Opet iskacu...

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.128
...one advertise prozori, sa porukama, Vas komp je zarazen i slicno... :x

i ranije mi je se to desavalo, ali samo kad iskljucim ZA .
Sad je ZA ukljucen a ono opet iskace :shock: inace pitao me je taj firewall jedno 3 puta da pustim svchost.exe (valjda se tako pise ne secam se tacno) da izadje na internet i ja sam pritisnuo ono da zapamti i odobri pristup.
Sad non-stop iskacu reklame :( Koristim Operu 7.54, imam i AdMuncher ali je istekao(mozda me i on zeza), a imam i NoAdware i SpyBot S&D 1.4 i oni ne nalaze nista. :?

Ima li neko neki predlog :?:
 
Vidi... posto vec imas Zone Alarm, najbolje bi bilo da ga konfigurises kako treba jer u onom osnovnom podesenje sa kojim se instalira prilicno je los. Mada i sam program ne nudi bas sve sto bi jedan zid mogao ali za kucne korisnike je dovoljan.
Dakle, odes u deo Privacy i u prozoru Ad Blocking podesis sve sto ti je potrebno samim tim ii te pop-up-ove koji te muce.
 
pazite ovako:
nisu u pitanju pop up nego neki prozori koji iskacu kad imate spijune ili neku drugu gamad na kompu :!:

2nikodim
Podeseno je ovako
screenshot0029xj.jpg


2stemark
Imam Maxton ali je mnogo sporiji od opere , tako da ga retko koristim ,ipak bi ostao na operi.Firefox necu ni da probam, sorry ali to je tako!

2Agent Orange
evo slike :arrow:
screenshot0048ss.jpg


mislim da mi pomeranje na block all pop-up ne bi pomoglo, ipak je ovo nesto drugo, nije pop-up.

CIM BUDE SLEDECI PUT ISKOCILO JA CU GA USLIKATI PA VAM POKAZEM!
 
Rekao bih da je to jedno veliko nista, imao sam slicnih ako ne i istih poruka kada sam azurirao AV a nisam imao instaliran zid. Pokusaj u zidu da podesis komtrolu mobilnih kodova, ali rucno (Custom), tako sto ces potvrditi sledece opcije: Block scripts i Block embedded objects... posto tvoj AV nema scripts blocker (kao ni moj). I nemoj da se uzbudjujes puno, ali nemo ni da odlazis na predlozeni sajt (onaj koji stoji u tim porukama) jer to je slatka mala navlakica.

Ajd pa javi da li je uspelo.

Pozzz...
 
2nikodim

evo sad mi ne iskacu a nista nisam uradio :?
kad bude pocelo ja cu probati sa tvojim predlogom, i naravno da necu ici na te sajtove :wink:

2http://Marko_Bg

mislim da nema potrebe da skidam taj programcic.
Pre ce biti da mi je se uvukao neki virus(mada me bas cudi pored AVGa0 ili spijun pa on sad izbacuje ta sranja :x
 
Nisam koristio taj AV, ali ako koristis instant mesindzere skini home verziju avast-a, ima odlicna podesavanja za zastitu od virusa koji se sire koristeci te mesindzere, a koji su trenutno najrasireniji. Uz to je i besplatan a prepoznaje i pokusaju upada u sistem i sa interneta i iz lokalnih mreza. :wink:
 
loop:
ne koristim mesingere ali cu od sutra poceti sa msn mesingerom.

daj mi link za tu home verziju avasta, please
c016.gif

Ej... odlican ti je ovaj smile, ubedio si me. :D Salim se...
Pokusaj na www.download.com. u sekciji antivirusi, to je najnovija verzija 4.6 iz marta ove godine. Posto ga instaliras mozes skinuti i podrsku za srpski, naravno bez Help file-a. Videces, odlican AV, potrebno je samo da se registrujes na njihovom sajtu kako bi ti poslali kljuc, besplatno naravno. :wink:
 
mala napomena : The first thing to understand is that the Windows Messenger Service is completely different from, and not in any way related to, "MSN Messenger", "Windows Messenger", or any other well-known instant messaging system. Therefore, disabling the Windows Messenger service will have no effect upon your use of any other instant messaging applications. They will continue to work without trouble.
Negde sam i procitao da i microsoft preporucuje iskljucivanje ovog servisa...Ne mora da znaci da je to sto ti se desava sa compom delo virusa...Otvorio sam tu stranicu www.wupdate.net i tamo stoji navodno microsoftova zakrpa za messenger servis sto je teska podvala...sve to i te kako ima veze sa tim nesrecnim servisom, probaj iskljuci ga manuelno pa javi da li ima promena...
Control Panel>Administrative Tools>Services
pa na spisku pronadji "Messenger" i pod Startup Type promeni na "Disabled"
 
to nema nikakve veye sa megingerom jer je meni on iskljucen vise od godinu dana, bas na taj nacin na koji si opisao.

A one reklame su iskakale kad je on bio iskljucen.Nego evo danas uopste nece da iskacu :shock: ne znam zasto :?

Inace nikad ne radim update windiwsa :!:

O.K. verovatno je i ovo jedan od onih problema za koje niko nema objasnjenje, a veruj mi da nije jedini na mom kompu
a032.gif


izgleda da je jedino resenje format C :(
 
loop:
Inace nikad ne radim update windiwsa :!:

Automatic Update je kod mene kao sarvis kompletno iskljucen, kao i Messenger. I na svakom racunaru iskljucujem update jer i pored tih zakrpa moras imati antivirus i zastitni zid, tako da ne vidim svrhu svega toga osim gubljenje vremena na netu za skidanje nekih ogromnih zakrpa koje se pojave tek posto virus koji koristi taj propust napravi haos i stetu.
Usput nemam ni jednu zakrpu instaliranu na racunaru a koristim SP1, i nisam imao nikakvih problema a nisam nikada skinuo ni jednu zakrpu za busni OS.
 
Instaliraj spysweeper i u konfiguraciji tog programa podesi da blokira Windows Messanger servis, ili sam u servisima racunara blokiraj taj servis, ili bar podesi na manual startovanje tog servisa, ukoliko ti racunar nije u mrezi, mozda moze da pomogne i blokira te dosadne reklamne poruke.
 
Instaliraj spysweeper i u konfiguraciji tog programa podesi da blokira Windows Messanger servis, ili sam u servisima racunara blokiraj taj servis, ili bar podesi na manual startovanje tog servisa, ukoliko ti racunar nije u mrezi, mozda moze da pomogne i blokira te dosadne reklamne poruke.
 
PCPULS:
Instaliraj spysweeper i u konfiguraciji tog programa podesi da blokira Windows Messanger servis, ili sam u servisima racunara blokiraj taj servis, ili bar podesi na manual startovanje tog servisa, ukoliko ti racunar nije u mrezi, mozda moze da pomogne i blokira te dosadne reklamne poruke.

Ako ga ne koristi bolje ga je potpuno iskljuciti kao servis koji se podize sa OS. :?
 
kao sto rekoh to sam i uradio :!:

Takodje imam samo SP1 i nikad ne skidam zakrpe 8)

danas ne iskacu te reklame, juce su samo dvaput.
danas me je ZA pitao da pusti onaj svchost( ne znam kako se tacno pise uvek zaboravim) ali znam da sam davno procitao da program pod tim imenom mora da se odobri pristup internetu.To je kod ZA automatski i podeseno pa me zacudilo zasto pita sad to isto.Odbio sam pristup to aplikaciji i sad nema problema, valjda :roll:
 

Back
Top