Kako iskoristiti stari hleb...

bubamarica80

Početnik
Poruka
42
Ne volim da jedem bajat hleb. Navika iz detinjstva ili samo moja razmaženost, ali stalno kupujem taze hleb. S obzirom da nas je troje i da smo veči deo dana van kuće, hleb se brzo ubajati i zato često tražim nove načine kako bih ga potrošila.
Prženice, popara, gibanica od starog hleba, sve već viđeno. Da li neko ima neku dobru ideju?
 
Двопек. Исечеш хлеб на кришке, просушиш лагано у рерни. После грицкаш. Неки воле да намажу мармеладу и поједу. Неко са чајем, неко са млеком.

(или ако имаш родбину на селу, скупи у једну врећу и однеси им, имаће да хране свиње, коке... све је боље само да се не баца у смеће. Грехота је)
 
Poslednja izmena:
kako ja to zovem,udrobljeno mleko- sipas vrelo mleko,preko udrobljenog hleba,poseceris,mozes da stavis malo kafe ili kaka-a i eto dorucka ili lake vecere. ovo inace mene ne drzi vise od 2 sata a i manje
topli sendvici
tost /dvopek
pica na hlebu

ja ince ne uzimam Sava hleb
SAVA%20HLEB.jpg
vec neki privatni manjih dimenzija,ne znam kako su ga krstili ali duze ostaje svez i ukusniji je,ima tezinu u parcetu nije oblak

osnovno pravilo je drzati hleb u kesi,zavezanoj naravno
 
Хлеб продужене свежине има превише емулгатора па није здрав. Прекјуче сам купио онај "твојих 5 минута" из Гроцке, одакле ли је већ..има бар 5 емулгатора, и никад више.
 
Znam i ja jednu viseclanu porodicu koja ide da kupi hleb dva puta dnevno jer vole svez , sreca pa postoje 4 pekare u blizini
ali mislim da je to bas preterivanje ... ja ga volim i od nekoliko dana star
a skoro otkrijem neki Sava ali crni ... lepo guste tekture , sa tezinom ... sad njega uzimam jer mi se s..iptar pokvario
i poceo one vazdusaste da pravi
 
Двопек. Исечеш хлеб на кришке, просушиш лагано у рерни. После грицкаш. Неки воле да намажу мармеладу и поједу. Неко са чајем, неко са млеком.

(или ако имаш родбину на селу, скупи у једну врећу и однеси им, имаће да хране свиње, коке... све је боље само да се не баца у смеће. Грехота је)

Dvopek volim i to je super ideja, mada se uvek kasno setim da ga prosušim pre nego što postane budjav :)

Rodbinu na selu nemam, na žalost, a i da imam teško da bih imala gde da ga čuvam u stanu dok ga ne odnesem.
 
Kada zavrsis sa jelom ti dobro zavezi kesu sa hlebom i ostace taziji duze.
A ako ti ostaje hleba uvek,zasto onda ne kupujes manje? Umesto 3 ti kupi 2.

Problem je u tome što je nama i jedan hleb mnogo, čak i onaj mali koji kupujemo, jer jedemo jednom dnevno kod kuće i vikendom, a često pravim pite i sl, što ne zahteva hleb. Recimo danas sam bacila ceo budjav hleb, kupljen u subotu, i to onaj produžene svežine sa nekim zrnevljem, navodno od integralnog brašna.
 
Bajat hleb prosusiti u rerni, to samo ako nije skroz bajat. Potopiti ga u malo mleka ili tople vode, kada upije svu tecnost iscediti, ali ga ne gnjecati previse, dodati vezicu seckanog persuna, bibera, malo vegete, soli, glavicicu crnog luka izrendanog, dva tri cena belog luka, jedno ili vise jaja u zavisnosti od kolicine hleba, formirati male fasirane snicle i prziti. Odlicno ide uz neke lagane sveze sosice i salatice, skroz obrok, nista drugo ne treba
 
Evo jednog Rudolfovog pudinga od starog hleba, a mere mogu da se prilagode količini:
1 hleb izdrobljen na sitno, 250g šećera, 50g maslaca, 1/2 l mleka, 1 jaje
Sve izmesiti i peći kao mafie 40min na 180 stepeni ili sat vremena u redovnoj tepsiji. i još ide preliv od viskija ili nekog likera.

Još nisam pravila ali nameravam. Možda ću dodati više jaja i posebno umutiti belanca, a hleb ću prvo pustiti da se malo natopi mlekom i upije. to ne može da ne valja, samo treba pustiti mašti na volju. Može se ubaciti i malo komadića voća...
 

Back
Top