Novi Sad u BUDUCNOSTI !

nesons

Iskusan
Poruka
5.426
Kako zamisljate , mislite da ce biti , ili kako bi voleli da bude i izgleda nas lepi Novi Sad !?
( urbanisticki )

Ako ste gledali stare slike , grada i okoline videcete da se mnogo izmenio , a to nije bilo toliko davno . Kako li ce izgledati za 20...50...100 ... i vise godina ?
A i Novosadjani ,da li ce biti "novih" Novosadjana ?
I da li ce se Novosadjani "promeniti" i kako ?
 
Ja ga zamišljam ovako :

Trg Slobode će se zavti Trg MK Slobode.
Golubovi će biti MK Golubovi.
SPENS će biti GIGA EXTRA FULL MEGA RODIĆ MARKET NA KUB
ŠTRAND će biti popločan mermerom a kafići u hromu i staklu
Ceo Bulevar oslobođenja će se zvati Bulevar staklenih zgrada ZONED-DALTON.
Tvrđava će biti CAN-CAN PARISKA TVRĐAVA PARK II.
LIPOV GAJ će id alje biti LIPOV GEJ.
 
Realno, u skorijoj buducnosti, posle otvaranja mosta, na limanu se mogu ocekivati ozbiljne investicije. konkretno, sredjivanje celog r.ostrva, marine i brodogradilista + jos nadrkaniji strand, sredjeniji limanski park, po koja poslovna zgrada uz one koje se vec grade i eventualni merkator kod nis-a. ne zaboravite, govorimo o periodu od par godina, tako da ce specijalni stit oko limana zaista i biti potreban da se spreci dolazak ne pozeljnih :wink: a sa druge strane,mora se reci, ogroman je uspeh od mocvare napraviti pravu oazu!!! :wink: :wink: :wink:

toliko o tome... :D
 
Sanjao sam ...

kako su ulice u Novom Sadu prekrivene pleksiglasom ( ako se tako zove i pise ) , znaci ona providna "plastika" , ali su raskrsnice otkrivene ( tj. nisu prekrivene ).
Tako da voznjom autom , se stice utisak da je kao kroz tunel , ali sa ( naravno ) puno svetlosti jer je te plastika providna !
Visoka stabla vire iznad tog "krova" tj. imaju otvor!
A bulevari su s tim prekriveni do samih zgrada , i postavljeni visoko ,ali , tako da oni neboderi isto vire izvan krova !
Nesto kao staklena basta , ili krov spensa ili hol naftagasove zgrade ( koju zovu g.u.z.i.c.a.).
Tacnije sanjao sam , bulevar sa okolnim ulicama !
Ne znam koje bi to godine moglo da bude , ali mi je bilo cudno sto su automobili i dalje bili sa tockovima !
...nemoj da mi neko kaze , a sta je bilo kad si se probudio ?...
...noge u lavoru ... :lol: :lol:
 
nesons:
Sanjao sam ...

kako su ulice u Novom Sadu prekrivene pleksiglasom ( ako se tako zove i pise ) , znaci ona providna "plastika" , ali su raskrsnice otkrivene ( tj. nisu prekrivene ).
Tako da voznjom autom , se stice utisak da je kao kroz tunel , ali sa ( naravno ) puno svetlosti jer je te plastika providna !
Visoka stabla vire iznad tog "krova" tj. imaju otvor!
A bulevari su s tim prekriveni do samih zgrada , i postavljeni visoko ,ali , tako da oni neboderi isto vire izvan krova !
Nesto kao staklena basta , ili krov spensa ili hol naftagasove zgrade ( koju zovu g.u.z.i.c.a.).
Tacnije sanjao sam , bulevar sa okolnim ulicama !
Ne znam koje bi to godine moglo da bude , ali mi je bilo cudno sto su automobili i dalje bili sa tockovima !
...nemoj da mi neko kaze , a sta je bilo kad si se probudio ?...
...noge u lavoru ... :lol: :lol:
Nenose, šta si ti sinoć VEČERAO, kad si sve TO sanjao, a i danas si pod velikim UTISKOM ?!? :shock:
 
krvolok:
nesons:
Sanjao sam ...

kako su ulice u Novom Sadu prekrivene pleksiglasom ( ako se tako zove i pise ) , znaci ona providna "plastika" , ali su raskrsnice otkrivene ( tj. nisu prekrivene ).
Tako da voznjom autom , se stice utisak da je kao kroz tunel , ali sa ( naravno ) puno svetlosti jer je te plastika providna !
Visoka stabla vire iznad tog "krova" tj. imaju otvor!
A bulevari su s tim prekriveni do samih zgrada , i postavljeni visoko ,ali , tako da oni neboderi isto vire izvan krova !
Nesto kao staklena basta , ili krov spensa ili hol naftagasove zgrade ( koju zovu g.u.z.i.c.a.).
Tacnije sanjao sam , bulevar sa okolnim ulicama !
Ne znam koje bi to godine moglo da bude , ali mi je bilo cudno sto su automobili i dalje bili sa tockovima !
...nemoj da mi neko kaze , a sta je bilo kad si se probudio ?...
...noge u lavoru ... :lol: :lol:
Nenose, šta si ti sinoć VEČERAO, kad si sve TO sanjao, a i danas si pod velikim UTISKOM ?!? :shock:

Pa neznam sta da ti kazem , zaboravio sam sta sam vecerao :)
 
DOKONI UM:
Ja ga zamišljam ovako :

Trg Slobode će se zavti Trg MK Slobode.
Golubovi će biti MK Golubovi.
SPENS će biti GIGA EXTRA FULL MEGA RODIĆ MARKET NA KUB
ŠTRAND će biti popločan mermerom a kafići u hromu i staklu
Ceo Bulevar oslobođenja će se zvati Bulevar staklenih zgrada ZONED-DALTON.
Tvrđava će biti CAN-CAN PARISKA TVRĐAVA PARK II.
LIPOV GAJ će id alje biti LIPOV GEJ.

:D :lol: :lol: :lol:

to , mozda ako se nastavi ovako - ali ako se ne nastavi ?
Svakoj imperiji je dosao kraj , pa nevidim da ce njihova opstati nesto duze ?
Mi smo mala zemlja s puno krvolocnih krokodila !
( kad kazem krvolocnih - nemislim na ovde neke prisutne )
Tako da , ja nevidim tako NS.
 
krvolok:
nesons:
Sanjao sam ...

kako su ulice u Novom Sadu prekrivene pleksiglasom ( ako se tako zove i pise ) , znaci ona providna "plastika" , ali su raskrsnice otkrivene ( tj. nisu prekrivene ).
Tako da voznjom autom , se stice utisak da je kao kroz tunel , ali sa ( naravno ) puno svetlosti jer je te plastika providna !
Visoka stabla vire iznad tog "krova" tj. imaju otvor!
A bulevari su s tim prekriveni do samih zgrada , i postavljeni visoko ,ali , tako da oni neboderi isto vire izvan krova !
Nesto kao staklena basta , ili krov spensa ili hol naftagasove zgrade ( koju zovu g.u.z.i.c.a.).
Tacnije sanjao sam , bulevar sa okolnim ulicama !
Ne znam koje bi to godine moglo da bude , ali mi je bilo cudno sto su automobili i dalje bili sa tockovima !
...nemoj da mi neko kaze , a sta je bilo kad si se probudio ?...
...noge u lavoru ... :lol: :lol:
Nenose, šta si ti sinoć VEČERAO, kad si sve TO sanjao, a i danas si pod velikim UTISKOM ?!? :shock:
mora da si juceo pokisnuo negde u gradu! sve je to od ove radio-aktivne kise!
 
a055.gif
 
ipak, ako se ozbiljno pogleda, za 5-10 god, necemo moci da prepoznamo grad! ako znamo da se konstantno uvecava ( bez kontrole i plana ) i da se, u proseku, dnevno otvara po jedno gradiliste ( trenutno ih ima 300 ) onda zamislite sta ce biti sutra. ako odete iz grada na bezazlenih mesec dana, kad se budete vratili, skontacete da je ceo grad "porastao" za minimum tri sprata i da ulica za koju ste verovali da ima samo kuce, vise nema ni jedne! Ako je neko dovoljo star da se seca ns-a iz recimo 1985 godine ( ja nisam :D ) neka kaze sta je ostalo isto....a onda se pitajte sta ce biti 2025 godine i da li ce ns imati milion ili milion i po stanovnika... :shock:
 
milion stanovnika,pored bele kuge-shalish se?! :shock:
jedino,ako opet budemo imali neki nje-sra rat u okruzenju pa nam pristignu potentne izbeglice ili ostatku vec napustenog banata bude zabranjena seoba u BG pa se zadovolje nasim "malim" gradom...e,ondak-mozda! al' sta ja pricam...ma,ALOHA! :lol:
ps. a kako je bilo '85. necu da pripovedam pa da budem k'o bane-bumbar iz "grlom u jagode"...mislim,nije da ga ja nesto pamtim iz tog doba,nisam tako matora,al' imam slonovsku memoriju...uglavnom,limani su (I)tada bili najelitniji deo grada,spens je bio novotarija,a jos je bilo i pomalo saobracaja po strogom centru,gde su ulice imale skojevske nazive,jogurt revolucija je bila u povoju...aaa,ima ovde starijih forumasha od mene dosta,nek se pozabave prosloscu... :?
 

Back
Top