize koja važi u EU. Taj period harmonizacije će možda trajati narednih desetak godina, ali upravo novousvojeni zakon predstavlja dobru polaznu osnovu za dalju harmonizaciju za Evropom u ovom pogledu".
 
Taman posla, kupim 5 kutije mentol filtera(to čurim) po 200 cigara(1000din),2kile duvana-2000 dinara, pritom sam pre toga za boks plaćala 1700din.Ogromna ušteda, najzad pušim čist duvan i to duplo manje, jer cigare gore dvostruko duže i uživam u pravljenju cigara, kao kad smo nekad, kao devojke mlele kafu u ručnom mlinu, divota božja.Hvala ovoj smrdljivoj državi što je najzad nešto uradila za mene, tolike pare uštedim, a ne odričem se svog zadovoljstva, još se prisetim mladosti:D

Ne raduj se previse i taj segment ce da uzmu pod svoje

- - - - - - - - - -

Znaš moja bivša snaja se vratila u Irsku da se porodi sa mojom bratanicom(1992), jer je kod njih 95 dana- besplatne pelene, kozmetika, oprema za bebu, sa sve nosiljkom i kolicima.Kad samo jedan jedini deo koji sam ovde nabrojala bude besplatan ovdi, valjda će neka jadnica i da se napeca, pa ete tebi nataliteta:)

Sto je onda u Irskoj negativan prirodni prirastaj?:think:
 
Ne raduj se previse i taj segment ce da uzmu pod svoje

- - - - - - - - - -
Upravo suprotno, više od sto godina imaju isti broj imigranata i novorođenih, nema veći broj imigranata u svetu nego iz Irske(koja je manja nego Serbia), nego oni štancuju podmladak po vrlo fer uslovima države, a ovde te smatraju državnim neprijateljem ako imaš više od jednog deteta, pa se kurčiš da proizvedfeš neko više(postaješ sumnjiv da il' si Rom, il* blago mentalno retardiran, il' po novom vokabuluru- blago invalidetan, što će mnogo da pomogne u rešavanju problema)
 

Back
Top