majka kao roditelj je bolja od oca

Nisu imale potrebu da idu u kucu straha ili da gledaju neke horor filmove , eto pogledaj samo po tom osnovu koliko su usparale.U vojsci se u toku obuke redovno primenjuje dril da bi se vojnici ojacali i spremili za stres.Njen otac je bio genije i veliki humanista koji ih je vrlomudro i dosledno pripremio za ovo vreme koje je predosecao da dolazi.

:hahaha: E, ne mogu a da se ne nasmejem, jeebeš mi sve :)
 
Dijete je od malih nogu potcinjeno vlasti i autoritetu starijih, bilo to kod kuce, u vrticu ili docnije u skoli, na svakom koraku ga zapljuskuju obaveze i propisi pod obaveznom prijetnjom posljedica sto usadjuje s jedne strane strah, a sa druge grcevit revolt prema autoritetu dok istovremeno njegove zelje, htijenja su jednim dijelom ozbiljno zapostavljene... Veoma rano, pogotovo u djetinjstvu kad se formira licnost, osjeca podredjenost tudjoj volji i drustvenim zakonima, zeleci nesvjesno da ih skrsi, i tako bez adekvatne ljubavi i paznje sa jako razvijenim osjecajem da je nepozeljno i suvisno, nije ni cudo sto neko postane okorjeli kriminalac ili delikvent, a imamo sve vise emotivnih i mentalnih debila medju odraslima, sto pokazuje i veliki broj aktivnih ucesnika na ovom Forumu. Inace, ne mora sve biti tacno, postoji istrazivanje Boska V. Popovica o delikventima koji su prosli kroz Dom na Vozdovcu (Neki mehanizmi odbrane kod vaspitno zapustene dece i omladine, Zbornik materijala s I saveznog seminara sekcije vaspitaca neprilagodjene omladine, Udruzenje defektologa Jugoslavije, Beograd, 1962) u kojem se ukazuje na problem: musko dijete - otac, a pola te djece potice iz porodica koje su se doselile iz manje sredine u velegradsku, i taman kad su djecaci poceli da se emotivno identifikuju s roditeljima, pogotovo s ocem, po prelasku u veliki grad, ćaća gubi mnoge od svojih uzornik vrijednosti u djetetovim ocima. Autor je zabiljezio interesantan fenomen, dijete se jako stidi svog oca jer ne moze da se identifikuje s njim zato sto se po idejama, stavovima i nacinu razumijevanja jos uvijek priklanja staroj sredini dok ono brzo upija, uci i prilagodjava se vrijednostima nove sredine bez problema.
 
Nauci stogod od njenog cala , za pocetak naostri noz i zadeni ga za pojas pa u pola noci daj joj uzbunu da djipi iz postelje a onda pokazi svu svoju kreativnost.

Pa nisam se ja smejao tebi. Uostalom, meni je mlaćenje nekoga, kog mogu u jednoj ruci nositi, krajnje kukavički.

Jel ti mlatiš svoju suprugu? Cenim da si u četvrtoj deceniji života i da si u braku.
 
Savet za kolegu gresnika sacekas da prodje ponoc a onda se polako iskradi iz postelje .
Stani ispred vrata i izvadi noz a onda izdeklamuj zeni ovu recenicu.

Kad nemate kafe moracu da uzmem nesto ostro, al sad ima krvi da vam se napijem lesicu vas najgrdnije ima mnogo da vas boli al zato mozete da vristite kolko hocete.

Evo ti pred sam kraj tacnije na 1.25 imas u originalu kako izgleda scena.
 
Savet za kolegu gresnika sacekas da prodje ponoc a onda se polako iskradi iz postelje .
Stani ispred vrata i izvadi noz a onda izdeklamuj zeni ovu recenicu.

Kad nemate kafe moracu da uzmem nesto ostro, al sad ima krvi da vam se napijem lesicu vas najgrdnije ima mnogo da vas boli al zato mozete da vristite kolko hocete.

Evo ti pred sam kraj tacnije na 1.25 imas u originalu kako izgleda scena.

Meni se noću spava, a da ih vijam nožem... ma dosta mi je što imam s kim vernim i odanim krevet deliti.
 
statistika pokazuje tu ljubav.
89% ubistava beba je ucinjeno od ruke majki:
http://usgovinfo.about.com/od/healthcare/a/Us-Newborns-Face-Highest-Murder-Risk.htm
Maloletne majke koje se porađaju van bolnice i sa psihičkim problemima - to je problem na koji tekst skreće pažnju, a koji ti iskrivljuješ kako ti volja.

deca koja zive sa 'samohranom' majkom ne predje srednju skolu i zavrse u zatvory:
http://social.jrank.org/pages/581/Single-Parent-Families-Single-Fathers-Compared-Single-Mothers.html
Navedene procente si uzeo iz komentara na tekst, ne kažem da nisu tačni, ali nema smisla tako raditi, nađi relevantan izvor. I dalje tumačiš kako ti volja i ne želiš da se udubiš u sliku.
deca koja zive bez oca imaju dva puta vecu sansu da se drogiraju, imaju problema sa alkoholim ili izvrse samoubistvo
http://www.guardian.co.uk/society/2003/jan/24/mentalhealth.research
Bez jednog roditelja, a to što je obično majka je primedba a ne problem. Inače sada otkrivaš toplu vodu i dalje tumačiš po svojoj volji.
zasto onda sudovi dodeljujku decu zenama po automatizmu, bez ikakve provere?
Ponovo izmišljaš. Da li misliš da ukoliko dovoljno ponoviš ovo da ćeš nekoga ubediti da je istina? Inače, da li si svestan da je najčešći razlog zašto deca završavaju sa majkom nakon razvoda taj što njihov otac smatra da je tako bolje ili ne želi da preuzme brigu o njima?

Sa svim ovim temama zvučiš jadno i ogorčeno. Poput nekih tamo koji su doživeli loše što ih je zabolelo i sada traže nešto ka čemu bi usmerili svoj bes. Kojima bih savetovao da se smire, sagledaju valjano, usmere ka korisnim stvarima i nađu svoj mir. Za njihovo dobro i da ne bi sa namerom nekom drugom naneli bol, dosta je bilo crnih kojanika... Ne tvrdim da si to ti, samo da tvoje pisanije nalikuje takvom. A to ti ne treba.
 
Zavisi do osobe...
Netačno! Sve i da majka izjavi da će ubiti dete dodelili bi ga njoj!
Sve se pokriva rečenicom: "Pa ona je majka!"

Ovo nije teorija, nego iskustvo! Moja je bivša jasno izjavila: "Ako ne dobijem stan - meni deca ne trebaju!" Šta misliš kome su deca dodeljena?
I kasnije je brinula samo šta će biti sa stanom. Nije znala da se ta odluka više ne može menjati pa se plašila da ga ne izgubi! Sudbina dece više nikoga nije zanimala - osim mene!
 
Stan si trebao prodati ili ga prokockati ali skotu u ruke ga ne dati ni pod tackom razno makar deca bila na ulici ali imovinu ne daj ukoliko je tvoja.To sto ona ima naum da preko dece profitira je jos jedan dokaz koje su to bedne skotuse i jos vise me ucvrscuje u nameri da bez ugovora ne radim nista po tom pitanju.Dakle svakom svoje pa plus jos i kazneni poeni ako odluci da me tuzi ili da mi uzme bilo sta.
 
Poslednja izmena:
Stan si trebao prodati ili ga prokockati ali skotu u ruke ga ne dati ni pod tackom razno makar deca bila na ulici ali imovinu ne daj ukoliko je tvoja.To sto ona ima naum da preko dece profitira je jos jedan dokaz koje su to bedne skotuse i jos vise me ucvrscuje u nameri da bez ugovora ne radim nista po tom pitanju.Dakle svakom svoje pa plus jos i kazneni poeni ako odluci da me tuzi ili da mi uzme bilo sta.
kakav ugovor?
Sto bi uopste ulazio u vezu sa nekime za koga smatras da ce te prevariti :lol:
 
Zavisi do osobe... Znam za primere iz oba slucaja i uglavnom uspesni su bili oni ciji roditelj je kulturna osoba, umerena i vredna, koja se bavi sportom, koja postavlja primer socijalnog standarda i pruza podrsku.

Imas slucajeve gde su oba bezumni alkosi i pusaci, kockari, prevaranti i neobrazovani tupavi ljudi pa se ne zna ko veci olos :D Bilo kako bilo, dete uvek sledi jednog od roditelja kako god se to nekad i ne primecivalo u nekim teenage godinama ispliva kasnije kad se staloze.

odlicno
ako zavisi od osobe, od slucaja do slucaja - zasto onda sudovi dodeljuju decu gotovo iskljucivo majkama?

welcome aboard
 
Poslednja izmena:
Slazem se da nije isto ako dete raste sa jednim roditeljom ili sa oba, ali ne moze se uvek reci majka je kriva. Mozda je i statistika u pravu, ali ne bih voleo da je tako, jer imam u porodici par samohranih majki i licno ne bih voleo da njihova deca ispastaju zbog toga. Neke su i majka i otac deci i daju 150% sebe da dete izvedu na pravi put, a u drugim slucajevima deca su razvila prezir prema majci.

deca kasnije pokazuju simptome, za vreme a pogotovo posle srednje skole kad ne umeju da funkcionisu u drustvu, pogotovo muskarci.
 
Moja žena jedino može da razlikuje vrstu plača našeg klinca, onako u sred noći. Ja to ne umem. Ona je i češće i više sa njim. Ja jednostavno imam dva sata duže radno vreme od njenog. Sada stvari tako stoje da smo oboje uz klinca i nadam se da se to neće nikad promeniti. Razlika je u tome što iako veličanje uloge majke u detetovom odrastanju ima donekle smisla, osnovni problem u društvu je taj da se zaboravlja u čijoj kući se to odvija, od čijih para se sve plaća i ko trči na posao i po belom svetu ne bi li zaradio platu i neku paricu sa strane pride. Kod nas je to tako da ja zarađujem za stanarinu, troškove, kredit i učestvujem u ishrani i odevanju, dok suprugina plata pokriva ishranu i neke sitnije troškove. I kod nje je primetna ta namera da omalovaži moje prisustvo u kući, kao i to što sam ja i pored svih tih omalovažavanja ipak bitan sačinilac u porodici. No, kao što mnogo puta ranije rekoh - sujeta i kompleksi su naša surova realnost, te ih svi bez izuzetka imamo.

slazem se sa svim, samo ovo prvo mi je ubolo ochi.
ni ja nisam chuo plach, yebiga, radio sam 13 sati tad, spavao sam ko da sam mrtav. danas, kao defakto samohrani otac, cujem sina kako dise, kad se okrene a ako zakaslje nema spavanja. priroda radi svoje znas, nisu zene nesto darovite oko toga, predrasude su to
 

Back
Top