Sta planirate sejati u povrtnjaku?

Настојим да одгајим боб,грашак,црни и бели лук,салату,мркву ... испод ораха и осталог воћа.Очекујем да ће поврће доста израсти до почетка листања воћа.
Ма само напред (ако не планираш редовну хемијску заштиту воћа). Колико видим из постова на теми планиране површине су више него "хоби".
Ја сам мој воћњак већ прскао 2х а треба још 10 па нема шансе да ту буде неко поврће. Зато сам на другој локацији планирао 10 - 20 ари па да ових дана направим оглед са парадајзом "Лова" (сеје се директно и не требају му подупирачи а очекивани род је до 100Т на хектар а сазрева око 80% плодова у исто време) и кукурозом шећерцем коме је цена око 20 Дин. за клип на мало, односно око 8 на велико (једино што се са њим поступа као са "поврћком" а не као са другим кукурзом). Чим стану ове падавине морам да купим 5-10Т стајњака у ПКБу па да пожурим са сетвом јер долазе оптимални рокови.
 
Ма само напред (ако не планираш редовну хемијску заштиту воћа). Колико видим из постова на теми планиране површине су више него "хоби".
Ја сам мој воћњак већ прскао 2х а треба још 10 па нема шансе да ту буде неко поврће. Зато сам на другој локацији планирао 10 - 20 ари па да ових дана направим оглед са парадајзом "Лова" (сеје се директно и не требају му подупирачи а очекивани род је до 100Т на хектар а сазрева око 80% плодова у исто време) и кукурозом шећерцем коме је цена око 20 Дин. за клип на мало, односно око 8 на велико (једино што се са њим поступа као са "поврћком" а не као са другим кукурзом). Чим стану ове падавине морам да купим 5-10Т стајњака у ПКБу па да пожурим са сетвом јер долазе оптимални рокови.

Ovu temu sam zamislila vise kao saveti za hobi bastovane kako da odgaje zdravo povrce za svoju upotrebu,bez hemije.Dakle,saveti za one koji vole bastovanstvo,nije im bitna kolicina proizvodnje,vec koliko je ona prirodna bez iceg sto je vestacko.Od djubriva pozdravljam stajsko i kompost.Vestacko nadjubreno imam na pijaci kupiti.
Secam se kao dete,pokojna baba je znala koju biljku pored koje seje,da jedna drugu cuvaju,i nikad nije hemiju koristila.Dakle,moze se i tako proizvesti,makar za svoju upotrebu.
 
Други програм државне телевизије је пре неке вечери имао емисију о пољопривреди без хемије.Говорило се о коприви и још неким другим биљкама које се користе као ђубриво и као заштитно средство!?Можда би неко могао да овде прикаже ту емисију.Било је речи и о винограду који се 6 година успешно одгаја без хемије.Испада да се и воће може гајити без вештачких средстава!?
Производи органске пољопривреде су одлични за здравље наших грађана,али и за извоз.
 
Говорило се о коприви и још неким другим биљкама које се користе као ђубриво и као заштитно средство!?Можда би неко могао да овде прикаже ту емисију.Било је речи и о винограду који се 6 година успешно одгаја без хемије.Испада да се и воће може гајити без вештачких средстава!? Производи органске пољопривреде су одлични за здравље наших грађана,али и за извоз.
Репортажа је била из Француске а заборављаш да кажеш да је њихов закон (2006. год.) предвидео забрану коришћења коприве као ђубрива под претњом казне од 75.000€ и две године затвора! Кад је виноград у питању и код нас постоје такви. Мислим да се сорте које се не прскају зову интер специес а то су нпр.: Петка, Рубинка, Бачка... (губици су у зависности од године око 30% а плодови не изгледају лепо што је главни услов куповине од стране неразумних потрошача).
Што се тиче 100% органске производење и највећи заговорници признају да је то данас немогуће па су тако дозвољени одређени препарати у контролисаним количинама који остављају минималне резидуе у плодовима. Чак су налажени остаци хемије и у дивљим плодовима у чијој непосредној близини није било третмана. Највећи проблем је што нас има 7+милијарди па производња хрене и енергије за овај број доводи до зачараног круга самоуништења. Чули сте за термин "одржива златна милијарда" а неки чак кажу само 500 милиона људи на планети да би она била здрава.
 
Репортажа је била из Француске а заборављаш да кажеш да је њихов закон (2006. год.) предвидео забрану коришћења коприве као ђубрива под претњом казне од 75.000€ и две године затвора! Кад је виноград у питању и код нас постоје такви. Мислим да се сорте које се не прскају зову интер специес а то су нпр.: Петка, Рубинка, Бачка... (губици су у зависности од године око 30% а плодови не изгледају лепо што је главни услов куповине од стране неразумних потрошача).
Што се тиче 100% органске производење и највећи заговорници признају да је то данас немогуће па су тако дозвољени одређени препарати у контролисаним количинама који остављају минималне резидуе у плодовима. Чак су налажени остаци хемије и у дивљим плодовима у чијој непосредној близини није било третмана. Највећи проблем је што нас има 7+милијарди па производња хрене и енергије за овај број доводи до зачараног круга самоуништења. Чули сте за термин "одржива златна милијарда" а неки чак кажу само 500 милиона људи на планети да би она била здрава.

Sve se moze kad se hoce,Slovenci proizvode organsko povrce i ne mogu postici koliko se trazi.
Uglavnom,zamolila bih vas po drugi put da na ovoj temi iznosite iskustva i sugestije KAKO proizvesti za LICNE potrebe povrce i voce bez upotrebe hemije!Mene ne zanima kolicina,hocu jednu pischljivu jabuku koja nema hemije u sebi,barem jednu,a sledece cu valjda odnegovati barem tri!Nemam zelju da hranim 500miliona ljudi,vec svoju porodicu.Povrtlarstvo mi je hobi,i takvih ima mnogo poput mene,koji zele svoj paradajz bez hemije!
Moja baba je gajila bez hemije i odhranila je sedmoro dece,prema tome,ti prskaj svoje,a pusti nas da pokusamo bez trovanja odgajimo sargarepu.Nek si ti i u pravu da ne moze.ali pusti nas da sejemo eto onako bez veze.:think::worth:
 
Sve se moze kad se hoce,Slovenci proizvode organsko povrce i ne mogu postici koliko se trazi.Uglavnom,zamolila bih vas po drugi put da na ovoj temi iznosite iskustva i sugestije
И ја би Вас замолио да не приватизујете тему(е) или сам ја погрешно схватио правила форума? То што сте отворили тему не значи да сте њен власник или уредник?!? Ако сте могли да приметите у постовима се нисам обратио Вама него одговорио другим члановима форума. Случајно сам и ту репортажу из Словеније погледао а не верујем да сте је Ви пажљиво отпратили као што ни моје постове нисте пажљиво прочитали па нисте приметили да се спремам да направим оглед са две културе без употребе хемије. Такође сам одговорио члану М.М. које сорте грожђа се не морају третирати.
На крају, не спречавам Вас (нити могу све и да хоћу) да сејете, само кажем да не инсистирате на стварима које не познајете јер има поводљивих људи па може неко и да Вам поверује.
 
И ја би Вас замолио да не приватизујете тему(е) или сам ја погрешно схватио правила форума? То што сте отворили тему не значи да сте њен власник или уредник?!? Ако сте могли да приметите у постовима се нисам обратио Вама него одговорио другим члановима форума. Случајно сам и ту репортажу из Словеније погледао а не верујем да сте је Ви пажљиво отпратили као што ни моје постове нисте пажљиво прочитали па нисте приметили да се спремам да направим оглед са две културе без употребе хемије. Такође сам одговорио члану М.М. које сорте грожђа се не морају третирати.
На крају, не спречавам Вас (нити могу све и да хоћу) да сејете, само кажем да не инсистирате на стварима које не познајете јер има поводљивих људи па може неко и да Вам поверује.

Nisam ja gledala domacu TV odavno,a emisije o Sloveniji gledah na nekoj Austrijskoj TV.
Ako ne verujete u organsku proizvodnju,zasto vrsite planirani ogled?
Svi mi znamo upotrebiti hemiju,to je bar lako,a kako proizvesti nesto kako su nasi preci proizvodili,to je vec uspeh.Zato velim,da se tema ne rasplinjuje u besciljnom pravcu,vec na ono sto je prirodno!Kako i sta sejati,pored cega,ko koga podnosi i ko koga stiti i najvaznije ko se ne podnosi od biljaka.Kako unistiti puzeve golace prirodnim sredstvima,vasi itd.To ti nama kazi,a u poljoapoteku svi znamo otici po kesicu otrova.
 
Lunarna energija

Lunarna energija daje pravilan ritam životu na planeti Zemlji. Stvara određenu motornu silu, sa stalnim vibracijama i oni koji praktikuju ovaj sistem setve i sađenja preporučuju da...

...u periodu mladog Meseca, kada je njegov uticaj na živa bića veoma jak, treba sejati i saditi biljke koje razvijaju seme spolja (jagode, žitarice, zelena salata, spanać, brokoli, kupus, karfiol...). U ovoj fazi, kada lunarna gravitacija podiže novo vode, biljke dosta upijaju vlagu, pa će se one najbrže "primiti" i razviti. Tokom ovog perioda veoma je izbalansiran rast biljaka korena i lista.

...u drugom kvartalu (Mesec u fazi rasta) sila gravitacije je nešto manja, ali je mesečeva energija je jaka i stvara odlične uslove naročito za rast lišća. Zbog toga je ovo period pogodan za sađenje, dva dana pre punog Meseca. Vrste biljaka kojima pogoduje ovaj period jesu jednogodišnje vrste koje rastu nešto iznad zemlje, ali koje obrazuju seme u plodu: mahunaste (pasulj, grašak, soja, bob), lubenica, dinja, paprike, paradajz.

Košenje trave u prvoj i drugoj fazi podstiče rast i njegovu gustinu.

...tokom punog Meseca treba brati lekovito i začinsko bilje jer je tada najjače njihovo dejstvo. Posle punog Meseca, odnosno kada je Mesec u fazi opadanja, opada i njegova energija. Ovo je dobar period za sađenje biljaka korena, kao što su: luk, šargarepa, krompir, repa, cvekla, kao i dvogodišnje i višegodišnje cvetne vrste, lukovice... U ovoj fazi mogu se i presađivati biljke, jer Mesec deluje na rast i užiljavanje korena. Orezivanje biljaka (voće, ukrasno drveće, šiblje, žbunje, ruže) najbolje je uraditi u ovoj fazi (treći kvartal), odnosno kada je mesec u znaku Škorpije.

...najzad, kada je Mesec u fazi opadanja treba odmoriti od sejanja i sađenja. Tada se može obrađivati tlo, uklanjati uvelo lišće, a može se, ukoliko je propušten prethodni period, nastaviti sa orezivanjem i presađivanjem.

Ako se u četvrtoj fazi kosi travnjak, usporava se njegov rast i napredak.
Kretanje meseca

Mesečev kalendar u kojem se ritam kalendarskoga meseca povezuje s ritmom planete Meseca jeste važna odrednica u radu biodinamičara i izdaje se posebno za svaku godinu pa je svima lako dostupan. Pomoću njega biodinamičari iz dana u dan mogu pratiti s kojim je biljkama i u koje vreme povoljno raditi.

Uticaj planeta na biljke je kompleksan, ali je bitno znati da i dvanaest sazvežđa Zodijaka na biljke deluju putem Sunca, Meseca i planeta, koje pak svoj uticaj na biljke prenose preko elemenata topline, svetla, vode i zemlje. Pri tom, treba pratiti tri temeljne odrednice: vreme setve, odnosno dane kada seme predajemo zemlji, vreme presađivanja i vreme obrađivanja tla, kada Zemlju otvaramo uticajima i podsticajima svemira. Ne zna se tačno da li su Vavilonci ili Egipćani izmislili kalendar sadnje po mesečevim menama, ali je poznato da je u vreme kad časovnika nije bilo jedini pouzdan način određivanja vremena bila orijentacija prema Suncu, Mesecu i zvezdama. Kako je vreme prolazilo, svaka nova generacija je dodavala, menjala i precizirala sistem sađenja biljaka u različitim mesečevim fazama.
http://www.lovesensa.rs/clanci/dobri-razlozi/mesecev-kalendar-sadnje?page=2


Zanimljivo,mogla bi se obratiti paznja,zasto da ne!?
 
Lepo! I ja planiram ove godine po prvi put sejati povrce,do sad me je cvece okupiralo maksimalno,e sad bih se bavila i povrcem.Prosle odine sam u sakiji gajila okrugle tikvice i seri paradajz,kojeg smo se od tri saksije bas najeli!Nabavila sam seme boba,nije mi jasno zasto je ta kultura zaboravljena i nepravedno zapostavljena!?Onda vise sorti paradajza,od kojih mi je najzanimljiviji Purple Cherokee Paradajz i Bosque Blue paradajz,spanac jagodu i vise vrsta dinja,posto ih obozavam.Takodje boraniju i grasak,salate i pasulj.

Kanarinka znaimame ovo boldovano, znaci tikvice, kolki je obim saksija potreban i koliko semena u jednoj saksiji si sadila? Koliko i da li idu u visinu ili se zbunaju?Sada treba seme da mi stigne a do sada ih nisam nikad sejala.
 
Kanarinka znaimame ovo boldovano, znaci tikvice, kolki je obim saksija potreban i koliko semena u jednoj saksiji si sadila? Koliko i da li idu u visinu ili se zbunaju?Sada treba seme da mi stigne a do sada ih nisam nikad sejala.

Gajila sam one okrugle za punjenje.Prvo sam u casi od jogurta posejala,kad su pustili sejanci drugi par listova presadila sam u saksiju.Nesto sam u kante,nesto u neke stare saksije srednje velicine.Uglavnom,tikvice su mi padale niz saksiju,i bilo je boga mi par ruckova od njih,i ostavila sam seme od nje.To su one sa tamno zelenom korom.Paradajz u kante,ali sam stavila letvu uz koju sam ga vezivala.Redovno sam zalivala i prihranjivala prihranom za cvece.
 
Tikvice bi trebalo da su okrugle , kao tvoje, samo su svetlozelene boje.Hvala na informaciji.

Nego to sto si ih prihranjivala tim za cvece zar nije to otrovno, nisam upucena vec samo moja neka pretpostavka, jer proslog leta kada sam zalivala cvece i jagode , bas sam vodila racuna da kojim slucajem ne zalijem jagode time.Inace jagode i jos po koji strukic povrca zalivala sam koprivom i to im je sve bilo od prihrane.
 
Tikvice bi trebalo da su okrugle , kao tvoje, samo su svetlozelene boje.Hvala na informaciji.

Nego to sto si ih prihranjivala tim za cvece zar nije to otrovno, nisam upucena vec samo moja neka pretpostavka, jer proslog leta kada sam zalivala cvece i jagode , bas sam vodila racuna da kojim slucajem ne zalijem jagode time.Inace jagode i jos po koji strukic povrca zalivala sam koprivom i to im je sve bilo od prihrane.
Ma ja imam neku prihranu koju koriste u plastenicima za rast,kad je pocela da cveta nisam vise,vec samo dok je rasla.
 
srb-marihuana.jpg

:mrgreen:
 

Back
Top