Gavez gel - zna li neko nesto vise o ovome??

Malo sam istegao ligamente desnog skocnog zgloba pa me zanima smem li mazati ceo zglob tim gelom?? Jer....na netu sam procitao da zglob moze da okosca ako se maze ali opet ne znam da li to vazi samo ako je zglob doziveo prelom ili vazi i za zdrave kosti zgloba???

Јеси ли био код др,радио РТГ зглоба?

Ја сам имао такав проблем,само су ми везали завој око зглоба и наредили строго мировање 4-5 дана,после тога на контролу,и још за викенд мировање,и све било ок. да,напоменули су ми да нога буде уздигнута.

Такође сам добио неке коњске таблете,не знам како се беше зову,добре су за тај оток. ;)
 
Gavez gel pomaže kod srastanja kosti ako je polomljena a za istegnute ligamente je bolja tzv. konjska mast. Opet, konsultujte svog lekara za primenu...

Коњска маст,осим благог аналгетског дејства,не може пружити неку помоћ оштећеним лигаментима. :) Мада свакако да прија...
 
Malo sam istegao ligamente desnog skocnog zgloba pa me zanima smem li mazati ceo zglob tim gelom?? Jer....na netu sam procitao da zglob moze da okosca ako se maze ali opet ne znam da li to vazi samo ako je zglob doziveo prelom ili vazi i za zdrave kosti zgloba???

Konjska mast samo smanjuje bol (verovatno i opusta misice). Gavezov gel ti je onako, mnogo slabiji od samopripreljenog melema - ja ga koristim za otoke, prilikom uganuca i sl. (3 dana). Generalno se koristi za lomove, pospesuje regeneraciju kostanog tkiva i zato se ne preporucuje deci.
 
A pored kostiju pomazi li ostecenim liemantima da zarastu tj. ima li i tu funkciju?? Citam neka iskustva po netu i dosta ljudi se kune kako im ligamenti zaceljuju za kratko vreme koristeci ovaj gel.....

To ne znam, ali znam ono sto sam napisao - kada se rucno pripremi vece je delovanje na otoke.

Koliko znam istegnut ligament vise nikada ne bude kao pre, tj. ostane koliko-toliko istegnut, ali se zato rade vezbe za misice, da pripomognu.
 
Najbolje je da pitas telefonom ili licno u apoteci Instituta za proucavanje lekovitog bilja. Oni proizvode gel od gaveza i znaju sve informacije o proizvodima.

Ne bih se bas oslanjao na neke institucije . Gavez gel , ili kako se u narodu sprema kuvajuci sa mlekom ( miris fuuuj ) , stvarno pomaze cak i kod unutrasnjih preloma ( npr. karlica) , realno ubrzava metabolizam kosti , sto je dokazano i u praksi , MEDJUTIM kao i MUMIO , oprez , na nekim naucnim stranim forumima , su ukazali da i gavez i mumio mogu ubrzati ili prouzrokovati nastanak CA.
 
Malo sam istegao ligamente desnog skocnog zgloba pa me zanima smem li mazati ceo zglob tim gelom?? Jer....na netu sam procitao da zglob moze da okosca ako se maze ali opet ne znam da li to vazi samo ako je zglob doziveo prelom ili vazi i za zdrave kosti zgloba???

Гавез гел је најобичнија маркетиншка превара, нема никакво доказано терапијско дејство.
 

Back
Top