Jos jedno pitanje?

Pa FTP (File Transfer Protocol) ti treba da bi postavio sajt na Internet!
Elem,taj FTP sluzi za prenos podataka,tj. fajlova (kao sto mu i ime kaze), a ti to treba da uradis,tj da postavis sajt na neki provajder ili na neki sajt koji nudi usluge hostovanja!
Dreamveawer u sebi ima ugradjen FTP Client, ali iskreno da ti kazem, ja ga nisam ni jednom upotrebio! Ja koristim za te stvari Windows Commander, i mogu ti reci da prostije ne bi valjalo!
Zakljucak: Potreban ti je bilo koji FTP program (Cute FTP, ili taj tvoj....) pomocu koga ces svoje stranice koje se nalaze lokalno na tvom kompu "preseliti" na provajderov!
Ajd pa sa srecom!
 
Pa i nije to tako lose,trebalo bi to ,po meni (a nisam ja bas toliko adekvatna licnost da dajem komentare...) da sedoradi malo!
1. Ceo sajt se sveo na besomucno citanje teksta! Ja sam negde procitao ,sto je istina, da je bolje malo razvrstati dugacke tekstove, mozda je bolje napisati kratke teze sa linkom na "opsirnije" npr., gde bi bio ceo text, jer vecina ljudi (a i ja medju njima) kad vidi ogroman text odustaje od citanja! Mnogo je lepse kada je sortirano, pa kad hocu da procitam odredjenu stavku, odem pravo tu!
2.Mozda bi trebala da napravis nekako drugaciji navigacioni meni, tj. da stavis neke dugmice koje bi osmislila da imaju smisla sa temom sajta, i da ih postavis da budu vidjlivi na svakoj strani, a nea da moram da listam do kraja nekog ogromnog teksta,samo da bih dosao do menija! Postavi ih na vrh stranice ili sa strane,ali da budu tu (nemoj da sklanjas one na dnu!)!
3.SITNICE: Stavi naslov na stranice da pise nsto drugo,a ne da se strana zove "back" ili "new page 1", to je malo bez veze!Znaci stavi naslov za stranicu SEMINARI da se i zove "Seminari", itd.!
I ubaci jos nesto,sem tog besomucnog teksta,jer po meni ,to nije strogo poslovni sajt,koji je beo i daje samo potrebne informacije (to sam zakljucio po onoj metli na prvoj strani :D )! Stavi jos neku sliku ili slicicu da malo razbije monotoniju sajta!
UH!Jel dosta od mene!?!
Pozdrav!
 
Izgubljena:
Ima tu jos jedna stvar, koju ti neznas,a to da sam tu stranu radila za jednu NVO i oko mene je bilo u tom trenutku 5 psiholoskinja pa ti vidi.U svakom slucaju hvala za komentar.

Ko god da je bio oko tebe, nemozes da radis
LEFT aligment one tabele, a onda naslov i footer da radis sa CENTER, pa to je uzasno, uskladi onda sve u jednu veliku tabelu ako ces left aligment celog sajta i u okviru te tabele onda centriraj u odnosu na nju, ovako na 1280x1024 ne lici ni na sta...
 

Back
Top