majka kao roditelj je bolja od oca

Dijete je od malih nogu potcinjeno vlasti i autoritetu starijih, bilo to kod kuce, u vrticu ili docnije u skoli, na svakom koraku ga zapljuskuju obaveze i propisi pod obaveznom prijetnjom posljedica sto usadjuje s jedne strane strah, a sa druge grcevit revolt prema autoritetu dok istovremeno njegove zelje, htijenja su jednim dijelom ozbiljno zapostavljene... Veoma rano, pogotovo u djetinjstvu kad se formira licnost, osjeca podredjenost tudjoj volji i drustvenim zakonima, zeleci nesvjesno da ih skrsi, i tako bez adekvatne ljubavi i paznje sa jako razvijenim osjecajem da je nepozeljno i suvisno, nije ni cudo sto neko postane okorjeli kriminalac ili delikvent, a imamo sve vise emotivnih i mentalnih debila medju odraslima, sto pokazuje i veliki broj aktivnih ucesnika na ovom Forumu. Inace, ne mora sve biti tacno, postoji istrazivanje Boska V. Popovica o delikventima koji su prosli kroz Dom na Vozdovcu (Neki mehanizmi odbrane kod vaspitno zapustene dece i omladine, Zbornik materijala s I saveznog seminara sekcije vaspitaca neprilagodjene omladine, Udruzenje defektologa Jugoslavije, Beograd, 1962) u kojem se ukazuje na problem: musko dijete - otac, a pola te djece potice iz porodica koje su se doselile iz manje sredine u velegradsku, i taman kad su djecaci poceli da se emotivno identifikuju s roditeljima, pogotovo s ocem, po prelasku u veliki grad, ćaća gubi mnoge od svojih uzornik vrijednosti u djetetovim ocima. Autor je zabiljezio interesantan fenomen, dijete se jako stidi svog oca jer ne moze da se identifikuje s njim zato sto se po idejama, stavovima i nacinu razumijevanja jos uvijek priklanja staroj sredini dok ono brzo upija, uci i prilagodjava se vrijednostima nove sredine bez problema.

1962-a?
kolega, ta ispitivanja spadaju u to doba i ranije, nikako sad. mi usvajamo, ma kopiramo zapadne zakone i moralne kodove. u to doba kako se odvijao razvod recimo? ono zena oce da se razvede kad joj prdne i moze li? naravno da nije mogla. izgubila bi decu, status i sve. nije moglo da se izadje iz ugovora tek tako. a ja o tome govorim, o tim zenama koje drzava podupira i gura da izadju iz braka i uzmu decu i rezultatima toga. to je pojava koja se nije desavala 60-ih na balkanu.
a bogami ni na zapadu.
u kanadi je samo parlament mogao da da razvod

- - - - - - - - - -

Сасвим случајно мој најбољи пријатељ расте без оца,који га је оставио још док је био беба.
Та прича нема везе о феминизираности мушкарца који расте само са мајком са животом. Он је изузетно паметан,има све петице,изузетно је друштвен и хуман. Тако да ти клишеи не пију воду. Ретки су то случајеви,да синови бивају неприродно сексуално опредељени,али вероватно због неке занимљивости саме приче,народ то генерализује.

sacekaj da stasa pa nam javi.
 
slazem se sa svim, samo ovo prvo mi je ubolo ochi.
ni ja nisam chuo plach, yebiga, radio sam 13 sati tad, spavao sam ko da sam mrtav. danas, kao defakto samohrani otac, cujem sina kako dise, kad se okrene a ako zakaslje nema spavanja. priroda radi svoje znas, nisu zene nesto darovite oko toga, predrasude su to

Pa nekako i ja to od nje naučim, ali pošto je dete još uvek malo i često noću kmeči, onda ja tu malo slabije razlikujem...
 
statistika pokazuje tu ljubav.
89% ubistava beba je ucinjeno od ruke majki:


http://usgovinfo.about.com/od/healthcare/a/Us-Newborns-Face-Highest-Murder-Risk.htm

==============
deca koja zive sa 'samohranom' majkom ne predje srednju skolu i zavrse u zatvory:


http://social.jrank.org/pages/581/Single-Parent-Families-Single-Fathers-Compared-Single-Mothers.html



deca koja zive bez oca imaju dva puta vecu sansu da se drogiraju, imaju problema sa alkoholim ili izvrse samoubistvo



http://www.guardian.co.uk/society/2003/jan/24/mentalhealth.research


zasto onda sudovi dodeljujku decu zenama po automatizmu, bez ikakve provere?

vishe srranja nisam prochitala na jednom mjestu kao u ovoj shiititj temi

ja mislim da svaka budala mozhe da napravi neku statistiku nije svaka statistika merodavna

kao drugo treba razmisliti i o sledetjem pre samog donoshenja odluke na razvod dvoje odraslih ljudi, postoji i onaj period koji je mnogo naporan stresan i chesto pratjen svadjama shto znachi to ostavlja posledicu na djecu

zatim kad vetj dodje do odvojenosti mushkarci su chesto ti shto ucjenjuju materijalno zhenu pa chak i djecu ovde treba uzeti u obzir i korishtjenje djece u prljave ratove ochekuje se od te djece previshe pa chesto i da zauzmu neku poziciju prema jednom od roditelja cela ova dramatika opet ostavlja posledice na toj djeci

shto je vetj pogubno i za shkolu ili funkcionisanje bezbrizhnosti u ljubavi i skladu sa okolinom i najzad sdamim sobom! shto znachi bez obzira koji roditelj se primi djece ako postupa na prljav nachin od te djece teshko tje shta da bude.


majke koje ubijaju svoju djecu odmah nakon poroda sigurno nisu zdrave ali isto tako donesu odluku jer se nalaze u apsolutnom zhivotnom i emotivnom haosu ta pojava se deshava i u najboljim redovima kao i u siromashnim. takodje se to oduvek deshavalo samo je postojalo jedno vreme gde to nikoga i nije zanimalo

- - - - - - - - - -

uopshte je ovo jako kompleksna tematika i nije za ovaj PDF:mrgreen::mrgreen:
 
Maloletne majke koje se porađaju van bolnice i sa psihičkim problemima - to je problem na koji tekst skreće pažnju, a koji ti iskrivljuješ kako ti volja.
kako mi volja? pa cim neka baci bebu u kantu odma je proglase bolesnom, kako im volja jel da? unakazi dete, pa mora da je nenormalna. syebe se u zdrav mozak pa mora da ima postpartum depresiju yebote! jadnica!
izumeli bre dijagnozu za ta chudovista od, ma necu ni da ih nazivam ljudima.

a da ne pricam o zlostavljanju dece od bioloskih majki, stra da te uvati
 
1962-a?
kolega, ta ispitivanja spadaju u to doba i ranije, nikako sad. mi usvajamo, ma kopiramo zapadne zakone i moralne kodove. u to doba kako se odvijao razvod recimo? ono zena oce da se razvede kad joj prdne i moze li? naravno da nije mogla. izgubila bi decu, status i sve. nije moglo da se izadje iz ugovora tek tako. a ja o tome govorim, o tim zenama koje drzava podupira i gura da izadju iz braka i uzmu decu i rezultatima toga. to je pojava koja se nije desavala 60-ih na balkanu.
a bogami ni na zapadu.
u kanadi je samo parlament mogao da da razvod

- - - - - - - - - -



sacekaj da stasa pa nam javi.

Prema statistickim podacima, u periodu od 1. januara 1947. do 31. decembra 1954. godine sklopljeno je 1.460.196 brakova, od kojih je razoreno 139.366 (V. Bonac, Razvodi brakova u Jugoslaviji, Socijalna politika, IV, Beograd, 1956). Zena je mogla da se razvede po Osnovnom zakonu o braku, cl. 52 (odn. Zakon o braku SR Srbije, cl. 58), a po njemu punovazni brak prestaje na tri nacina: smrcu, proglasenjem jednog bracnog druga umrlim i razvodom, naravno, na temelju opstih i posebnih brakorazvodnih uzroka. Povjeravanje djece na cuvanje, vaspitanje i izdrzavanje jednom od roditelja sud rjesava s obzirom na krivicu za razvod braka. Po zakonu Kraljevine Jugoslavije, muska djeca do 4. i zenska do 7. godine starosti povjeravana su majci, a preko tog uzrasta ocu bez obzira na krivicu za razvod braka. SFRJ pravo pripada grupi zakonodavstava koja predvidjaju da se odluka o povjeravanju klinaca po razvodu braka zasniva iskljucivo na interesima djece, poput svicarskog, talijanskog, madjarskog, ondasnjeg cehoslovackog, poljskog, bugarskog, itd. Ishod zavisi: sud moze povjeriti svu djecu jednom roditelju, moze ih podijeliti, pa jednu povjeriti ocu a drugu majci ili predati kompletnu djecu nekom trecem licu. Zelja djeteta takodje nije od malog znacaja, ali mora biti starije od 10 godina (Odluka Vrhovnog suda Jugoslavije Gž 2/57, od 27. I 1957).
Izuzetak su jako mala djeca koja su obavezno povjerena majci. Ti pricas kao da smo zivjeli medju sibirskim nomadskim plemenima... Sto se tice razvoda, nase pravo je koristilo kombinaciju sistema na principu krivice i sistema zasnovanog na principu teske poremecenosti bracnih odnosa, prvi je bio narocito primjenjen u francuskom i engleskom pravu, a drugi u socijalistickim zemljama, tako da Osnovni zakon o braku sadrzi opce pravilo (cl. 53) po kome sud moze izreci razvod braka uvijek kad su iz ma kog uzroka bracni odnosi toliko sjebani da je zajednicki zivot postao napodnosljiv, uz nekoliko apsolutnih brakorazvodnih uzroka (preljuba, zlostavljanje, itd.)
Ovo su sve informacije iz knjige "Porodicno pravo" (10. dopunjeno i izmenjeno izdanje, 1977) profesora Vojislava S. Bakica (Glava V - Prestanak braka; Odeljak II - Razvod braka: Uzroci za razvod braka, Postupak za razvod braka i Posledice razvoda braka, str. 163-199). Pri ruci mi je isto Porodicno pravo: odnosi roditelja i djece (Zagreb, 1966) Ane Prokop i par poglavlja iz "Porodicnog prava" (1982) Milana Popovica.
 
Poslednja izmena:
kako mi volja? pa cim neka baci bebu u kantu odma je proglase bolesnom, kako im volja jel da? unakazi dete, pa mora da je nenormalna. syebe se u zdrav mozak pa mora da ima postpartum depresiju yebote! jadnica!
izumeli bre dijagnozu za ta chudovista od, ma necu ni da ih nazivam ljudima.

a da ne pricam o zlostavljanju dece od bioloskih majki, stra da te uvati
Sreća da biološki očevi ih ne zlostavljaju, inače ne znam kako bi ta deca izdržala.
U tekstu na koji se pozivaš se navodi cifra od ukupno 3312 ubistava nedonoščadi u periodu od 10 godina u zemlji u kojoj se godišnje rodi skoro 4 miliona dece. Da se razumemo, jedan takav slučaj je previše, da ne bude posle kako tvrdim da je to malo (sklon si iskrivljavanju, te moram da se ograđujem na vreme). Shvati da se jednom u 10000 desi slučaj osobe koja je labilnija, pokušaj da zamisliš okolnosti da se radi o npr ostavljenoj devojci, ili da je zatrudnela od strane člana porodice, da se radi o nekoj društvenoj stigmi ili da se jednostavno uplašila. Pa i u Srbiji je bio pre par godina slučaj mentalno zaostale žene koju su lokalni probisveti pumpali pa se ispostavilo da je ubijala decu po rođenju ne znajući šta će drugo sa njima. Koliko god to grozno bilo, takve stvari se dešavaju i ne možeš na osnovu toga ostalih 9999 (i više) žena nazivati čudovištima. Ne tvrdim da neke od tih ostalih ne zaslužuju taj epitet, niti da među njima nekih koje nisu bile na korak da ubiju svoje dete ili svojoj deci ne čine nažao, ali hajde da zanemarimo svoja loša iskustva sa nekim pripadnicama ženskog roda (da, imam ih i ja) kada govorimo o ženama i pokušamo da sagledamo šta je problem, tj šta i kako možemo učiniti povodom toga. Možda sam naivan, ali barem što se čedomorstva od strane majki tiče smatram da su se dobrim delom mogli preduprediti da se u trenutcima slabosti kraj njih našla dovoljno jaka osoba da ih podrži da istraju odnosno spreči da učine to što jesu. Ali ovakvih crnih primera će uvek biti, na žalost.
 
uopshte je ovo jako kompleksna tematika i nije za ovaj PDF:mrgreen::mrgreen:
Tema je za ovaj koliko i za druge pdf-ove, tipa Dip ili Žene. Jer su muškarci kadri da razgovaraju o ovome isto kao što možemo o raketnoj tehnici ili komšinicinim sisama. Ukoliko to ne razumeš odhebi u troskocima i nastavi da postavljaš svoje nebulozne teme baba-devojke kojoj se o muškarcima obrazovala u šveckim akcionim i nič dalje.
 
Kamenovanje pod hitno uvesti za kaznjavanje zena koje ubiju dete.

Tako je :)
Kamenovanje uvesti takodje i u kaznjavanje muskaraca koji ostave trudnu zenu odnosno devojku pod izgovorom "ona me navukla da joj napravim dete, a ja, siromah nisam znao sta radim".
Obavezno uvesti javnu kaznu u smislu javne sramote i ne bas kamenovanja da se jako povredi, vec vise u smislu javne sramote.

Svakako je ubistvo tezi zlocin od ovog licemerja koje sam navela. Ali ni ovo licemerje ne treba da prodje neopazeno, jer upravo zbog njega se radjaju i napustena deca, deca ulice.

Javdnoj sramoti izloziti i zene koje se odricu dece i napustaju ih.
 
Poslednja izmena:
Moja žena jedino može da razlikuje vrstu plača našeg klinca, onako u sred noći. Ja to ne umem. Ona je i češće i više sa njim. Ja jednostavno imam dva sata duže radno vreme od njenog. Sada stvari tako stoje da smo oboje uz klinca i nadam se da se to neće nikad promeniti. Razlika je u tome što iako veličanje uloge majke u detetovom odrastanju ima donekle smisla, osnovni problem u društvu je taj da se zaboravlja u čijoj kući se to odvija, od čijih para se sve plaća i ko trči na posao i po belom svetu ne bi li zaradio platu i neku paricu sa strane pride. Kod nas je to tako da ja zarađujem za stanarinu, troškove, kredit i učestvujem u ishrani i odevanju, dok suprugina plata pokriva ishranu i neke sitnije troškove. I kod nje je primetna ta namera da omalovaži moje prisustvo u kući, kao i to što sam ja i pored svih tih omalovažavanja ipak bitan sačinilac u porodici. No, kao što mnogo puta ranije rekoh - sujeta i kompleksi su naša surova realnost, te ih svi bez izuzetka imamo.
sustina je da su prisustvo i majke i oca u zivotu deteta podjednako vazni, ali da su majcinska i ocinska uloga u zivotu vrlo razlicite, i obe funkcije su potrebne i pozeljne, nisu suprotstavljene jedna drugoj, vec su komplementarne.

pokusaj postavljaca da omalovazava jednog roditelja, i to americkim i britanskim statistikama i clancima je prvo bezobrazno a onda i krajnje retardirano, zbog kulturnih razlika i sablona porodice i zivota koji su kod njih mnogo rasporstranjeniji nego kod nas kao sto su tinejdzerska trudnoca, vrste kriminala, izdrzavanje porodice dilovanjem droge, prostitucijom, broj roditelja narkomana itd....osim toga, maliciozni iskompleksirani postavljacu teme, jel zaista mislis da je vecina pomenutih zena u problematicnim porodicama zaista zelelo da ostane bez muske figure u kuci, nego je taj mamlaz bio ista takva dileja/diler/kriminalac ko i one,pa je zapalio u nepoznatom pravcu u prvom tromesecju trudnoce :neutral:

niko normlan ne bi zeleo da mu dete odrastas bez majke/oca, sem ako je situacija u kategoriji neizdrzive, pa je za dete bolje da ne bude u takvoj kuci.

a ti svakako neces resiti svoje komplekse i probleme postavljanjem krajnje idiotskih tema. htedoh da ti napisem savet sta da radis da se smiris malo, ali cu ga sacuvati za sledeci put :cmok2:
 
Nije tvoje da mislis ,nego da shiris nogice.... eto sta se dogadja kad se pobrkaju loncici ! :hvala:

Naravno da je obavezno oba roditelja pogotovo u danasnje vreme ,ni dva roditelja na strazi ne mogu lako da dovedu decu u red a kamoli jedam ,ma kolko se obmanjivala i sebe i ostale da je "supersposobna"...... meni ako se deca budu zabavljala i kad ih pitam kazu da su roditelji suprotne strane samohrani -ima ODMA raskidam tu vezu. ;)

To su sve problematicna deca u 95% slucajeva, retko koje ispliva. Roditelj (zenski) nema pojma naravno sta dete radi zaokupljena sobom i svalerima , vrlo malo kontakta ima sa decom vremenski, dete je lako slaze ,kao i ponasanje roditelja jer dete sve vidi nelazimo se i kapira mnooogo dobro sta radi mama sa "prijateljima". :bye:
 
Poslednja izmena:
Prema statistickim podacima, u periodu od 1. januara 1947. do 31. decembra 1954. godine sklopljeno je 1.460.196 brakova, od kojih je razoreno 139.366 (V. Bonac, Razvodi brakova u Jugoslaviji, Socijalna politika, IV, Beograd, 1956). Zena je mogla da se razvede po Osnovnom zakonu o braku, cl. 52 (odn. Zakon o braku SR Srbije, cl. 58), a po njemu punovazni brak prestaje na tri nacina: smrcu, proglasenjem jednog bracnog druga umrlim i razvodom, naravno, na temelju opstih i posebnih brakorazvodnih uzroka. Povjeravanje djece na cuvanje, vaspitanje i izdrzavanje jednom od roditelja sud rjesava s obzirom na krivicu za razvod braka. Po zakonu Kraljevine Jugoslavije, muska djeca do 4. i zenska do 7. godine starosti povjeravana su majci, a preko tog uzrasta ocu bez obzira na krivicu za razvod braka. SFRJ pravo pripada grupi zakonodavstava koja predvidjaju da se odluka o povjeravanju klinaca po razvodu braka zasniva iskljucivo na interesima djece, poput svicarskog, talijanskog, madjarskog, ondasnjeg cehoslovackog, poljskog, bugarskog, itd. Ishod zavisi: sud moze povjeriti svu djecu jednom roditelju, moze ih podijeliti, pa jednu povjeriti ocu a drugu majci ili predati kompletnu djecu nekom trecem licu. Zelja djeteta takodje nije od malog znacaja, ali mora biti starije od 10 godina (Odluka Vrhovnog suda Jugoslavije Gž 2/57, od 27. I 1957).
Izuzetak su jako mala djeca koja su obavezno povjerena majci. Ti pricas kao da smo zivjeli medju sibirskim nomadskim plemenima... Sto se tice razvoda, nase pravo je koristilo kombinaciju sistema na principu krivice i sistema zasnovanog na principu teske poremecenosti bracnih odnosa, prvi je bio narocito primjenjen u francuskom i engleskom pravu, a drugi u socijalistickim zemljama, tako da Osnovni zakon o braku sadrzi opce pravilo (cl. 53) po kome sud moze izreci razvod braka uvijek kad su iz ma kog uzroka bracni odnosi toliko sjebani da je zajednicki zivot postao napodnosljiv, uz nekoliko apsolutnih brakorazvodnih uzroka (preljuba, zlostavljanje, itd.)
Ovo su sve informacije iz knjige "Porodicno pravo" (10. dopunjeno i izmenjeno izdanje, 1977) profesora Vojislava S. Bakica (Glava V - Prestanak braka; Odeljak II - Razvod braka: Uzroci za razvod braka, Postupak za razvod braka i Posledice razvoda braka, str. 163-199). Pri ruci mi je isto Porodicno pravo: odnosi roditelja i djece (Zagreb, 1966) Ane Prokop i par poglavlja iz "Porodicnog prava" (1982) Milana Popovica.

pa yebote indijac, sve sto si napisao ide u prilog mog argumenta. sa kim se ti svadjas zaista?
pa welcome aboard i tebi.

- - - - - - - - - -

sustina je da su prisustvo i majke i oca u zivotu deteta podjednako vazni, ali da su majcinska i ocinska uloga u zivotu vrlo razlicite, i obe funkcije su potrebne i pozeljne, nisu suprotstavljene jedna drugoj, vec su komplementarne.

pokusaj postavljaca da omalovazava jednog roditelja, i to americkim i britanskim statistikama i clancima je prvo bezobrazno a onda i krajnje retardirano, zbog kulturnih razlika i sablona porodice i zivota koji su kod njih mnogo rasporstranjeniji nego kod nas kao sto su tinejdzerska trudnoca, vrste kriminala, izdrzavanje porodice dilovanjem droge, prostitucijom, broj roditelja narkomana itd....osim toga, maliciozni iskompleksirani postavljacu teme, jel zaista mislis da je vecina pomenutih zena u problematicnim porodicama zaista zelelo da ostane bez muske figure u kuci, nego je taj mamlaz bio ista takva dileja/diler/kriminalac ko i one,pa je zapalio u nepoznatom pravcu u prvom tromesecju trudnoce :neutral:

niko normlan ne bi zeleo da mu dete odrastas bez majke/oca, sem ako je situacija u kategoriji neizdrzive, pa je za dete bolje da ne bude u takvoj kuci.

a ti svakako neces resiti svoje komplekse i probleme postavljanjem krajnje idiotskih tema. htedoh da ti napisem savet sta da radis da se smiris malo, ali cu ga sacuvati za sledeci put :cmok2:

ma cmoka i tebi. kako da ne.

sustina je da su prisustvo i majke i oca u zivotu deteta podjednako vazni
odlican zaklucak.
ti si genije.
ako su oba roditelja podjednako vazna - zasto se deca dodeljuju majkama po automatizmu?
diskutuj bre a ne kokodachi snajka.
 
Poslednja izmena:
Nije tvoje da mislis ,nego da shiris nogice.... eto sta se dogadja kad se pobrkaju loncici ! :hvala:

Naravno da je obavezno oba roditelja pogotovo u danasnje vreme ,ni dva roditelja na strazi ne mogu lako da dovedu decu u red a kamoli jedam ,ma kolko se obmanjivala i sebe i ostale da je "supersposobna"...... meni ako se deca budu zabavljala i kad ih pitam kazu da su roditelji suprotne strane samohrani -ima ODMA raskidam tu vezu. ;)

To su sve problematicna deca u 95% slucajeva, retko koje ispliva. Roditelj (zenski) nema pojma naravno sta dete radi zaokupljena sobom i svalerima , vrlo malo kontakta ima sa decom vremenski, dete je lako slaze ,kao i ponasanje roditelja jer dete sve vidi nelazimo se i kapira mnooogo dobro sta radi mama sa "prijateljima". :bye
:

Gospodine, molim Vas, napustite Forum.
Inace, stavila sam tvoj odgovor u spojler, ne mogu da ga gledam vise, jednom je dovoljno bljak, a i jer me sramota umesto tebe. :sad2:
 
Gospodine, molim Vas, napustite Forum.
Inace, stavila sam tvoj odgovor u spojler, ne mogu da ga gledam vise, jednom je dovoljno bljak, a i jer me sramota umesto tebe. :sad2:

khm... ovo je forum za muskarce gospodjo.

ne teram te da napustis podforum iako ti iz logickih razloga nije mesto ovde, iako nisam ti. al probaj da se ponasas

- - - - - - - - - -

eve topika za tebe gospodjo nina:
http://forum.krstarica.com/showthread.php/588638-Moja-drugarica
 
Nije tvoje da mislis ,nego da shiris nogice.... eto sta se dogadja kad se pobrkaju loncici ! :hvala:

Naravno da je obavezno oba roditelja pogotovo u danasnje vreme ,ni dva roditelja na strazi ne mogu lako da dovedu decu u red a kamoli jedam ,ma kolko se obmanjivala i sebe i ostale da je "supersposobna"...... meni ako se deca budu zabavljala i kad ih pitam kazu da su roditelji suprotne strane samohrani -ima ODMA raskidam tu vezu. ;)

To su sve problematicna deca u 95% slucajeva, retko koje ispliva. Roditelj (zenski) nema pojma naravno sta dete radi zaokupljena sobom i svalerima , vrlo malo kontakta ima sa decom vremenski, dete je lako slaze ,kao i ponasanje roditelja jer dete sve vidi nelazimo se i kapira mnooogo dobro sta radi mama sa "prijateljima". :bye:

Milion posto tacno i dokazano da su deca koju su vaspitale te takozvane samohrane bila potpuno promaseni slucajevi
 
Milion posto tacno i dokazano da su deca koju su vaspitale te takozvane samohrane bila potpuno promaseni slucajevi

pa, na zapadu (a nisam ja kriv sto u srbiji statisika ne postoji u ovom slucaju) ta deca ni ne zavrse sredju skolu, a muska postanu weleferashi lili se roknu u chelo. ona zenska deca, znaju znaje, vec sa 16 nafataju nekog da ih izyjebe i dobiju pare od drzave i oca.
ta imas ih mali milion sa kolicima ovde a izgledaju kao da su se juce ispilile. pa nije ni chudo sto muska deca izvrsuju samoubistva, i pored te yednakosti, musko dete koje ne zavrsi zanat, nema druge nego da se rokne. dok kuravice mogu da prave decu i muzu muskarce koji rade i placaju taksu.

- - - - - - - - - -

Ti si izgovor za muskarca. I ova tvoja dva klona. Tako da, omasili ste i vi podforum,posteno.


**** off
 
pa yebote indijac, sve sto si napisao ide u prilog mog argumenta. sa kim se ti svadjas zaista?
pa welcome aboard i tebi.

- - - - - - - - - -



ma cmoka i tebi. kako da ne.


odlican zaklucak.
ti si genije.
ako su oba roditelja podjednako vazna - zasto se deca dodeljuju majkama po automatizmu?
diskutuj bre a ne kokodachi snajka.
mozda zato sto se autoritet koji dodeljuje decu kad vidi nekog ko sto si ti boji da neki neduzni otac nije maloumna iskompleksirana izgubljena dusa i materijal za sapun ko ti koja ce da napravi visestruku stetu detetu? evo,samo zamisli da neko tebi da dete na cuvanje sta bi bilo? :lol: ma kakvo dete....evo psa...ili cak nacrtanu ovcu? :neutral: nastao bi potop :sad2: nazalost, tvoje bedno postojanje a i postojanje tih drugih glasova koji zive u tebi nicemu korisnom doprinelo nije, niti ce ikada. a ti udri po otvaranju tema kolko oces :)
 
mozda zato sto se autoritet koji dodeljuje decu kad vidi nekog ko sto si ti boji da neki neduzni otac nije maloumna iskompleksirana izgubljena dusa i materijal za sapun ko ti koja ce da napravi visestruku stetu detetu? evo,samo zamisli da neko tebi da dete na cuvanje sta bi bilo? :lol: ma kakvo dete....evo psa...ili cak nacrtanu ovcu? :neutral: nastao bi potop :sad2: nazalost, tvoje bedno postojanje a i postojanje tih drugih glasova koji zive u tebi nicemu korisnom doprinelo nije, niti ce ikada. a ti udri po otvaranju tema kolko oces :)

prava zenica, slatka i mazna...
 

Back
Top