NIKOTIN....

Da,da, da !
Sad sam se setio.
Kupio pre dve godine za oko 850 din.
100 tableta.

Piju se u nedeljno promenljivoj količini.
Još mi stoji netaknuta kutija.
Jer, kad sam pročitao konttraindikacije, zaključio sam
da je po mene rizično koristiti te tablete.

Kupili komšija i ja, istog dana u istoj radnji, svako sebi.
On trošio i, evo ga, batalio cigarete.
Ne puši skoro dve godine.......

Tabex je po sastavu derivat koji se dobija iz biljke ,,zlatna kiša". Nije bezazlen ako si imao infark,
ali je mala maca u odnosu na cigarete. Pitaj kardiologa da li smeš da ga koristiš, a postoje i još neke mogućnosti...
Npr. hipnoza: moji prijatelji (muž i žena) su to uradili i evo- bez cigara preko dve godine! Pre svega bi ti, sigurna sam,
dobro došla psihoterapija, da malo osvestiš one nesvesne tokove , koji ti nje dozvoljavaju da ostaneš dosledan i zbog kojih je
cigareta jača od tebe. Učini to što pre, pls. :ortaci2:
 
Čuo za lek.
Ušao u apoteku.
Izbrojao i platio 826 dinara za kutiju leka.
Pročitao uputstvo i zaključio da mi je rizično zbog nedavnog infarkta.
Da li ja želim ili ne želim da ostavim duvan ?
Zanima me tvoje mišljenje !
Pre nego što bilo šta zaključim morao bih da razmotrim činjenice.
Pročitao si uputstvo i zaključio da je rizično koristiti zbog infarkta. Znači: lek može imati štetne posledice po tebe pa ga nisi probao jer ideš na sigurno! Lepo i za svaku pohvalu!
Pošto ideš na sigurno, znači da je sigurno i to da pušenje neće imati štetne posledice po tebe - imajući u vidu da si već imao infarkt!

Nema druge nego da ti verujem na reč da zaista želiš da ostaviš pušenje!
Dakle prihvatam: ti zaista želiš da ostaviš pušenje! Naravno, ne baš sada ali o tome i nije reč!
 
Pre nego što bilo šta zaključim morao bih da razmotrim činjenice.
Pročitao si uputstvo i zaključio da je rizično koristiti zbog infarkta. Znači: lek može imati štetne posledice po tebe pa ga nisi probao jer ideš na sigurno! Lepo i za svaku pohvalu!
Pošto ideš na sigurno, znači da je sigurno i to da pušenje neće imati štetne posledice po tebe - imajući u vidu da si već imao infarkt!

Nema druge nego da ti verujem na reč da zaista želiš da ostaviš pušenje!
Dakle prihvatam: ti zaista želiš da ostaviš pušenje! Naravno, ne baš sada ali o tome i nije reč!

U toj psihološkoj analizi mojih postupaka, zanemario si jednu malu komponentu.
Zavisnost.
Treba imati muda, pa se sa njom izboriti !
Sa lekom je lako.
Nisam ga probao, ima deo texta u uputstvu koji me upozorava.....
I moja je odluka brza i laka.
****** 826 dinara, ne želim da probam.
Ali, duvan svrstavam u materiju, koja, nakon dužeg vremena, prerasta u zavisnost,
postaje droga.
To valja savladati, a onda skršiti sve cigarete, upaljače i pepeljare...
..
Kažu umni ljudi da je najveća pobeda - savladati sebe !
Ne može to svako. Ali, lično znam ljude koji su u stanju.
No, ja nisam oni. I žalim što nisam !
 
U toj psihološkoj analizi mojih postupaka, zanemario si jednu malu komponentu.
Zavisnost.
Treba imati muda, pa se sa njom izboriti !
Sa lekom je lako.
Nisam ga probao, ima deo texta u uputstvu koji me upozorava.....
I moja je odluka brza i laka.
****** 826 dinara, ne želim da probam.
Ali, duvan svrstavam u materiju, koja, nakon dužeg vremena, prerasta u zavisnost,
postaje droga.
To valja savladati, a onda skršiti sve cigarete, upaljače i pepeljare...
..
Kažu umni ljudi da je najveća pobeda - savladati sebe !
Ne može to svako. Ali, lično znam ljude koji su u stanju.
No, ja nisam oni. I žalim što nisam !

Ja te razumem u potpunosti, znam koliko je meni bilo teško da se oslobodim zavisnosti.

Međutim, ono što ti ovde previđaš, to je da nikotin koji i dalje unosiš pušeći je potencijalno fatalan za tvoje ionako načeto srce.
Kako to da tablete uzimaš kao potencijalni rizik i ne želiš da ih piješ, a cigarete, koje su to dovele do infarkta, uzimaš zdravo za gotovo
kao da su bombone ?
 
U toj psihološkoj analizi mojih postupaka, zanemario si jednu malu komponentu.
Zavisnost.
Treba imati muda, pa se sa njom izboriti !
Sa lekom je lako.
Nisam ga probao, ima deo texta u uputstvu koji me upozorava.....
I moja je odluka brza i laka.
****** 826 dinara, ne želim da probam.
Ali, duvan svrstavam u materiju, koja, nakon dužeg vremena, prerasta u zavisnost,
postaje droga.
To valja savladati, a onda skršiti sve cigarete, upaljače i pepeljare...
..
Kažu umni ljudi da je najveća pobeda - savladati sebe !
Ne može to svako. Ali, lično znam ljude koji su u stanju.
No, ja nisam oni. I žalim što nisam !

Nije bas rijetkost da ljudi ostave cigare odjednom.Meni 5 osoba u blizoj porodici je ostavilo sto iz cista mira sto zbog neke bolesti (iako nije bilo obavezno,vezano za bolest) bez ikakvih pomagala.Uz to roditelji mi ne puse vec skoro 10 godina a pusili su aktivno preko 20 godina,majka je ostavila iz cista mira,samo ih je ostavila jednog dana i nikad vise nije zapalila,otac zbog neke prolazne bolesti,tako da niko mi ne moze reci da "ne moze ostaviti cigare" jer ako zelis mozes,nema tu puno filozofije
 
U toj psihološkoj analizi mojih postupaka, zanemario si jednu malu komponentu.
Verujem da sam zanemario mnogo više. Slažem se da ništa u životu nije (tako) jednostavno.
Svodi se na to da od leka zahtevaš sigurnost 110% pa ga bacaš, a duvanski rizik ti ne smeta.
Sa gledišta razuma, vrlo je rizično reći "ja bih na tvom mestu ..." ali će me nadimak opravdati, pa ću ipak reći, ja bih ipak uzeo lek. Verovatno bi već posle prve tablete osetio da li smeš da nastaviš.
Naravno, pod uslovom da zaista želiš da prestaneš da pušiš!
 
Pa, da se ne bih vraćao i gubio vreme, pitaću te - da li si bio pušač ?
Nikada! Ako hoćeš da kažeš da ne razumem pušače - u pravu si. Ma koliko to i želeo (priznajem ne baš previše!) ne razumem pušače - kao što ni oni ne razumeju mene!
Naime, svi smatraju da mogu mirne duše da zapale i silom mi nabijaju duvanski u pluća jer se njima prohtelo! I sam znaš koliko se postojeći zakon (najbolji od svih do sada) malo poštuje.
Mogao bih da razumem pušače kada bi i oni razumeli mene. Ovako se uzajamno ne razumemo pa smo jednaki.
 
Dragi Grofe, ne ljuti se na ljude koji zajedno sa tobom pokušavaju da dođu do nekog rešenja, tj. da prestaneš
sa tim samoubistvom natenane! Možda @Duduk ne zna šta je bolest zavisnosti, ali dobro ti je rekao. @Kiki zna, a i moja malenkost.

Po broju mojih poruka se vidi da retko posećujem forum,ali svratih i videh ovu temu i morala sam! ;) Bila pušač punih 22.godine, a
od plućne embolije (pre 4 godine), pa na ovamo - ostavljala sam 7 puta! Pre embolije, istorija mojih problema sa
plućima je duga skoro kao i pušački staž, i znaš šta- svaki put počinjala nanovo pod izgovorom " nisam jaka ličnost
kao ..." Možda i nisam, ali postoje oni kojima trebam još dugo , nemam prava da im uskratim svoje postojanje, samo zato
što sam odlučila da budem slaba.
E, ako te niko ne razume, onda stvarno...:dash:
Međutim, ako si baš odlučio da te niko ne razume i da ti nema pomoći u vezi sa odvikavanjem, onda i nema!
 
Nikada! Ako hoćeš da kažeš da ne razumem pušače - u pravu si. Ma koliko to i želeo (priznajem ne baš previše!) ne razumem pušače - kao što ni oni ne razumeju mene!
Naime, svi smatraju da mogu mirne duše da zapale i silom mi nabijaju duvanski u pluća jer se njima prohtelo! I sam znaš koliko se postojeći zakon (najbolji od svih do sada) malo poštuje.
Mogao bih da razumem pušače kada bi i oni razumeli mene. Ovako se uzajamno ne razumemo pa smo jednaki.

Nijedan pušač ne voli zvocanje na temu pušenja, a naročito ne od nepušača, i to onih koji nikada nisu ni pušili.
Oni to nikada neće moći da razumeju....
 
Nijedan pušač ne voli zvocanje na temu pušenja, a naročito ne od nepušača, i to onih koji nikada nisu ni pušili.
Oni to nikada neće moći da razumeju....

Pušači su najveći kreteni na svetu....
Koje treba istrebiti !

Doduše, oni se trebe sami,
ali je proces suviše dug .......!

To mislim najozbiljnije.
I javljam se da, kao dobrovoljac, stanem na čelo kolone !
 
Jeste da ne pušim, ali s obzirom na sve napred izneto: Hoću svoj deo, nećete da me prevarite!!!


Polako....polako....ima ovde RED, prvo pušači....pa bivši pušači i na kraju nepušači :aha:
Izvolite vaš broj :

pengunjung-100000.jpg
 
Da li slabiji duvan ima manje nikotina ?

Ili sadržina nikotina u duvanu nije povezana sa jačinom ?
Zašto je rezani hercegovački duvan na pijacama i do 30% skuplji od ostalih ?

Koristim rezani makedonski duvan i nemam pojma niti me zanima kako izgleda taj hercegovacki
Na kraju krajeva nije kubanski ali su svi ostali bez teksta za ovaj makedonski
Svaki Ciga prodaje nadri hercegovski, prevara sa Sabackim

Ono sto je vazno NEMA INDUSTRIJSKE KANCEROGENE HEMIJE KOJU SPALJUJEMO TOKOM PUSENJA
i koja ostaje da vonja u prostoriji nakon luftiranja
Hemija koja se dobija u kutijama kojima samo tehnolozi imaju pristup bez da smeju da analiziraju sastav

KADA LEKARI KAZU DA JE PUSENJE CIGARETA STETNO MISLE U RUKAVICAMA - PAKETI SA HEMIJOM ZA PRSKANJE
duvan nije opasan, hemija jeste

Pravi duvan se lako izluftira bio finiji bio krdza, hemijske cigare jok
 
A najjace mi kad nekome smetaju cigare a jede kod Matijevica jer nema para za konzervu macje hrane u PetShopu

Maca hoce onu Pedigre hranu ali Matijevicevu virslu nece, ko da si je gadjao kamenjem... i ostali aditivi
Pa onda izduvni gasovi i talasi od mobilnih tj magnetna rezonanca
Ko ima para neka jede Pedigre hranu - kvalitetnija od svih salamura u prodavnicama, garantovano nema Pink Slime

i kaye debil - smetadu cigarski dimovi?
a sad ce da kusamo onaj kancerogeni kukuruz koji zbog sunca i malo kise nikao samo u Srbiji
a u Madjarskoj i Rumuniji nije, valjda tamo nije bilo sunca i bilo kise,,,
a i nije nesto vayno, pisale novine samo 2 dana a odjednom nestalo ko rukom
ynaci nije vise kancerogen i moyemo da ga dajemo deci

pazite samo na dim
 
Postavite listu kandidata, pa da sprovedemo izbore.
Nadgledane.
Jer, ne bih ja na blanko verovao pušačima, pa ni bivšim.
Kad kriziraju, a fol, ne puše, 'oće da lapnu.
Zavuku se u kupatilo, otvore prozor i srču......
Prema tome, nadgledane izbore !

Hemijska cigara sadrzi ono sto pravi duvan nema
Nema duvana - nema krize
Samo navike da se otresem, par puta ugasio na pola...
Samo 15 dnevno pravog duvana
ranije pakla i po hemijskih cigarasa sve krizama kad nema
i cuvenim osamucivanjem tokom paljenja i finalnog gasenja, kad ih nema osecam kako mi lice sivo

sa pravim duvanom jok
ko yna koju drogu stavljaju
 
Postavite listu kandidata, pa da sprovedemo izbore.
Nadgledane.
Jer, ne bih ja na blanko verovao pušačima, pa ni bivšim.
Kad kriziraju, a fol, ne puše, 'oće da lapnu.
Zavuku se u kupatilo, otvore prozor i srču......
Prema tome, nadgledane izbore !

Nisam za nadgledane izbore, jer smatram da nema ničeg lošeg ako se nekad malo i lapne!
Živ čo'ek ... Inače, predlažem sebe, jer imam puno duvanskog staža i puno iskustva u odvikavanju...
 
duvan nije opasan, hemija jeste

Pravi duvan se lako izluftira bio finiji bio krdza, hemijske cigare jok
A najjace mi kad nekome smetaju cigare a jede kod Matijevica
Grofe Vronski vidiš li sada opravdanje za moja shvatanja?
"Pravi duvan se lako izluftira" Može li to iko da poveruje - pa makar bio i okoreli pušač?
Koliko "mudrosti" treba pa shvatiti da ako jedem Matijevićeve prerađevine time ne silim nikoga da ih jede - bili pored mene ili ne! Kada neko zapali pored mene sili me da udišem njegov smrad - tj. siluje me! "Mudrac" će reći "pa ti se skloni"! To jeste logika svakog siledžije i silovatelja: "Beži ili ću te silovati jer je meni došlo!"

i kaye debil - smetadu cigarski dimovi?
Evo "unapređen" sam u debila zato što kažem da duvanski dim i jeste najgori smrad koji postoji na zemaljskoj kugli!

Možda si ti Grofe Vronski, na neki način, i u nekoj meri, izuzetak, ali po onome što sam do sada čitao (napisano a i "između redova"), zaključio sam da sve teme u kojima se pušači navodno odriču svog poroka, ustvari treba da doprinesu većoj legalizaciji duvanskog smrada.
 

Back
Top