U predgrađima Beograda se živi bolje nego igde

A kako je u Nemackoj?

Nije ti dobar primer za pitanje jer da si iole pismen znao bi da je Nemacka totalno decentralizovana da su ti najveci industrisjki centri, ali i univerziteti
totalno van velikih gradova.

- - - - - - - - - -

Сем што су Турци истерали Швабе из читавих квартова градова, живе у братству јединству.

A kako je kod tebe u Borci IV? Pusti Nemacke i Francuske, tema je Borcha, Ovca VII, Kaludjerice XIII i slicno.
 
B]]Nije ti dobar primer za pitanje jer da si iole pismen znao bi da je Nemacka totalno decentralizovana da su ti najveci industrisjki centri, ali i univerziteti[/B]
totalno van velikih gradova.[/B]

- - - - - - - - - -



A kako je kod tebe u Borci IV? Pusti Nemacke i Francuske, tema je Borcha, Ovca VII, Kaludjerice XIII i slicno.

Pitam informativno, interesovalo me misljenje sa terena iz prve ruke.
 
Nije ti dobar primer za pitanje jer da si iole pismen znao bi da je Nemacka totalno decentralizovana da su ti najveci industrisjki centri, ali i univerziteti
totalno van velikih gradova.

- - - - - - - - - -



A kako je kod tebe u Borci IV? Pusti Nemacke i Francuske, tema je Borcha, Ovca VII, Kaludjerice XIII i slicno.
Те лепоте остављам гастарбајерима кад добаце до пензије и Турци им објасне да нису пожељни у квартовима немеЦких градова где су дотле егзистирали.
 
Nije ti dobar primer za pitanje jer da si iole pismen znao bi da je Nemacka totalno decentralizovana da su ti najveci industrisjki centri, ali i univerziteti
totalno van velikih gradova.

- - - - - - - - - -



A kako je kod tebe u Borci IV? Pusti Nemacke i Francuske, tema je Borcha, Ovca VII, Kaludjerice XIII i slicno.

Hahahaha, gde pogodi, imam par prijatelja tamo. Fino je u Ovci i Borci, svrati kad navratis u BG! Ima dobra klopa, ako nista drugo....
 
Нешто слично 3 .горњој слици се налази у насељу Гај 2,(општина Обреновац),. Живим у згради,у близини тог насеља,па ако се сетим,усликаћу једном. :)

Ево само једног дела,овакве или веома сличне су све куће,али оне су грађене у доба комунизма,када су их добијали махом радници ТЕНТ-а. :))) Насеље је у облику шаховске табле,украшено брезама,липама,и платанима,са петунијајма на бандерама. :)

Ако усликаш постави овде да видим је л' изгледа тако како си га нахвалио :lol:

- - - - - - - - - -

Jedina zemlja koju imamo.

I samim tim imamo 2 izbora. DA je napustimo i prepustimo lopovima i probisvetima, ili da se borimo i pokusamo da je ucinimo boljom.

Ja biram drugu opciju.

То и треба да урадимо. Сви да напустимо па да видимо од кога ће онда да краде банда лоповска...
 
Hahahaha, gde pogodi, imam neke prijatelje tamo. Fino je u Ovci i Borci, svrati kad navratis u BG! Ima dobra klopa, ako nista drugo....

A od sada nosim svoje rane i dzebane, necu se trujem;)

Ja zaista ne znam tacno gde su ta Ovce i Borce( Cenim s onu stranu Dunava) nego na Trgu Republike onomad videh neke buseve Ovca III ili IV ( mozda i Borca),
nisam mogla k sebi da dodjem od cuda.

Ja vise znam za Vrcin, Kaludjerice,Zuce, to je deo Srbije koji poznajem, u ove delove iz AP slabo se razumem.
 
A od sada nosim svoje rane i dzebane, necu se trujem;)

Ja zaista ne znam tacno gde su ta Ovce i Borce( Cenim s onu stranu Dunava) nego na Trgu Republike onomad videh neke buseve Ovca III ili IV ( mozda i Borca),
nisam mogla k sebi da dodjem od cuda.

Ja vise znam za Vrcin, Kaludjerice,Zuce, to je deo Srbije koji poznajem, u ove delove iz AP slabo se razumem.

Da, locirane su sa one strane Dunava. Imas Borcu, Ovcu, Padinsku Skelu, Jabucki Rit, Glogonjsi Rit i sl.... Niklo je dosta naselja, zacudila bi se. Jesi ti bese iz Zajecara?! Lep gradic, redovno posecujem gitarijadu.:mrgreen: Jos uvek mi nije jasno, sta radi Bosko Nicic AKA Princ Timoka na poziciji gradonacelnika?!
 
Poslednja izmena:
Hahahaha, gde pogodi, imam par prijatelja tamo. Fino je u Ovci i Borci, svrati kad navratis u BG! Ima dobra klopa, ako nista drugo....

Hahaha ima i zabjih bataka.
Bio sam letos u Metrou, kad ono na travnjaku oko hipermarketa usred one tropske vreline i suse izlaze zabe! Bilo ih je na stotine, ja si mislim "Ala bi Zabari sad organizovali rostilj" :D i nemogu da se nacudim.
Pitam coveka koji je tu iz kraja, a on rece da je ceo taj teren bio mocvaran, danas je isuseno ali je podzemna voda i dalje "na dva asova dubine". Zabama raj.


Mada, svidele su mi se one zgrade, novogradnja iza Metroa. Bas su lepe, nesto kao urbanija varijanta meni omiljenih "kuca u nizu". Cini mi se da ima max 2 ili 3 sprata i verovatno 6-7 stanova po ulazu. Idila.
 
A od sada nosim svoje rane i dzebane, necu se trujem;)

Ja zaista ne znam tacno gde su ta Ovce i Borce( Cenim s onu stranu Dunava) nego na Trgu Republike onomad videh neke buseve Ovca III ili IV ( mozda i Borca),
nisam mogla k sebi da dodjem od cuda.

To ti je tzv "Cha-Cha-Cha" a centru je blize nego Senjak.
Udaljenost od centra nije prob, sad im prave i most ka Zemunu ( da "krugdvojkasi" ne gledaju Borcance ni dok su u tranzitu :hahaha: ).
Mogla je Borcha da bude beogradsko naselje kao americki "suburb" ali naravno, ta prica je otisla vise u pravcu Kaludjerice.
 
Hahaha ima i zabjih bataka.
Bio sam letos u Metrou, kad ono na travnjaku oko hipermarketa usred one tropske vreline i suse izlaze zabe! Bilo ih je na stotine, ja si mislim "Ala bi Zabari sad organizovali rostilj" :D i nemogu da se nacudim.
Pitam coveka koji je tu iz kraja, a on rece da je ceo taj teren bio mocvaran, danas je isuseno ali je podzemna voda i dalje "na dva asova dubine". Zabama raj.


Mada, svidele su mi se one zgrade, novogradnja iza Metroa. Bas su lepe, nesto kao urbanija varijanta meni omiljenih "kuca u nizu". Cini mi se da ima max 2 ili 3 sprata i verovatno 6-7 stanova po ulazu. Idila.

A to onaj Metro kad ulazis u Beograd ( ili izlazis) na novosadskom drumu?
Sada tek polako kapitam gde su te Ovce i Borce.

Pa solidno je sredjen taj deo ( valjda zato sto je sve novo) mada ja prezirem te ravnice ( vataju me ravnicarske tuge), ali koj voli nek izvoli.
 
A to onaj Metro kad ulazis u Beograd ( ili izlazis) na novosadskom drumu?
Sada tek polako kapitam gde su te Ovce i Borce.

Pa solidno je sredjen taj deo ( valjda zato sto je sve novo) mada ja prezirem te ravnice ( vataju me ravnicarske tuge), ali koj voli nek izvoli.

Ovaj u Borci ti je na Zrenjanicu.
Najblizi Novosadskom je onaj u Zemunu.

Svuda ima lepih kuca i poneka lepa zgrada. Ali je problem sto skoro nigde ne cine smislenu celinu ( samo delovi Visnjicke Banje, Bezanije, Senjaka, Petlovog brda ) pa onda svako naselje deluje kao da je neko bacao zgrade iz aviona.
Haoticno rasporedjene, neuklopljene u ambijent, stilovi izmesani...urbanisticka papazjanija i zziganija.

Donekle krivica gradjana i kvazi arhitekti sa jednog od rasadnika nepotizma u Srbiji - Arhitektonskog fakulteta.
Najodgovorniji su "gradski urbanisti" koji ni cemu ne sluze nego da prave stetu i vestacki stvaraju manjak gradjevinskog prostora ( time nabacuju musterije "preduzimacima" koji rade preko partija).
 
Ovaj u Borci ti je na Zrenjanicu.
Najblizi Novosadskom je onaj u Zemunu.

Svuda ima lepih kuca i poneka lepa zgrada. Ali je problem sto skoro nigde ne cine smislenu celinu ( samo delovi Visnjicke Banje, Bezanije, Senjaka, Petlovog brda ) pa onda svako naselje deluje kao da je neko bacao zgrade iz aviona.
Haoticno rasporedjene, neuklopljene u ambijent, stilovi izmesani...urbanisticka papazjanija i zziganija.


Donekle krivica gradjana i kvazi arhitekti sa jednog od rasadnika nepotizma u Srbiji - Arhitektonskog fakulteta.
Najodgovorniji su "gradski urbanisti" koji ni cemu ne sluze nego da prave stetu i vestacki stvaraju manjak gradjevinskog prostora ( time nabacuju musterije "preduzimacima" koji rade preko partija).

Tacno tako, evidentno je da nema urbanistickog plana. Sve je cik-cak, nabacano bez ikakvog reda.....
 
Tacno tako, evidentno je da nema urbanistickog plana. Sve je cik-cak, nabacano bez ikakvog reda.....

Zato ja i kazem da to nije stvar para i privilegija Amerikanaca, Francuza itd.
Samo volja i elementarni red. Nijedan dodatni cent nije potreban.

Ali objasni ti to Perhanima ( narodu) i "Sir Oliverima" u urbanistickim zavodima, opstinama i partijskim odborima.
 
Једино ако под центром подразумеваш најдаљу, најмрачнију Карабурму. Вероватно се и до ње пре стиже са Сењака.


Od Borče do Trga ima 14 minuta.
Jedan most i malo klackanja kroz 29. novembra ( despota Stefana).

Senjak je na nešto manjoj udaljenosti ( 1-2km ) ali su putevi "pod sabraćajnim kolapsom" osim ujutro 6:00 - 6:15 :mrgreen:
Proći Kneza je sporije nego stići od B.Brda do Delta Sitija.
 
Kad krenete iz Beograda u bilo kom smeru, da li prema Avali, Smederevu, Novom Sadu, Zrenjaninu ili kuda već, proći ćete kroz ogromna naselja bespravno izgrađenih kuća od kojih su najmanje od 150 kvadrata a najveće imaju 1000 i više kvadrata. Tako velike kuće u toj količini nećete naći nigde, ni u Evropi, Americi, Rusiji ili Kini. To govori da je ovaj narod bogat uprkos tome što je država siromašna. Dok Rusi, Kinezi, Japanci žive u stančićima od 30-40 kvadrata, a na Zapadu i u australiji žive u drvenim kućama, za to vreme Srbi žive u kućetinama od nekoliko spratova.
JA JOS NI 1 OD TIH KUCA NISAM VIDJEO DA JE ZAVRSENA! I TAKO OSTAKJE DECENIJAMA
 
Готивнија је Борча, ипак је путовање преко моста нека врста престижа.

Смедеревски пут није толико атрактиван, то је и Винчанска Цивилизација схватила па су отишли у Троју :(

А на Њузу вест - Гуглово возило се изгубило у Калуђерици :lol:
 
JA JOS NI 1 OD TIH KUCA NISAM VIDJEO DA JE ZAVRSENA! I TAKO OSTAKJE DECENIJAMA

Stanislave bolje gledaj. Evo ja sam trenutno u Surcinu ,imam jedno 50 m od onog krimosa Ljubise Buhe ,u blizu su i Goca Bozinovska i drugi krimos Bagzi. To ne da je zavrseno vec je kao u USA filmovima ,bazeni,kamene ograde ,ulozeno vise od milion evra. A i komsije se trude da bude bar uredno. Nemoj da preterujes. Danas sam zbog tvojih komentara ,cistio dvoriste i sekao lozu i ruze.
 

Back
Top