Zašto srbi neće u vojnike?

ja sam proglasen "privremeno nesposobnim" zbog povisenog bilirubina!
kada sam, isprepadan, otisao kod civilnog doktora rekla mi je: "Jesi ti im'o vezu, prvi put cujem da su nekoga pustili zbog ovoga"
inace nisam jedini iz moje grupe ko je isto prosao...
i inace, civilni lekar mi nije pronasao povisen nivo bilirubina...

elem, rekli su mi (vojska) da se javim za godinu dana...
tih gotinu dana je isteklo u oktobru, a meni jos nista nije stiglo...

pa, vi vidite...
 
Pa mladiću jesam ,bio sam vojsci 1989-90.
1991 sam skoro 4 meseca bio (sa prekidima)u rezervi na istočno slavonskom ratištu(osijek,trpinja,palača).
1998. sam odradio još jednu rezervu od skoro mesec dana.
1999. sam bio pozvan u rezervu i odradio sam 36 dana.
Gde si ti bio tih godina?
 
vec godinama slusam istu pricu ,o skracenju ili ukidanju vojne obaveze ,cak bi bili i da platimo to koliko je potrebno ali nikako da se gospoda smiluje i donesu neki zakon,ima nas koji ne mogu da odsluze ili nece da izgube svoje vreme (zbog raznih poslovnih ili drugih obaveza u inostranstvu) .mnogi od nas nisu godinama bili kuci a imamo familiju ili roditelje koje bi rado posetili .zar nasa drzava ne moze nista da ucini za nas ,aman bre ljudi dajte i vi sednite i razmislite dali mozete naci resenje i donesite ga sto pre jer nam je veoma vazno. Molio bih svakog koji nesto zna kada bi se nesto moglo promeniti da mi kaze ,unapred zahvalan .
 
de man:
vec godinama slusam istu pricu ,o skracenju ili ukidanju vojne obaveze ,cak bi bili i da platimo to koliko je potrebno ali nikako da se gospoda smiluje i donesu neki zakon,ima nas koji ne mogu da odsluze ili nece da izgube svoje vreme (zbog raznih poslovnih ili drugih obaveza u inostranstvu) .mnogi od nas nisu godinama bili kuci a imamo familiju ili roditelje koje bi rado posetili .zar nasa drzava ne moze nista da ucini za nas ,aman bre ljudi dajte i vi sednite i razmislite dali mozete naci resenje i donesite ga sto pre jer nam je veoma vazno. Molio bih svakog koji nesto zna kada bi se nesto moglo promeniti da mi kaze ,unapred zahvalan .
kako ocekujes da dryava ucini nesto za tebe kad ti nisi ni osnovno za nju?
I drzavi je vazno da se brani i u tome racuna i na seljaka i na gradjanina i vas u rasejanju.
 
Ja studuram masinski i svim silama bih se trudio da po zavrestku izbegnem vojsku...

Jeste to sve lepo druzenje, mislim koji muskarac ne zeli bar da proba pucanje iz kalasnjikova, i ostele stvari, ali brate, jedva cekam da se zaposlim u stuci i da konacno malo 'prozivim' od svoje plate, a onda mi stigne poziv koji kaze, e sacekaj jos godinu dana i onda si slobodan , ili 8-9 meseci, nebitno, e necu!

Mani se...
 
Moj komša je hteo, ali deran je malo "sporiji" pa je mislio da ga neće primiti.Medjutim prošao je pa otišao u vojsku.Posle dve nedelje je završio na VMA jer je imao živčani slom.Desetari ga uhvatili u mašinu jer su mislili da folira jer je na nivou deteta od 12 godina pa ga "rasturali" a čovek puko.
eno ga sada kući gde mu je i mesto.Pitam se koja komisija ga je proglasila sposobnim kad je dečko jedva završio specijalnu školu?
 
Stvarno ne poznajem ni jednu normalnu osobu koja bi volela da ode u vojsku!!! Mislim da je to jedno veliko zatupljivanje po intelektualne sposobnosti, a atak koji se vrsi na mozak prelazi granice normale!!! Ljudi bre, znate li sta sve mogu da uradim za tih nekoliko meseci, jer VREME JE NOVAC, a ja bih zeleo da ga iskoristim na pravi nacin :idea:
 
zmaj013:
Stvarno ne poznajem ni jednu normalnu osobu koja bi volela da ode u vojsku!!! Mislim da je to jedno veliko zatupljivanje po intelektualne sposobnosti, a atak koji se vrsi na mozak prelazi granice normale!!! Ljudi bre, znate li sta sve mogu da uradim za tih nekoliko meseci, jer VREME JE NOVAC, a ja bih zeleo da ga iskoristim na pravi nacin :idea:

da si sluzio vojsku,znao bi da ima ljudi koji su stvarno voleli to shto su u vojsci.

btw. ja sam moje odsluzio i seva mi paja,normalno da nisam voleo shto sam tamo,ali jbga.Ja sam to zavrshio a tebe tek ceka :twisted:
 
Kako ova tema otkriva sve! Sve se samo javi svesno ili ne svesno! Pitanje: zasto Srbi nece u vojnike? Krenulo se sa navodjenjem kako, za tim kukaju ministri, kako se u vojsku ne ide jer se raspada (tacno-JNA i VSCG dva razlicita pojma), kako se ne ide zbog prigovora savesti (za one koji stvarno ne vole oruzije OK, ali se ovo ipak debelo koristi za one koji hoce da eskiviraju pusku po svaku cenu jer su .......navescu dole), kako se ne ide u vojsku da ne bi ispao budala i kako ne bi bio ciman i iscimavan (tacno postoje i stoke u vojsci) itd. itd. Sve u svemu ovi, dati odgovori i odgovori koje slusam jos od gimnazije govore samo jedno- u vojsku se ne ide jer je stasala nova generacija mladih Srba koji su nevidjene P.I.C.K.I.C.E.!!!! Tamo mi dizu tri prsta u prazno, a ovde sonje kada se pomene vojska! E zbog toga nam se i zemlja raspada!!!!! Toliko od mene!! 8)
 
Gekon:
Kako ova tema otkriva sve! Sve se samo javi svesno ili ne svesno! Pitanje: zasto Srbi nece u vojnike? Krenulo se sa navodjenjem kako, za tim kukaju ministri, kako se u vojsku ne ide jer se raspada (tacno-JNA i VSCG dva razlicita pojma), kako se ne ide zbog prigovora savesti (za one koji stvarno ne vole oruzije OK, ali se ovo ipak debelo koristi za one koji hoce da eskiviraju pusku po svaku cenu jer su .......navescu dole), kako se ne ide u vojsku da ne bi ispao budala i kako ne bi bio ciman i iscimavan (tacno postoje i stoke u vojsci) itd. itd. Sve u svemu ovi, dati odgovori i odgovori koje slusam jos od gimnazije govore samo jedno- u vojsku se ne ide jer je stasala nova generacija mladih Srba koji su nevidjene P.I.C.K.I.C.E.!!!! Tamo mi dizu tri prsta u prazno, a ovde sonje kada se pomene vojska! E zbog toga nam se i zemlja raspada!!!!! Toliko od mene!! 8)
Da nije bilo Milosevica i Seselja i njihove vojske ne bi bilo ni rata, a samim tim ni raspada srbije... I aj mi sad ti odgovori i da imamo vojsku sta bi to moglo da se ne raspadamo? Razmisli pa napisi...
 
Gekon:
Kako ova tema otkriva sve! Sve se samo javi svesno ili ne svesno! Pitanje: zasto Srbi nece u vojnike? Krenulo se sa navodjenjem kako, za tim kukaju ministri, kako se u vojsku ne ide jer se raspada (tacno-JNA i VSCG dva razlicita pojma), kako se ne ide zbog prigovora savesti (za one koji stvarno ne vole oruzije OK, ali se ovo ipak debelo koristi za one koji hoce da eskiviraju pusku po svaku cenu jer su .......navescu dole), kako se ne ide u vojsku da ne bi ispao budala i kako ne bi bio ciman i iscimavan (tacno postoje i stoke u vojsci) itd. itd. Sve u svemu ovi, dati odgovori i odgovori koje slusam jos od gimnazije govore samo jedno- u vojsku se ne ide jer je stasala nova generacija mladih Srba koji su nevidjene P.I.C.K.I.C.E.!!!! Tamo mi dizu tri prsta u prazno, a ovde sonje kada se pomene vojska! E zbog toga nam se i zemlja raspada!!!!! Toliko od mene!! 8)
Da nije bilo Milosevica i Seselja i njihove vojske ne bi bilo ni rata, a samim tim ni raspada srbije... I aj mi sad ti odgovori i da imamo vojsku sta bi to moglo da se ne raspadamo? Prvo dooooobro razmisli pa napisi...
 
TheBoss:
Gekon:
Kako ova tema otkriva sve! Sve se samo javi svesno ili ne svesno! Pitanje: zasto Srbi nece u vojnike? Krenulo se sa navodjenjem kako, za tim kukaju ministri, kako se u vojsku ne ide jer se raspada (tacno-JNA i VSCG dva razlicita pojma), kako se ne ide zbog prigovora savesti (za one koji stvarno ne vole oruzije OK, ali se ovo ipak debelo koristi za one koji hoce da eskiviraju pusku po svaku cenu jer su .......navescu dole), kako se ne ide u vojsku da ne bi ispao budala i kako ne bi bio ciman i iscimavan (tacno postoje i stoke u vojsci) itd. itd. Sve u svemu ovi, dati odgovori i odgovori koje slusam jos od gimnazije govore samo jedno- u vojsku se ne ide jer je stasala nova generacija mladih Srba koji su nevidjene P.I.C.K.I.C.E.!!!! Tamo mi dizu tri prsta u prazno, a ovde sonje kada se pomene vojska! E zbog toga nam se i zemlja raspada!!!!! Toliko od mene!! 8)
Da nije bilo Milosevica i Seselja i njihove vojske ne bi bilo ni rata, a samim tim ni raspada srbije... I aj mi sad ti odgovori i da imamo vojsku sta bi to moglo da se ne raspadamo? Prvo dooooobro razmisli pa napisi...
Razmislio sam! Prvo od Milosevica je krenulo definitivno razj.ebavanje vojske, tako sto je kreirao svoju sopstvenu, panduraciju! Drugo do rata je moralo doci-ni Milosevic ni Tudjman ni Izedbegovic nisu toliko znacajne licnosti bili koliko je to bio Zapad- onu zemlju SFRJ je trebalo razj.ebati! Trece, sto se tice Kosova i raspada srbije, opet su zapadni interesi u igri, ni Milosevic ni Seselj niti iko drugi do Zapad. Ko god da je bio na vlasti, isto bi sranje bilo! I sada, se mi istom tom Zpadu okrecemo, lizemo im dupe, ne mi licno nego nasi politicari- e zbog kojih se vojska srozava na jos manji i gori minimum i zbog kojih se zemlja raspada! To je danas razlog raspada ove zemlje!!!! Politicari! Iskreno ne volim nikog od politicara, ni Milosevica, ni Seselja, niti ikog drugog a pogotovo ovu demokratsku stoku! Imam ovakvo misljenje, jer mi svi u porodici rade ili su radili pri sifri, bezbednosti ili pri nekim malo tajnijim ograncima! Iz tog razloga nisam ni hteo da se prepucavam sa pacerima, i natucacima-rekla kazala- u temi Bukulja i sta je ispod nje! Citao sam samo sta lupaju! A oni koji su na moj odgovor, pesnicki i najslikovitije, ispljuvali svaki moj komentar tek nemaju pojma, a znanje im je nula! Znalac cuti, a neznalac lupa gluposti!!! Nista licno!! 8)
 
Gekon:
TheBoss:
Gekon:
Kako ova tema otkriva sve! Sve se samo javi svesno ili ne svesno! Pitanje: zasto Srbi nece u vojnike? Krenulo se sa navodjenjem kako, za tim kukaju ministri, kako se u vojsku ne ide jer se raspada (tacno-JNA i VSCG dva razlicita pojma), kako se ne ide zbog prigovora savesti (za one koji stvarno ne vole oruzije OK, ali se ovo ipak debelo koristi za one koji hoce da eskiviraju pusku po svaku cenu jer su .......navescu dole), kako se ne ide u vojsku da ne bi ispao budala i kako ne bi bio ciman i iscimavan (tacno postoje i stoke u vojsci) itd. itd. Sve u svemu ovi, dati odgovori i odgovori koje slusam jos od gimnazije govore samo jedno- u vojsku se ne ide jer je stasala nova generacija mladih Srba koji su nevidjene P.I.C.K.I.C.E.!!!! Tamo mi dizu tri prsta u prazno, a ovde sonje kada se pomene vojska! E zbog toga nam se i zemlja raspada!!!!! Toliko od mene!! 8)
Da nije bilo Milosevica i Seselja i njihove vojske ne bi bilo ni rata, a samim tim ni raspada srbije... I aj mi sad ti odgovori i da imamo vojsku sta bi to moglo da se ne raspadamo? Prvo dooooobro razmisli pa napisi...
Razmislio sam! Prvo od Milosevica je krenulo definitivno razj.ebavanje vojske, tako sto je kreirao svoju sopstvenu, panduraciju! Drugo do rata je moralo doci-ni Milosevic ni Tudjman ni Izedbegovic nisu toliko znacajne licnosti bili koliko je to bio Zapad- onu zemlju SFRJ je trebalo razj.ebati! Trece, sto se tice Kosova i raspada srbije, opet su zapadni interesi u igri, ni Milosevic ni Seselj niti iko drugi do Zapad. Ko god da je bio na vlasti, isto bi * bilo! I sada, se mi istom tom Zpadu okrecemo, lizemo im dupe, ne mi licno nego nasi politicari- e zbog kojih se vojska srozava na jos manji i gori minimum i zbog kojih se zemlja raspada! To je danas razlog raspada ove zemlje!!!! Politicari! Iskreno ne volim nikog od politicara, ni Milosevica, ni Seselja, niti ikog drugog a pogotovo ovu demokratsku stoku! Imam ovakvo misljenje, jer mi svi u porodici rade ili su radili pri sifri, bezbednosti ili pri nekim malo tajnijim ograncima! Iz tog razloga nisam ni hteo da se prepucavam sa pacerima, i natucacima-rekla kazala- u temi Bukulja i sta je ispod nje! Citao sam samo sta lupaju! A oni koji su na moj odgovor, pesnicki i najslikovitije, ispljuvali svaki moj komentar tek nemaju pojma, a znanje im je nula! Znalac cuti, a neznalac lupa gluposti!!! Nista licno!! 8)
Pa brate demokrate su najpametnije od svih. I njima ako se neko uvlaci uvlace se demokrate, jer su ostali sve lepo zas*rali. I da je bilo demokrata onda na vlasti ne bi doslo do onoga do cega je doslo. Jer demoktratski se sigurno lakse sporazumeva nego ratovanjem... A to sto su tvoji tajni ogranci i ako oces da ides njihovim stopama niko ti ne brani. Idi u vojsku i ratuj a pametni ce se toga ostaviti...
 
ja ne mogu da verujem da neko otje u vojsq....da gubi vreme....zbog chega?....za koga?....ovo i onako nije drzhava....a i da jeste....nikako ne mogu zamisliti sebe sa pushkom kako pucam na nekoga....a i civilno....shto bi ja pomago nekim hendikepiranim ljudima il shta ja znam kome....kad u medju vremenu ne primam platu.....mislim ja zaista ne mogu da verujem da neko hotje u vojsq....
 

Back
Top