Sta planirate sejati u povrtnjaku?

Posejano:
Bamija,kukuruz kokoicar,secerac i babi sweet,Svajcaraska blitva,par vrsta boranija,azuki pasilj,mungo pasulj,gigante pasulj,crni,pasulj,salate i zacini.Paradajz i tikvice su posadjene,a ostalo mi jos bundeva,krastavci dinje i lubenice.
A detelina me ubi,vadim je danima.Jesenas kad je uzorano,ocistila sam bar pola tone :zcepanje: proletes povadila jos cetvrtinu tone,kad je covek izkultivirao,pade kisa i kad krenuh da sejem,moja basta "rodila" :zcepanje: ,umesto gole zemlje,deteline na sve strane!:dash: Pa udri onako lepo sprepljenu zemlju opet po asovu.:worth:
 
Посађени црни и бели лук и кромпир, посејано цвеће лепе кате и невен, зелена салата, шаргарепа, першун, целер, тиквице и краставци.
У расаду паприке, фефероне и парадајз.
Касније иде боранија, мало кукуруза кокичара и сунцокрет и још тиквица и краставаца, ротквице.
 
Посађени црни и бели лук и кромпир, посејано цвеће лепе кате и невен, зелена салата, шаргарепа, першун, целер, тиквице и краставци.
У расаду паприке, фефероне и парадајз.
Касније иде боранија, мало кукуруза кокичара и сунцокрет и још тиквица и краставаца, ротквице.

:klap::klap::klap:
 
Јуче пресађен украсни парадајз, а данас посејан кукуруз кокичар, сунцокрет и боранија, мада је остало још бораније, али мора још да се изриља.
И мирођија је раније посејана, а млади бели лук нам ниче сам од прошле године, а ту је и комшијско цвеће, прешло у наше двориште.
Кренуо је и невен у расаду као и папричице, више врста. Треба још посадити и украсне тиквице, а празилук никад не успе.
 
Кренула је салата, папричице, цвеће, боранија, шаргарепа... лук, а онај од прошле године што је сам никао већ користимо.
Јуче посађен парадајз, а јутрос паприка.
Иначе, добро је имати невен свуда где се гаји поврће јер штити од разних бубица.
 
Nice pasulj,boranija,rotkvice,leblebija vec desetak cm,salate,tikvice i dinje posadjene,paradajz,fizalis i tomatilo.
Posejah dana jos baby kukuruza,cveklu,Asparagus pea / krilati grašak,Rutabaga Laurentain i jos malo bamije.
Da li fizalis koji je prošle godine rodio, pa je isečen do korena, može ponovo da krene, ili se mora ispočetka sejati ? Ostavila sam jednu turu tako, ali mi još ne kreće, ali imam i rasad za svaki slučaj.
 
Kod nas sargarepa, persun, pastrnjak koji zeza svake godine samo tako, korovcine do bola, a njega u redu nikud, krastavci, paradajz, paprika, blitve ima, zelene salate, bosiljak, majoran, crni luk, praziluk, cvekla, rotkvice...deo odvojen za malinjak i kupinjak i ribizle-jedva cekam:) kukuruz secerac..mislim da je to to :D
Grasak- ni za zivu glavu vise. Muke smo namucili dok smo ga cistili prosle godine, sati mucenja i mucenja za manje oko 10ak kila, kad preracunas-prosto se ne isplati.
 

Back
Top