Kako iskoristiti stari hleb...

Ali ja ipak ne bih to davala trogodišnjem detetu. Možda sam paranoik, ali i dalje biram šta joj dajem, pogotovu što nas svačim truju a da i ne znamo. Ali to je neka druga tema...

Verujem, i moja od 6 ipo godina skoro i ne jede cips i smoki, gumene bombone su zabranjene 100%... Ali alkohol ima nisku tacku kljucanja, stvarno nema rizika sto se toga tice.
 
Stari hleb moze da se zamrzne jedno vece, a onda se uzme iz zamrzivaca i narenda na pergament papiru. Onda se stavi u rernu tako sitno narendan da se ispece. Naprska se sa malo ulja, a moze i sa malo praha od belog luka. Kada se propece malcice i dobije boju, a da ne pocrni, moze da se koristi kao prezle. U sustini to i jesu prezle.

Druga varijanta jeste da se hleb zaledi i onda se po potrebi stavi u pec. Polije se vodom pa se u rerni podgreje. Jede se iskljucivo dok je vruc jer cim se ohladi postace tvrdji od kamena.

Treca varijanta jeste da se naprave przenice ili da se izmrvi za fasirane snicle.
 
Skoro sam jela poparu iz nostalgije i bacila peglu, ali przenice obozavam ! Moji sa Kosova su imali specijalitete od starog hleba - topenica i trosenica. Iskomada se sitno i proprzi na masti i posoli. Dan danas zamrzavaju hleb, sto je za mene trauma, jer moj mozak u zamrzivacu moze da smisli samo sveze voce/povrce.
 
Ne volim da jedem bajat hleb. Navika iz detinjstva ili samo moja razmaženost, ali stalno kupujem taze hleb. S obzirom da nas je troje i da smo veči deo dana van kuće, hleb se brzo ubajati i zato često tražim nove načine kako bih ga potrošila.
Prženice, popara, gibanica od starog hleba, sve već viđeno. Da li neko ima neku dobru ideju?

za kucice i macice i ptice
 
-Isečete stari hleb na kocke,onako osrednje ne previše sitne
-umutite 3 jaja sa 2 čaše jogurta ili kombinacija jogurta i mleka, dodate pavlaku ili sir ili izmrvljenu fetu ili sve (šta imate u frižideru u principu)...posolite naravno
-dodate ulja,otprilike 1.5 dc (ne puna čaša od jogurta ali više od pola) ili po ukusu ko voli masnije
mere sa rezervom u zavisnosti od veličine posude i količine hleba koji koristite. Ovo je moja mera za tepsiju od 32x20
-prelijete hleb sa smesom koja treba da ga potpuno prekrije,pustite da hleb upije neki minut i stavite u zagrejanu rernu na 200 i peći 20-25 minuta
opciono za ljubitelje kalorija: posle desetak 15-ak minuta izvadite i narendate ili pospete parmezanom i vratite u rernu još desetak minuta

Ovo je u principu gibanica od starog hleba
 
Isto imam recept za "gibanicu" predivnog ukusa, asocira na babinu uvijacu
_20181002_131232.JPG


Zatim za fasirane snicle moze da se iskoristi, neko je vec spomenuo
 
popara je najlepša sa starim hlebom, neko je kuva a ja sve smućkam u jenu pa u rernu

zadnji put bilo na oko ko gibanica :D

Ja je uvek kuvam.

- - - - - - - - - -

Stari hleb još koristim tako što ga isečem na tanke kriške, napravim smesu od belog luka, peršuna i maslinovog ulja. Sve to na nanesem na kriške hleba i stavim u rernu.
Super grickalica uz pivce :lol:
 
Стари хлеб се користи за полпете, ћуфте или фаширане шницле, како ко зове.

Намочи се у млеку, оцеди и замеша са млевеним месом, белим луком и осталим зачинима.
 
Ne volim da jedem bajat hleb. Navika iz detinjstva ili samo moja razmaženost, ali stalno kupujem taze hleb. S obzirom da nas je troje i da smo veči deo dana van kuće, hleb se brzo ubajati i zato često tražim nove načine kako bih ga potrošila.
Prženice, popara, gibanica od starog hleba, sve već viđeno. Da li neko ima neku dobru ideju?

staviš na lebac mozzarelu, paradajz..pre toga preliješ maslinovim uljem hleb i imaš savršene kanapee kad ih zapečeš u rerni...
 
Iseći ga na kriške, tostirati, natrljati belim lukom i namazati svinjskom mašću koja će da se istopi...

То су оне старинске прженице које се спомињу и у "Поп Ћири и поп Спири". :)))

@ТЕМА: Кад се сетим форумске расправе око термина, оно да л' прженице, квашенице, моче, пофезне... :))))
 

Back
Top