Otkrivenje Jovanovo i determinizam

rabindrant123

Zainteresovan član
Poruka
395
Mislim da je ovo jedna velika nedoumica. Buduci da su se sva prorocanstva iz Biblije ostvarila osim onog koje se odnosi na poslednja vremena o kojima citamo pre svega u Otkrivenju Jovanovom ali takodje citamo i u jevandjelju po Mateju 24 i kod starozavetnog proroka Danila.

Otkrivenje vrlo konkretno opisuje poslednje dane i mozemo da zapazimo da se desava polarizacija tj. jedni ljudi ce pasti na tamnu stranu a jedni na stranu pravednika dakle nece biti neopredeljenih tako da kada konacno dodje Hrist po drugi put "odvojice ovce od koza, ovce na desnu stranu a koze na levu" ...dakle ovce su pravednici i idu na ispravnu stranu a koze su pristalice Satane (Satana se i prikazuje kao jarac) i idu na levu stranu. Ali sile dobra i zla su u stalnom sukobu. Sile zla se trude da dovedu Antihrista a sile dobra docekuju Hrista i u konacnoj bici Hrist odnosi pobedu. Buduci da je sve to vec predvidjeno pre dve hiljade godina pitanje je kakva je nasa uloga tu??..."nema niceg novog pod Suncem" tako da svaka nasa osobina i greh je vec odavno nastala pre naseg rodjenja i samo prolazi kroz nas hitajuci da dovede Antihrista kao i svaka blagodat i vrlina koja takodje prolazi kroz nas i hita ka Hristu, Da li cemo mi biti pravednici ili ne poslednjeg dana zavisi od obracuna dobra i zla u nama samima i ako zlo odnese pobedu ispastacemo u vecnosti??
 
Mislim da je ovo jedna velika nedoumica. Buduci da su se sva prorocanstva iz Biblije ostvarila osim onog koje se odnosi na poslednja vremena o kojima citamo pre svega u Otkrivenju Jovanovom ali takodje citamo i u jevandjelju po Mateju 24 i kod starozavetnog proroka Danila.

Otkrivenje vrlo konkretno opisuje poslednje dane i mozemo da zapazimo da se desava polarizacija tj. jedni ljudi ce pasti na tamnu stranu a jedni na stranu pravednika dakle nece biti neopredeljenih tako da kada konacno dodje Hrist po drugi put "odvojice ovce od koza, ovce na desnu stranu a koze na levu" ...dakle ovce su pravednici i idu na ispravnu stranu a koze su pristalice Satane (Satana se i prikazuje kao jarac) i idu na levu stranu. Ali sile dobra i zla su u stalnom sukobu. Sile zla se trude da dovedu Antihrista a sile dobra docekuju Hrista i u konacnoj bici Hrist odnosi pobedu. Buduci da je sve to vec predvidjeno pre dve hiljade godina pitanje je kakva je nasa uloga tu??..."nema niceg novog pod Suncem" tako da svaka nasa osobina i greh je vec odavno nastala pre naseg rodjenja i samo prolazi kroz nas hitajuci da dovede Antihrista kao i svaka blagodat i vrlina koja takodje prolazi kroz nas i hita ka Hristu, Da li cemo mi biti pravednici ili ne poslednjeg dana zavisi od obracuna dobra i zla u nama samima i ako zlo odnese pobedu ispastacemo u vecnosti??
Недостатак духовности и духовног ВИДА....

Све се то одвија на земљи увек, у трајању човековог живота...
Духвно уздигнути распознају код кога се одвијају духовне тајне и Открoвење. :)

И види се докле је стигло глобално, по ситуацији у којој се налази човечанство. :)
 
Poslednja izmena:
koja sva proročanstva?

:hahaha1: :hahaha: :rotf:

Nema ni proroka ni proročanstava. Masoni ih naručuju, “proroci” ih pišu, masoni ih opet ispunjavaju, a maloumnici veruju... Kakva genijalna igra. Kao, proročanstvo treba da se ispuni, pa onda se kao ispuni, a kad se kao ispuni, onda se osuđuju njegovi akteri, koji kao treba da ispune proročanstvo, i kao ispune ga, a kad ga ispune onda se osuđuju, kao nisu znali šta čine... Strašno. Ovo podseća na šizofreniju.

Jevrejska elita je veoma davno, verovatno kada su se Jevreji organizovali kao narod, osnovala brojna tajna društva. Jedno od njih, ujedno i najopasnije, bilo je „B'Nai B'Rith”, odnosno „Sinovi zaveta”. Njihov primarni interes i cilj bilo je uspostavljanje što je moguće šire vladavine jevrejske elite; njihov sekundarni cilj bio je da od bistrijih ljudi odaberu „proroke”, kojima će naložiti da pišu proročanstva, koja će oni ispunjavati. I to se i dogodilo. Imali smo gomilu proroka u Starom zavetu koji su pisali „proročanstva“, Sinovi zaveta su ih ispunjavali - a slepe narodne mase su verovale da se proročanstva ispunjavaju do detalja.

Proročanstva ne postoje. Pripadnici tajnih društava ih naručuju, pišu i ispunjavaju, a ljudi sa ispranim mozgom veruju u njih. I to je to.

E, a, kako se to proročanstvo pojavljuje tek posle, a ne pre nekog događaja? Malo je to simptomatično. Nikad se proročanstvo ne oglasi pred sam događaj, nego kad se nešto dogodi onda “proroci” izađu iz mišjih rupa i prde kako su oni to pogodili.

Slične prevare rađene su sa Nostradamusom, koji je pisao stihove bez pominjanja bilo kakvih imena i godina, ali čim se nešto dogodi - “tumači” dođu i kažu kako se “to poklapa sa ovim ili onim”...

Slično je i sa Kremanskim proročanstvom. Čitao sam izdanje iz 1940. i 1992. godine, sredinom 90-tih. U izdanju iz 1940. nigde se ne pominje ni WW II, ni Hitler, ni Tito, ni televizija, ni čovek na Mesecu, ma ništa; u izdanju iz 1992. piše kako su Tarabići sve to pogodili. Pa nisam budala, namerno sam ih paralelno čitao. A u izdanju iz 2001. piše da će u Srbiji na vlast doći čovek koji se preziva slično kao što se zove selo iz koga potiče, te da je Koštunica iz Koštunića, da će “srediti” Srbiju itd. A nije se pominjao tokom 90-tih. A on je došao 2000. I kako je to “sredio Srbiju”?

Takođe i Biblijska proročanstva. Dođe neki blentavi i polupismeni propovednik, zatucani verski fanatik, i kaže, otprilike, ovako: “Taj i taj prorok je pre 2700 godina rekao da će se dogoditi to i to, to se dogodilo pre 2300 godina. Eto, to je proročanstvo koje se ispunilo.” Pa nije. Ono što se dogodilo pre, recimo, 2300 godina, a „prorečeno“ je pre 2700 godina, iz današnjeg ugla posmatrano, nije proročanstvo. Želim da vidim “proročanstvo” koje danas govori o sutra... I željno sam iščekivao 21.12.2012. I kad je taj dan došao, i to „proročanstvo“ se nije obistinilo, shvatio sam da je i to histerija i prevara.

Evo ga jedan banalan i blentavi primer disfunkcije proročanstva, pardon, „proročanstva“:

1. “božji” sin je rekao Judi da ide i da ga izda, jer je tako “prorečeno” (a već smo diskutovali o tome kako se proročanstva naručuju, pišu i ispunjavaju i kako lakoverni veruju u njih);

2. zatim avramski bog osuđuje onoga ko je izdao “božjeg” sina za to što je učinio, kao da nije ni bilo “prorečeno”.

Iskaz broj 1 u potpunosti pobija iskaz broj 2, i obrnuto. Nekome ovde nije dobro, a to nisam ja. Ha ha ha.

Nabijem na onu stvar sve proroke i sva proročanstva. Dno dna...

Mentalni program, napisan od strane “B'Nai B'Rith”-a, sve što je “prorečeno” je poteklo iz njihove kuhinje. Samo što neće biti ni blizu onoga što vi očekujete.

Ja sam u svojim knjigama, na blogu in a blogovima, ali i na Facebooku i na forumima, izneo mnogo materijala koga “busači u grudi da su jedini u pravu” niste oborili argumentima, a i objasnio sam im šta znači biti vernik i biti lakoveran i naivan. Toliko sam naivan da nikada nisam pripadao nijednoj crkvi, tako da nemam obavezu prema učenju bilo koje, a kad god me neki propovednik napadne sa svojim glupim pričama toliko ga isponižavam argumentima (jer poznajem sve religije) da može samo da obori pogled i trepuće očima, kao semafor, u RL, a na forumima da laže (govori nebuloze) u moje ime.

Ja ću uvek da pođem od toga da ni moje učenje nije 100% tačno, počistiću prvo svoje dvorište, pa onda gledati u tuđe, a ne kao neki (koji vode čak i države), napravili su haos u svom društvu, a hoće da uređuju međunarodne odnose... propovednici koji poznaju samo jednu religiju nastalu pre 130-ak ili 140-ak godina (“bog se krio dotle od ljudi”) hoće bez argumenata da kritikuju religije čija su učenja doktorati za njihovo učenje... a zapravo najviše ih boli istina da to u šta oni veruju nije ništa do obične bajke.
 
Mislim da je ovo jedna velika nedoumica. Buduci da su se sva prorocanstva iz Biblije ostvarila osim onog koje se odnosi na poslednja vremena o kojima citamo pre svega u Otkrivenju Jovanovom ali takodje citamo i u jevandjelju po Mateju 24 i kod starozavetnog proroka Danila.

Otkrivenje vrlo konkretno opisuje poslednje dane i mozemo da zapazimo da se desava polarizacija tj. jedni ljudi ce pasti na tamnu stranu a jedni na stranu pravednika dakle nece biti neopredeljenih tako da kada konacno dodje Hrist po drugi put "odvojice ovce od koza, ovce na desnu stranu a koze na levu" ...dakle ovce su pravednici i idu na ispravnu stranu a koze su pristalice Satane (Satana se i prikazuje kao jarac) i idu na levu stranu. Ali sile dobra i zla su u stalnom sukobu. Sile zla se trude da dovedu Antihrista a sile dobra docekuju Hrista i u konacnoj bici Hrist odnosi pobedu. Buduci da je sve to vec predvidjeno pre dve hiljade godina pitanje je kakva je nasa uloga tu??..."nema niceg novog pod Suncem" tako da svaka nasa osobina i greh je vec odavno nastala pre naseg rodjenja i samo prolazi kroz nas hitajuci da dovede Antihrista kao i svaka blagodat i vrlina koja takodje prolazi kroz nas i hita ka Hristu, Da li cemo mi biti pravednici ili ne poslednjeg dana zavisi od obracuna dobra i zla u nama samima i ako zlo odnese pobedu ispastacemo u vecnosti??

Lepo si to zapazio :)

Da Sotona pokusava u ovom poslednjem vremenu da odvuce sto vise osoba sa njim u unistenje, jer zna da ga to ceka ;)

Da odvoji od Boga vernike, cak i izabrane ako je moguce, pomocu ovog sveta koji mu je dat na jedno vreme , do Armadona tacnije :aha:
 
БЕСЕДА

о руководству Духа Божјега
Исус пак пун Духа Светога врати се од Јордана,
и одведе га Дух у пустињу (Лк. 4, 1)
Видите, браћо, шта значи бити испуњен Духом Божјим Светим. Без Духа Божјега човек је испуњен бригама, куда ће и како ће? А с Духом Божјим човек је без тих брига. Јер тада сам Дух упућује човека куда ће ходити и како ће деловати, и човек постаје непогрешан у кретању и у деловању своме, зато што је непогрешан Дух који га води и руководи. Не може човек ни право ходити ни право деловати, ако му то свемоћни и свевидећи Дух Божји не каже. Ко год се не руководи Духом Божјим Светим, тај се руководи или својим сопственим духом, или духом злим демонским, због чега бива немоћан, озлобљен, ожалошћен, гневан и очајан. Ми не можемо поднети Духа Божјега у пуноћи као Христос Господ, али Га можемо задобити у онолико у колико нам треба, да бисмо знали куда, шта и како. Према чистоти срца Дух се усељава у срце и из срца управља човеком.
Зато црква тако често понавља ову молитву Духу Светоме: Царе небесни, Утешитељу, Душе истине! приђи и усели се у нас. Боже, Душе Свети, Теби слава и хвала вавек. Амин.
:pop:

http://www.pravoslavnikalendar.iz.rs/index.php
 
Moderatore koji brišeš moj post, kao repliku na post ovog gore, ja ću mu replicirati. Dakle...

Da nisam strucniji od vas za Bibliju nebi se bojali mog pisanja :rida:


I ti svog Suncanog :rumenko:

Da, veopma si stručan, čim ne razlikuješ termin "Armagedon" od termina (kako ti veliš) "Armadon". I ne piše se "nebi" nego "ne bi". Ko se boji nečijeg pisanja? Prvi put čujem za tako nešto. :rida:

I ti svog Krvavog.
h040.gif
 

Back
Top