Sta planirate sejati u povrtnjaku?

Znam ,duduk je ona tikva kojom se vadi rakija iz bureta ,a vrg je ono čime se uzima voda sa potoka ili iz kofe.Ako grešim izpravite me.

Ma samo sam hteo da naglasim da ludaje nisu isto što i tikvice pošto smo pričali o ludajama. Ja nisam ni znao da postoje duguljaste ludaje dok nisam počeo da gajim ove američke. Ako nekog zanima kakve su, slađe su od domaćih, ukus je gotovo isti.
 
Nabavila sam seme Liči paradajz -Solanum sisymbriifolium.
Zove se liči-paradajz iako s paradajzom ima jako malo slicnosti osim sto pripadaju istoj familiji solanacea.
Biljka se uzgaja kao i svaki paradajz,sijanje najkasnije do IV mjeseca i rasadnja na razmak . Moze se sijati i ranije jer dobro podnosi mraz.

Biljka ima uspravne bodlje a tokom cvjetanja prekrivena je brojnim bijelim i ljubicastim cvjetovima nakon kojih nastaju narancasto crveni plodovi velicine cherry paradajza. Plodovi se mogu koristiti u salatama, sokovima, likerima i kompotima. Okusom podsjeca na tresnju a sadrzi velike kolicine karotenoida.
http://img307.imageshack.us/img307/9899/1363626imga0zk.jpg
http://www.flora.sa.gov.au/efsa/luc...tml/images/Solanum_sisymbriifolium/SISYMB.jpg
 
Poslednja izmena:
Kod tebe u basti mnogo egzotike :D Bravo!

Ja na silu hocu da sam u egzoticnim krajevima!:zcepanje:
Probala sam u Nemackoj dzem od rabarbare(Rheum rhabarbarum),mnogo mi se svideo i odmah seme nabavila.Proklijalo je,e sad cekam prvi par pravih listova.Onda Solanum abutiloides ili patuljasti tamarilo,pepino,Sudanski krastavac (Cucumis carolinus),Momordika (Momordica charantia),Indijski mrežasti krastavac,i spageti dinju,ma svasta nesto.A rabarbaru toplo preporucujem svim bastovanima jer je visegodisnja,tj trajnica,konzumira joj se samo lisna drska,list nikako,a moze se spremati dzem,sok i na rostilju nije losa u djuvecu itd.
 
Настојим да одгајим боб,грашак,црни и бели лук,салату,мркву ... испод ораха и осталог воћа.Очекујем да ће поврће доста израсти до почетка листања воћа.

Baš i neće. Imajte na umu da orah ima otrovno lišće i negativno utiče na rast ostalog bilja. Ja ispod oraha gotovo ništa nisam imao.
Iz iskustva mogu da kažem da uzgoj povrća u polu hladu tj pod voćkama nije najbolje rešenje jer povrću je potrebno dnevno bar 6 sati direktnog Sunca da bi dalo maksimalan prinos. Pored toga ne dobija dovoljno kiše zbog lišća i potrebno je dodatno zalivanje.
 
Nema vise,nakon vikenda dolazi proooooleeeeeceeee!
У праву си. :klap:

beograd_30.gif
 

Back
Top