Ispovest

ja te ozbiljo pitam da li mozes da se ispovedis tako da uopste ne pominjes druge vec da pricas iskljucivo o svojim unutrasnjim iskustvima i da li ces u tom slucaju dobiti konkretan savet ili samo koju molitvu i koliko puta da iscitas?
 
A ja ti po ko zna koji put ponavljam, ispovedaš svoje grehe, a koji su i kakavi, ti najbolje znaš. Ako ima i onih prema drugima, spomeneš i njih, ako nema... logično je da ne spomeneš.
 
Postovanje Iris,
Isus ti je zastupnik kod Stvoritelja,i zato lepo sednes,tj udobno se namestis i Stvoritelju lepo NAGLAS sve ispricas:sta te boli,sta ti smeta,ko te mrzi,ko te voli,i tako redom,u tacnine Sve;A onda udaris na post i meditaciju,i videces sta je Cudo,doziveces nesto sto nikada nisi,Ali sve da bude od srca,jer u Pismu pise sto god zaistemo i pitamo,ostvarice se,tj.dobicemo odgovore.PS:nije tvoje da analiziras,samo MU se obrati iskreno is srca i glave.:super:
 
Sveti Oci su govorili: “Ako se telo nije potrudilo u molitvi, ona ostaje besplodna"
Telo i duh u čoveku povezani neraskidivo, i duh ne moze biti potpuno nezavisan od tela.
Stav u molitvi je stojeći, osim ukoliko onaj ko se moli nije bolestan ili je na neki drugi način onemogućen da stoji (npr. na putu je, u nekom vozilu).
Oni koji se mole udobno smešteni u fotelju bi mogli da razmisle da li se ispovedaju Bogu ili nekom terapeutu.
 
rifke ako se nastavljas na moj post nije mi jasno zasto pominjes stojanje? da li je bitno da se molitva izgovara naglas?
uostalom pricano je ispovesti.

Ne, odgovr je vezan za post pre tvog, za zavaljivanje u fotelju i molitvu. :)
Ako je ispovest u pitanju, logičćno je da se izgovara naglas, da bi te sveštenik čuo i usmeravao, tj, davao odgovore i savete.
 
mislim da dovoljno jasno pisem. ukoliko me neko ne shavta bice da nismo na istim, sto neki kazu, frekvencijama :lol:
ajde napregni mozdane vijuge iscitaj sve ponovo i visdeces da je sve kristalno jasno. naravno ukoliko se ne zaebavas. :)
 
Pisali smo direktno do tvoje rečenice "da te ne zaebavam". Mislim da je na tebi da objasniš to, jer niti sam to radio, niti vidim razlog da tako napišeš. :think:
A kad napišeš, mogli bi modovi da izbrišu ovaj nepotrebni deo od nekoliko postova.
 
Sveti Oci su govorili: “Ako se telo nije potrudilo u molitvi, ona ostaje besplodna"
Telo i duh u čoveku povezani neraskidivo, i duh ne moze biti potpuno nezavisan od tela.
Stav u molitvi je stojeći, osim ukoliko onaj ko se moli nije bolestan ili je na neki drugi način onemogućen da stoji (npr. na putu je, u nekom vozilu).
Oni koji se mole udobno smešteni u fotelju bi mogli da razmisle da li se ispovedaju Bogu ili nekom terapeutu.

....bitniji je unutarnji stav od spoljasnjeg...to podseca na farisejstvo...spolja gladac unutra jadac....
 
Mislim da se taj unutrašnji ne dovodi u pitanje. Reč je o pomenutom "zavaljivanju u fotelju" pri ispovedanju.
šta ima veze da li si zavaljen u stolicu ili stojiš, klečiš itd.
bitno je da tvoja molitva ima efektivan kraj...ako, npr, imaš tvrdu stolicu pa se moliš na šolji, ako ti je vera čvrsta, bog će ti rešiti problem koji te muči. :pop:
 

Back
Top